Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 3348 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Czy to jeszcze praca, czy już niewolnictwo?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O rynku pracy z perspektywy Poznania.. wiem, wiem, gdzie indziej jest jeszcze gorzej :(

 

Arbeit macht frei – praca czyni wolnym. Pomijam pomnikowy dowód na to, że to był obóz pracy dla IG Farben, a nie obóz zagłady, bo nie o tym tu będzie mowa. Raczej nawiązuję do staropolskiego powiedzenia: bez pracy nie ma kołaczy. Chcesz jeść, więc pracuj..

 

Proste zaprawdę. Jak to wygląda w praktyce? „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił” słowa Roty śpiewane przez patriotów na rynku w Poznaniu podczas obchodów ZWYCIĘSKIEGO Powstania Wielkopolskiego brzmią śmiesznie, gdy wielu z nich marzy o pracy w fabryce VW zamiast dla Polaka. Nie licząc upolitycznionej, kolesiowskiej znepotyzowanej monopolistycznej Enei, to właśnie niemiecki VW jest najlepszym pracodawcą w regionie. Można powiedzieć, że nikt nie da tyle Polakowi co Niemiec. Poczynając od płac, a na przestrzeganiu prawa pracy kończąc, po drodze jest pełno dodatków socjalnych. Jest to wzorcowa firma „ekonomicznego najeźcy”, od którego inne niestety trochę odstają z płacami, ale o łamaniu praw pracowniczych nie ma mowy. Na samym dole obcych pracodawców jest Amazon z pensją 14zł brutto/godzinę, gdzie prawo pracy jest również przestrzegane, pracodawca organizuje darmowy dojazd do pracy i obiady za 1zł. Lepiej jest w Lidlu, gdzie z braku pracowników pracodawca został zmuszony do grania w otwarte karty i na ogłoszeniu napisał wprost, że oferuje 2850zł brutto miesięcznie plus socjalne dodatki. Firmy logistyczne szukają magazynierów za 17zł/brutto na godzinę, niestety praca trzy zmianowa, więc chętnych brak. Oczywiście w tych firmach lepiej wynagradzani są poganiacze niewolników mówiący po niemiecku, bo przecież dyrektor mieszkający przez 5lat w Polsce nie nauczy się polskiego, jeśli wszyscy z którymi ma kontakt muszą mówić po niemiecku. Uber Alles zobowiązuje..

 

Na drugim biegunie są pracodawcy polscy, którzy płacą średnio 30% mniej i nie uznają prawa pracy, a o dodatkach socjalnych nawet nie słyszeli. Oczywiście płaczą, jak to są wykorzystywani przez państwo, a żyją prawie 40% taniej od własnych pracowników (koszty, leasing itp.). Znamienne jest, że właściciel firmy transportowej nie żyje na gorszym poziomie niż jego odpowiednik w Niemczech, a pracownicy na poziomie kasjerki z niemieckiego supermarketu. Ten o to właściciel nie pozwala nikomu wyjść z firmy przed nim, co skutkuje pracą 9godzin dziennie. To jest ponad 20godzin miesięcznie nadgodzin, za które pracownicy nie mają płacone. (praktyka stosowana nagminnie w wielu firmach). U polskiego prywaciarza nie dość, że nie obowiązuje prawo pracy, to nie ma rozpisanych kompetencji co do stanowiska, popularne jest, że pracownik podczas przestoju niezawinionego, kosi trawnik szefowi lub myje mu auta. Pozbycie się pracownika z ominięciem 3 miesięcznego wypowiedzenia załatwiane jest zwolnieniem dyscyplinarnym. Pracownik o ile ma czas i pieniądze może bujać się w polskich sądach miesiącami i też nie wiadomo czy wygra. Podobnie z powrotem kobiety po urodzeniu dziecka. Pracodawca likwiduje stanowisko i zgodnie z prawem za te same pieniądze każe być jej szambonurkiem, jeśli oczywiście podniesie raban co do swych praw. Tyle o prawie pracy nieprzestrzeganym, ignorowanym, a dla kurwinowców jak GPS, niepotrzebnym.

 

