Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 3390 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Odczarować Narodowy Socjalizm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po moich ostatnich notkach wyszło kilka nieporozumień, które należy wyjaśnić. Trzecia notka w tym temacie, ale pierwsza osobista z serca Polaka "cwaniaka" Poznaniaka ;)

Nie odnalazłem na scenie politycznej ideologii zgodnej z moim światopoglądem, Lewica dba o dewiantów zamiast o społeczeństwo,a prawica dba o kościół zamiast o Naród. Z natury jestem agnostykiem, wolnościowcem, demokratą. Będąc studentem na garnuszku rodziców byłem zafascynowany libertanizmem, ale skrzywienie (może wyrachowanie polityczne) Korwina w stronę kościółka odrzucało mnie od każdej jego inicjatywy. Agnostykiem zostałem w liceum, gdzie internetu jeszcze nie było, wystarczyło przeczytanie biblii, chodzenie do kościoła i na religię w szkole. Odrzuciłem tą sztuczną religię, ale jeszcze nie wiedziełem kto i po co to stworzył.Potem przyszedł wrzesień 2001 i jako młody adept wiedzy o Świecie nie łyknąłem tej ściemy. To był przełom w moim życiu, zacząłem szukać i pozyskiwać wiedzę . Zacząłem zgłębiać historię. Po drodze wpadłem na blog Urbasia gdzie dowiedziełem się co to pieniądz fiduacjalny i wielce zdziwiony byłem, że podczas studiów na wykładach z finansów profesor nie zająknął się nawet w temacie kreacji pieniądza jako długu. Kolejnym przełomem była "pandemia" świńskiej grypy i blog P.Beina, gdzie dowiedziałem się, że Auschwitz nie było obozem śmierci, a obozem pracy, a obok obozu fabryka IG Farben zajmowała kilka razy większy obszar.Z tamtego bloga wykluł się Miziaforum, mądry koleś ale narwany bardziej ode mnie, w zasadzie czytuję go z przymróżeniem oka po dziś dzień. Jakoś wpadłem na blog zezowategozorro i po dziś dzień mam go za najlepszego analityka w polskiej blogosferze. Jest jeszcze Independentrader co jest dobry w tym co robi, niczym rasowy koń pociągowy z klapami na oczach. Kolejny to gajowy Marucha co uświadomił mi, że chrześcijaństwo przez 2000lat ewoluowało koniunkturalnie. Po drodze pomniejszych portali i blogów przyswoiłem wiele, od okultystcznych po chrześcijańskie, od antify po Michałkiewicza.. z tego Astromaria, Aferyprawa i Wolnemedia zasługują na wymienienie.

David Icke i Alex Jones także zagościli na mym ekranie, ale posiadając wiedzę wcześniej zdobytą do zadaniowców ich zakwalifikowałem. Krótka przygoda ze stopNWOPoznań Mikołaja Rozbickiego także jakieś nowe doświadczenie wniosło do mojego życia. Przyszedł rok 2011, wiosenny poranek i jak chyba wszyscy zostałem poinformowany: "prezydent nie żyje". Pierwsze co mi przyszło do głowy, że był to zamach. Zacząłem śledzić blogerskie śledztwo, które udowodniło, że Państwo polskie nie funkcjonuje, że to ch.. du.. i kamieni kupa co po kilku latach raczył poświadczyć minister ponoć polskiego rządu.FYM i ludzie piszący u niego udowodnili, że to była maskirówka, a Macierewicz głupa pali. Jarek nie zachowuje się jak by brata mu zabito, ja bym ręki zabójcy nie podał, a on tak, co skłania mnie do twierdzenia, że to nie dość że była maskirówka to także ustawka, a Leszek mieszka z Kulczykiem na wyspie dla zużytych agantów. W między czasie zabito Leppera, jedynego przedstawiciela polskiego interesu w sejmie, ale zdziwnienia nie było, bo czego spodziewać się innego po kraju, który ma więcej policji niż wojska. Wrogiem rządzących nr 1 jest naród - Polacy, bo "raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy". Żyjemy w kraju gdzie pewien Warszawiak siedzi już 3lata bez wyroku sądu, bo skandował hasła "Rudy matole, twój rząd obalą kibole", a Kulczyk jest bohaterem narodowym..

