Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3794 komentarze

Spartakus

wk..ny - "TRUST NO ONE", TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI DIVI LESCHI GENUS AMO

narodowy socjalizm = faszyzm?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zakłamanie znaczenia słów sięgnęło słowników, bo że wikipedia skurwiła się, to wiadomo od dawna..

Po pożegnaniu i wakacjach od Neonu postanowiłem wrócić.. powodów jest wiele, ale notka nie o tym.. nadal szkoda mi życia na pisanie po popróżnicy, ale tym akurat muszę się z Wami podzielić..

Zadałem kilku osobom pytania:

Czy chcesz zięcia albo synową z Afryki?  czy Polacy mają mieć głos decyzyjny w swoim kraju?

Czy mniejszości mają podporzątkować się polskim prawom? Czy chcesz utrzymywać roszczeniowych emigrantów?

Po odpowiedziach zgodnych dla wszystkich odpowiedziałem: Jesteś narodowcem.

Chwila konsternacji nastąpiła i przyznano mi rację..

 

Kolejne pytania: Czy pozwolisz aby emeryci, niepełnosprawni umierali na ulicach? Czy uważasz, że państwo powinno bronić obywateli przed korporacjami? Czy uważasz, że Polska to wspólnota powołana przez Polaków, działąjąca w celu ochrony interesów Polaków?

Odpowiedzi były jednogłośne.. - moi rozmócy to "perdoleni" socjaliści!!! dotrzeć do nich to nie mogło, bo to różni ludzie, ale w końcu przyznali mi rację (pewnie nie odważył się nikt aby powiedzieć wprost, że ma w dupie bliźnich). To jest duży problem tego typu badań :(

 

Pomijając różne wariacje, uśredniając moich interlukutorów wyszło, że pytani są narodowymi socjalistami, według wikipedii i słownika języka polskiego są faszystami, nazistami, hitlerowcami!!

 

NARODOWY SOCJALIZM JEST NAJWYŻSZĄ FORMĄ ROZWOJU SPOŁECZNEGO, NISZCZENIE TEJ IDEI PRZEZ WSZYSTKICH UTWIERDZA MNIE W PRZEKONANIU, ŻE TO JEDYNY SYTEM SPOŁECZNY ANTY NWO..

 

Co Wy na to? Tylko proszę o autorskie wpisy, a nie wklejki finansowanych klakierów..

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  należy dodać, kim jest Reksio z obrazka; to głupiutki kundelek wrzucający wszystko do jednego worka,nie rozumiejący różnic.. Faszyzm to zło, a za tym kryje się narodowy socjalizm, który jest jedynym rozwiązaniem dla Polski, aby była Polską, nie jakąś tam pierdoloną rzeczpospolitą multikulti, tylko Polską.
 • @partyzant 17:16:01
  być za prawdą to norma, reszta to kurewstwo..

  Pozdrawiam
 • a kogo może obchodzić, co jakiś Hitler mówił? ważne jest, co robił.
  Jeżeli ty sikasz tak samo jak mÓrzyn, to czy przez to jesteś mÓrzynem?
  Ponoć ów Hycler był wegetarianinem. Czy wegetarianie są wyznawcami Hyclera? Ponoć Hycler był niezłym akwarelistą (ponoć Niemcy potajemnie handlują jego obrazami). Czy każdy posługujący się akwarelą to zwolennik Hyclera?
  Nie chodzi o to, co Hitler głosił, ale jaki miał w tym cel.
  Nam usiłują wmówić, że gdy uważamy się za narodowców to automatycznie napadniemy na Rosję.
  Ale już nazywając Polaka socjalistą kierunek napadu jest wyznaczony dla niego przeciwny.
  A przecież chodzi wyłącznie o to, czy Polacy potrafią stanowić narodowy monolit, prowadzić jednorodną politykę zarówno wewnętrzną jak i zagraniczną oraz jaki użytek Polacy zrobią z siły wynikającej z ich jedności.
  Jeżeli Polacy zechcą napaść na Rosję, to lepiej żeby się wewnętrznie skłócili, bo to będzie mniejsze zło dla nas samych.
  Natomiast jeżeli Polacy zechcą swoją siłą wzmocnić Wspólnotę Słowiańską, to będzie to dla Polaków z wielkim pożytkiem a dla świata błogosławieństwo.
 • @partyzant 17:37:17
  nikt nam nie pomoże, jeśli sami nie będziemy chcieli sobie pomóc.. z tym jest niestety ciężko.. większość wierzy w parchatego boga i jego synka włóczykija.. z Putinem na czele (przynajmniej takiego gra pod głupią publikę), a sam jest częścią NWO.. w bajki nie wierz o dobrym wójku ze wschodu jak i zza oceanu, czy o Niemcu co przyjął Polaka do unii aby Polakowi było dobrze.. Jesteśmy sami i zdani tylko na siebie!
 • @nana 17:37:19
  niestety trudno mi odgadnąć o co Pani chodzi?
  Ja o Hitlerze nie pisałem, co najwyżej, że nazizm jest piętnem wybijanym przez tępego Reksia na idei narodowego socjalizmu.
  Rosji to już w ogóle nie mieszałem w notce.

