Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 3390 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Rzeczpospolita - cóż to?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

nie chodzi tu o słynnego na Neonie łowcę żydów, co to żyda nigdy nie poznał.. temat jest dużo bardziej poważny, chodzi o Polskę..

Rzeczpospolita - słowo dogmat?

 

 

Urodziłem się w Polsce, jestem Polakiem.. Mówię i myślę po polsku.. termin Rzeczpospolita jest mi obcy tym bardziej, że znam historię. Genezę zmiany ustroju z monarchii na republikę znacie chyba wszyscy, nie będę się rozwodził. Tworzenie RP nr 4,5 to nie tędy droga, jest Polska nr 1 i tylko Polska liczy się. W obecnych czasach określenie republika czy demokracja to nic znaczące farmazony, rządzą ci którzy mają rządzić, Naród jest pomijany..

RP nr 1 to władza 10% (szlachta) nad resztą, nie rozumiem do czego mamy wracać?

Ja mam herb i nazwisko, ale nie rozumiem potomków mojego pradziada parobków co to z sentymentem wracają do Rzeczposolita..

Kolejni z rożewnieniem wracają do RP nr 2, gdzie bieda piszczała.. nie rozumiem

Zastanawiam się nad genezą słowa rzeczposolita.. pomijając republikę mamy dwa słowa: rzecz i pospolita; nie chcę aby takimi określeniami nazywano mój kraj, który kocham - Polskę.

Kolejnym tłumaczeniem jest otwartość i tolerancja Polski na inne nacje, co jak wiemy jest problemem po dziś dzień, bo wypędzeni zewsząd lądowali w tolerancyjnej Polsce, a że Kazimierz lubił posuwać Esterkę..

To takie moje przemyślenia na szybko, jeśli macie niedosyt to wybaczcie, ja pragnę poznać Wasze zdanie w tym termacie. Temat poruszyłem u mundrych, a odpowiedzi poruszyły mnie.. 10.000lat to ułamek i powinno być 10,00lat - rozbawiło mnie to, a w zasadzie zmieniło podejście do cywilizatora co to żyda królem Polski chce zrobić..

 

Jeżeli chcemy zmian to od fundamentów.. rzeczpospolita to taki zgniły fundament..

mamy XXIw. i jeżeli nazwa Polska ma mieć jakiś dodatek, to czemu nie "kraj szczęśliwych rodzin"?

bo inni tak nie robią? a co nas to iteresuje? jesteśmy inni od reszty, jesteśmy Polakami!

 

 

 

KOMENTARZE

 • Rzeczpospolita
  To znaczy "wspólne dobro", a nie "rzecz pospolita".

