Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 3348 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Stavenger - czy to raj?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

..moje Polaka pojęcie o "Dobru i Prawdzie" oraz pytania do mieszkających w Norwegii

Dobro - to pojęcie bardzo lakoniczne, dla mnie oznacza konretnie dobro moje i mojej rodziny.

Prawda - prawda jest taka, że Polski nie ma :(

 

W wieku 35 lat zamierzam emigrować z tego kraju dobrobytu medialnego..

Nie poradziłem sobie? może.. mam kochającą żonę, wspaniałego 3letniego synka, mieszkanie na kredyt, nowy samochód i motor trochę starszy.. sam się klasyfikuję do zubożałej klasy średniej..

na rachunki starczy, pizza, kino nie są nam obce.. a nawet wakacje.. żydowski teatr olewam.

Pracując przy milionowych inwestycjach, zarządzając nimi, moja wypłata rzadko przekraczała 1000ojro :(

 

Jestem biedakiem, Jewropejskim biedakiem.. w tym czasie, mój kolega eskimos pracował w Enea za 3x więcej..

Olewam to i emigruję.. może sam, może z rodziną.. żona mająca podobne zarobki też chce opuścić ten pierdolnik na stałe..

 

Mój wzrok przyciągnęła Norwegia.. na początek mogę mnieć 180NOK/h.. czyli jakieś 90zł/h.. w godzinę dniówka Ukraińca w Polsce na czarno..

 

Piękny kraj, dziwni ludzie.. syn będzie miał przejebane przez 2 miesiące w przedszkolu bez języka - przeżyje i zapomni..

 

Mam inny problem i szukam odpowiedzi. Wiem, że w Oslo jest już dzielnica muzłumańska, a jak z nimi wygląda w Stavenger? Mały nie jestem, radę sobie dam z kilkoma śniadymi podrostkami, ale boję się o rodzinę :(

 

 

CZY KTOŚ Z WAS MIESZKA W NORWEGII I MOŻE ZE MNĄ POROZMAWIAĆ??????

KOMENTARZE

 • @
  pomocy nie potrzebuję.. tylko rady.
 • faktycznie:))
  ..zarobisz więcej, ale i wydasz więcej Norwegia to bardzo drogi kraj...bilans ci wyjdzie taki sam jak w tym "pierdolniku"...chyba nie jesteś taki znów zajebisty na jakiego się kreujesz...pracując w Poznaniu powinieneś jak każdy mieszczuch z wielkiego miasta mieć dobrą i godziwą płacę...jeszcze źle? (spróbuj prowadzić firmę, wtedy się dowiesz skąd ci nogi wyrastają):))... No to nie wiem gdzie ci będzie dobrze...wszędzie trzeba pracować, a najlepiej stąd wyjechać i obrazić się na Polskę "na chuje":)))
 • @trybeus 13:34:37
  nie wiesz co mówisz..
  prosiłem o wypowiedź ludzi tam mieszkających.
  1000ojro to dobra i godziwa praca.. większość to 500ojro :(
  ..ale mi mało.. firma? mój ojciec ma od 89r. i dobrze zarabia, ale ja tak nie chce..nie zrozumiesz.. :(

  Co do Norwegii, to więcej odłożę z pracy fizycznej niż Ty zarobisz w Polin..
  a produkty kosztują 4x przy zarobkach 6x większych.. myśl!!!!!!
 • @wk..ny 13:59:33
  //mój ojciec ma od 89r. i dobrze zarabia, ale ja tak nie chce..nie zrozumiesz.. :(//

  no i nie zrozumię...faktycznie dziwak jesteś:)))...jak ta baba z tobą wytrzymuje:))
 • @trybeus 14:13:55
  koszty.. koszty.. firma w Polsce to praca 28h/dobę, stres, kontrole, niepłacący kontrahenci.. egzotyczne wakacje kilka razy w roku mi tego nie zrekompensują.. ja chcę normalnie godnie zarabiać i po 8h pracy normalnie żyć, a nie biegać z laptopem w torbie i słuchawką w uchu..