Mamy perełkę, czyli umowa zlecenie potocznie zwana śmieciówką. Śmieciowa płaca zazwyczaj, ale co najważniejsze, brak obowiązywania prawa pracy. Tu już pracodawcy nie mają żadnych ograniczeń w zarządzaniu zasobami ludzkimi potocznie zwanymi niewolnikami. Chociaż jest to błędne, ponieważ właściciel niewolnika musiał zapewnić dach nad głową i jedzenie, a teraz może płacić tyle ile uzna za stosowne nie myśląc, że to nie starczy na przeżycie nowoczesnego niewolnika. Mamy takie sytuacje, że na festynie w kasie z blachy, kobieta przez 16godzin w temperaturze ponad 50stopni pracuje bez przerwy, bez napojów, bez pożywienia, za 8zł na godzinę, sikając do butelki. Umowa zlecenie wyklucza pracę codziennie w określonych godzinach w tym samym miejscu. Taka praca powinna być na umowę o pracę z zachowaniem praw pracowniczych. Tak powinno być.. W galeriach handlowych, w których stosunek metra przypadający na jednego mieszkańca, jest największy w Poznaniu, większość pracowników pracuje na tzw. umowy śmieciowe. Kiedyś była afera, jak to portugalska Stonka wykorzystuje pracowników, teraz jest to wzorowy pracodawca podług standardów prawa pracy. Jednak polski zielony płaz obecny na każdym osiedlu przebił Stonkę. Umowy śmieciowe z płacą 10zł brutto/godzinę po 12godzin dziennie. Ekspedientki kończą pracę w jeden dzień o 23.00, a w kolejny zaczynają o 5:30 bo tak właściciel grafik ustalił. W stonce skrzynki z piwem chociaż można wózkiem pod regał podwieźć, tu nierzadko trzeba nosić przez cały sklep i po schodach.

 

Jak słyszę, że 12zł brutto na godzinę jako minimalna pensja zarżnie polskich przedsiębiorców, to sam bym ich do tej rzeźni z chęcią zawiózł. Podobnie z płaczem polskich przewoźników mających godnie zapłacić (minimalna niemiecka) za kilka godzin kierowcom, gdzie niemiecki kierowca za minimalną nie jeździ. O pracy „chronionej” w ochronie dla niepełnosprawnych za 5zł/godzinę to nawet nie myślę, bo płakać mi się chcę, że tak człowiek człowieka może upodlić.

 

Powyższe to nie koniec możliwości prawnych niewolenia Polaka. Jest jeszcze samozatrudnienie. O ile w przypadku handlowca można to jeszcze zrozumieć, chociaż to jest kurewstwo moi zdaniem, aby na pracownika przerzucać wszystkie koszty. Spotkałem wielokrotnie oferty: masz firmę, masz auto, zarobisz 10.000zł, jeśli dla mnie zarobisz 50.000zł. Ponadto handlowca chcą z bazą klientów, to powinno dużo więcej kosztować niż tylko zatrudnienie posiadacza wiedzy i kontaktów. Nic jednak nie przebije w upodlaniu pracowników, jak firma mająca magazyny mroźnie i przez to musząca specjalnie podług prawa pracy traktować magazynierów. Aby ominąć obostrzenia, kazano magazynierom pozakładać działalność gospodarczą, no i prawo pracy nie tyczy. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że można stracić pracę z dnia na dzień i pomimo braku dochodów ponosić koszty ZUSu, księgowości, a i leasingu nierzadko..

 

 

Znienawidzone przez kurwinowców prawo pracy jest kalekie, ale jest. Jakie ma być, jeżeli tworzyło je „społeczeństwo” poprzez swoich przedstawicieli w komisji trójstronnej; Lewiatan, bonzowie związkowi, osły z Wiejskiej. Jest łamane często, ale mając powyższe przykłady, to przynajmniej zagraniczne korporacje przestrzegają go, brak niego doprowadziłby do braku jakichkolwiek hamulcy w wykorzystywaniu pracowników.. O reformach samego kodeksu pracy nie będę się tu rozpisywał, ale samo prawo pracy jest antypracownicze :(

KOMENTARZE

 • Ja bym się zapytał tak,
  czy to Polacy Polakom stwarzają takie schody w postaci prawa pracy, prawa podatkowego i innych ważnych przePISów dla życia Polaków ?
 • Jak emigranci zmienili bawarską wieś
  https://www.youtube.com/watch?v=MswvfU1E2-I
 • @provincjał 17:49:17
  podług Konstytucji, Polakiem jest każdy kto ma obywatelstwo.
  Z tego powody Platforma Obywatelska, a nie Narodowa..

  Ja jasno jednak zaznaczyłem, że Polak Polaka gorzej traktuje niż Niemiec..

  Polak Polakowi wilkiem, najlepiej widać to na emigracji, gdzie Włosi, Irlandczycy, Żydzi, Pakistańczycy,Rosjanie trzymają się razem we własnej diasporze, a Polak Polaka przekręci na kilka dolarów..
 • @wk..ny 18:12:34
  dobrym przykładem jest transport, tacy Austriacy wolą zapłacić 20% więcej za ładunek austriackiej firmie, niż taniej polskiej.. Polak poleci po kosztach, najwyżej nie zapłaci pracownikom :(
 • @Talbot 18:07:44
  Talbociku kochany, wklejasz, wklejasz, zaraz sam w klej zamienisz się.. a może łaskaw byłbyś coś od Siebie i w temacie napisać?