  http://lukaszrokicki.pl/2009/04/30/rzeczpospolita-republika/

  Piękna nazwa, tym bardziej, że żaden cudzoziemiec nie jest jej w stanie wymówić. :))
 • @
  niepotrzebnie tu kombinujesz , bo określenie "Rzeczpospolita" jest tylko na nasz użytek , ma swoją historię i w ogóle dobrze brzmi czyli nie ma potrzeby zmiany , by było lepiej wystarczy by ludzie , którym powierzamy władzę umieli zachować uczciwość i swe umiejętności wykorzystać z pożytkiem dla wszystkich
 • @Lotna 06:48:56
  POLSKA jest POLSKĄ a nie jakąś Rzeczpospolitą, jak chcą tego żydki. Żydki na terytorium POLSKI są nielegalnie. Żydki sprowadzali się na terytorium POLSKI i Europy, trując wodę, co skutkowało pomorami rdzennej ludności, co do ostatniej osoby na danym terenie. Same żydki unikali pomoru, który spowodowali, gdyż wiedzieli którą wodę zatruli, kiedy i ile czasu woda będzie niezdatna do picia. W ten sposób żydzi przejmowali majątki, mieszkania, otrutej na danym terenie ludności. Do chwili obecnej Europa w tym i POLSKA, niestety jeszcze nie uporała się z wypędzeniem żydków z Europy i z POLSKI. Kiedy żydki zamieszkały terytorium, które przejęły wskutek uprzednio wywołania pomorów wśród rdzennej ludności, przejmowali majątki rdzennej ludności, to wszyscy inni którzy wprowadzali się do tak przejętych miast przez żydków - byli już ludnością napływową. Aby uniemożliwić prawowitej, rdzennej ludności odebranie żydkom przejętych bezprawnie budynków i majątków po wytrutych przodkach, żydzi aby uniknąć odpowiedzialności, wywoływali kolejne pomory i podpalenia. W podobny sposób pomiot żydowski dokazuje na terytorium POLSKI i Europy do nadal. Obecnie żydki przygotowują kolejne pomory dla nie-żydów (Gojów) i je zrealizują, jeżeli wcześniej nie zostaną wytępieni, zgodnie z powiedzeniem: "żelazo ostrzy się żelazem". POLACY, jako rdzenna ludność na terytorium POLSKI musi wytępić żydków, jeśli nie chce być wytępiona przez żydków!! Innej możliwości brak!! W komentarzu wspomniałam o uprzednich pomorach, jakie sprowadzali żydki na rdzenną ludność POLSKI, Europy, w celu przejęcia ich majątków, gospodarstw rdzennych mieszkańców. O pomorach, które pojawiały się wśród rdzennej ludności na terytorium POLSKI z chwila pojawienia się żydków, napisałam w uzasadnieniu kronik żydowskich, dostępnych w internecie w tym i materiałów z Wikipedii. Po kilku pomorach sprowadzanych przez żydków na ludność rdzenną ludność POLSKI, kiedy już żydki zamieszkali na danym terenie, ludność rdzenna żydki niszczyli codziennymi wręcz pożarami. Za takie niszczenie rdzennej ludności POLSKI żydki i ich doczesny pomiot, do nadal nie zostali ukarani. A tylko coraz bardziej żydki usiłują rozgaszczać się na terytorium POLSKI. Ale jest takie powiedzenie: "co się odwlecze, to nie uciecze"!!
 • @puuuq 09:30:01
  Nie kombinuj @puuuq. Nie udawaj że nie wiesz o co chodzi. W uzasadnieniu dziejów historii POLSKI, Talmudu, POLACY
  nigdy nie mogą pozwolić, aby podstępny, zbrodniczy, oszukańczy żyd, odwieczny wróg POLSKI i POLAKÓW, mógł nawet chwilowo przebywać na terytorium POLSKI, czyli nawet przejazdem. Granica POLSKI, EUROPY, powinna być zamknięta dla - żydów, masonów!! Oczywiście, jeśli POLACY chcą spokojnie żyć i mieszkać na terytorium POLSKI, to bezwzględnie, POLACY muszą żydków, co do jednego, wypędzić z POLSKI , tym samym nigdy nie mogą głosować na żydków i na ich pomocników i wyznawców.
 • @Krystyna Trzcińska 09:56:36