  Wiem, że nie prowadzisz tak dochodowej firmy jak mój ojciec, mógłbym złośliwie powiedzieć, że nie rozumiem.. ale wiem jak jest, i nie będę cisnął bez sensu.. jak Ty :(
 • @
  Nie chce Ciebie martwic ale gdy miniesz 70 lat powiesz ze to wszystko to
  o kant dupy potłuc. Oprócz normalnego "coś do gara włożyć" tak naprawdę liczyły się tylko uczucia i człowiek. Swoje przeszłe życie będziesz mierzył na wspólne kawy i dobrze spędzone chwile z życzliwymi tobie ludźmi.
  Powodzenia i szczęścia, gdy wyjedziesz będziesz tego bardzo potrzebował.
 • Easy
  "Mógłbym wieść życie najlepsze pod słońcem i najszczęśliwsze, gdybym nie był głupcem."

  Goethe.

  Nie uciekniesz przed systemem i nie będziesz szczęśliwy dopóki będziesz szedł za pieniądzem, widzisz już złapałeś się na przynętę.

  Don't follow the money!

  pozdrawiam
 • @wk..ny 14:35:24
  koszty, koszty...nie rozumiesz jednej kwestii...każdy jest kowalem swego losu...parafrazując, to każdy buduje swoją firmę według swoich kryteriów, nie każdy przedsiębiorca jest taki jak opisałeś...ja chodzę w dżinsach, nie biegam z laptopem i słuchawkami...moja firma jest specyficzna...mam możliwość zostawienia ją na miesiąc, dwa...pracownicy wiedzą co robić...mam świetnych pracowników, dobrze zarabiają, dbają o firmę, może moja firma nie jest super dochodowa a'la Kulczyk company, ale stać mnie na godziwe, życie i wypady kamperowe, to też mi więcej nie trzeba...nie pracuję 28/h, mam dużo wolnego czasu, nie mam stresu z powodu kontroli, bo dlaczego bym się miał bać zwykłych ludzi na stanowiskach urzędniczych?

  ale ...twój problem jest aż nadto uwypuklony, ty po prostu jesteś niewolnikiem, nie chcesz podjąć ryzyka, chcesz pracować 8 godzin u kogoś i resztę mieć w dupie...jesteś niewolnikiem, twój problem polega na tym, że chcesz mieć większą miskę niż inni niewolnicy...tą większą miskę nazywasz "godziwą"...dla ciebie miska 90 zeta/h jest godziwa...i jak to już osiągniesz, jak ktoś ci nawali do miski większą porcję to się nie będziesz buntował i stwierdzisz, że to raj...no sorry, syndrom niewolnika ...dyskutujemy szczerze:))
 • @Stara Baba 15:08:15
  // Swoje przeszłe życie będziesz mierzył na wspólne kawy i dobrze spędzone chwile z życzliwymi tobie ludźmi.//

  masz rację...ja sobie bardzo cenię moje wspólne poranne kawy z żoną...ona nigdy nie piła kawy, więc nauczyłem ją pić kawę:)))...to są właśnie dobrze wspólnie spędzone chwile...czasem nie trzeba mieć wiele, żeby cudownie spędzić życie...