  Ja wiem, że moje domostwo, to za wysokie progi dla Ciebie, ale podskocz, postaraj się, a może do skrzynki na listy dosięgniesz ;)
 • Parobki Europy-
  Slave market in the CE ( Chujnia Europejska )

  Do wyboru, do koloru

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/33/ff/d5/33ffd5deacfdc7b99a2289ee1cdcf092.jpg

  Polakowi trzeba uświadomić że jest suwerenem na własnej ziemi, ziemi przodków swoich , a nie parobkiem.
  Tylko, kto to niby ma zrobić?

  pozdr.
 • @wk..ny 18:22:44
  "Talbociku kochany, wklejasz, wklejasz, zaraz sam w klej zamienisz się.. a może łaskaw byłbyś coś od Siebie i w temacie napisać?"

  Ten filmik jest w temacie i dotyczy Niemców, o których napisałeś notkę. Ten filmik o tym mówi - jest on zamiast komentarza.
 • jak to się ma, te pensje, do 1000zł emerytury
  z której płaci się 500zł za jednoizbowe mieszkanko,
  200zł na media i śmieci,
  i powiedzmy 100 zł na leki,
  jeśli emeryt jest względnie zdrowy ?
 • Jeszcze lepsze numery!
  W pewnej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstała zachodnia fabryka, która to ogłosiła nabór pracowników z najniższą pensją 2,5 tys. zł.
  Zgłosiło się niewiele osó, bo produkacja wymaga wysoko wyspecjalizowanych w branży fachowców. Jako, że w owej SSE płaca wynosi średnio 1800 zł., zatem delegacja pozostałych firm działających, zgłosiła się z pretensjami do tej nowej fabryki, że zawyża i chce "rozpieszczać" pracowników, a przecież na jedno stanowisko to jest i 50 osób a robole w rękę będą całować za możliwość pracy za najniższą płacę byle nie na śmieciówce!
  Ci menadżerowie tej nowej firmy osłupieli! NIE! My tworzymy firmę, w której pracownik to rodzina!
  No to nastąpiły groźby!
  To proszę sprowadzić fachowców w naszej specjalizacji co będą pracować za 1500 zł!
  Beeeeeeeeee! Barany! Mafia "pracodawców" się zamknęła.
  Tak to się w Polsce odbywa, w kraju UE!
  A mafia paliwowa? Nie ma? A jest!
  Nowa stacja benzynowa z niższymi cenami paliw. Oj i przyjdą, pogrożą aby nie zaniżać "poziomu"!
 • kurwinowcy to wiadoma agentura
  muszą pleść to, za co im płacą
 • na tym polegał geniusz Lincolna
  nabrał wszystkich,
  farmerów, aby wytrzebili właścicieli niewolników, bo niby niewolnicy byli bardziej wydajni od nich,
  i niewolników, że na wolności będzie im lepiej,

  tymczasem, Pan tracił, jeśli zanidbał niewolnika, musiał se kupić nowego,
  a wolni parobkowie czekają przed bramą do "Arbeit macht frei"
 • w Poznaniu
  to najlepszy jest podobno dworzec kolejowy,
  polecam kabaret z wizytą Łukaszenki
 • @Zorion 18:55:05
  problem w mentalności; na zapleczu, w kantynie, na papierosie wszyscy mądrzy, a jak wchodzi boss to każdy nagle wielce zarobiony i nadgodziny niepłatne zrobi ku chwale firmy.. urlopu w wymiarze 26dni rocznie nie ma, bo firma najważniejsza, dostanie uścisk bossa podczas wigilii firmowej i tanie wino od firmy, starczy, mentalny niewolnik zadowolony jest :(

  Suweren - takiego słowa większość Polaków nawet nie zna :(((((
 • Polacy uwierzyli w bajkę o amerykańskim pucybucie
  i sami chcieli zostać poganiaczami niewolników,
  niestety, szansa jak wygrana w totolotka
 • @interesariusz z PL 19:12:55
  no właśnie o tym notka, że wielu zostało poganiaczami niewolników..
 • wniosek jest taki
  tylko frajerzy walczyli z nazistami,
  i na dodatek przyczynili się do zniewolenia całego narodu,

  i to w przeddzień rocznicy powstania,

  rzeczywiście, czy jesteśmy godni tego, aby nadal żyć?
 • @wk..ny 18:15:19
  przez lata amerycka wolna europa i głos ameryki indoktrynowali nas, że najważniejsza jest kasa, a socjalizm jest be, bo tam się dba o każdego, a więc również o tego nielubianego sąsiada.
 • @wk..ny 19:12:41
  /problem w mentalności? - Tak!

  To efekt niewolniczego systemu wychowania w rodzinach polskich .
  To efekt pracy wielu pokoleń, to działa cały czas. Cały czas rodziny polskie wychowują miliony przyszłych parobków.
  A kto taki model wychowania zaszczepił w tym ludzie, no kto?
  Kto od setek lat znęcał się mentalnie i fizycznie nad polskim chłopem?
  Kto go ustawiał a pozycji niewolnika? Nie ma się co oszukiwać prawie całe społeczeństwo to potomstwo niewolników.
 • @Zorion 19:26:48
  mnie chowano w idei: ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz..
  jak już wykształciłem się, to poznałem nową ideę: na układy nie ma rady..