W między czasie trafiłem na NowyEkran za ŁŁ.. po zawirowaniach właścicielsko pracowniczych znalazłem się na Legionie gdzie pomimo circ szanbowałem Asadowa; kościółek zacząłem postrzegać jako przyjaciela; w sensie, że to wróg mojego wroga, nie trwało to długo, bo zorientowałem się, że antagonizm pomiędzy staro i nowo testamentowcami to fikcja.. to logiczny plan realizowany przez tysiąclecia w celu podboju Świata za pomocą religii. Religie jako sztuczny twór odrzuciłem dawno, a semici Szaweł i Jezus nie mają nić do zaoferowania Polsce.

dalszą historię znacie, a przynajmniej powinniście, bo setek komentarzy nie zamieszczałem dla swego lepszego samopoczucia ;)

Zapomniałbym; z kurwinizmu wyleczyła mnie empatia do bliźniego i wszelkiego rodzaju zadaniowane kurewki co z logiką, a także mikro i makroekonomią są na bakier; GPS, Ultima, Imram, Programista. Wrodzony debilizm można by im jeszcze wybaczyć, ale obrony lichwiarskiego systemu bankowego nigdy!!!!!!!!!!

 

Po przydługim wstępie, moim zdaniem niezbędnym do zrozumienia co chcę powiedzieć, przejdę do tematu NARODOWEGO SOCJALIZMU.

Powstał w XIXw. we Francji, więc kłamstwem jest, że to ideologia wymyślona przez Hitlera. Niestety przez niego ma pejoratywny wydźwięk, bo ajwaje utożsamiają go z nazizmem, faszyzmem, hitleryzmem (wykrzyczane jednym tchem dla wzmocnienia manipulacji). Ale jak by nie było ajwaje mają rację, że mają sraczkę na samą myśl o tej ideologii, ponieważ powstała we Francji z ich powodu. Człowiek całe życie uczy się, nigdy nie interesowałem się Francją XIX-wieczną, a okazuje się, że mieli problem nie mniejszy jak Niemcy, ale do problemu Polski w XXIw. to dużo im brakowało i tak.

Biała rasa; zawsze unikałem szufladkowania, dyskryminacji i rasizmu. Nie uważam, że biała rasa jest jakąś wyższą rasą pod względem natury. To, że biała rasa osiągnęła więcej pod każdym względem cywiizacyjno kulturowym podbijając i niewoląc inne rasy nie jest tematem do specjalnej dumy. Każda rasa jest inna, tak nas natura/ewolucja ukształtowała i nie widzę tu powodu do jakiegoś wywyższania. Jednakże, biała rasa jest obecnie w zaniku i naszym naturalnym prawem i obowiązkiem jest jej przetrwanie, dla tego nie możemy zgadzać się na multikulti narzucane nam przez brukselskich biurokratów w postaci emigrantów. Polska jest jednym z ostatnich w miarę homogenicznych państw narodowo jak i kulturowo. Państwa norodowe są niszczone, narody jednolite w swych granicach nie mają prawa istnieć, naród może być tylko jeden, przebrany na dodatek. Jogusławię zniszczono z tego powodu, Kosowo nie jest serbskie też. W zasadzie Polska jest najwięszym krajem w Europie gdzie pomimo Tatarów i Cyganów biały człowiek jest w znakomitej większości. Obrona Polski, Narodu, białej rasy jest naszym obowiązkiem, nie chcemy aby mniejszośći namnożyły się i zaczęły nie dość, że nie przestrzegać naszych praw to z czasem stając się większością, rządać podporządkowania się ich prawom.

