Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 3390 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Czy chcemy zmienić Polskę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

najpierw należało by zmienić siebie.. To jak? Dogadamy się? Czy wolicie nadal uprawiać gangsterkę intelektualną pt. moja wizja jest najmojsza?

Widzę, że każdemu ojczyzna jest miła, widzicie problem i buntujecie się, niestety nie potraficie się zjednoczyć. Zmiany należy rozpocząć od siebie. Ja mimo, że Was lubię i szanuję starłem się z wieloma. Powodów było wiele, ale to nie istotne. Zatraciliśmy sens w tych swarach. Każdy z nas jest inny, oryginalny, i bardzo dobrze. Powinniśmy poszukać tego co nas łączy, a nie dzieli. Tym czymś moim zdaniem jest miłość do Polski. Każdy z nas to inaczej interpretuje, po swojemu, mamy do tego prawo. Nie będę się rozpisywał bo powyższe zawarłem w notce:

http://spartakus.neon24.pl/post/91524,obalmy-republike-kolesi-zburzmy-ten-zgnily-fundament-wspolnie-w-tym-celu-w-jednosci-sila

jakoś nic z tego nie wynikło :( podyskutowano i rozeszli się wszyscy do własnej rzeczywistości..

Mądrzejszy o wsześniejsze doświadczenie wiem teraz, że Was trzeba "krótko za mordę chwycić". Bez tego nie da się osiągnąć celu zjednoczenia. Tak aby z uśmiechem na ustach, spleceni dłońmi podążali w tym samym kierunku Nikander z Wojtasem, Trybeus z Naftalim, Nina z Astrą.. i wielu innych, powyższe to takie dobitne przykłady antagonizmów wśród ludzi, których lubię i szanuję, a nie zgadzam się we wszystkim..

Zbawcą przysłanym z nieba na białym rumaku nie jestem, ale potrafię przypierdolić. Z każdym w każdym temacie podyskutować, a co najważniejsze; organizowanie pracy innym wychodzi mi najlepiej w życiu :)

Czy dla dobra Polski potraficie wyzbyć się "moja prawda jest najmojsza" i wspólnie zmienić rzeczywistość? Grafomania nic nie daje oprócz lepszego samopoczucia autora.. Jeżeli nie zjednoczymy się to Polska przepadnie :( Dla czego wspominam o sobie? Ponieważ nie znam tu drugiego takiego co równie łatwo konwersuje z profesorem jak z menelem, i każdy z nich z zaciekawiemiem mnie słucha. Polacy są różni, a ja znam ich cały przekrój.. Może są lepsi ode mnie.. nie znam, ale chętnie poznam kogoś co potrafi dyskutować i przypierdolić każdemu bez względu na pozycję społeczną. Może wygląda na to, że uprawiam autopromocję, ale jak macie lepszego kandydata na wodza to proponujcie, mi zależy na zmianach, a nie chwale.. Jak by nie było to Rysiu poległ, był zbyt miałki intelektualnie, piniądze to nie wszystko, a chęć zrobienia wszystkim dobrze jest zaletą prostytutki, a nie wodza.

W zasadzie ta notka jest kontynuacją dwóch poprzednich, co mnie o tyle zawiodły, co utwierdziły, w osądzie WAS :(   Kontynuacja? Ostatni podryg w kierunku jedności ku zmianie..

Polska nasza ojczyzna jest w potrzebie, okupowana przez szabrowników magdalenkowych. Tylko w jedności siła, chyba że wolicie kukły "antysystemowe" jak Braun, Kukiz, Kowalski.

 

Kto Wam powie w twarz konstruktywnie jak ja, że jesteście debilami? Nikogo nie mam zamiaru kokietować, ani obrażać, ale trzeba przypierdolić abyście obudzili się z letargu.. Znam Was od dawna i wiem, że nie wszyscy to zadaniowcy, jest nadzieja.. tylko musicie dla dobra Polski wyzbyć się własnych fantazmagorii, a swą wiedzę i intelekt użyć ku chwale ojczyzny, a nie poić własne ego..

 

Od tego czy zrozumiecie powyższe zależy los Polski, serce i umysł są ważne, a nie tektura..