  KK, wójt z plebanem zawsze pod ramię. Jeden ogłupia, drugi okrada, korzystają obaj..
 • @wk..ny 19:12:41
  Dzień dobry! (mimo wszystko)

  "problem w mentalności; na zapleczu, w kantynie, na papierosie wszyscy mądrzy..."

  Bo na bezrybiu to i rak ryba - niestety. Żeby nie było tego bezrybia konieczna jest realizacja 3 podstawowych punktów gwarantujących rozwój gospodarki i powstanie nowych miejsc pracy:

  - niskie podatki
  - skuteczne prawo
  - suwerenna waluta

  To działa wszędzie i zawsze. A w Polsce wszystko zrobiono odwrotnie... :-( Zapyta Pan dlaczego tak się stało? Też mam odpowiedź. Bo nie było LUSTRACJI.

  A lustracji nie było, bo za kurtyną "demokracji" rządzą loże, mafie i służby. Tak już jest od dłuższego czasu. Myślę, że początki tego rozkładu w Polsce tkwią już w I RP. A w tak długiej perspektywie działa chyba tylko jeden czynnik - geopolityka. Tak myślę.

  Przesyłam ukłony a za ważny wpis daję 5*
 • @interesariusz z PL 19:11:36
  chlebak.. wałek kolejny za który nikt nie odpowie.. na Grobelnego czeka poznański pręgierz, a potem fort VII z gilotyną
 • @Zorion 19:26:48
  to nie wychowanie w rodzinie,
  to efekt propagandy
 • @Zorion 18:55:05
  "Polakowi trzeba uświadomić że jest suwerenem na własnej ziemi, ziemi przodków swoich , a nie parobkiem.
  Tylko, kto to niby ma zrobić?"


  Blogerzy :-)

  PS.
  A Barak powiedział, że blogi zagrażają demokracji... :-(
 • @interesariusz z PL 19:05:48
  emerytury to fajny temat.. mój kolega w moim wieku może mieć emeryturę w wysokości prawie 1500zł.. strażak.. głupi byłem myśląc, że należy uczyć się.. byłbym już emerytem.. ale bez sensu, bo nigdzie nie zarobiłbym jak w budrzetówce
 • @Zorion 19:26:48
  Masz rację!

  To efekt niewolniczego systemu wychowania w rodzinach polskich, a szczególnie w szkołach polskich.

  Jeśli, nauczyciele i rodzice uczą młode pokolenie Polaków, że trójka w Konstytucji daje równowagę, to kto ma odpowiadać za wprowadzenie w pułapkę parobków?
 • @wk..ny 19:54:16
  Cytując klasyka; 6000zł zarabiają debile co do partii nie wstąpili...
  koryto, koryto, a świnie przy nim zagryzają się.. czasem kogoś seryjny samobójca dopadnie bo, koryto, koryto..
 • @wk..ny 19:54:16
  Czy uważasz, że strażacy to nieuki? Że, żeby być strażakiem, to tak z ulicy?
  We wszystkich krajach, także i w Polsce strażak to najbardziej poważany zawód, służba społeczeństwu, największe zaufanie! PRAWDZIWA służba!
 • @Zorion 19:26:48
  "Kto od setek lat znęcał się mentalnie i fizycznie nad polskim chłopem?"

  Są na ten temat sprzeczne opinie.

  Ukłony
 • @Jasiek 19:51:40
  / A Barak powiedział, że blogi zagrażają demokracji... :-( /

  http://www.zlotemysli.biz/image/quotes/cytaty-191.jpg


  pozdrowił;)
 • @lorenco 20:27:42
  znam kilku..
  z ulicy nie da rady, tylko układy.. na oficera jeszcze większe układy..

  służba 24h i 48h wolnego..

  mają zaufanie bo najemnikom nikt nie ufa, MO nikt nie szanuje, zostali strażacy..

  mam kolegów w straży, więc nie rzucam słów na wiatr, służba śmieszna, nie zasługują na wczesne emerytury, a do tego wszechobecny nepotyzm..

  Nepotyzm panuje tam, gdzie można zarobić i nie narobić się, więc masz odpowiedź..

  Wyłącz telewizor i pojedź na strażnicę zobaczyć jak chłopaki grają w siatkówkę z nudów.w czasie służby/pracy. akcje 24h na nogach zdarzają się, oczywiście, raz na kilka lat.. ostatnio jak Wrocław zalało..
 • @goodness 20:15:02
  Tak jest !