  Do napisania notki przygotowałem się merytorycznie, trochę poczytałem i historycy twierdzą, że faszyzm to narodowy socjalizm, a komunizm to socjalizm narodowy.. to skłania mnie do twierdzenia, że każdy mgr historii i wyżej (Nałęcz chociażby co ma problem z językiem polskim), a w zasadzie każdy z tytułem naukowym powinien go obronić poprzez testy kompetencyjne, i nie te mensowskie, bo korporacyjne są lepsze..

  A tak poza powyższym, jest Pani za czy przeciw?
 • @partyzant 17:44:34
  no właśnie, należy odczarować nazewnictwo, socjalizm to wspólnota społeczna.Kapitalizm niszczy wspólnotę, bo współplemieńcy to tylko klienci, czy też motłoch do okradzenia/zarobienia na nich.
 • Narodowy - owszem,
  ale nie socjalizm, bo socjalizm ma brzydki zwyczaj przekształcania się w totalitaryzm.
 • @Lotna 18:10:13
  Totalitaryzmu boisz się?

  Charakterystycznymi cechami państw totalitarnych są autokratyzm (w szczególności zasada wodzostwa), kontrolowanie przez aparat władzy wszystkich dziedzin życia i ingerencja w przekonania, poglądy, zachowania obywateli, a także rozbudowana propaganda (m.in. fałszująca obraz rzeczywistości) i pełna kontrola nad siłami zbrojnymi, policją i wymiarem sprawiedliwości – wykorzystywanymi jako elementy systemu terroru i represji przeciwko społeczeństwu..oficjalna, przewodnia ideologia; jedna, monopolistyczna, masowa partia, pod wodzą dyktatora; monopol rządu na broń; rządowy monopol dysponowania środkami masowego przekazu; system policyjny, oparty o przemoc, strach i tajne służby.

  To jest wypisz wymaluj Polska rzeczywistość, trochę przypudrowana, gdzie monolit partyjny został rozdzielony dla niepoznaki na PiS i PO..

  Mamy obecnie totalitaryzm, którego nie można przekształcić w totalitaryzm bo nim już jest!! Można go pogłębiać w taki sposób jak teraz, albo go obalić..
 • @partyzant 18:26:29
  Ale Lotna z Kanady tego nie widzi :(
 • ----------- hm......
  https://www.youtube.com/watch?v=yo3ovFMsRRA
 • @ninanonimowa 18:41:03
  akurat Panią bardzo bym prosił o autorski komentarz, a nie wklejkę..
 • @Autor
  Jakież proste marzenia i cele!
  Byleby tylko zebrać koło siebie dostatecznie dużą bandę i siłą rabować, łupić i niewolić wszystkich pozostałych. Bo poza przemocą nic się nie potrafi zbudować ani wytworzyć i zazdrość bierze że inni coś takiego mogą robić.
 • @wk..ny 18:19:37
  Owszem, boję się, bo tutaj jest to samo, a przynajmnie niewiele brakuje.

  Jaki sens zmieniać system, aby za jakiś czas wrócić do tego samego? Socjalizm to tylko lekkie cofnięcie się, jakieś 35, może 40 lat -i co z tego wyszło?
  Co się dzieje w państwach Europy zachodniej, które oficjalnie nie są socjalistyczne, ale de facto są; dlatego właśnie są celem migrantów. Są wybory i cały cyrk, nawet jest Parlament Europejski, gdzie różni ludzie mogą sobie pokrzyczeć w świętym oburzeniu, a de facto rządzi grupa urzędników, którzy nie zostali wybrani i którzy decydują o tym, że ślimak jest rybą, albo ile litrów mleka ma krowa dawać - czy to nie jest totalitaryzm będący wynikiem socjalizmu? Umówmy się, ilu komunistów ("socjalistów") siedzi przy sterach, zarówno w Europie, jak i w Ameryce? To jest lewactwo pierwszej wody, za młodu pracujące dla ideologii socjalizmu albo komunizmu, po obu stronach oceanu. A Wy chcecie socjalizmu?

