Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 3390 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Patriota - a kto to?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

patrioci, patrioci, jeden większy od drugiego bo wyżej trzyma biało czerwoną flagę czy zna wszystkie zwrotki hymnu, czy innej roty albo bogurodzicy.. Biały orzeł bez gwiazdek masońskich, bez krzyża i korony sra na Was z wysoka.. nawet na A.Smitha

Patriota - a kto to?

wszyscy w koło mienią się patriotami, jeden większy od drógiego, prześcigają się w miłości do zakłamanej Rzeczpospolitej.. 

 

Za wiki:

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.

 

Czyli w skrócie: patriota to osoba gotowa oddać życie za kraj..

(zmieniono definicję w wikipedii, jeszcze tydzień temu było o zabijaniu, nie tylko my ewolujemy)

..i zabić za kraj.

 

To podchodzi pod terroryzm;

Terroryzm – użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

(ta definicja też inaczej brzmiała jak ją kiedyś czytałem, poprawność góruje)

Kilka tygodni temu rozmyślałem o patriotyźmie i według definicji wiki podchodziło to pod terroryzm, może w dwuch komentarzach zdołałem to zauważyć, a wiki zmieniło się.. mam moc? czytają mnie?

bynajmnie to jest dziwne... schizofremi jeszcze mi nie zdiagnozowano..

 

Wracając do tematu notki, czy jesteście patriotami?

 

Ja podług powyższego nie jestem patriotą - ale to ja, zawsze byłem inny..

Zapraszam do ożywionej dyskusji, która jest kwintesencją blogosfery.

 

KOMENTARZE

 • @Zapluty Karzeł Reakcji 19:23:31
  Witaj,
  Dziękuję za odwiedziny, ale nie Ciebie spodziewalem się.. mam nadzieję, że wypowiedza się najlepsiejsi z najleprzych neonowych patriotów, co to odciskami na palcach (od stukania w klawiaturę) niczym bliznami na ciele zdobytymi w boju udowadniają codzień miłość do Polski.. pierdolic o Polsce potrafi każdy, zabic czy zginąć już nikt.. tekturowi patrioci
  Kraj pod okupacją, a oni mogą tylko chwalić się dziadkiem w AK.. nawet emeryt u kresu życia woli oddawać się grafomanstwu niż zabrać ze sobą kilku ryzych w podróż styksem.
  Notka ważna, na szybko napisana udowadnia mialkosc pseudo elit, madrale przed monitorami, tekturowi patrioci..

  Pozdrawiam..
 • ..
  Pytanie brzmi, kto może być patriotą dla III RP i czyją ona może być ojczyzną, bo dla mnie ojczyzną jest Polska suwerenna i w tym znaczeniu tegoż pojęcia, byłbym terrorystą bo kogo bym musiał zabić, by o tę Ojczyznę dla mego narodu walczyć? Na ten temat nawet napisać dosadnie nie można, bo mój patriotyzm, to "myślozbrodnia" wedle praw dla nas stworzonej autonomii. :) Pozdrawiam
 • @wk..ny...
  Masz rację nazywająć swój wpis " ważną notką".

  Przez wiele lat , ba , wiekszość swojego zycia, byłem patriotą w myśl przytoczonej definicji. Byłem patriotą z najwyższej półki , czyli POLAK -KATOLIK...

  Jednak w życiu co najmniej raz potkniesz się o prawdę .
  Otrzepujesz się i dalej idziesz utartym korytem lub zatrzymujesz się , rozgladasz i dostrzegasz, że jacyś faceci decydują o twoim zyciu....,
  o jakiego sensie
  Wybrałem tę drugą postawę ...

  Przgladam się, jakiej klasy ludzie definiują co jest ojczyzną , co jest dla niej dobre, kiedy nalezy umierać, kto jest wrogiem...

  Rozmyślałeś "kilka tgodni". Podobnie było ze mną.
  Jednak nie ma we mnie odbicia wahadła w drugą stronę.
  Daleki jestem od negacji "POLSKOŚCI". Ile jej mam poswięcić uwagi?
  Jeszcze nie znam odpowiedzi...
  Pozdrawiam
 • Autor
  Zalezy jakiego kraju patriota np.Tusk mowil ze polskosc to nienormalnosc i jest patriota ale niemieckim.Podobnie osoby polskojezyczne moga byc patriotami swoich krajow niekoniecznie Polski.
  Jest jeszcze dosc duza grupa ktora mowi: tam moja ojczyzna gdzie pieniadze moje-poznalem takich i w Polsce i za granica.
 • moim zdaniem
  Nie ma co czytać encyklopedycznych dyrdymał. Kiedyś już pisałem, patriotyzm jest rzeczą nabytą. Tylko miłość matki jest rzeczą wrodzona. Najpierw powstały państwa a potem ludzie się do nich przywiązywali, nie odwrotnie. Wszystkie te definicje są propagandowymi sloganami stosowanymi przez zainteresowane strony aby zabezpieczyć swój interes. Aby być patriotą należy mieć wybudowane uczucie przywiązania do własnej ziemi i obyczajów. Tego ludzie bez dóbr samoistnie w sobie nie wykształcą.
  Moim zdaniem patriotyzm jest jednym krokiem przed honorem z czego powstaje zależność. Gdy przez swój "patriotyzm" nie zdołałeś wzmocnić swojego po ojcach dla rodziny miejsca zostaje już tylko honor aby tego miejsca bronic bo patriotyzmu zabrakło.
  Aby wzbudzić wśród Polaków prawdziwy patriotyzm należy dać im poczuć siłę własności i bycia kimś na swoich własnych włościach. Bez tego ludzie bez oglądania się za siebie będą wyjeżdżać z Polski bo w nich patriotyzmu nie ma....... no bo i dlaczego ma być?