  Na czterech węgłach chata stoi.
  Suweren to czwarty węgieł.

  pozdrawiam serdecznie ;)
 • wk...ny
  opisujesz obraz bliski rzeczywistości, by jednak móc ją ocenić rzetelnie załóż firmę, zatrudnij choćby 5 ludzi , daj im warunki jakie daje volkswagen choćby w 80% i przetrwaj na rynku polskim bez zewnętrznego wspomagania choćby jeden rok. Wtedy pogadamy i.... pooceniamy pracodawców.
 • @wk..ny 20:50:38
  W temacie zawodów atrakcyjnych masz rację, tam nie pracuje nikt przypadkowy.
  Nie ma czegoś takiego jak przypadkowy policjant, szlachetny strażak zawodowy, adwokat, sędzia, lekarz, urzędnik - to nepotyzm, układy, krew i ch…j wie co jeszcze, tylko po to żeby usadowić dupsko na miękkim i żeby ktoś inny zapier…ał na moje wygody. Oczywiście nie wspominam tutaj o stanowiskach i służbach wysokich, tam obsadzają się tylko jubilerzy .
 • Zbyt duża składka na ZUS
  ZUS powinien być opłacany głównie z budżetu państwa. Nie po to chyba płacimy ogromny VAT, żeby olbrzymia armia nikomu niepotrzebnych urzędników się na nim wypasała.
 • @wk..ny 20:50:38
  Nie wiem czy mieszkasz w Polsce.
  Ostatnio i nie tylko, było wiele zdarzeń meteorologicznych. Skutki usuwają strażacy. Do tego, gdy zdarzy się wypadek samochodowy, utonięcie itd. strażacy muszą przybyć na miejsce.
  Kiedy grają w siatkówkę... W piłkę nożną też grają i inne mają zajęcia: gimnastykę, biegi, wspinaczki... "z nudów" nie siedzą przed kompami aby nie stracić fizycznej formy, muszą być sprawnym i w pełni przydatnym w służbie. I normalnie myślący człek wie, że jak zadzwoni alarm, strażak ma być na posterunku i jak najszybciej przybyć z pomocą. Nawet do kotka, co powędrował na drzewo. Ostatnio odpadł strażakom obowiązek usuwania gniazd os czy szerszeni, doszedł obowiązek przybycia do wypadków komunikacyjnych.
  Żadna służba nie jest narażona na tak niebezpieczną pracę jak strażacy.
  Ani policja, służba zdrowia czy nawet wojsko w czasie pokoju.
  Zatem proszę z Twojej strony o więcej szacunku dla Straży Pożarnej.
 • Pierdzielenie o Szopenie i lament gościa, który leży pod drzewem i masuje się po bolącej dupie.
  .. A obok niego leży odcięta gałąź i piła, którą był właśnie tą gałąź pod sobą uciął.
  Rotę poznaniacy powinni bowiem byli śpiewać parę lat temu pod URM, kiedy ta ruda, szwabska menda zamykała polskie stocznie.
  Nikt się wtedy nie ruszył, bo co go obchodziły jakieś "nierentowne" stocznie.
  Wasze poznańskie Zakłady Cegielskiego, o ile dobrze pamiętam, produkowały dla tych stoczni silniki okrętowe, w tym licencyjne Sulzer-Wartsila, technologicznie z najwyższej światowej półki.
  Teraz zamiast działu silników okrętowych HCP, w tych samych halach jest montownia Hitler-wagenów.
  Natura nie znosi próżni, a próżne szwaby ubóstwiają pokazywać "Polacken" gdzie ich miejsce.
  Dawni przemysłowcy wielkopolscy, którzy walczyli z Hakatą, dziś przewracają się w grobie, a szkop kontynuuje w Poznaniu tradycje Deutsche Waffen und Munitionsfabriken Posen.
  Logiczne jest, że skoro lokuje się fabrykę poza granicami swojego kraju, to nie dlatego że jest się samarytaninem, tylko żeby zarobić.
  Zarabia się albo na dostępie do rynku, albo taniej sile roboczej. Skoro rynek żeśmy tym esesmańskim pomiotom i tak sami otworzyli, to wiadomo po co do nas przyłażą.
  Ktoś tu napisał, że austriacy wolą zapłacić więcej u swoich. Bdybym był poznaniakiem, wolałbym mniej zarobić, albo wyemigrować, niż tyrać na szkopa.
  Który i tak za parę lat poczęstuje poznaniaków butem w siedzenie,
  bowiem wkrótce im się będzie opłacało te hitlerwageny ciągnąć z Chin. Tak czy owak, dni montowni w Poznaniu są już policzone.
  Co do przedsiębiorców, to również mylisz przyczynę ze skutkami.
  Lata walki z rodzimą przedsiębiorczością doprowadziły do tego, że ten co się ostał to tylko kurwa, złodziej i milicjant.
  Układowcy, mający kolesi gdzie trzeba, nie przejmują się jakimś tam PIP, czy innymi tego typu pierdołami. Jak trzeba, robią halo, za halo idzie koperta i wszyscy są happy.
  W latach '90, kiedy jeszcze istniał w Polsce przemysł, pracownika trzeba było szanować. 20 lat temu moi magazynierzy zarabiali tysiąc pięćset złotych na rękę, co dzisiaj ma wartość prawie 3 tys złotych.
  Dzisiaj na analogicznym stanowisku zarabia się o 1/3 mniej.
  Nie płaciłem im tyle, bo ich kochałem, tylko żeby u mnie siedzieli, bo przeszkolenie pracownika kosztuje.
  Dzisiaj i tak nigdzie nie pójdzie, więc po co szef ma się starać?
  Recepta jest prosta - trzeba reaktywować polski przemysł.
  Jak to zrobić? Właśnie - na ten temat wysilaj ostatnie szare komórki, zamiast pisać pierdoły, przypominające żalenie się, że w zimie dzień jest krótki.
 • @Zorion 20:51:01
  Nasza chata na trzech filarach, lekko bujana bez wysiłku przez obcych.