  Można totalitaryzm pogłębić albo spłycić, ale czy nie lepiej ten system obalić?
 • @partyzant 18:26:29
  Nie przesadzajmy z tym "mega", bo mega jest w Korei Północnej, albo w państwach islamskich. Ani w Polsce, ani tutaj jeszcze nie jest tak źle, choć do tego wszystko zmierza.
 • @programista 18:59:03
  siłą rabować i łupić? raczej zebrać bandę i siłą dać opór złodziejom i łupieżcom. Niewolić pozostałych? Wyjść z niewoli mniejszości..
  Gdzie ja o przemocy napisałem? A z Tą zazdrością to już pojechałeś typowo talmudyczną retoryką..

  Boisz się, i dobrze.. ale przemocy nie będzie, zostaniesz kulturalnie wyproszony z Polski jako ciało obce pasożytnicze na Narodzie.. Jako kosmopolita dostaniesz schronienie w każdym żydowski przyczółku na Świecie. Tyle tylko, że Polin pozostanie niespełnionym marzeniem.

  Twój pobratymiec Einstein tylko kraść potrafił, budowanie i tworzenie Twej nacji (raczej plemieniu kozojebców) jest obce..

  Mam Ci zazdrościć parchatowości, no wybacz, ja jestem Polakiem.
 • @partyzant 19:08:45
  Dziękuję za potwierdzenie mojej oceny.
  Narodowi socjaliści od zawsze tak właśnie wybierali ofiary do złupienia gdyż tylko to było jest i będzie ich wyłącznym celem.
 • @ Autor - Ma Pan rację
  Dałem 5*

  Z tym, że pytania i odpowiedzi zawarte w Pańskim tekście mogą określać więcej systemów społecznopolitycznych - oczywiście z przymiotnikiem NARODOWY.
 • @partyzant 19:11:03
  A Ty masz lepsze dane?
 • @wk..ny 19:11:46
  Już był jeden co też miał tylko na Madagaskar wywozić, a jak dotrzymał tych obietnic to sobie można w książkach przeczytać i starych ludzi popytać.
  Także obietnice że tylko wyproszony z kraju tyle samo są warte.

  Co zaś do strachu to dobrze jest dokłądnie wiedzieć czego trzeba się obawiać, by się przed tym zabezpieczyć. Wyznawcy narodowego socjalizmu tego widać jeszcze nie wiedzą i dlatego strachu nie odczuwają.
 • @partyzant 19:26:00
  Czyżby jeszcze jakieś skrupuły w nazywaniu rzeczy po imieniu?
  Narodowy socjalista ich nie powinien mieć, bo nie będzie wtedy prawdziwym socjalistą i może wypaść z własnej bandy.
  Czy też może taki trening przed tłumaczeniem że się zawsze tylko wykonywało rozkazy?
 • @programista
  Dałeś autorowi jedynkę........
 • @zadziwiony 19:45:32
  Tak, gdyż potrafię samodzielnie myśleć i działać. Dlatego wiem co w działaniu przynosi długoterminowe korzyści a co powoduje tylko straty. Wiem że agresja i przemoc prowadzą tylko do śmierci zarówno ofiary jak i agresora.
 • @programista 19:54:09
  Ty też proponujesz wojnę i agresję, często nie zdając sobie z tego sprawy.
  Problem jest inny. Chyba nikt nie wymyślił ustroju i sprawiedliwego i satysfakcjonującego zdecydowaną większość ludzi i efektywnego gospodarczo jednocześnie.
  W Twoim świecie wygrywają najbardziej psychopatyczne jednostki idące po trupach do zwycięstwa. Bogiem i bożkiem jest mamona i jej wszystko jest podporządkowane. Wszystko to jest ładnie zapakowane w kolorowy papierek. Tyle, że w tym papierku zawinięty jest miód z gównem, Dla jednych miód, dla drugich gówno.
 • @Lotna 19:02:50
  Ma Pani nieźle wyprany, albo spłaszczony mózg. Niczym kundelek Reksio.
  Pogłębianie totalitaryzmu dzieję się teraz, lewacy to dewianci, a nie socjaliści.
  Dała się Pani nabrać na podziały na lewactwo, prawicę. To są sztuczne podziały współplemieńców programisty. Pozmieniać, wypaczyć i wyłuskać zarzuty z dupy to ich strategia.