  PS: Śmierć Wołodyjowskiego poprzez wysadzenie prochem było czynem HONORU a nie patriotyzmu.
 • @
  Z mojego listu do Stana Tymińskiego z 25 sty 2015:
  "Zawiodłem się wtedy na Polakach i w zasadzie zawodzę się do dziś. Sam już nie wiem , czy jestem patriotą, bo jedynym , ewentualnym wyznacznikiem mojego patriotyzmu jest uczucie wstydu za to , co sie stało i to, co się dzieje w mojej ojczyźnie. Obecnie , jako ojciec czwórki malych dzieci, za cel stawiam sobie by żyły w kraju znacznie lepiej urządzonym , niż ten , w którym żyjemy obecnie. Oczywiście drogi są dwie: wyjechac, albo coś tu zmienic. Na razie na swój sposób próbuję coś zmieniac, bo na wyjazd w nieznane za mało mam odwagi"
  Dodam , że nic nie mierzi mnie tak , jak wymachiwanie biało-czerwonymi gadżetami made in PRC i działania temu podobne, a wiec chyba jest nas już kilku.
 • @All
  Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Cieszę się, że nie jestem osamotniony w osądzie tekturowego patriotyzmu na pokaz. Padły słowa; honor, wstyd, własność w aspekcie patriotyzmu, bardzo ciekawe spostrzeżenia, muszę to przetrawić..

  P.S.
  tak jak spodziewałem się, ci o których myślałem pisząc notkę, nie pojawili się.. taka to już natura tektury..
 • @Zbigniew Jacniacki 03:21:52
  Też, Przyglądam się, jakiej klasy ludzie definiują co jest ojczyzną , co jest dla niej dobre, kiedy należy umierać, kto jest wrogiem...

  Samotna energia jest falowa i nieraz długo trzeba czekać, kiedy na takiej 1 fali przypłyniemy do brzegu.
  By szybciej dotrzeć do celu, wielu ludzi używa duży okręt, lecz dywersja nie śpi, dziurawi dno, niszczy kompas nawigacji.
  W tak dramatycznej sytuacji wystarczy być wiernym matematyce, która zawsze i wszędzie mówi prawdę.

  Usterki, niestety musimy naprawić a "cel" i polski patriotyzm stanie się normalnością:)

  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej
 • @Krzysztof Szotowicz 12:08:34
  Patriotą nie można nazywać płacącego zbyt duże podatki, które niszczą jego rodzinę i ojczyznę.
  Czyli tak wszystko wraca do zdrowych korzeni niewolnictwa:)
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 15:23:26
  Kraj (państwo) jest a raczej powinien być wspólnotą ustanowioną dobrowolnie dla łatwiejszej obrony interesów jednostki i całej poszczególnej rodziny która jest podstawową komórką państwa (wspólnoty).
  Wszystko co dotyczy współczesnego państwa jest postawione na odwrót włącznie z jego fałszywą definicją: "państwo jest dobrowolnym aparatem ucisku...". Aby wrócić do prawdziwego znaczenia "patriotyzmu"
  i "honoru" należy najpierw przywrócić podstawowe cele państwa jako wspólnoty. Państwo jest dla człowieka i jego rodziny a nie odwrotnie.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 16:24:06
  niby proste i logiczne, ale.. no właśnie, jeżeli Polacy nie będą tak myśleć to nic z tego. Państwo to MY, jesteśmy jedynym suwerenem; politycy, sędziowie to nasi pracownicy. Jedna władza to Naród tylko. Kłócić się z oszołomem co to liczbę 4 jako parzystą stawia ponad najważniejszą liczbę pierwszą udowadniając przy okazji, że szewski zydel trójnogi jest mniej stabilny od krzesła na czterech nogach nie mam już sił.
  Państwo jako wspólnota.. fajnie brzmi, tylko kto i z kim? Ja bym najchętniej wypisał się..
 • @wk..ny 20:34:55
  jesteśmy jedynym suwerenem............???????

  W jaki sposób jesteś suwerenem na marginesie w krzakach możesz się tylko wk..wiać:)

  Czwarta władza jest odseparowana od stanowienia dla siebie prawa w sejmie. art 10.
 • @goodness 04:43:24
  powinniśmy być..
 • @wk..ny 11:10:41
  Niema przedstawicieli ludu w sejmie, to lud nigdy suwerenem nie będzie:)
  -

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30