  piszesz tu ,że nie możemy pozwolić nawet na przejazd , to w takim razie jak to się ma do opinii ,że w sejmie od 25 lat nie ma w ogóle Polaków , że sami żydzi tu od tamtej pory rządzą ? :))......czyli jakie w końcu ci żydzi mają tu wpływy ?
 • @Lotna 06:48:56
  Dziękuje za linka. Jest w nim to co ja twierdzę, że w dzisiejszym języku polskim jest to zlepek dwóch słów o znaczeniu pejoratywnym.
  Pomijając powyższe skupmy się na "wspólne dobro" i jak to ma się do rzeczywistości? W RP nr 1 było to wspólne dobro dla 10%, w systemie feudalnym trochę to naciągane.. Obecnie to "wspólne dobro" to znów dla tylko części społeczeństwa; szabrowników i beneficjentów kanciastego stołu, czyli oligarchów i służb o zażydzonych strukturach. Co ja jako zwykły Polak mam z tego? Dobro wspólne to określenie piękne niczym demokracja i wolność, których nie ma i ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością. W zasadzie określenie dobro wspólne w odniesieniu do Polski jest prawdziwe w odniesieniu do okresu PRL-u, gdzie w samą nazwę wpisane jest kogo to dotyczy, czyli Ludu.
 • @Krystyna Trzcińska 09:44:09
  Dziękuję za odwiedziny, jednak trochę Pani odeszła od tematu, albo ja do końca nie widzę związku.. Czy twierdzi Pani, że promowanie tej nazwy jest na rękę żydom? W zasadzie ja widzę związek w wynoszeniu na piedestał tolerancji i multikulti w Polsce, co jest przyczyną tego co mamy obecnie.. ale czy to wynika z samej nazwy, tego nie wiem..
 • @puuuq 09:30:01
  no właśnie to dobre brzmienie to nie do końca, a i historia podobnie.. uzasadniłem to we wpisie do Lotnej..
 • @wk..ny 11:00:39
  Promowanie nazwy "Rzeczpospolita", oczywiście że służy tylko i wyłącznie żydom. Czyli że taki wymysł słowotwórczy "Rzeczpospolita", jest tylko na "rękę" żydom. Terytorium POLSKI jest POLSKĄ, a nie jest żadną "Rzeczpospolitą, bo wtedy już w kolejności jak obecnie robią żydzi, jakby nigdy nic wprowadzają podstępnie wobec rdzennych POLAKÓW, żydowską jurysdykcję na terytorium POLSKI i kontrolę POLAKÓW przez światowego żyda, jak to robi stowarzyszenie "otwarta Rzeczpospolita". A to, nie tak. Żyd, który sprowadzał pomory na POLAKÓW, aby móc zasiedlić swoim pomiotem, te terytoria POLSKI, w celu aby wskutek sprowadzonych przez nich pomorów (trucie studni) móc przejąć majątki POLAKÓW i użytkować POLAKÓW domostwa, za które to zbrodnie na NARODZIE POLSKIM, z wieków dotyczących pierwszego stawiania stóp żydowskich na terytorium POLSKI, żydzi dotychczas nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, konsekwencji i nie zapłacili rdzennym POLAKOM - odszkodowań i zadośćuczynień!! W takiej sytuacji, jedyną odpowiedzią rdzennych POLAKÓW, na sprowadzane pomory na POLAKÓW przez żydów, jest - wypędzenia żydów z POLSKI, których to zbrodni żydowskich nawet najodleglejszych, POLACY nie mogą zapomnieć i nie mogą odpuścić żydom, z uwagi na pamięć krzywd i nieszczęść zgotowanych naszych POLSKIM przodkom, przez zbrodniczych, talmudycznych żydków.
 • @puuuq 10:20:42
  O dobrym pilnowaniu POLSKI przez POLAKÓW, można by było mówić tylko wtedy, gdyby żydzi nie mogli nawet przekroczyć granic POLSKI, w celach jej rzekomego zwiedzania, bo np. podstępem, oszustwem, mogą łatwowiernym POLAKOM w chwilę przejąć władzę na terytorium POLSKI. Obecnie już wiemy, że wodociągi na terytorium POLSKI podstępnie są przejmowane i wydawane w żydowskie łapska. Żydki wiedzą, jak się wprowadzili do POLSKI - sprowadzając pomory na rdzenną, POLSKĄ ludność, przejmując tym samym POLAKÓW majątki i domostwa. Co znaczy, że żydki sprowadzą pomory lub tym podobną śmierć na POLAKÓW i kolejny raz. Np przejęcie Wojska POLSKIEGO przez żydowski pomiot, nastąpiło wskutek katastrof, np. śmierć POLSKICH generałów - samolot Casa?