Religia; nie ma nic wspólnego z Bogiem, to ludzki wymysł. Nie postuluję burzenia kościołów, religia jest indywidualną sprawą każdego Polaka. Nic państwu do religii i odwrotnie.

Pieniądz; nie jest towarem, nie mają prawa kreować ani drukować go prywatne instytucje. Za to twierdzenie staję się antysemitą (antysemita to osoba, której żydzi nie lubią, więc go tak przezywają)

Totalitaryzm; podnisło się larum, że Narodowy Socjalizm ma prowadzić do totalitaryzmu, niestety osoby wyrażające tą opinię nie widzą, że mamy definicyjny klasyczny totalitaryzm i jakoś temu nie oponują. Obecny totalitaryzm jak i obecny sytem społeczno polityczny należy zlikwidować.

Kara; tego ajwaje najbardziej boją się. Za działania przeciw Polsce i Polakom należy się surowa  i nieunikniona kara, nie dotyczy to tylko ajwaji, a wszystkich bez kryterium narodowo rasowo plemiennego.

Prawa naturalne; najważniejsze prawo, wierzący nazywają to prawem boskim, inni prawem wszechświata.Ciężko mi temat zdefiniować bo już 2500lat temu filozofowie greccy toczyli w tym temacie dysputy, jak do tej pory nikt tego nie zdefiniował jednoznacznie. Dla mnie takim prawem jest, że kobieta z mężczyzną płodząc dziecko są rodziną i będzie stać w opozycji do prawa stanowionego, jak sobie biurokraci ustalą, że dwóch sodomitów to rodzina, czy ślimak to ryba, albo marchew to owoc.

Gospodarka; Wszelkie monopole jak i firmy zapewniające bezpieczeństwo narodowe muszą być w rękach Państwa: wodociągi, elektrownie itp. Tak jak na edukacji i zdrowiu obywateli ma zależeć Państwu i ono to zapewnić. Oczywiście mogą istnieć prywatne firmy, jeżeli wybudują szkołę, wybudują szpital czy też kanalizę. Jeśli będą potrafić na rynku bez dotacji konkurować z państwem to nie ma problemu.

Wolność; wolność wyznania (w domu, w kościele), wolność pedałowania (w domu), aby nie wychodzić i nie epatować, nie ma zgody na stawianie krzyży w miejscach publicznych jak na gejparady. Wolność zawierania umów (o ile nie łamią prawa, a prawo jest stworzone odwrotnie do tego co mówi potwór Lewiatan)

Prawo; proste przejrzyste, jeżeli coś jest opisane na więcej niż dwóch stronach należy to zniszczyć i napisac od nowa, a na pewno ustawę o vat z przypisami.

Państwo; to jest wspólnota Polaków, z przynależności do narodu wynikają prawa jak i obowiązki. Wszyscy działamy dla dobra wspólnoty. Jest to odmienna filozofia do obecnej, że państwo to zbieranina egoistów indywidualistów w wyścigu szczurów za wszelką cenę chcących pokonać bliźniego. Tu w pierwszej kolejności należało by zmienić myślenie o sobie jak i wspólnocie Polakó jaką jest Polska.

 

Pisać tak pewnie mógłbym do rana, ale myślę, że najważniejsze tematy nakreśliłem, wiem, że kilku ważnych tematów brakuje (demokracja, sytem zarządzania państwem, podatki, media itd..), ale Mein Kampf nie powstał w jeden wieczór :))