  Utarło się, że w unii to jakieś lewactwo, Pani twierdzi, że to socjaliści.. A to banda wyrachowanych kurew odnajdująca się w kapitalizmie pobierając niebotyczne apanaże za pierdzenie w stołek i głosowanie jak im sponsorzy dodatkowych grantów każą..

  Przykro mi to stwierdzić, ale nie ma Pani ani wiedzy, ani kompetencji aby komentować na moim blogu. Zmądrzej, a zapraszam serdecznie.. W zasadzie to jak Ci nie wstyd pisać na Neonie reprezentując taki poziom wiedzy? wstyd, wstyd..

  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 19:20:58
  to były pytania na szybko, szablon po pierwszym razie stworzył się i poleciałem.. to poszło żywiołowo, nie dostałem dotacji unijnej aby przez rok przygotować się do ankiety.. mam świadomość, że pytaniom jak i całej notce dużo brakuje, ale nie mam czasu ani motywacji aby dopieszczać temat.. jak kto mądry zrozumie o co chodzi, inni są nie ważni, a ajwaj i tak odezwał się..

  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 20:10:02
  Jeżeli ktoś uznaje, że sprawiedliwość polega na tym iż dostaje się równowartość tego co się samemu daje innym, to taki sprawiedliwy i efektywny ustrój istnieje.
  Na pewno jednak nie jest on satysfakcjonujący dla tych, którzy nie chcą nic dawać i uznają że należy im się wiele tylko z tej przyczyny że w ogóle żyją. To właśnie dla takich ludzi mamona jest bożkiem, gdyż zupełnie nie rozumieją czym ona jest ani skąd się bierze.
  Dla innych jest ta mamona tylko inforacją o tym, jak inni ludzie oceniają przydatność tego co się robi. Informacją i narzędziem za pomocą którego można zrobić jeszcze więcej.
  Dołączam bardzo długi cytat, który najtrafniej opisuje właściwości tej mamony:
  http://programista71.neon24.pl/post/96698,pieniadze-sa-zrodlem-zla
 • @programista 19:30:11
  człowieku, żydku szanowny, trzęsiesz porami, że Ci zrobię kolejny holokaust, a ja nigdzie nie piszę o zabijaniu Was, mam kilku kolegów z Waszego plemienia nawet. Holokaust zrobili żydzi żydom i Polaków do tego nie mieszaj. Polacy to wspaniały naród, sfinansowali Waszą emigrację przed wojną do Palestyny, wbrew swemu sojusznikowi Anglii dozbrajali Was przeciw niemu. Zrobiliśmy tyle dla Was, aby Was tu nie było, a Wy musicie każdego prezydenta Polski mieć Swojego.. ja jestem uprzejmy i kulturalny, ale jak ktoś uprzejmie i kulturalnie nie uznaje mojego prawa Polaka do samostanowienia w Polsce to delikatnie denerwuję się, że 1968 został zbyt delikatnie załatwiony..

  A tak w ogóle, o czym Pan do mnie mówisz, jak nie ma większego nacjonalizmu niż w Izraelu.. talmudyczna mentalność..
 • @wk..ny 18:50:59
  ---- ba ! Pana blog ale filmik przeznaczony dla innych :)) / tych mniej kumatych :)

  Sztuką jest UCZYĆ nie tylko wiedzieć .
 • @wk..ny 18:01:35
  "(...) Kapitalizm niszczy wspólnotę, bo współplemieńcy to tylko klienci, czy też motłoch do okradzenia / zarobienia na nich"

  >> no właśnie :) *5
 • @programista 21:02:08
  Mamy zdecydowanie różne postrzeganie rzeczywistości. Dla mnie człowiek jest istotą społeczną i z tego wynikają określone konsekwencje, także w sferze podziału. Dla Ciebie człowiek jest jednostką - im silniejszą w łokciach tym lepiej i nic innym do tego. Problem w tym, że im silniejsze łokcie tym szybciej i nieskończenie się rośnie z wszystkimi z tego faktu wynikającymi konsekwencjami.
  Wielu wyzywało Cię od żydowskiego agenta. Nawet jak nim nie jesteś, to blisko Ci do tej nacji w rozumieniu świata.
 • @nana 17:37:19
  "Jeżeli ty sikasz tak samo jak mÓrzyn, to czy przez to jesteś mÓrzynem?"