  ...mój szwagier to pracoholik, ma potężną garbarnie i ...nie może wytrzymać w niedziele bez swojej firmy...mam też takiego kontrahenta...z nim nie można o niczym porozmawiać, tylko o handlu i firmie...to następni niewolnicy, ale niestety z wyboru...
 • przecież słyszysz jakie w Norwegii lewactwo
  Jeszcze dzieci Ci odbiorą , bo nieopatrznie tym lewactwem wkurzony zrugasz je nieco... Nie wytrzymasz tam....
 • @wk..ny 13:28:22 POCZYTAJ.
  https://www.google.pl/search?q=STAVENGER+I+MUZU%C5%81MANIE&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=jjXQWPP8BOOv8we_p7yADQ
 • @wk..ny 13:28:22
  http://polmedia.pl/zolnierze-allacha-na-ulicach-oslo/ http://f.kafeteria.pl/temat/f4/uchodzcy-w-norweskim-obozie-w-stavanger-p_6439506 Problem z gwałtami w Norwegii https://euroislam.pl/problem-z-gwaltami-w-norwegii/ http://www.mojanorwegia.pl/forum/view/13/trondheim/393027/muzulmanie-i-uchodzcy-w-trondheim.html Witam,wraz z mężem naszą przygodę w Norge zaczęliśmy od małej mieścinki w okolicach Bergen, gdzie żyliśmy ponad rok. Później z powodów zawodowych byliśmy zmuszeni przenieść się do Oslo, które zmęczyło nas po 2 latach do tego stopnia, że spakowaliśmy się i wróciliśmy do Polski. Nie ukrywam, że najbardziej przeszkadzał mi brak poczucia bezpieczeństwa, swobody poruszania się w stolicy(zwłaszcza po zmroku), natrętne zaczepki muzułmanów, itd. Raz znalazłam się w naprawdę niebezpiecznej sytuacji. Wiem, że decydując się na Norwegię trudno jest tego uniknąć ale podobno w Oslo jest najgorzej. Przechodząc do sedna trochę zatęskniliśmy pomimo wszystko, a mąż właśnie dostał ofertę pracy w Trondheim(branża IT)... W związku z tym jak wygląda sytuacja z muzułmanami/uchodźcami w tym mieście? Zwłaszcza pytanie do Pań, czy czujecie się bezpiecznie chodząc po ulicach? itp. itd
  Pozdrawiam
 • @wk..ny 13:28:22
  Muzułmanie chcą mieć własny kraj w Norwegii - Norwegia http://www.mojanorwegia.pl/forum/view/3/dyskusja_ogolna/377427/muzulmanie-chca-miec-wlasny-kraj-w-norwegii.html 1 Rok, 4 Miesięcy temu
  #377427
  Muzułmanie w Norwegii grożą nową masakrą odpowiadającą 22. lipca lub 11. września jeśli Norwegia nie uzna dzielnicy Grønland za suwerenne państwo. Grupa radykalnych muzułmanów wysłała listy do norweskich polityków, a także do redakcji różnych gazet. W owych listach przestrzegają przed... nowym 11. września lub 22. lipca (Dzień Masakry na Utøyi) jeśli państwo norweskie nie zechce zadeklarować dzielnicy Oslo suwerennym państwem.

  „Nie chcemy być częścią norweskiego społeczeństwa. Również nie uważamy za konieczne aby się wyprowadzić ponieważ jesteśmy urodzeni w Norwegii i tutaj się wychowaliśmy. A ziemia Allaha jest własnością wszystkich. Ale niech Grønland stanie się nasz. Ogródźcie dzielnicę i dajcie nam rządzić nią jak chcemy. To jest najlepsze dla obu stron. NIe chcemy żyć razem z takimi brudnymi zwierzętami jak wy”  junta.pl/muzulmanie-chca-miec-wlasny-kraj-w-norwegii/


  i specjalnie dla wujka janka

  www.stavangeravisen.com/art.asp?id=68938

  www.vg.no/nyheter/innenriks/terrortrussel-mot-norge/etterforsker-trusler-om-terror-fra-norsk-islamistgruppe/a/10067780/
 • @wk..ny 13:28:22
  Za 50 lat Norwegią będą rządzić muzułmanie....Organizacja Stop islamizacji Norwegii (SIAN) rozprowadziła po zamachach prawie 10 000 ulotek z czytelnym przesłaniem – uwaga na muzułmanów, w 2060 roku będą oni stanowić ponad połowę społeczeństwa Norwegii. Centralny Urząd Statystyczny (SSB) podaje, że jest to niemożliwe, ale pod warunkiem, że dojdzie do przebudzenia wśród Norwegów.