Zapraszam do dyskusji, a w zasadzie do wniesienia czegoś konstruktywnego do tego co napisałem, nie jestem alfą i omegą, nigdy tak nie twierdziłem, a budowa systemu społecznego na miarę naszych potrzeb i czasów to ciężki temat i nie dla jednego umysłu, bo to dyktat byłby.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Czy szanowny Autor mógłby jeszcze sprecyzować swoje stanowisko odnośnie stosowania przemocy fizycznej wobec innych ludzi? Oraz określenia jak ocenia przemoc fizyczną - czy jest ona korzystna dla stosującego czy też nie, szczególnie w długim okresie czasu?
  Uważam że jest to ważne dlatego, iż "z przynależności do narodu wynikają prawa jak i obowiązki. Wszyscy działamy dla dobra wspólnoty." a naród to także przyszłe pokolenia. Zatem działanie na szkodę przyszłych pokoleń jest zdradą narodu.
 • W całości popieram
  Twoja ocenę rzeczywistości. Może wynika to stąd , że mimo, że dzieli nas różnica pokolenia, to pewnie zaczęliśmy w tym samym czasie przygodę z "wiedzą zakazaną" i przez te same portale przeszliśmy.
  Też uważam Zezorra, za najlepszego analityka , przynajmniej spośród tych na których się natknąłem. Independentradera rzadko czytam, ale świetnie go scharakteryzowałeś.
 • Przeklęty, nie zaczarowany
  “Odczarować Narodowy Socjalizm”

  On nie jest zaczarowany, tylko przeklęty, i niech ten upiór już zniknie z naszego życia.

  “Po moich ostatnich notkach wyszło kilka nieporozumień, które należy wyjaśnić”.

  Nie znalazłem nic wyjaśniającego, nic co by miało uzasadniać sens narodowego socjalizmu.

  Jest i parę rzeczy ważnych:
  „Pieniądz; nie jest towarem, nie mają prawa kreować ani drukować go prywatne instytucje.
  Za działania przeciw Polsce i Polakom należy się surowa i nieunikniona kara, nie dotyczy to tylko ajwaji, a wszystkich
  Wszelkie monopole jak i firmy zapewniające bezpieczeństwo narodowe muszą być w rękach Państwa: wodociągi, elektrownie itp.”

  Niestety ogólnie bełkot, kogielmogiel na styl: „chodzi jeleń po rykowisku i ryczy: ciężkie jest życie jelenia”, a więc i brak jasnej wizji przyszłości.

  Powtórzę więc parę uwag, które wyraziłem wczoraj do pana Wojtasa:

  “"budzenie świadomości narodowej jako odrębności wynikającej z własnych wartości tworzących relacje społeczne - nie można pomijać"

  A czy ja gdzieś pomijam? Przeciwnie, mocno stoję na gruncie wartości narodowych, bo naród jest największą możliwą, a zdolną do ustabilizowanego życia wspólnotą ludzką, wspólnotą opartą o wspólną tożsamość duchową, historyczną, moralną systemu wartości. Zdrową wspólnotą.
  Zdecydowanie natomiast bronię narodu przed łączeniem go z socjalizmem, bo on kończy zdrowie narodu, a zaczyna jego pasożytnictwo, a więc i skazuje go na formę ekspansjonistyczną. A ta się zawsze kończy.

  ... Co do tematu narodowego socjalizmu, to dyskusje uważam za bezsensowne, bo jak powyżej wykazuję, „narodowy” i „socjalistyczny” to sprzeczności. A jak tak, to godzić może je tylko władza totalitarna z "prawami" ręcznie sterowanymi przez aktualnego kacyka, ze zmiennymi standardami moralnymi, prawości czy sprawiedliwości, z monopolem na prawdę, na informację, na świadomość i trwałą tylko dotąd, dokąd się ni pomyli. miarka 17.09.2015 16:08:15”

  Powtórzę dobitnie: Za każdym socjalizmem musi iść totalitaryzm.

  Każdy socjalizm ma na celu demoralizację i destrukcję społeczeństwa i państwa. Każdy socjalizm kończy się, kiedy nie ma już kogo pasożytować.

  Polecam tu dzieło Świętego Stanisława ze Szczepanowa (przypominam - władca ma kierować się moralnością - co wyklucza jakikolwiek rabunek, choćby "usprawiedliwiony" późniejszym rozdawnictwem socjalnym).