  Nie ma takiej opcji; gdy Polak i murzyn sikają z mostku, to murzynowi muł przeszkadza.

  PS. Nie wiem jak jak jest między Polką a murzynką.
 • @LoneStar1776 21:08:49
  a kapitalizm, to zapewne stworzenie z każdego niewolnika wolnego człowieka, co może sprzedać nerkę aby na chleb mieć..

  Zajmij się lepiej analizą figurek i innych takich obrazków niż myśleniem o systemach gospodarczych i politycznych, przerasta to Cię.. myśleć nie potrafisz, trawisz tylko to co przeczytałeś lub zobaczyłeś.. myśl!!!!!!!!!!!!!!!!
  masz potencjał, ale go marnujesz..
 • @wk..ny 20:54:56
  Każdy system oparty na korzyściach jednej grupy (można to określać jako preferencje narodowe), ZAWSZE przekształci się w system totalitarny.
  Żadne bariery wprowadzane, aby temu zapobiec - nie zdadzą egzaminu. Mogą tylko opóźnić proces.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:18:58
  Chyba miałeś na myśli Sudańczyków, bo to oni właśnie nie mogą dla siebie prezerwatyw w odpowiednim wymiarze znaleźć.
 • @LoneStar1776 21:25:10
  Jest jeszcze feminizm i gender...
 • @LoneStar1776 21:25:10
  bingo!!! każda nawet najwspanialsza idea zostanie wypaczona przez człowieka.. idea nie jest zła, tylko ludzie to kurwy..
  Masz pomysł jak temu zaradzić?
 • @wk..ny 21:09:01
  Nigdy nie uznam jakiegokolwiek prawa szanownego Pana czy kogokolwiek innego do decydowania o innych Polakach. Prawa do decydowania kto na bycie Polakiem zasługuje a kto nie według własnego widzimisię. Tak samo jak nie uznam prawa do czynienia się jedynym dziedzicem wszystkich osiągnięć Polaków którzy żyli przed nami i domagania się z tego tytułu szczególnych przywilejów..
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:21:57
  Mamy obecnie sytuację wyjściową; mamy system totalitarny.
  Z tego co czytam powyżej, to totalitaryzm jest nieunikniony..
  Można wybierać, czy totalitaryzm socjalistyczny, czy kapitalistyczny..
  zawsze będzie totalitaryzm.. może być także polski, albo żydowski..
  Dróg jest wiele.. a Pan jaki totalitaryzm woli?
 • @zadziwiony 21:17:24
  Konsekwencje takie, że ten kto wytworzył musi oddać część temu co nie zrobił nic. Bo inaczej będzie aspołeczny. A ten co nie robi nic jest już wystarczająco społeczny.
  Widać każdy, kto się buntuje przed ograbianiem go z tego co wytworzył jest przez niektórych nazywany żydowskim agentem. To taki zabieg psychologiczny, by kogoś odczłowieczyć by wmówić sobie że ten drugi to nie jest istota ludzka - by choć trochę zagłuszyć własne sumienie. To normalne u narodowych socjalistów i Polacy już tego doświadczyli gdy byli nazywani podludźmi.
 • @wk..ny 20:48:04
  Podziały na lewicę i prawicę mnie nie wzruszają, bo obydwie strony dążą do jednego celu, a ta banda z niebotycznymi apanażami, to ludzie mający korzenie w ideologii komunizmu i socjalizmu.
  http://www.beliefnet.com/columnists/watchwomanonthewall/2011/08/socialists-in-congress-with-ties-to-communist-party-usa.html
  http://www.freerepublic.com/focus/news/2618022/posts

  Thacher, która nie jest z mojej bajki, miała rację twierdząc, że socjalistom prędzej, czy później skończą się cudze pieniądze, czego przejawem jest zamykanie granic Niemiec i Austrii przed migrantami, ale Wam, jeszcze socjalizmu za mało. Podobno każdy ma takie rządy, na jakie zasługuje, a więc trudno się dziwić...

  Sama żyłam w socjaliźmie i pamiętam, jak było cudownie. Pamiętam, jaką miałam wspaniałą pensję, za którą można było kupić sweter i parę butów, ale za to zapić się na śmierć. Jeszcze Wam ten socjalizm bokiem wyjdzie i to niedługo.