  - W 1970 roku w Norwegii było nieco ponad 2000 muzułmanów. Dziś jest ich ponad 260 000, czyli sto razy więcej. Załóżmy, że nastąpi nawet zdziesięciokrotnienie ich liczby przez najbliższe 50 lat. Będzie wtedy 2,6 mln muzułmanów - mówi Arne Tumyr z SIAN.

  Ulotka ma 4 strony i, jak mówią członkowie organizacji, zawiera same fakty. Tumyr jest tak pewien swego, że postanowił dać 100 koron tym, którzy znajdą błąd w podawanych przez nich danych.

  Dziennikarze TV2 podnieśli rzuconą rękawice i skontaktowali się z zajmującym się badaniami nad imigracją w SSB - Larsem Østby. Naukowiec jest zdania, że teza postawiona przez SIAN okaże się nieprawdziwa pod warunkiem, że nastąpi przebudzenie etnicznych Norwegów.

  Podaje on, że imigracja z krajów muzułmańskich utrzymuje się na stałym poziomie lub delikatnie spada. Z kolei SIAN największe zagrożenie widzi w wysokim współczynniku dzietności. Tumyr nazywa dane Urzędu kontrowersyjnymi. Podkreśla, że w badaniach nie data, kiedy muzułmanie staną się większością powinna być najważniejsza.

  http://www.mojanorwegia.pl/czytelnia/za-50-lat-norwegia-beda-rzadzic-muzulmanie-4411.html
 • @wk..ny 13:28:22
  OSLO
  - najtańsze mieszkanie 2 pokojowe w dzielnicy "kolorowych blokowisk" 50m2 - 1.330.000 NOK (735.000 zł)
  - najtańsze 2 pokoje w centrum 25 m2 1.600.000 NOK (883.000 zł)
  - 62m2 w okolicy ogrodu botanicznego, odnowiona kamienica 1883 rok, mieszkanie po remoncie - 2.530.000 NOK (1.397.000 zł)
  Ceny w Oslo osiągnęły poziom kosmiczny! W innych rejonach Norwegii mając 1.500.000 - 2.500.000 NOK (828.000 - 1.380.000 zł) możesz kupić ładny dom. W Skien, mieszkania w bloku kosztują od 700.000 NOK (385.000 zł) .... Litr benzyny waha się w granicach 13-15 kr...wyjściowa pensja wynosi 25.000 NOK brutto miesięcznie (13.800 zł brutto) - jest to przeciętna pensja tutaj,
  tak jak polskie 2800 zł brutto. Po odliczeniu podatków (około 30% z tej kwoty) z 25.000 NOK zostaje nam 17.500 NOK (9650 zł) ...CENY W NORWEGII:

  wynajem mieszkania:

  OSLO - od 6000 NOK (3300 zł) za 20 metrową klitkę na obrzeżach miasta
  - od 10000 NOK (5500 zł) za 20-50 metrowe mieszkanie w centrum

  BERGEN - od 6000 NOK (3300 zł) za małe mieszkanie poza centrum
  - od 8000 NOK (4400 zł) za małe mieszkanie w centrum

  STAVANGER - od 7000 NOK (3800 zł) za mieszkanie poza centrum
  - od 11000 NOK (6000 zł) za mieszkanie w centrum

  Małe miasta - od 4000 NOK (2200 zł) za małe mieszkanie 20-40 metrów
  - od 7000 NOK (3800 zł) za mieszkanie większe lub w lepszej lokalizacji/standardzie

  Do cen należy doliczyć kaucję - zwykle są to 2-3 miesiące od miesięcznej ceny wynajmu oraz prąd około 1000-2000 NOK za miesiąc
  (550 - 1100 zł)
  Często trzeba osobno płacić za internet/TV - 300-500 NOK (160-275 zł)