 

KOMENTARZE

 • Człowieczku
  Nie mam nic przeciwko, abyś został wodzem.
  Powiedz tylko o co walczysz i jakie są hasła, które można uznać za wspólne - łączące wszystkich. Bo, jak dotąd, niczego takiego nie zauważyłem.

  Natomiast - nie zauważyłem też analizy i odniesienia do czterech definicji (pierwsza notka cyklu) które podałem, a dotyczące polskości.
  To na czym, człowieku, chcesz budować?
 • całkowicie trafna ocena rzeczywistości
  Jest w śród blogerów wiele postaci wartościowych, twórczych potrafiących coś mądrego samodzielnie wymyślić. Cóż z tego jeśli są oni tak wielcy, że te ich mądrości rozsadzają każdą wspólną inicjatywę, lub chociażby dyskusję. Przykład pierwszy lepszy z brzegu który podałeś to Wojtas i Nikander. Wzajemnie się uzupełniają, ale ich napęczniałe ego nie jest w stanie podjąć wspólnej sprawy. Jest tak wielkie, że nie zmieści się chyba nawet pod dachem stadionu narodowego w Warszawie.
 • @zadziwiony 22:06:15
  Bzdura.
  Wielokrotnie próbowałem ustalić z Kamyckim "zasady podstawowe".
  Zawsze kończyło się to wyzwiskami z jego strony.
  A szukając rzeczy wspólnych: niech Pan porówna .
  Czy wspólnym mogą być cztery definicje podane na początku cyklu, czy też zasady kreacji pieniądza, co proponuje Kamycki?
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:57:35
  Megalomanem jesteś, budujesz na zgniłym fundamencie i myślisz, że kogoś to obchodzi. Nie jesteś jednak zdolny do budowy czegokolwiek, chyba że własnego ego. Jeżeli tego nie zmienisz zostaniesz wykluczony.
  Zajmuj się dalej hasłami, filozofowaniem.. to zgody nie buduje..
  Pokory Ci potrzeba poprzez kilka kii na plecy, odjechałeś totalnie od społeczeństwa..

  Szkoda mi czasu na czytanie Twojej grafomanii, poznałem już kiedyś Twą twórczość opartą na intronizacji żyda i przedkładanie miłości nad prawdę. Dwie podstawowe Twoje twierdzenia , z którymi nie zgadzam się.. do tego dołożę wielbienie nazwy "rzeczpospolita"..

  Miałem nadzieję, że cham wiejski z chamem miastowym dogada się dla dobra Polski :(

  Wspólna dla Polaków jest miłość do Polski i tylko to może nas połączyć, wszystko inne prowadzi do konfliktów i podziałów.
  Zjednoczenie to nie budowa,a tylko pierwszy krok. Przez takich ja Ty pieniaczy jest tu jak jest, bo Twoja prawda jest najtwojsza, a reszta to człowieczki. Nawet nie widzisz, że zaczynając do mnie mówić w moim domu (blogu) od obrażania mnie reprezentujesz cywilizację konfliktu, co nie ma nic wspólnego z Polską jak tą tak tym bardziej słowiańską.

  Przemyśl powyższe na spokojnie, zanim coś znów napiszesz zastanów się czy to Ty czy cytryniec chce to powiedzieć..
 • Uczniowie Spartakusa...
  "...spleceni dłońmi podążali w tym samym kierunku Nikander z Wojtasem"

  To by mogło mieć ręce i nogi. Wojtas wpajał by wartości a Nikander rozpraszał pieniądze. I Rzeczpospolita by kwitła.
 • @zadziwiony 22:06:15
  no widzisz, już jeden udowodnił, że nie mylę się..
  powinienem cieszyć się z trafności oceny, ale smutno mi, że tutaj jest jak jest..
 • @Slav 22:40:09
  rzecz kwitnąca to kwiatek.. Tu o Polskę chodzi. Przepraszam, że nie ująłem Pana w notce, ale nie chciałem siać zgorszenia promując trójkąty ;)
 • @wk..ny 22:34:35
  Przyznam, ze nie myślałem, że jest Pan męską kurwą. Ale , jak widać, różne rzeczy przychodzą z czasem.
  Żegnam.
 • @
  "Trybeus z Naftalim"