  No cóż, nie będę udawadniała, że nie jestem wielbłądem. Spokojna Pańska głowa, więcej się na Pańskim blogu nie pojawię.
 • @programista 21:32:02
  Jak zauważył wk-ny ludzie to kurwy i wszystkie, nawet najlepsze idee wypaczą. I nikt nie znalazł na to lekarstwa. Znaczy, że ten co stworzył człowieka bubel wypuścił i my już nic na to nie poradzimy.
  A Twoje i tak mnie nie przekonują i nie przekonają, bo dają największe szanse małej grupie , by dymać do sześcianu pozostałych.
 • @wk..ny 21:37:30
  jedyną droga odrzucenia totalitaryzmu jest budowa Cywilizacji Polskiej.
  Chyba to wyraźnie sformułowałem już wcześniej.
 • @zadziwiony 21:43:43
  Każdy, kto chce innych ludzi urabiać na swoją modłę, kończy takim właśnie zwrotem że "ludzie to kurwy i wszystkie, nawet najlepsze idee wypaczą". Nic zresztą dziwnego, gdyż trzeba strasznie ludzi nienawidzieć by chcieć ich przerabiać.
  Trudno niektórym przychodzi zaakceptować innych ludzi takimi jakimi są i domagać się od nich jedynie takiej samej akceptacji.
  A w kwestii "dymania przez małą grupę" to warto sobie uświadomić że do XIX wieku populacja ludności była przez 400 lat praktycznie stała a samo oświetlenie izby było luksusem. Warto porównać efekty 200 lat tego "dymania" przez "wstrętnych kapitalistów".
 • @programista 21:32:02
  ale Ty na szczęście nie masz nic do powiedzenia.. jesteś w mniejszości.. szczekaj póki możesz.. ciesz się wolnością.. bo jeśli okaże się, że działałeś na niekorzyść Polski na synekurze państwowej, czy w firmie na dymającej budżet Polski, będziesz musiał odrobić wszelkie straty.. 10zł/h z tego potrącając wikt i opierunek będziesz odrabiał 2zł/h budując polskie drogi szpadlem i kilofem.. ile godzin odrobisz, nie wiem.. ale myślę że życia Ci nie starczy..
 • @partyzant 21:15:33
  No bardzo przepraszam, ostatnie 25 lat plus to był dla Ciebie największy rozwój? 35 lat temu był w Polsce socjalizm - i do czego doprowadził? Do tego, że wszyscy chcieli od niego uciec. Jak dzisiaj Polska wygląda?

  "//Co się dzieje w państwach Europy zachodniej, które oficjalnie nie są socjalistyczne,//
  Że jak? to są państwa liberalne z elementem lewactwa "