  Ceny w sklepach:

  najtańsze piwo 0.5l - 19 NOK (10,5 zł)
  piwo Carlsberg - 25 NOK (13,7 zł)
  piwo Guiness - 32 NOK (17,5 zł)
  Wyborowa 0.7l - 290 NOK (160 zł)
  Jack Daniels 0.7l - 380 NOK (209 zł)
  białe wino 0.75l - od 75 NOK (41,5 zł)
  papierosy - 80 NOK (44 zł)
  chleb - od 6 NOK (3,3 zł) ale raczej 20 NOK (11 zł)
  ser żółty 380g - 42 NOK (23 zł)
  jaja 12 sztuk - 38 NOK (21 zł)
  mleko 1l. - 17 NOK (9,3 zł)
  piersi z kurczaka 1kg - 90 NOK (50 zł)
  sos spaghetti w słoiku - od 9 NOK (5 zł)
  makaron spaghetti - 12 NOK (6,5 zł)
  mieso mielone 400g - 24 NOK (13 zł)
  herbata 25 saszetek - 28 NOK (15,5 zł)
  kawa rozpuszczalna 100g - 50 NOK (27,5 zł)
  Coca Cola 1.5l - 21 NOK (11,5 zł)
  chipsy Pringles - 17 NOK (9,4 zł)
  szynka gotowana 100g - od 15 NOK (8,2 zł)
  salami 100g - od 15 NOK (8,2 zł)
  pasztet 200g - ok 15 NOK (8,2 zł)
  proszek do prania Ariel 680g - 38 NOK (21 zł)
  pasta do zębów Sensodyne - 27 NOK (14,8 zł)
  żel pod prysznic Palmolive - 28 NOK (15,5 zł)
  papier toaletowy 4 rolki - 21 NOK (11,5 zł)  Inne ceny:

  VW Polo 1.4 TDI 2005 rok, 118.000 km przebiegu - 75000 NOK (41250 zł)
  Nowy VW Golf TSI 85 KM Trendline - od 226900 NOK (124795 zł)
  fryzjer męski u Araba - 130 NOK (71,5 zł)
  piwo w klubie - od 65 NOK (35,75 zł)
  duża pizza w pizzerii - od 180 NOK (99 zł)
  litr benzyny - 15 NOK (8,25 zł)
  bilet na pociąg ze Skien do Oslo (170 km) - od 199 NOK (109,5 zł)
  bilet komunikacji miejskiej w Skien - 31 NOK za przejazd (17 zł)
  elekrtonika - ceny podobne do polskich
  ubrania - ceny podobne do polskich

