Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 3332 komentarze

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lubię wiedzieć, więc rozmawiam, pytam. Nie wierzę ani anty, ani pro ukraińskiej narracji, wolę sam sprawdzić jak jest naprawdę.

  W firmie, w której pracuję jest zatrudniony jeden Ukrainiec. Wykonuje cięższe prace niż Polacy, za niższą stawkę, ale w miarę dobrą; Szef oszczędza, a on jest zadowolony. Pewnego dnia była okazja do rozmowy, z której z chęcią skorzystałem. Znając sytuację na Ukrainie z mediów głównych i takich jak Neon miałem informacje z drugiej, a nawet trzeciej "ręki". Zapytałem o co chodzi w tej ich bratniej wojnie, dałem przykład Donbasu i ostrzeliwanie przez artylerię budynków mieszkalnych. W odpowiedzi usłyszałem przerzucenie na polskie realia, zapewne abym lepiej zrozumiał. Mianowicie stworzył narrację, że w Poznaniu mieszka wielu Niemców, reszcie Polaków rząd Niemiec proponuje niemieckie emerytury i wypłaty. Tym skuszeni mieszkańcy ogłaszają, że Poznań nie jest już polski, a należy do Niemiec. W tym momencie Warszawa wysyła wojsko, aby odbić siłowo zbuntowane miasto. To właśnie zrobiła Ukraina. Co jak co trafiło to do mnie, zaraz pomyślałem o serbskim Kosowie. Czy też chęci odłączenia Śląska od Polski; co do tego uważam, że gdyby większość Ślązaków nie czuła się Polakami, a Niemcami należało by tam wojskiem i policją zrobić porządek, a ze Śląska zrobić kolonię/lenno bez dofinansowania, a tylko jako krowę dojną.. dobra te rozważania to teorytyzowanie tylko, bo większość Ślązaków czuje się na szczęście Polakami, tylko głośna mniejszość sieje ferment (RAŚ). Idąc dalej w mych rozważaniach biorę pod uwagę Rzeszów. Powiedzmy, że za 20 lat będzie tam większość Ukraińców, którzy jak to mówią nacjonaliści chcą go wcielić do Ukrainy. Jeśli by pokojowe negocjacje nie powiodły się, także należało by odbić go siłą. Nacjonaliści mylą się, Ukraińcy wolą mieszkać i pracować w polskim Rzeszowie niż ukraińskim, a roszczenia terytorialne wysuwa garstka oszołomów opłaconych zapewne (o tym w dalszej części).
 
Z powodu, że mój rozmówca jest z Odessy nie omieszkałem zapytać o wydarzenia z 2014 roku. Masakry w urzędzie dokonali kibole Czornomoreć Odessa; najlepszego klubu piłkarskiego w tym mieście. Po meczu, nie wiem czy wygranym czy przegranym (mój rozmówca nie pamięta) odbył się marsz przez miasto (z polskich realiów wiem, że po przegranym meczu są rozróby, a po wygranym to świętowanie, ale to różnie bywa ;). Marsz przechodził akurat obok urzędu. Ktoś z tłumu krzyknął "tu są Ruscy!!", kolejny powtórzył. Kilku prowodyrów i banda upitych kibiców to mało na taką rzeź. Pojawiły się butelki i benzyna. Uczestnicy zaczęli dostawać pieniądze za udział w "wydarzeniu" (nie wiem od kogo, od prowodyrów, albo od osób wyznaczonych do tego, ale rozdawanie pieniędzy jest faktem).. i poleciało, to co widzieliśmy na makabrycznych zdjęciach :((
Znajomy jest obiektywny, w masakrze zginął jego kolega z osiedla, a koktajle mołotowa robiła jego kuzynka. Kilka dni po masakrze, jgdy ludzie z osiedla dowiedzieli się, że ona brała udział w tym, chcieli ją zlinczować. Wytrzymała tydzień i uciekła, ślad po niej zaginął..
 
Analogicznie, w temacie rocznicy rzezi wołyńskiej, puśćmy wodze fantazji.
W środku miasta/państwa znajduje się osiedle eskimosów. Autochtonii dowiadują się, że to oni jako mniejszość rządzą, ustanawiają prawo i je egzekwują, to oni "prywatyzują" czyli uwłaszczają się na majątku wspólnym, to oni są przyczyną biedy i wyzysku, a wręcz niewolnictwa Autochtonów. Wiedza ta podsycona kazaniem księdza i beczkami wina mszalnego powoduje masakrę Eskimosów przez Autochtonów. Brzmi znajomo? Polacy na Wołyniu pełnili podobną rolę, a popi poili i podjudzali tłum do rzezi.. Czystka etniczna? Skuszę się o stwierdzenie, że to była wojna religijna w obrębie chrześcijaństwa poparta nacjonalizmem.
 