  Ruchy narodowe trzeba popierać i wzmacniać, ale tylko te zdrowo stojące na gruncie ludzkich wartości. W Polsce jest to nierozłącznie związane z katolicyzmem.

  Państwo nie musi być jednolite narodowo, ale musi być oparte o silny naród gospodarzy i jego kulturę jako wiodącą w jego państwie .

  Nam nie trzeba tu wzorów niemieckich, ani francuskich (zresztą one oba były zakorzenione w myśli imperialnej). Mamy swoje.
  Polecam tu prawdziwie polskie stanowisko Pawła Włodkowica.
 • @partyzant 09:53:13
  Niektórzy teraz będą filozofować w nieskończoność. Niektóre sprawy po prostu się czuje i nie potrzeba żadnych teorii filozoficznych przywoływać, by zrozumieć istotę problemu.
 • @zadziwiony 10:19:35
  Ważne jest jednak by zrozumieć konsekwencje jakie powoduje zastosowanie praktyczne własnego "wyczucia pewnych spraw". Konsekwencje te są bowiem bardzo konkretne i bardzo często całkowicie rozbieżne nie "czucie" które powodowało działaniami.
 • @
  cyt:
  //przejdę do tematu NARODOWEGO SOCJALIZMU.

  Powstał w XIXw. we Francji, więc kłamstwem jest, że to ideologia wymyślona przez Hitlera.//

  Gdzie to przeczytałeś? Możesz podać link albo coś więcej napisać?

  Możesz określić który z socjalizmów (lub NS) widziałbyś w Polsce ?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm#Ideologie_czerpi.C4.85ce_inspiracj.C4.99_z_socjalizmu
 • ------- tu ! jest pies pogrzebany !!
  https://www.youtube.com/watch?v=fhCPKH2W2tg#t=215
 • @Arjanek 11:47:36
  francuskie korzenie:
  http://metapedia.konserwatyzm.pl/wiki/Narodowy_socjalizm

  Pomijając źródło, które jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne, to tekst jest rzeczowy i wyważony, a co najważniejsze odstosunkowuje się od debili wołających "Heil Hitler":
  http://www.bhpoland.org/strona/pl_NS_L.htm

  Narodowy Socjalizm to kierunek, na wikipedii nie znajdziesz gotowych rozwiązań do wdrożenia. To należy zbudować od początku, czyli stworzyć nową definicję co w powyższej notce próbuję nakreślić.
 • @ninanonimowa 13:12:43
  Brawo Pani Nino. Nieważne, czy niemieckie, czy francuskie - dopiero syjonistyczne wszystko tłumaczą.
  Ja też od dawna głoszę, że chodzi o faszyzm - korporacjonizm-syjonizm-globalizm.
 • Lichwa
  "Wrodzony debilizm można by im jeszcze wybaczyć, ale obrony lichwiarskiego systemu bankowego nigdy!!!!!!!!!!"

  Zgadza się. Przykro mi jednak, że odwróciłeś się od idei libertariańskich, które rzekomo głosi Korwin Mikke. Mikke nie jest libertarianinem, choć się za takiego podaje, a jego stosunek do lichwy jest tym papierkiem lakmusowym, świadczącym o tym, komu Mikke faktycznie służy, co jest prawdą nie tylko w stosunku do niego. Stosunek do lichwy i do pieniędza fiducjalnego jest najlepszym wskaźnikiem, jak chodzi o ludzi , zrzeszenia czy partie polityczne, bo lichwa jest zaprzeczeniem idei wolnościowej i od tego trzeba zacząć. Mikke jest tak daleko od libertarianizmu, jak tylko można sobie wyobrazić: to jest neokon, który będzie popierał najbogatszych, a głodujących zostawi na ulicy.

  Rola Korwina Mikke na polskiej scenie politycznej polega na tym, aby ośmieszyć i wypaczyć najpiękniejsze idee wolnościowe, rozbić elektorat, który mógłby głosować za jakąś partią faktycznie wolnościową i otumanić wyborców. Jak widać, świetnie spełnia swoją rolę.