  Mam nadzieję, że podane przeze mnie ceny pomogą niektórym pomóc w decyzji o wyborze swojego nowego domu.
 • @wk..ny 13:28:22
  Zarobki i koszty życia za granicą – Norwegia czy Niemcy http://wynagrodzenia.pl/artykul/zarobki-i-koszty-zycia-za-granica-norwegia-czy-niemcy
 • @wk..ny 13:28:22
  Jeśli chodzi o samochód, to dużo zależy też od umowy, jaką pracodawca Ci da. Jeśli od razu (albo po 3 miesiącach pracy) dostaniesz umowę na czas nieokreślony, to samochodem na polskich tablicach nie możesz jeździć.
 • @wk..ny 13:28:22
  Jak patrzę na te ceny do zarobków to mi się śmiać chce, sardonicznie... Ładnie to wygląda 230noxów na godzinę czyli ok 120zł. 8h i masz minimalną w PL.
  Te ceny nieruchomości wzięte z Marsa. W Albercie, Calgary za 120 - 150k$ to ja miałbym 3 pokojowe, 105mkw ładne mieszkanie na 4-tym piętrze w spokojnej dzielnicy. A wy mówicie, że to jakaś spiżarka 40mkw... A za 300k willę nad jeziorem, 5 pokoi. ok. 1mln. zł a tu centrum 1,4mln zł 62mkw.
  W rzeczonej prowincji: całkowite zwolnienie z podatku dla przedsiębiorców osiągających poniżej 400k$ rocznie. 0%, czyli nic... A jeżeli ktoś chce być "zwykłym" obywatelem to: 33CAD/mkw dla glazurnika pracującego na zlecenia (ok 120zł mkw). Niech zrobi w jeden dzień 10 metrów to 330CAD. Wynajęcie apartamentu 120mkw, 4 pokoje w centrum, o wysokim standardzie: siłownia, basen, sauna, sklepik, boisko 2800CAD. Niech zarobi ~6-6,6k na mies. Zostaje mu ok 3-3,5k (500 na inne koszta). Normalnie za taką kasę można odczyniać hulanki i swawole. Używane M5 E60 z 2006roku z ebay'a 31.500USD. Czyli 8-10mies. oszczędzania. Za 11k więcej można mieć dwa lata młodszą tę beemkę. A Wy coś o golfiku... Ale będę nieubłagany, idę dalej. Spawasz - nie chcę był gołosłownym - nie pamiętam w jakiej firmie. W każdym razie spawają części na platformy, statki. Tak więc 50CAD za godzinę. A tu już Norgę się chowa nie tylko ze swoimi zarobkami, ale i cenami... Jedyny minus to atmosfera. W fabryce jest wilgotno i gorąco, wiec mało dogodna. A co jak ktoś chce jeździć truckiem albo cysterną? Trucker ile zarabia, nie wiem. Ale wiem, że kierowca własnej cysterny może zarobić i 30k w trakcie 5 - 6tyg, za ok. 50k ton przewiezionej ropy w czasie do 5 weekendów. Więc ok. 8 kursów. A on jest nadal zwolniony z podatku! A programista na początek może liczyć na 30dolców. Inżynier na 100... I nie myśleć ile wyda na to i na tamto. Norwegia to kraj dla tych, którzy chcą zarobić, a zarobione pieniądze wydać u siebie. Dlatego też, ja ładnie podziękuję za Europę. Tu nie jest dobrze i nie będzie tak miło jak właśnie w Kanadzie, Australii czy w USA. Europa to kontynent ludzi klasy robotniczej, szkoda tylko że poniewiera ich datkami na siebie. 15€ w Niemczech, za tę samą robotę 30CAD a ceny niskie, bo siła nabywcza duża. Naprawdę, z szacunkiem, ale wysiadam.
 • @wk..ny 13:28:22
  Mojego kuzyna córka wyszła za Norwega, wracają do Polski, bo tam lewacki obóz. Na dziecko nie możesz krzywo spojrzeć, krzyknąć nie mówiąc o klapsie bo donos usłużnych sąsiadów i zabranie! To nie dotyczy muzułmanów bo ich się boją. Ja Kolego 12 lat przepracowałem poza Polską, bywałem w domu tylko przez 2 miesiące w roku, i wiesz mimo super zarobków dziś tego żałuję. Mógłbym w tym czasie o wiele lepiej urządzić się w Kraju, jak wielu moich kolegów z branży, miałbym swoje barki, pchacze, było tylko brać, będąc z rodziną. wszystko odbyło się kosztem rodziny a przede wszystkim Żony. Więcej pisał nie będę, zrozumiesz to mając tyle lat co ja czyli 67 lub jak już Ci napisano po 70tce. Dojdziesz do tego co ja, czyli lepiej być niż mieć.
 • @ Autor
  "Prawda - prawda jest taka, że Polski nie ma :("'

  Kuźwa, ZUS się ostał...

  5*
 • @kula Lis 66 21:47:55
  "Dojdziesz do tego co ja, czyli lepiej być niż mieć."

  To fajnie, że dzieli się Pan doswiadczeniami, ale nie można być nic nie mając...

  Norwegowie to kłamczuchy i krętacze i trzeba się pilnować, ale dużo też zależy jak się trafi.
 • @ Autor
  "CZY KTOŚ Z WAS MIESZKA W NORWEGII I MOŻE ZE MNĄ POROZMAWIAĆ??????"

  Kurde, ktoś na NEonie robił całkiem niedawno wpisy o "Norge"... muszę przeszukać pamięć, linki, komenty...