  Lecz się skończy bujanie jak wpiszemy do Konstytucji czwartą władzę, ponieważ czwarty filar brakuje do prawdziwej równowagi.

  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej
  Pozdrawiam Serdecznie.
 • @alek.san 21:28:06
  nic dodać:)))...to lament ofiary opiekuńczego państwa:))pozdr
 • spokój i zdecydowanie
  https://www.youtube.com/watch?v=BKbk9W7XVFo
 • Polacy to narod lagodny i daje sobie po glowie jezdzic.
  W Chicago jest nagminne, ze polski kontraktor nie placi polskim pracownikom bo nie ma z czego.Kiedys taki kontraktor przyjal kilku Ukraincow i im nie zaplacil.Zaczekali jak w nocy wychodzil z tawerny i go zasztyletowali.Nie znalezli tych Ukraincow a kontraktorzy przez jakis czas ludziom grzecznie placili.
 • Burżuazja kompradorska nie jest zainteresowana w poprawie bytu większości społeczeństwa. Ich fascynuje bieda wokoło.
  Dlaczego klasa średnia gardzi społecznymi dołami?

  http://forsal.pl/artykuly/934722,dlaczego-klasa-srednia-gardzi-spolecznymi-dolami.html
 • Jesteś hodowlanym elementem "substanci narodowej"
  Jesteś tylko numerem. Rodzisz się dostajesz numer. Hodowany przez państwo nie możesz wybrać i decydować w sprawach fundamentalnych dla siebie. Żyjesz w stworzonej iluzji wyboru....
  " Najlepszym dowodem na taki stan rzeczy jest to, że nie mamy prawa sami wybrać sobie sposobu oszczędzania na starość, nie mamy prawa wybrać sobie systemu edukacyjnego dla naszych dzieci, nie mamy prawa wykupić ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalnego w firmie, która będzie nam najbardziej odpowiadała,nie możemy decydować czy chcemy w tym "ubezpieczeniu" uczestniczyć , nie mamy prawa używać waluty, którą sami uznalibyśmy za najbardziej wiarygodną etc… – o większości ważnych spraw decyduje państwo i wszystkim zapewnia jednolity system przymusu i grabieży owoców Twojej pracy.
  Nawet drzewa na własnej działce nie możesz ściąć bez pozwolenia stosownego urzędnika. Państwo tworzy monopole i koncesje w większości aspektów i dziedzin życia. Nie masz własności ( w znaczaniu że władasz czymś tylko TY ), twój dom można odebrać z nie płacenie podatku , samochód. Twoje dzieci nie są twoje i państwo decyduje o ich kształceniu zagospodarowaniu w przyszłości....
  To jest właśnie ta jedna wielka hodowla.
 • @PontoSarmata 00:43:04
  .
  E = mc2 pogarda społeczna, czy indywidualna trwa chwilę, jak się ma co do garnka włożyć.
  Pierwszy się przekonał król Midas tolerując tylko złoto:))
 • @wk..ny 19:54:16
  najlepiej wyszli klawisze, emerytura w średnim wieku, wysoka, i prawo pracy jako kurator.
 • @zadziwiony 21:06:01
  mam firmę i zapierdalam sam, bo nie stać mnie na pracownika, a płacąc grosze na czarno brzydziłbym się sam sobą..
 • @lorenco 21:26:35
  Ty nic nie rozumiesz.. strażaka to chyba w TV widziałeś, bo na pewno nie znasz.. playstation na jednostce to podstawa..

  na 24h służby jest 3-8 alarmów, większość to podpalony śmietnik..

  Pracują tyle co inni, ale robotnik na budowie pracuje 8h, a strażak 2h.

  Za dużo filmów naoglądałeś się, gdzie strażak wynosi dziecko z płonącego domu..

  Niebezpieczniejsza służba jest w policji, gdzie możesz zginąć codziennie na ulicy.. znam policjantów i strażaków, i wiem o czym piszę..