  Nie wiem, czy Alex Jones jest zadaniowcem, wiem jednak, że ma świetne informacje, które się sprawdzają po dłuższym lub krótszym czasie w co najmniej 90% +, a poza tym jest doprawdy zabawny i czasem można się nieźle uśmiać słuchając jego audycji. Polska strona powiązana z jegio imieniem wypisuje wiele bredni nie mających z nim nic wspólnego.

  Jak chodzi o narodowy socjalizm - patrz komentarz miarki.
 • @wk..ny 14:49:44
  //odstosunkowuje się od debili wołających "Heil Hitler"//

  tu pełna zgoda.

  //Naszymi największymi wrogami nie są żydzi ani komuniści, tylko ludzie, którzy nazywając siebie narodowymi socjalistami, naruszają swoim zachowaniem podstawowe założenia filozofii narodowosocjalistycznej, utwierdzając zniekształcony obraz Idei//

  //Główne zagrożenie dla ludzkości z pewnością nie emanuje ze strony marksistów.

  Nie możemy ich winić za żałosny stan dzisiejszego świata : narkomania,przestępczość,pornografia,zbrojenia nuklearne,integracja rasowa,zanieczyszczenie itd.System jako całość jest temu winien,a nie marksiści czy żydzi! Musimy zdać sobie sprawę z tego, że te zła powstały na wskutek polityki prowadzonej przez skorumpowanych i moralnie zdeprawowanych polityków oraz spekulacjom giełdowym//

  tu nie do końca mogę się zgodzić-)
 • @programista 07:49:21
  Trudne pytanie, ale spróbuję. Jestem pacyfistą. Nie uznaję bicia dziecka jako metody wychowawczej, ale jak dobrze wiesz promuję publiczną chłostę zadaniowców działających wbrew Polsce. W długim okresie czasu? Taki GPS za recydywę nie przeżyłby trzeciego chłostania, więc nie wiem o czym do mnie piszesz.

  "Działanie na szkodę przyszłych pokoleń" - to jest najmądrzejsze co Pan z Siebie wydobył,a znam Pańską "tfurczość". Pomijając kurwinizm, a skupiając się na tym co jest; przyszłe pokolenia nie zastaną Polski jako wspólnoty Polaków, będą musieli płacić za wodę monopoliście prywatnemu, jak i za energię, za powietrze także, kataster i wszelkiego rodzaju podatki na poziomie wyższym niż starożytny niewolnik. Zdradą Narodu jest pozwolenie na to. LKurwinizm to tylko pieczątka nad tym co ma być.
 • @Arjanek 17:31:48
  to dobrze o Panu świadczy, zaproponowałem Panu tekst do przeczytania jako poszerzenie wiedzy z wikipedii. Proszę Pana o wniesienie czegoś w temacie, nick aryjski zobowiązuje..
 • @Lotna 15:33:12
  Pani wolność definiuje jako łamanie praw? Gratuluję, ja tu prawo ustanawiam, a że murem (banem) Pani nie odgrodziłem, a poprosiłem o nie komentowanie i Pani na to przystała.. taka wartość tej idei libertanizmu..

  Co do oceny Kurwina to zgoda, ale z libertanizmem mam problem, bo nie spotkałem jeszcze nigdy piewcy tej idei co podważa pieniądz fiducjarny, stoi murem za Państwem narodowym z własnym bankiem centralnym.

  Może w kanadzie ktoś taki jest? Bo w Polsce to tylko kurwiny, koliberki i GPSy co się libertanami sami zwą..

  Narodowy socjalizm znaczy dla mnie: Naród jako społeczeństwo dbający sam o siebie. To nie jest lewica, ani prawica, to jest jedyne rozwiązanie obecnej sytuacji.
 • @partyzant 22:30:27
  zastanawia mnie bardziej, że pod notką nie ma innych :(
  Temat bije w kościółek i już poparcia nie mam, bo Polska ma być ukrzyżowana albo w ogóle nie istnieć. Nawiedzeni nie chcą Polski i Narodu innych niż polakokatolika sterowananego przez żyda.