P.S.
Dziękuję wszystkim za dobre noty pod ostatnią notką, utwierdziły mnie w przekonaniu: "jeszcze NEON nie zginął, puki my żyjemy, co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy"
 

KOMENTARZE

 • hehe
  1* bez komentarza, pewnie debil z RAŚ :)
 • Tak, to dość prawdopodobny scenariusz, chociaż nieco
  uproszczony.
  1. Donbas ma rosyjską tradycję. Stąd po wprowadzeniu zakazu używania języka rosyjskiego nastał opór, bo mieszkańców tamtych terenów przeraziła biurokracja i jej wymogi. Wypełnianie formularzy w języku ukraińskimi inne takie. Zbuntowane republiki znacjonalizowały również przemysł, odbierając go oligarchom. Być może też w tym był jakiś odwet od tych przemian jakie były.

  2.Co do Odessy, to trzeba pamiętać, że to jest również prorosyjskie miasto. Na fali majdanów i ukrainizacji ktoś chciał tam wykazać. Ciekawe, że nawet do tej pory nie mogą znaleźć przestępców i ich ukarać. To mówi o praworządności.

  3. Zełenski pojeździł po świecie i jak wrócił, to powiedział, że każdy może mówić takim językiem jakim chce. On sam mówi i po ukraińsku i po rosyjsku, w zależności z kim rozmawia. Zadzwonił do Putina i też pogadał po rosyjsku.
  Zobaczymy co będzie dalej. W każdym razie jest ciekawie.
 • Miast dawać posłuch opiniom ludzi przypadkowych
  czy nie lepiej opierać się na własnej wiedzy i znajomości faktów?
  Schemat jaki naszkicował ów "znajomy ukrainiec" jest nieprawdziwy.
  Nie "nazbyt schematyczny" a właśnie NIEPRAWDZIWY.

  //Tym skuszeni mieszkańcy ogłaszają, że Poznań nie jest już polski, a należy do Niemiec. W tym momencie Warszawa wysyła wojsko, aby odbić siłowo zbuntowane miasto. To właśnie zrobiła Ukraina.//

  Schemat oparty w całości na powszechnie znanych i głośnych faktach powinien wyglądać tak:/ w Warszawie dochodzi do antykonstytucyjnego przewrotu.Władzę przejmują kibole wraz z kryminalnym elementem "pruszkowsko-wołomińskim".Na obszarze woj.mazowieckiego trwają bandyckie napaści na policyjne posterunki,biura poselskie,budynki administracji państwowej.Stawiający opór są zabijani a mienie grabione lub niszczone. Kryminalne ekscesy przekraczają granice województwa i stopniowo rozlewają się na inne obszary.Zaalarmowani sytuacją mieszkańcy Poznania powołują obywatelski komitet obrony miasta i województwa przed nadciągającym niebezpieczeństwem.Będą się bronić tak długo dopóki w Warszawie nie zostanie przywrócona konstytucyjna władza.Zarówno normy prawa krajowego jak i międzynarodowego są po ich stronie bo to oni a nie "Warszawa" stoją na straży Konstytucji /
 • @Anna-PK 01:32:43
  // Zadzwonił do Putina (...)
  Zobaczymy co będzie dalej//

  Tak całkiem długo nie trzeba było czekać.W kilka godzin po rozmowie w jego gabinecie miała miejsce rewizja przeprowadzona przez ichniejszy CBŚ

  https://vz.ru/news/2019/7/11/986987.html
 • @
  //W firmie, w której pracuję jest zatrudniony jeden Ukrainiec. Wykonuje cięższe prace niż Polacy, za niższą stawkę, ale w miarę dobrą// I dobrze mu tak, chochłu pochanomu. Nie trzeba było ''moskalej na noży''
  To jest po prostu klasyka.
  https://www.youtube.com/watch?v=51OBHZMLMyQ
 • @ikulalibal 05:43:59
  Rozumiem, że ty tam byłeś, mieszkałeś.. Naoczny świadek jest dla mnie bardziej wiarygodny od neonkowego filorosjanina.

  Mylisz przyczyny ze skutkami. Przyczyną była chęć oderwania Donbasu od Ukrainy, a skutkiem bandyckie rozróby, nie na odwrót jak twierdzisz.