  Państwa liberalne? Może jeszcze powiesz libertariańskie? Nie, to są lewackie państwa socjalistyczne, gdzie każdy może żyć na zasiłku leżąc do góry brzuchem jak pączek w maśle, tzw. "welfare states". Gdzie zasiłek każdy może dostać, ale osiągnąć dobrobyt w sensie materialnym i nie tylko, może niewielu.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Welfare_state
 • @programista 21:41:57
  Powiem tylko tyle, bo to temat rzeka i nie pora na dyskusje o tym.
  Pierwszą spółkę z o.o. założyłem pod ustawą Wilczka w 1988r i wiem o czym mówię. Nikt mnie nie przekona, że osoba zarabiająca np. milion zł na miesiąc powinna być tak samo traktowana podatkowo jak ta która zarabia 1500zł/mc. Prawie każdy dochód w gospodarce rynkowej, jest osiągnięty kosztem kogoś innego i ten fakt w sferze podziału dochodu narodowego powinien być w jakiś sposób zaakcentowany.
  Zrozum w końcu jedno. W gospodarce kapitalistycznej największe sukcesy osiągają tak jak i w polityce najbardziej bezwzględne , pozbawione skrupułów jednostki, często o psychopatycznej psychice. Ich sukces bardzo często okupiony jest zniszczeniem konkurencji z wszelkimi tego konsekwencjami. Ponieważ konkurencja jest motorem rozwoju jest niezbędna i musi istnieć. Istotą dobrego systemu społecznego powinno być to by pokonanych nie pozostawiać bez chleba, co Ty proponujesz. Mnie taka moralność po prostu się nie podoba.
 • @wk..ny 21:59:51
  I skończyła się opcja "kulturalnego wypraszania" a jest opcja dożywotniego odrabianiai. Obóz pracy za "działanie na niekorzyść", niezależnie od obowiązującego prawa. A może tak jak to zrobił Roman Kryże w 1965? Szybko poszło, wystarczyło kilka godzin na taką zmianę.
  Pewnie spora banda się uzbiera dla realizacji takich wspaniałych planów.
 • @zadziwiony 22:07:49
  W żaden sposób nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że każdy dochód w gospodarce rynkowej jest osiągnięty kosztem kogoś innego. Tak jak nie mogę się zgodzić ze źrodłem takiego poglądu którym jest teoria wartości opartej na pracy.
  Osoba zarabiająca milion miesięcznie, czyli wytwarzająca coś tak cennego dla innych ludzi że gotowi są za to aż tyle zapłacić ma być za ten czyn karana? I do tego dotkliwiej nawet niż ten komu ludzie zapłacili tylko 1500? Dla mnie to jest szczyt głupoty.
  Co do konkurencji, to przecież wytwarzanie mniejszymi kosztami jest dla społeczeństwa dobrodziejstwem i jeżeli konkurencja tak nie potrafi to znaczy że marnotrawi to, co można by użyć gdzie indziej. Utrzymywanie konkurencji nie oznacza utrzymywania marnotrawców.
  Każdy musi pamiętać o tym, że może być pokonany przez lepszego i musi szykować sobie zabezpieczenie na taki wypadek, np. w postaci życzliwych ludzi którzy go dobrowolnie wspomogą w takiej sytuacji.
 • @programista 22:13:34
  prawo to prawo, kradniesz, działasz na niekorzyść Polski musisz to odpracować.. proste i logiczne, ale jak widzę jest to na bakier z talmudyczną logiką.. Jesteś w Polsce i tu talmud nie obowiązuje, a koledzy w sejmie,senacie, prezydenci i inna swołocz sędziowska wraz z konstytucjonalistami z Waszego plemienia nie stanowią prawa, prawo stanowi Naród.. jesteś mniejszością, zostałeś w Rzeczpospolitej ugoszczony i ją dymasz, a tu teraz będzie POLSKA i inne zasady będą obowiązywać.. Izrael ekstradycji nie uznaje, kapelani i generałowie polscy mogą przemaszerować się przez cały ten Twój śmieszny kraik.. każdy dostanie walizkę pełną "zielonych", fajerwerki gwarantowane, apokalipsa..
 • @wk..ny 22:30:34
  Jak Naród ustanawia "prawa" pozbawione jakichkolwiek cech sprawiedliwości to jest tylko dziką bandą i motłochem. Są tacy którym to pasuje.
 • @partyzant 22:38:03
  Już sam fakt, że szanowny Pan musiał ten komentarz napisać, świadczy o tym że jednak działa.
 • wiadomo, że zjawisko znane pod nazwą Hitler to była produkcja...
  uwczesnej światowej szumowiny, zwanej dzisiaj NWO. Jednym celów tej inwestycji było skurwienie bardzo pozytywnego w sensie społecznym, można powiedzieć naturalnego ustroju społecznego, znanego jako narodowy socjalizm. Inwestycja pod nazwą Hitler, jak wiemy, spłacila się już z bardzo, bardzo wielkim naddatkiem.
  Należy więc przywrócić temu pojęciu jego pierwotne znaczenie, ale będzie to bardzo trudne, ponieważ obecnie na tym odcinku działa inna inwestycja (samofinansujaca się już i to dobrze), znana jako Owsiak.
  Młodzi już prosto są tak nabuzowani że prosto z Ludstoku, są w stanie pójść spuscic manto jakimś narodowcom (nie mylić z wierchszka RN).
 • @partyzant 22:21:10
  bingo!!!! pamiętasz ring korwina z palikotem? spijali sobie z dzióbków.. skrajna prawica ze skrajną lewicą mówili tym samym głosem, ja sprywatyzuję wodę i powietrze, a ty zalegalizujesz stosunki z kozami..
  Lewica i prawica to żydowska nomenklatura.

  Narodowy socjalizm to nie lewica, to nie prawica,to nie faszyzm, to jest normalność, o której w książkach nie piszą.. mamy XXIw. i należy tworzyć systemy na miarę nowego tysiąclecia. Tyczy się to także CP Wojtasa, co się jak rzep Konecznego uczepił.
 • oczywiście...
  Dałem 5
 • @wk..ny 22:43:29
  Na Pana Wojtasa, po prostu trzeba uważać
 • @Jan Paweł 22:52:16
  Z Krzysiem mam problem, ale z Panem też ;)
  Nie znam Was osobiście, ale promujecie Jahwizm.. promocja kłamstwa jest dla mnie problemem.. kompromisów w przypadku kłamstw nie uznaję.. no i mam problem z 60% Polaków :(
 • @wk..ny 22:59:04
  Spoko Amigo .5*.Ave.
 • @partyzant 22:21:10
  "To są państwa neoliberalne z parchatą odmianą lewactwa, a lewactwo to jest potrzebne aby przejąć całkowicie gospodarki kraje przez oligarchów otumaniając lud i robiąc z niego szczury doświadczalne."