  P.S.
  zostań strażakiem bez pleców, powodzenia.. kumoterstwo i nepotyzm..
  obnażyłeś się jako kolejny dyletant..
 • @wk..ny 17:19:22
  No widzisz , przecież wiesz jak jest. Przynajmniej w tych małych firmach gdzie konkurencja jest olbrzymia, bo kapitał na start nie musi być astronomiczny.
  Ja też zasuwam sam, choć kilku pracowników mam.
  Sam niczego większego się nie dorobisz chyba, że w pośrednictwie lub handlu gdzie jeden człowiek może milionami obracać. W usługach muszą być ludzie, bo rękami wszystko trzeba przerobić. Im więcej ludzi , tym większy kłopot. Zresztą, nie ma idealnych pracodawców i idealnych pracowników. Każdy w stronę swoich interesów ciągnie, chodzi o to by pewien umiar i przyzwoitość zachować.
  Już kiedyś pisałem, że biznes to to samo co wojna , tylko inne narzędzia się wykorzystuje. Im bardziej cyniczny i bezwzględny jesteś, tym większe sukcesy odniesiesz. Tak jest też w polityce - te same mechanizmy. Dlatego "Ponerologia polityczna" Łobaczewskiego ma taką , a nie inną historię za sobą - jest nieznana i zapomniana, a dotyka istoty problemu.
 • @alek.san 21:28:06
  pełna zgoda.. ja opisałem tylko rzeczywistość.. gdzie Niemiec traktuje lepiej Polaka niż inny Polak..

  ja w tych spędach śpiewających Rotę patriotyzmu nie widzę..

  recepty mam, ale nie ode mnie to zależy, jakbyś nie zauważył, ja tylko opisałem realia.. taki cel miała ta notka..
 • @staszek kieliszek 00:33:24
  W Polsce pracownika domagającego się zapłaty, pracodawca wywiózł do lasu i skatował..
 • @interesariusz z PL 12:07:09
  masz rację.. lepsza fucha od strażaka..
 • @zadziwiony 18:33:23
  Wy czegoś nie rozumiecie..
  to jest tak trudno odgadnąć?
  przestrzegania prawa, kontra nieprzestrzeganie..

  rozumiesz?

  pisałem o nieprzestrzeganiu przez polskich pracodawców..
 • @wk..ny 19:54:51
  //W Polsce pracownika domagającego się zapłaty, pracodawca wywiózł do lasu i skatował..//

  :))))))...he he he...a czy wyrwał mu język i serce? Kazał mu kopać sobie grób? :))

  widzę, ze zaczynasz histeryzować:))
 • @wk..ny 20:46:00
  Ty też chyba czegoś nie rozumiesz. Nie rozumiesz , że jesteś na wojnie i to w okupowanym kraju. Albo się przystosujesz, albo sznur sobie na szyi zadziergniesz .... Ja na emigrację jestem po prostu za stary.... dlatego konkurencji muszę stawić czoła , a w szranki z volkswagenem (płace i warunki socjalne) na swą zgubę nie pójdę. Tez w tej materii cykorujesz, bo inaczej ludzi byś zatrudnił i firmę próbował rozwijać. Wiesz, że rady nie dasz i z torbami byś poszedł, dlatego sam dłubiesz, niczego się nie dorobisz i na emeryturze ( szybko przyjdzie) w niedogrzanym mieszkaniu ostatnie lata spędzisz.
  Chcę przez to powiedzieć, że nie przekonuje mnie Twoja argumentacja, że jedynym powodem niezatrudniania pracowników są wyrzuty sumienia spowodowane niską płacą jaką możesz im zaoferować.
  Zbyt wiele doświadczyłem by w takie argumenta uwierzyć. Najczęstszym powodem ograniczenia rozwoju firmy jest konieczność pójścia na noże w konkurencji o zamówienia , by zapewnić pracę ludziom bo inaczej po prostu ich płace szybko Cię zjedzą.
  Jak powiedziałem wcześniej w tej całej szopce trzeba po prostu pewną przyzwoitość zachować i z umów z ludzmi się wywiązywać.
 • @wk..ny
  Praca jest tam, gdzie otrzymujesz za nią WIĘCEJ (nie powiedziane o ile) niż potrzeba na zaspokojenie "codziennych potrzeb".

  Niżej jest tylko (stopniowe) niewolnictwo.

  Ale jakoś dziwnym trafem "rasa panów" zapomina o Spartakusie.
 • @trybeus 21:10:15
  ..kazał mu kopać grób.. głośna sprawa była..

  dam inne przykłady:

  kolega miał niezapłacone kilka tysięcy za dwa miesiące pracy, chciał płacodawcy połamać nogi, ja go przekonałem, że żyjemy w państwie prawa i ma iść do sądu.. płacodawca wynajął najlepszego prawnika i kolega przegrał sprawę, nie dość, że zarobionych pieniędzy nie zobaczył to musiał pokryć koszty sprawy i gażę prawnika płacodawcy, jakieś kilkanaście tysięcy złotych..