  Ja nikogo nie usprawiedliwiam, lecz próbuję zrozumieć co zaszło, a twoja narracja jest kłamliwa i niestety przeważa na tym portalu..
 • @fretka 08:33:52
  To jeszcze nic.To betka w porównaniu z najnowszymi wiadomościami. https://vz.ru/news/2019/7/11/986941.html https://smiles24.ru/data/smiles/smiles-smeh-325.gif

  PS

  a widoczna na filmie (była aktywistka komunistycznej partii z czasów ZSRR) Irina Farion,kilka lat temu z trybuny parlamentarnej wzywała do aresztowania pod zarzutem zdrady stanu ukraińskich deputowanych którzy podęli dialog z grupą polskich posłów na temat rzezi wołyńskiej.
  Polskie władze udały że tego nie zauważyły.
 • @wk..ny 08:38:23
  // twoja narracja jest kłamliwa i niestety przeważa na tym portalu..//

  Co znaczy "moja narracja"? i co wogóle ma znaczyć słowo "narracja"?
  Najwidoczniej mamy różne wyobrażenie o tym co znaczy pojęcie "narracja" a zatem dla porządku:
  czy umowa prezydenta Janukowycza z "opozycją" dotycząca konstytucyjnego przekazania władzy ,sygnowana przez UE w osobach ministrów spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, Franka-Waltera Steinmeiera i Laurenta Fabiusa,należy do kategorii narracji czy faktów?
 • @ikulalibal 05:43:59
  Do mnie też ten scenariusz przemawia. Chociaż brak mi jednego elementu: finansowania. Nie wierzę w jakieś ruchy oddolne. Ja też miałem okazję rozmawiać z Ukraińcem , który mówił że walczył w froncie. Pytam się czy po tamtej stronie są Ruscy, potwierdził. Dla jaj powiedziałem, to pewnie po waszej stronie Amerykanie, jego odpowiedź: tak ale w naszych mundurach. Ile w tym prawdy? Cholera wie, ale daje do myślenia o tych dzisiejszych wojnach.
 • @wk..ny 08:38:23
  Masz ograniczoną wyobraźnie.
  Pojedynczy świadek jest jak pojedynczy dyskutant na Neonie... i nic więcej.
  Sam wiesz jak rozbieżne są poglądy na neonie...
  Odrobina wyobraźni .. i zrozumiesz że podobnie rozbieżne są interpretacje "pojedynczych światków".
  Zapytaj pojedynczych światków rodzin pomordowanych to usłyszysz co innego.
  Dopiero synteza zeznań wielu takich "pojedynczych" świadków pozwala na wyciąganie jakichś wniosków... co tam się zdarzyło ... a skoro były pieniądze to znaczy że akcja była zorganizowana... pieniędzy nikt tak z kieszeni nie wyciągał... najpierw zaplanowali a potem przygotowali i propagandę i pieniądze... to była akcja z góry przygotowana.

  No i do dzisiaj nikt nie odpowiedział za tę straszliwą zbrodnię...
  To przecież klasyka terroryzmu, zastraszania... w Syrii było identycznie
  i w obu przypadkach ten sam globalny i koszerny animator wydarzeń (globalna mafia żydowska).

  łagodną formą terroryzmu jest nakładanie na niepokornych embarga...
  ostrzejszą forma jest zagrabianie ich zagranicznych zasobów (złoto Wenezueli, tankowiec Iranu...jakieś zasoby Rosji...)
  Ostrzejszą formą są "humanitarne bombardowania czy strefy zakazu lotów..
  a Najostrzejszą formą są najdziksze najokrutniejsze zbrodnie dokonywane przez "sympatyków globalnych terrorystów) na tych którzy mają odmienne zdanie.

  To chyba jest oczywiste kto jest globalnym terrorystą...
  Kiedyś świat się zmagał z nazizmem a dzisiaj się zmaga z globalnym terroryzmem z centralą w "największej demokracji świata"...
 • @marek500 11:42:23
  //Ile w tym prawdy? Cholera wie//

  Sama prawda.O "obcokrajowcach" w mundurach ukraińskiej armii pisały nawet zagraniczne media.Jak został wzięty doniecki port lotniczy (i kocioł debalcewski) to do niewoli dostało się mnóstwo żołnierzy ukraińskich których językami ojczystymi były wszystkie języki świata prócz ukraińskiego.Nawet we wczorajszym wystąpieniu wspomina o tym pani Doktor Lucyna Kulińska.Polecam całość.W wystąpieniu są momenty które zaszokowały mnie do tego stopnia że nie mogę do dziś pozbierać myśli.
  1.10.00 pani Kulińska mówi o zbrodniarzach baderowskich którzy korzystają z IPN-owskich zapomóg albowiem noszą status świętych.
  https://www.youtube.com/watch?v=8vekRE64Mg0
 • W niezmordowanym zamiarze
  oddzielenia "narracji" w dodatku "mojej narracji" od faktów,mam kilka pytań:

  czy tyle sławna co skandaliczna treść telefonicznej rozmowy między Viktorią Nulanda a ambasadorem USA w Kijowie,należy do sfery "narracji" czy faktów? https://www.bbc.com/news/world-europe-26079957