  Ja "bełkoczę", a ty mi tylko powiedz, skąd się to lewactwo wzięło. Skąd się wzięł, jakie ma korzenie lewacka ideologia? Hę?

  Poza tym,nie jestem Astrą, nie wysilaj się.
 • @LoneStar1776 23:06:20
  "Wytłumaczyć niewolnikom pojęcie Wolności, jest niemożliwością!!!"

  Jak ze ślepym o kolorach.
 • @All
  Dziękuję wszystkim za głos w dyskusji. Z powyższego wynika, że mimo, że jesteśmy różni, potrafimy zgodzić się w temacie poruszonym. Jak widać, narodowy socjalizm przeszkadza tylko ajwajowi.

  Polska tolerancja i gościnność zostały nadużyte, czego wynikiem jest brak reprezentacji Polaków w sejmie. Obca mniejszość rządzi Polską. Jak znalazł się ktoś kto głośno artykułował polski interes to został zniszczony (Gabriel Janowicz) czy po prostu zabity (Andrzej Lepper)
  Postępuje niszczenie państw narodowych, nie możemy na to pozwolić, bo znikniemy jako naród. Zasługujemy na nowy system społeczno polityczny na miarę XXIw. gdzie Polacy są gospodarzami swego domu - Polski. Teraz niestety jesteśmy niewolnikami obcych, zaraz okaże się, że nie jesteśmy u siebie, Polska zostanie przemianowana na Polin z systemem feudalnym.

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 10:52:15
  Ciekawostka, że największym wrogiem narodowego socjalizmu w Polsce jest ajwaj, któremu nie przeszkadza już to w Izraelu. Izrael uskutecznia nacjonalizm chyba najbardziej na świecie, a i socjalizm w kibucu ma formę skrajną. Można o ajwajach dużo powiedzieć, ale nie to, że są głupi.
  Jeżeli to rozwiązanie jest dobre dla nich, to dla Polski także musi być.
  Promują multikulti wszędzie tylko nie u siebie.

  Jako suplement do notki polecam swoisty manifest:
  http://nlog.org/view.php?user=narodowy_socjalista&mode=all

  Jest wszystko zgrabnie ujęte w jedną całość, jest o multikulti, żydach, pieniądzach, religii, kulturze..

  Po przeczytaniu utwierdziłem się w przekonaniu, że to jedyna droga dla Polski, w pigułce poglądy praktycznie tożsame z moimi.
 • i tak i nie
  tak - w dużej części lewicowa ideologia
  tak - narodowy charakter
  nie - jeden włoski drugi różnie
  nie - różnice programowe
  itp
  itd
  temat oklepany
  jednak wiele fermentu wciąż się roznosi
 • @WandalVeni 20:45:20
  zapraszam do przeczytania kolejnej notki, tam mam nadzieję że temat rozjaśni się, temat oklepany to "26lat wolności i demokracji", rzygać mi się chce jak słyszę co chwila to kłamstwo.
 • @wk..ny 21:43:31
  oklepany w sensie że jeżeli spojrzymy na te systemy czysto technicznie to możemy sobie zrbić tabelkę z różnicami i podobieństwami, ferment wynika z kominternowskiej (zwycięskiej) propagandy, emocji, braku ekshumacji i konieczności w związku z tym rewizji

  a 25 lat wolności jasne że bełkot
  tylko kiedy ta wolność rzeczywiście była i ile czasu? sam nie wiem. Są tacy co twierdzą że już Mieszko na prawdę to był 'Moszko' i utracił wzrok przy obrzezaniu o_O
 • @wk..ny 15:25:55
  Ciekawostka, że największym wrogiem narodowego socjalizmu w Polsce jest ajwaj, któremu nie przeszkadza już to w Izraelu. Izrael uskutecznia nacjonalizm chyba najbardziej na świecie, a i socjalizm w kibucu ma formę skrajną. Można o ajwajach

  mnie też to ciekawi
  tak jak sami ccą żreć najwyższej jakości i se po to wymyślili kosher
  a dla nas trutka i po to stwrzyli monsanto

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031