  :))..nie ma szans...Naftali poszedł w diabły :))) to znaczy pożegnał się...
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:45:10
  Piękna laurka.. w zasadzie potwierdzasz, że nie nadajesz się do współistnienia w spoleczenstwie.. socjopata to bylby komplement, Ty jesteś psycholem..
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 22:45:31
  Zgadzam się, tylko to mi pozostało, czuję się zgwalcony, idę spać i tylko mam nadzieję, że jak zamkne oczy nie beda przesladowac mnie wasy.. dobranoc
 • @wk..ny 23:02:29
  Oczywiście, że wolą gangsterkę. Kto nie woli? Ty? Stary, masz jakieś rozdwojenie jaźni. Odwaliłeś tu kawał niezłej gangsterki z kanalizacji wołomina, a ich pytasz czy chcą od ciebie z pały. No to skoro uważasz ich jednak za kurwy, to oczywiste jest że zapłacisz. Coś Ci się porypało, że kurwa robi dobrze za darmo. Czy Ty nie musisz płacić? Są tacy.. i znowu wracamy do pały. Taki loop i ani razu bezpośrednio o penisach. Trudna sztuczka.
 • i co dalej ? :)
  Hmm.. tak masz zadatki na wodza, potrafisz przypier...ić, kochasz Polskę ..i co dalej ?
  Wodzu prowadź ? ;) ..a dokąd chcesz dojść i jak ?
 • Widzę silny wpływ wieszcza
  Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy

  Opaszmy ziemskie kolisko!

  Zestrzelmy myśli w jedno ognisko

  I w jedno ognisko duchy!...

  Dalej, bryło, z posad świata!

  Nowymi cię pchniemy tory,

  Aż opleśniałej zbywszy się kory,

  Zielone przypomnisz lata.  A jako w krajach zamętu i nocy,

  Skłóconych żywiołów waśnią,

  Jednym "stań się" z bożej mocy

  Świat rzeczy stanął na zrębie;

  Szumią wichry, cieką głębie,

  A gwiazdy błękit rozjaśnią -

  a imię jego czterdzieści i cztery.
  ( z tym, że te cztery , to nie litery )
 • @wk..ny 22:42:49
  Jeśli o Polskę chodzi a nie o Rzeczpospolitą, to Polska właśnie niczym kwiatek, rozkwita w strukturach Unii Europejskiej jako demokratyczny Kraj Związkowy. Wolność i łatwość podróżowania po całej Europie łącznie z koloniami pozaeuropejskimi, wolność osobista, wolność podejmowania pracy jaką się chce i gdzie się chce, mobilność, demokratyczne standardy, dostępność do wszelakich dóbr - czy to nie jest spełnienie marzeń naszych upośledzonych życiowo przodków? Zatem Panie Wkurwiony, czego Pan chce? Czy Rzeczpospolitej ze swoją feudalną tradycją ustrojową, podziałami społecznymi, wieloetnicznością, zażydzeniem, Kresami, Wilnem i Lwowem? Czy Polski obecnej, z wszystkim tym co przedstawiłem a co oferuje rząd, który jest, oczywiście, rządem okupacyjnym w Rzeczpospolitej, ale wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy tego pragnęli. A ci, panie wk..ny stanowią 69% społeczeństwa polskiego. Jak pan i po co chcesz walczyć z większością swoich rodaków, panie wk..ny?
 • @All
  Męską kurwą zostałem obwołany, o penisach nie gadamy..
  śmieszność tektury wyszła..
  Każdy ponad każdym
  Skurwysyn
  Innego traktuje, jakby był niczym
  Wszyscy najmądrzejsi
  Jebani
  Myślą chyba, że są wybrańcami
  Wszyscy tu, niestety
  Na takie podejście brak mi słów