  Nie zgadzam się w Twoich ocenach i wrzucaniem wszystkich do jednego wora, wielu robi za debila na własny rachunek bez wypłaty za to, co chyba jest nawet gorsze od bycia zadaniowcem za srebrniki. Ci z zadaniem pierdolą głupoty za pieniądze, a debilem być za darmo to trochę obciach..
  Polacy niegdyś dumny naród, a pozostało?.. banda niewolników :((((

  Pozdrawiam.
 • @wk..ny 22:51:1 - dwa pytania
  Zastanawiam się , z czego żyje Ten ostatni wolny, mądry i odważny ( tzn. za jakie czynności dostaje ecie-pecie na papu)
  i jak prognozuje - jakie fascynacje przyjdą , gdy już w ramach życiowego cyklu, który opisał, odrzuci narodowy-komunizm (czy jak tam). (bo chyba jeszcze życia nie kończy?)
 • @wk..ny 14:49:44
  A możne zamiast o "Narodowym Socjalizmie" użyłbyś pojęcia np: o "Narodowej Braterskiej Wspólnoty Polaków " ? itp.. ?
  Uniknąłbyś kontrowersyjnych pojęć zachowując cała pozytywna treść ?
 • @wk..ny 21:04:00
  Może w takim razie inaczej ujmę pytanie:
  Czy byłby szanowny Pan gotów zreygnować z własnej przyjemności ukarania chłostą takiego np.GPS-a w zamian za szansę na to, że w przyszłości stworzy on coś pożytecznego dla następnego pokolenia Polaków?

  Natomiast co do wody i energii - czy chce szanowny Pan pozbawić Polaków informacji o tym, jak bardzo są te zasoby cenne? Do tego bowiem sprowadza się regulacja cen za te dobra. Polacy bowiem pozbawieni tych informacji, zawartych w cenach nie będą mieli podstaw do porównania ze sobą działań jakie mogą podejmować właśnie pod względem zachowania tych zasobów.
  Czy uważa szanowny Pan, że dla Polaków będzie lepiej gdy będą trzymani pod swoistyk kloszem państwowej opieki, odizolowani od mnogości rzeczywistych problemów? Tak z pewnością byłoby wygodnie żyć przez następnych kilkanaście lat, nie troszcząc się o wiele rzeczy, ale czy będzie to także pożyteczne dla przyszłych pokoleń? Czy tym właśnie przyszłym pokoleniom nie przyjdzie kiedyś zapłacić za naszą dzisiejszą wygodę?
  Pisząc o długim okresie czasu mam właśnie za każdym razem czasy życia naszych wnucząt i ich wnucząt. Patriotyzm, poświęcenie dla narodu, nakazuje mi analizować konsekwencje dokonywanych działań właśnie w takim okresie czasu.
 • @Mariusz G. 09:21:35
  nie rozumiem, ale pewnie chodzi o mnie.. ja buduję piramidy, a potem je burzę i jakoś leci.. na starość myślę, aby jakaś pozostała niezburzona..
 • @ekoludek 11:21:01
  Dobre.. z nazewnictwem mam problem, ale większy problem jest z ludźmi nierozumiejącymi istoty nazwy.. Dla czego miałbym nowe nazwy wymyślać na coś co istnieje? To tak jakbym czerwony, czarny czy brunatny kolor zastąpił nowomową, bo tamte nazwy źle kojarzą się coponiektórym.. to jest problem tych co mają skojarzenia, nie mój.. "Narodowej Braterskiej Wspólnoty Polaków " brzmi równie egzotycznie jak "Cywilizacja Polska", bo nie wiadomo o co chodzi..
 • @programista 14:34:38
  To nie przyjemność, a dalekowzroczność i sprzeciw ideom przez niego głoszonym. W zasadzie gdybym nie znał jego pisaniny to bym pozwolił, pod warunkiem zakazu nie opuszcznia Polski i podpisaniem weksla opiewającego na życie swoje i rodziny, w razie niesprawdzenia się tego co głosi dla większości społeczeństwa.