  wjeżdżam na stację benzynową obok wielkiej budowy, na krawężniku siedzi załamany chłopak, podchodzę do niego i pytam co się stało? Został wyrzucony i mu za miesiąc pracy nie zapłacono.. nie ma za co nawet wrócić na wioskę. Prosi mnie abym zadzwonił na policję, bo nie dość, że nie zapłacono mu, to nie wydano mu jego rzeczy, m.in. telefonu.. Zadzwoniłem, przedstawiłem sprawę, że chłopak pracujący na czarno dla wykonawcy, który wygrał miejski przetarg, został okradziony.. powiedziano mi, że jeśli nie miał umowy, to nie będzie interwencji.. nie interesuje to policji..

  a to wszytko dzieje się w kraju polakokatolików, których jest ponoć 120%..

  nie histeryzuję, mam oczy i patrzę, mam uszy więc słucham.. starczy chcieć..
 • @trybeus 21:10:15
  Znam porządnych pracowników i takich co jedynie orżnąć i okraść pracodawcę patrzą. Po jednej i drugiej stronie są tacy sami ludzie. Porządni i szubrawcy. Generalizowanie niczego nie wnosi, a jedynie zamęt wprowadza. A najgorsi to "nowobogaccy" , czyli tacy co trochę kasy szybko zrobili i wydaje im się , że równi Bogu już się stali.
 • @zadziwiony 21:56:49
  ja zgadzam się.. robiłem przy dużych inwestycjach, gdzie firmy zatrudniające legalnie pracowników przegrywały przetargi z firmami w teczce, co to brały podwykonawców najtańszych ,zatrudniających na czarno, a potem i tak nie płacili im końcowych faktur i firmę do teczki zawijali, a na kolejny przetarg z nową teczką i nowym autem przyjeżdżali..

  o moje niedogrzanie na starość nie musisz martwić się, będę palił truchła lemingów, surowca pod dostatek :)
 • @wk..ny 22:00:36
  opisujesz przypadki z pewnością naganne.
  A dlaczego nie piszesz o tych pracownikach, co "sprzedają " pracodawcę? Oszukują go, okradają, sprzedają poufne informacje, sami przejmują klientów i robią biznes bokiem? Jest tego całkiem sporo....
 • @laurentp 21:57:01
  jakbyś nie zauważył, pisałem właśnie o niewolnictwie.. gdzie wybór jest; zdychaj teraz, albo powoli..

  Też jestem wzburzony, że na ostatnie spotkanie Bildebergów nie dostałem zaproszenia, pewnie to przez to, że zmieniłem adres..
 • @zadziwiony 22:09:59
  wiem, wiem, nie o tym jednak notka.. w tym temacie znam też kilka historii.. ale jak je przeanalizuję, to wydarzyły się z winy płacodawcy.. i nie chodzi o kradzież zszywacza.. Jak ktoś dzieli zyski tak, że zarabia kilkadziesiąt razy więcej od pracownika, a do tego jest na tyle głupi, że pracownik może mu zabrać specjalistów i klientów, to chyba znaczy, że lepsze wypiera gorsze?
 • @wk..ny 22:13:01
  Niewolnikiem jest ten , kto żyje by pracować, a nie pracuje by żyć.
  Tym sposobem coraz większy procent ludzi ma po prostu statut niewolnika. Nawet Ci dobrze sytuowani. Nie zawsze zależy to od stanu materialnego. Ja jestem na etapie wykupywania się z tego stanu...... to także sprawa zmiany mentalności.
 • @wk..ny 22:22:06
  Niekoniecznie. Gorszy pieniądz wypiera lepszy. Jesli pracodawca mu płaci, to on może zawsze zaoferować korzystniejsze warunki, bo swego miejsca pracy stworzyć nie musiał, czynszu za niego regulować nie musi itd...
 • @zadziwiony 22:28:44
  ludzie godzą się na głodowe stawki i na poniewieranie w pracy, bo nie mają wyboru..praca i płaca nie jest celem, a tylko środkiem zapewniającym życie , tak powinno być, a jest tak, że większość Polaków zarabia za dużo aby umrzeć, a za mało aby żyć..

  Jednak pragnę zwrócić uwagę, że notka tyczy gorszego traktowania Polaków przez Polaków, niż Polaków przez zagraniczne firmy..

  A co do niewolnika, niewolnik w dzisiejszych czasach nie ma pojęcia, że jest niewolnikiem..
 • @wk..ny 22:13:01
  "Zdychaj teraz, albo powoli".

  Chyba większość tego nie jest w stanie zobaczyć.

  Dwa, człowiek nic nie znaczy, stu ludzi też... (można spałować choćby), ale 100.000 (czy więcej)...

  Tylko że (często?) "Polak Polakowi... POlakiem"...
 • @wk..ny 22:40:02
  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić - narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.  Cz. Miłosz
 • @rabszak 09:12:04
  rozumiem, że to o polskich płacodawcach, a nie o mnie..

  Miłosza twórczość lubię, więc dziękuję..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31