  https://www.youtube.com/watch?v=9c7HVMDp43s

  w zasadzie nie mam co tu dodać, zgody nie będzie :(
  psychopatów należy spacyfikować, debili nie słuchać, oszołomów olać, a zadaniowców zakopać.. no i zostanie w Polsce 100 osób :(  Marysia była lekko w szoku
  Dumna w pełni
  Całkiem zdrowa
  Długoterminowa i niegłupia
  Do pizzerii
  Zjeść
  Opanować nerwy weszła gdzieś
  W okolicach śródmiejskich
  Północna część
  SMS-a mu pisała
  Pomyślała, że się czuje trochę tak
  Jak wtedy, kiedy pierwszy raz
  Z Internetu
  Ściągnięty referat dała na uczelni
  Do sprawdzenia
  Jednak teraz poziom podniecenia większy
  Dziś
  Zdradziła Ryśka po raz pierwszy
  Czuła się lepsza i czuła
  Że należy jej się lepszy
  Ryszard
  Taryfiarz niezrzeszony w korporacji
  I Marysia
  Lat temu trzy poznali się
  Podczas wakacji
  Dzisiaj prócz akcji
  Rogi
  Ta licencjatka psychologii robi
  Jeszcze jedną bardzo ważną rzecz
  Magistra broni
  Z podwójnych nerwów
  Teraz je
  Podwójną pepperoni
  Choć zwykle dba o linię
  Teraz to pierdoli
  Teraz o nim
  Rysio
  Taxi driver
  Zbieżność z Klanem przypadkowa całkiem
  Wiezie babę właśnie
  Na taryfie czwartej
  Z delikatnym wałkiem
  Bo powinien normalnie
  Wkurwia go
  Bo wali od niej warzywniakiem
  Patrzy przez ramię
  Czy nie zostawia brudu na kanapie
  Janina
  Bo tak na imię babie
  Myśli tymczasem o tym podejrzanym chamie
  Co prowadzi wóz
  Nie złapie nigdy już
  Taksówki na ulicy
  Rzadko jeździ
  W zieleniaku na dzielnicy siedzi
  Cały dzień
  Gdzie posadził ją zięć
  Ale dziś on wyjechał
  I znów przyszły chuligany z nożem
  Janina tego dłużej znieść nie może
  I chociaż zięć mówił, żeby
  Broń Boże
  Nie zgłaszać tego
  Bo może być gorzej
  To ona
  Kłódkę na bęben
  Hajs w kopertę
  Gablotę
  Halo
  Pędem
  I gna tera cierpem na komendę

  Każdy ponad każdym
  Skurwysyn
  Innego traktuje, jakby był niczym
  Wszyscy najmądrzejsi
  Jebani
  Myślą chyba, że są wybrańcami
  Wszyscy tu, niestety
  Na takie podejście brak mi słów

  Jakiś czas wcześniej
  Spod lubelskiej wsi
  Wyjechał do stolicy
  Szukać lepszych dni
  Grzegorz
  W pizzy znał jednego
  Z powiatu swego
  Robiącego już od ‘99
  Karol ma na imię
  W plackach trochę robi
  Grzegorz postanowił
  Że też spróbuje
  Sił w gastronomii
  Wysiadł na Wschodnim
  Zadowolony
  Że za bilet nie zapłacił frajerowi
  Chuj, że kawał drogi
  Siedział w kiblu pociągowym
  Walił klocem
  Miał zdrętwiałe nogi trochę
  Ale cieszył się
  Że się ostały polskie złote
  Proszę cię
  Lekko zagubiony
  Pytał ludzi o nazwę ulicy
  Wtem
  Saluto
  Patrol stołecznej policji
  Grzesiu tłumaczy
  Że chce do Karola z pizzy
  Z twarzy był podobny
  Zupełnie do nikogo
  Jednak ubrany na brązowo-fioletowo
  Na górze ma mieć sweter
  A na dole na dresowo
  Przypasował im stuprocentowo
  Omyłkowo do opisu kogoś
  Bluźnił, przepraszał, nawijał
  Jakiś czas później
  Pani Janina
  Drzwi zamyka
  Od taryfy Rysia
  I wyklina od złodziei w myślach
  Szyld policja
  Wchodzi
  Składa zeznania
  Rutynowe rozpoznania zwykle są na odpierdol
  Biorą tych, którzy są pod ręką
  I chociaż staje kilku gości młodych
  Bez cienia wątpliwości ten
  Od spodni fioletowych
  W swetrze brąz
  Dla Grzesia wstrząs
  Pies gładzi wąs
  Gardzi nim oraz nią
  “Przecież dopiero, co przyjechałem”
  Tłumaczy Grześ chwilę
  Ale zlisił się na bilet
  I przesiedział swe alibi w jednym z kibli
  Tyle