  Przyszłe pokolenia zastaną system feudalny, marionetkowe państwo, brak pracy i wyścig szczurów po ochłapy z oligarchicznego czy też korporacyjnego stołu. Temu jestem przeciw.

  Muszę zgodzić się, że dla Polaków będzie lepiej jak nie będą musieli myśleć czy będzie stać ich na wodę, która w monopolu Nestle stanie się dobrem luksusowym. Rozśmieszył mnie Pan twierdzeniem, że ceny wody i energii cokolwiek odzwierciedlają poza potrzebami pasożydów poupychanych w spółeczkach. Ostatnio Enea wydałą ok.7mln zł na audyt logistyczny robiony przez E&Y, którego zalecenia nie są w stanie zwrócić się firmie przez 20lat, a są nierealne w wykonaniu w 100%. Pensje od kierownika w zwyż są oderwane od realiów.
 • @wk..ny 15:50:43
  Czyli , znaczy sie prawnikiem jezd. (prawnik - osoba , która na dwa otrzymane pytania udziela odpowiedzi , z której wynika jedynie, że jedno z nich przeoczyła, a drugiego nie zrozumiała )
  A pytanie o zawód wykonywany jest jak najbardziej na miejscu, bo doświadczenie życiowe podpowiada mi , że czynności zawodowe Samego stoją w jaskrawej opozycji do poglądów prywatnych. (stąd być może permanentne wkurwienie )
 • @wk..ny 15:59:40
  "Dobre.. z nazewnictwem mam problem, ale większy problem jest z ludźmi nierozumiejącymi istoty nazwy.."

  Doprawdy? A ja powiem, że to Ty nie rozumiesz nazwy.

  Powyżej, w pierwszym komentarzu napisałem, że "„narodowy” i „socjalistyczny” to sprzeczności".

  Tu się powinno w Tobie zagotować, bo jak tak, to nazwa jest bez sensu.

  Na logikę nie ma rady. Jak jest sprzeczność wewnętrzna, to i "Święty Boże nie pomoże". Sam nie może z tego powodu stworzyć kamienia, którego by nie mógł podnieść.
  Tak więc nie tylko masz problemy z definicjami, ale i logiką, a to nie wszystko, bo jeszcze z ...zarozumialstwem. Normalny człowiek, jak ma odpowiedzieć na coś, czego nie rozumie, to sprawdza co to znaczy. Zarozumiały tego nie robi.

  A „narodowy” i „socjalistyczny” to sprzeczności nie tylko dlatego, że "narodowy" wiąże się ze zdrowiem narodu, a "społeczny" to kończy społeczny, a przede wszystkim że narodowy to i wspólnotowy, a we wspólnocie relacje są świadome i dobrowolne, zaś w społeczeństwie już niekoniecznie, przez co socjalizm odnosi się w ogóle do społeczeństwa, a nie narodu. Nadto za socjalem stoi przemoc, przynajmniej podatkowa, zaś we wspólnocie wymuszeń nie ma, wspólnota kieruje się sprawiedliwością i moralnością , a socjalizm na to nie patrzy, tylko rabuje, a nadto tuczy bandy pasożytniczych waadz i rozdzielniczej, podatkowej i innej biurokracji. Można tak długo, bo to są sprzeczności nie do pogodzenia i jak to wyżej piszę prowadzą do totalitaryzmu, co zresztą znamy i z doświadczenia.
 • @miarka 19:08:00
  jedyną sprzecznością, to jest Polak żyd.. tyle w temacie..
 • @Mariusz G. 17:45:40
  cieniutko jak na pasjonata psychologii - psychopata?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30