 • @Krystyna Trzcińska 11:39:49
  Dziękuję za cenny głos w sprawie. Niestety nie doczekałem się od obrońców tej nazwy rzeczowych argumentów za funkcjonowaniem jej.
  Tylko dogmatyzowanie.. To taki koń trojański mający umacniać tolerancję dla obcych u władzy (otwarta rzeczpospolita), a zarazem umniejszać słowa jak Polak i Polska. Obywatel RP to nie to samo co Polak i chyba tu o to chodzi.. Zakłamana rzeczywistość w każdym względzie nie służy Polsce i Polakom.. Co ciekawe, promują tę zakłamaną nazwę bezrefleksyjnie sami Polacy nie mając cienia wątpliwości.. Z moich wątpliwości powstała ta notka. Miałem nadzieję, że mylę się, złudna nadzieja..
 • @wk..ny 13:14:53
  za dużą wagę przywiązujesz do samej nazwy , która jak wszyscy wiemy ma jedynie użycie tu na miejscu , wśród nas samych i bez jakiejś przesadnej estymy ,trzy dekady spędziłem poza Polską i jakoś nigdy nawet przez krotką chwilę nie przyszła mi do głowy myśl by komuś powiedzieć ,że jestem obywatelem jakiejś Rzeczpospolitej ,chociażby ze względu na trudność samego przetłumaczenia , poza tym określenie to idzie zawsze w parze z Polską a przede wszystkim nie ma asocjacji osobowych bo nie istnieje ktoś taki jak rzeczpospolitan( anka ) , zatem nie ma żadnego zagrożenia dla Polski i Jej obywateli z dalszej obecności nazwy "Rzeczpospolita", a ktoś kto ją stosuje czyni to jedynie z szacunku dla tradycji
 • @Krystyna Trzcińska 11:39:49
  Kiedy mówię Rzeczpospolita, ani żydzi, ani jakiekolwiek inne nacje nie przychodzą mi do głowy. Oczywiście, dawna Rzeczpospolita była państwem wielonarodowym, ale była państwem przede wszystkim Polaków.
  A tak dokładnie, to nazwa brzmi Rzeczpospolita Polska i tak powinniśmy jej używać, żeby nie było żadnych wątpliwości, czyja jest ta Rzeczpospolita; nawet komuniści tak ją nazywali - Polska Rzeczpospolita.
 • @puuuq 14:25:23
  @puuug nie dokazuj!! O jakim szacunku mówisz dla tradycji? Chyba Cię *** ? Okres wyłudzenia przez żydów nazwy wewnętrznej "Rzeczpospolita", jest okresem wstydliwym i haniebnym dla POLAKÓW, którzy muszą tą nazwę w trybie natychmiastowym uczynić "niedopuszczalną", nie możliwą do zaakceptowania nawet w żartach!! zastanawiające jest, jak POLACY mogli dopuścić żydków do negocjacji nad nazwą wewnętrzną na terytorium POLSKI? POLACY zlekceważyli nauki w znaczeniu że : "Z żydkami talmudycznymi, POLACY nie negocjują (Talmud). Żydków talmudycznych (a innych - brak), to się pędzi". Żydki Frankiści, to praktycznie jak dla mnie, to też talmudyści tylko na swój sposób pieprz***ci! Przecież to nie honor rozmawiać POLAKOWI z żydkami, ze względu na pamięć na naszych przodków: 1) zmarłych w pomorach zgotowanych Im znienacka przez żydków, 2) sprzedawanych jako niewolników, po uprzednim spaleniu przez żydków, gospodarstw i zagród POLAKÓW!! Wszystkie wojny, rewolucje i powstania, zagarniecie kresów, winni są żydki. Okradzenie POLAKÓW ze złota tzw II Rzeczpospolitej przez żydowsko/masoński rząd na uchodźstwie. Rozkradzenie POLSKI przez masonów/żydków po tzw. okrągłym stole. Oczywiście że wszystko co żydki ukradli POLSCE, zniszczyli muszą żydki POLAKOM zwrócić i wynagrodzić. Na terytorium POLSKI nie ma nic żydków. Wszystko, co żydki usiłują wmówić POLAKOM, że to jest ich, że kupili na terytorium POLSKI na podstawie nieaktów, jest do nadal własnością POLSKI. Co znaczy, że żydki