  Każdy ponad każdym
  Skurwysyn
  Innego traktuje, jakby był niczym
  Wszyscy najmądrzejsi
  Jebani
  Myślą chyba, że są wybrańcami
  Wszyscy tu, niestety
  Na takie podejście brak mi słów

  Karol
  Lat dwadzieścia
  W sercu Śródmieścia
  Nie podejrzewając nic
  Zrobił kilka pizz
  Nie wiedział nawet
  Że wybierał się do niego Grześ
  Jak zwykle statyści przyłazili jeść
  I gdzieś koło czternastej
  Eureka
  Czaderski pomysł rzucił kolega
  Wrzucić kwasa w pepperoni
  Na nieświadomce ktoś opierdoli
  Kto jest kto?
  Rozwiązanie zagadki
  Posłuchaj
  Tą pizzę, pokroiwszy na kawałki
  Zżarła ta Marysia od Rysia z taxi
  Jak już się domyślasz
  Ten egzamin
  Który ma napisać
  Ma prawo nie wypalić
  Konsumując, myślała
  Że na nią zerkali pracownicy
  Bo jest najpiękniejszą w okolicy damą
  Sam jako narrator
  Żałuję, że personel
  Na czele z Karolem
  Nic nie wiedział
  Że za moment
  Magistra obronę miała
  To by się dopiero ucieszyli
  Pierwszą fazę niedoszłej psycholog jednak uświadczyli
  Krople potu na jej czole pięknie lśniły
  Było wystrzałowo dla Karola z załogą
  Dla niej
  Na razie też kolorowo
  Uwierzcie moim słowom
  Marysia była w szoku zdrowo
  Dotarła do sedna materii
  Postanowiła
  Orzec to na uczelni
  Niedzielne ofiary
  I oprawcy niedzielni
  Każdy ponad każdym
  Wszyscy najmądrzejsi
  Stara Janina w bujanym fotelu
  W domu przypomina sobie Grzesia
  I rozmyśla, czemu to zrobiła
  Bez pewności
  Ale wymierzyła palcem
  Dziś była górą
  W nierównej walce
  Dla niej wszyscy młodzi łysi tacy sami
  Ścierwo
  Myśli tak serio
  Mniej więcej w tym czasie pod pizzerią
  Wychodząc po pracy
  Karol śmiał się jaki numer wyciął i nagle
  Choć nie widział Grzesia lat tysiąc
  Flashback
  I maska zrzedła mu
  Mógłbym przysiąc
  Wspomniał wieś rodzimą
  Lat temu kilka zimą
  I stał tak chwilę z nietęga miną
  Jak to było
  Pijalnia piwa pod wieczór
  Lokalne panny
  Karol i Grzesiu, i numer
  Coś do dzisiejszego w podobie
  Grzegorz odlał się do piwa
  A Karol nieświadomie łyknął sobie
  Psikus, kurwa jego mać
  Raz, dwa
  Powrót do rzeczywistości
  Przystanek pod pizzerią
  Karol
  Kilku gości
  Śmiech i maskowany ból w tle
  Tymczasem Ryszard
  Taryfiarz zapiekankę je z budy spod patyka
  Obok Neoplan na przystanku się zatrzymał
  Wysiadły dwie turystki
  Całkiem młodzieżowe
  Rysiu odwrócił głowę i obcina
  Każda ma dobrą nogę
  Bufet też niczego sobie
  I kozackie lica
  Wziąłby obie na ostro
  Pochłaniając ostatniego gryza
  Spojrzał na typa
  Który miał na sobie bluzę
  Prosto
  I właśnie wsiadał do taryfy
  “Dokąd?”
  Spytał Rychu
  I na tym zakończymy…

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30