  Odezwę się.
 • @ Autor
  Wpisy związane z Norwegią robił Szanowny Osta:

  http://osta.neon24.pl/

  Może mail na priva coś da, bo aktywność ostatnio niewysoka...
 • @kula Lis 66 21:39:05
  Skończ już.
  W Albercie był boom, bo pola naftowe, poza tym nie każdy jest fachowcem od ciężkiej roboty. Owszem, spawacze czy jacyś budowlańcy dobrze zarabiają, ale nie wszyscy są spawaczami.
  Inżynierowie po studiach nie mogą znaleźć pracy, a ekspedientki, kelnerzy itp. w usługach, zarabiają ok. $11 na godzinę; najwięcej prac jest w usługach.
  Mieszkanie salon+ trzy sypialnie ok. $1200 miesięcznie za wynajem.
  W Toronto za $300K możesz sobie kupić najwyżej kurnik, a nie dom.
  http://www.insidetorontolistings.com/index.asp?searchDetails=Toronto&type2=Detached&bedrooms=any&bathrooms=any&sale_lease=Sale&garages=any&kitchens=0&pool=any&pricerangefrom=200000&pricerangeto=0&PageAction=searchresult&SortOrder=lowest&Page=1
  Pierwsza praca po studiach przeciętnie $45K rocznie, po college $30K rocznie, a dług co najmniej $20K, a może być i $60K. Czyli po odjęciu podatków i świadczeń i spłaty pożyczki, jeśli masz rodzinę ledwo zwiążesz koniec z końcem. Doprawdy nie wiem, skąd ci się wzięło $100 dla inżyniera, bo wtedy musiałby mieć pensję $200K rocznie, a o takich nigdy nie słyszałam.
 • @Lotna 04:23:59
  przy groszowych zarobkach emigracja jest funkcją zdrowia psychicznego i odpowiedzialności za najbliższą rodzinę.
 • @trybeus 13:34:37
  //to nie wiem gdzie ci będzie dobrze...wszędzie trzeba pracować, a najlepiej stąd wyjechać i obrazić się na Polskę "na chuje":)))//

  A twoj syn po co wyjezdzal do wb?
  Obrazil sie na polske?
 • @wk..ny 13:28:22
  Zanim wyjedziesz do norwegii, dowiedz sie o potencjalnych zagrozeniach dotyczacych dzieci...nie ze strony ciapatych, ale panstwa.
  Tam nie tylko chetnie odbieraja dzieci rodzinom z malymi przychodami...to nie powinno byc dla Ciebie problemem, ale przy jakim kolwiek drobnym wypadku w domu, a u chlopcow siniaki na nogach, rozbite glowy, to norma, ryzykujesz dochodzeniami...ktore moga prowadzic do 'konfiskaty dziecka'.
  Maja tam dziwny uklad na lini panstwo i organizacje pozarzadowe...
 • @wk..ny 13:28:22
  Tak przy okazji...
  Po kilkunastu latach w uk, myslimy o paru krajach z ameryki centralnej...poza hondurasem rzecz jasna.
 • @wk..ny 13:59:33
  W temacie innych kierunków, Jewstralia ;p
  Tam sobie zdaje się choć z ciapatymi radzą.

  Nie wiem, czy Pani Tiamat nie jest dobrym źródłem informacji, musiałbyś pytać u źródła.
 • gliniany raj
  w Norwegii jest problem z aluminium w powietrzu wodzie, ziemi, roślinach ..wszędzie,
  kwaśne deszcze powodują zwiększoną bioretencję tego pierwiastka..lepiej jeść dużo brokułów i szpinaku.
 • DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA KOMENTARZE, NAWET TRYBEUSOWI :)
  ..pierdolę, zostaję ;)

  ale do Stavenger kiedyś na wycieczkę pojadę, muszę się spieszyć, bo stanie się z nim to co z Paryżem.. do którego nie pojadę już nigdy..

  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31