na terytorium POLSKI, nic nie mogą posiadać. Żydki z POLSKI muszą wyjechać, jak stoją. Wtedy tylko żydki nauczą się szacunku do POLAKÓW. Żyd nie szanuje nikogo, kogo może oszukać, okraść. Żyd czuje respekt do osoby, która żydka popędziła, a jeszcze żydek większy czuje szacunek do każdej osoby, jeśli dodatkowo pozbawiła żydka wszystkiego, co POLAKOM ukradł! Co znaczy, że POLACY mają bezwzględny obowiązek doprowadzić do sytuacji, żeby żydek poczuł respekt wobec POLAKA, jako żydków PANA!! To faktycznie tylko od POLAKÓW zależy, ile jeszcze żydek na terytorium POLSKI będzie się panoszył!
 • @wk..ny 10:51:02
  To zależy w jakich kategoriach to "dobro" rozpatrywać. Jeśli tylko w kwestiach materialnych, to owszem, w pewnym stopniu masz rację- W pewnym stopniu - bo feudalizma narodził się dzięki podziałowi obowiązków w społeczeństwie. Lecz nie samym chlebem człowiek żyje, a Polska to nie tylko status materialny; to język, kultura, tradycje, sztuka, historia, ziemia i poczucie wspólnoty z innymi Polakami. Nie można być patriotą nie mając świadomości tego faktu. Ludzie, którzy tego nie rozumieją i nie doceniają, nie są narodem, a co najwyżej mieszkańcami danego terytorium.
 • @puuuq 14:25:23
  to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to nie mój problem.. poziomem wiedzy i inteligencji nie pasujesz tu, nie wiem co Ci poradzić.. bezradny jestem w Twym przypadku, głupota jest nieuleczalna, po prostu przykro mi jak widzę niepełnosprawnego intelektualnie, ciesz się, że masz dwie nogi i dwie ręce.. pograj w siatkówkę zamiast pisać, może lepiej wypadniesz..
 • @Lotna 16:58:59
  Feudalizm jest genialnym ustrojem, pod warunkiem, że ty robisz dla mnie, a nie odwrotnie.. Język polski to dziwna sprawa, ewoluował, aż tekturowi patrioci nie powiedzieli, że androidowe braki haczyków to nie ewolucja, a profanacja.. tradycja też ewoluuje.. kultura zdominowana przez żydów, sztuka podobnie, historia - która? obecna zdominowana przez żydowski pogląd (piłsudski, wojtyła, wałęsa) o WIELKIM kazimierzu nie można zapomnieć.. ziemię kto posiada? bo nie ja.. Poczucie wspólnoty z innymi Polakami niczym świadomość współwięźniów.. Ty tu nawet nie mieszkasz, masz skrzywioną perspektywę.. Co do patrioty to zapraszam do poprzedniej mojej notki.. z za oceanu fajnie pisze się.. jesteś obserwatorem tylko..
 • @wk..ny 20:08:38
  chyba się zabiję ,że nic mi nie poradzisz , w tak ekskluzywnym miejscu pozyskać radę od myśliciela takiego jak Ty byłoby dla mnie ogromnym wyróżnieniem
 • @puuuq 21:41:14
  jeśli poważnie myślisz o skończeniu z własnym życiem to nie bądź egoistą i zrób to z przytupem, zabierz z sobą kilku wrogów Polski. Nie rozważaj "chyba", działaj ku chwale ojczyzny, dla dobra Narodu i ku mej uciesze.. Chyba nie muszę Cię instruować i temat sam ogarniesz, tyle chyba potrafisz? W zasadzie po raz pierwszy napisałeś coś mądrego, przekuj to dla dobra Polski, a obiecuję, że Ci pośmiertną notkę napiszę z wyrytym nagrobkiem "BYŁ JAKI BYŁ, ALE UMARŁ JAKO PATRIOTA"
 • @wk..ny 22:08:34
  Hahahaha. Zgładziłeś @puuuq jego własną bronią: "chyba się zabiję"!! OK. Super. :D
 • @wk..ny 20:26:02
  "z za oceanu fajnie pisze się.. jesteś obserwatorem tylko.."

  Wiesz o tym, że obraz lepiej widać z dystansu?

  No cóż, tym zdaniem efektywnie odebrałeś mi chęć do kontynuacji jakichkolwiek polemik, które i tak nie mają sensu, bo z twoich odpowiedzi jasno wynika, że żadnych argumentów nie przyjmujesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30