  Czy blokada budżetowych zobowiązań (emerytur,rent,zasiłków,zarobków budżetówki itp) zastosowana wobec "nieposłusznych regionów" jest faktem czy jednak narracją.I czy zdarzyło się kiedy aby "centrum" potwierdzało związek z regionem poprzez jego ekonomiczną i socjalną blokadę?
 • @ikulalibal 05:47:43
  Nieprawdopodobne!!!
  Twardy orzech będzie miał Zełenski do zgryzienia z banderowcami. Ukraina jest stracona.
 • @marek500 11:42:23
  Przecież wszem i wobec wiadomo, że majdaniarze dostawali dniówki. Tak samo kibole urządzający rzeź w Odessie dostali wynagrodzenie. To były akcje zaplanowane i sponsorowane, takie rzeczy nie dzieją się w wyniku ruchów oddolnych.
  Ja także miałem okazję rozmawiać z Ukraińcem frontowym, na dodatek ze Specnazu; widział komu podrzyna gardło. Powiedział mi, ze smutkiem, że poszedł na wojnę z Rosją, a zabijał Tadżyków i innych kolorowych w mundurach rosyjskich.
 • @Oscar 12:01:06
  "Masz ograniczoną wyobraźnie."
  jako chyba jedyny dotarłem do mieszkańca Odessy i opisałem jego relację. Jego kuzynka była katem, a kolega ofiarą, moim zdaniem jest wiarygodny.

  Co do sprawy samej wojny domowej na Ukrainie, to rozmawiałem z wieloma Ukraińcami, mieli podobne zdanie do mojego rozmówcy, lecz jego porównanie do hipotetycznego oderwania Poznania od Polski najbardziej do mnie przemówiło i z tego powodu to opisałem.

  O moją wyobraźnie nie bój się, wychowałem się na książkach oraz grach fantasy i SF, tutaj jednak przedstawiam fakty..

  Czytaj ze zrozumieniem, ja uważam usrael za największego bandytę Świata, lecz nie mam Rosji za niepokalaną dziewicę. Jestem obiektywny i niczym między młotem i kowadłem znajduję się między ikulalibal i talbotem (dwa trolle zadaniowane przez inne ambasady)

  Pozdrawiam i pomyślunku życzę, próbujesz, ale nie wychodzi.. Trzeba oprócz czytania też analizować, myśleć.. pewnie z tego powodu nie zostałeś blogerem.
 • @ikulalibal 13:55:24
  Nie odnosisz się do tego co napisałem, próbujesz dyskusję sprowadzić na inne tory.. zachowujesz się jak typowy ruski troll. Ambasada Rosji jak i USA, a jakże także Izraela, zatrudniają setki trolli internetowych. Każda ambasada ma na pewno chociaż po jednym na Neonie, to nie Onet gdzie armia musi być większa. Dzięki takim jak ty Neon uważany jest za ruską agenturę.

  Narracja, trudne słowo, nie rozumiesz, ale stosujesz narrację kremlowską, tak jak kundel w sprawie WTC stosuje narrację waszyngtońską.. jesteście siebie warci.

  "Czy blokada budżetowych zobowiązań (emerytur,rent,zasiłków,zarobków budżetówki itp) zastosowana wobec "nieposłusznych regionów" jest faktem czy jednak narracją."

  Dałem chyba dosadny przykład z oderwaniem Śląska od Polski. Jeśli Ślązacy nie chcą być w Polsce to rozmawiamy, jak nie pomaga są sankcje, a na koniec siłowe doprowadzenie do posłuszeństwa..

  Wciąż trollu mataczysz i mylisz skutki z przyczynami.
  Trafiłeś jednak na interlokutora co to wymyślił w internetowym obiegu nazwę na takich jak ty "ZADANIOWIEC", o ile pamiętam, to było specjalnie dla mendy usługowej; co to wróciła na portal..
 • @wk..ny 19:31:42
  //Ja także miałem okazję rozmawiać z Ukraińcem frontowym, na dodatek ze Specnazu//

  "Ukrainiec" "frontowiec" i do tego "specnazowiec" to prawdziwy rarytas.
  Można nawet powiedzieć że to mało prawdopodobne albowiem jak wiadomo elitarny oddział "alfa" prawie w całości przeszedł na stronę "zbuntowanych regionów" https://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_Group_(Ukraine)

  Stąd już na początku 2014 roku zacz eto na łeb na szyję organizować "ochotniczych batalionów" . https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalne_Pododdzia%C5%82y_Ochrony_Porz%C4%85dku_Publicznego_na_Ukrainie
  "Ochotnicze bataliony" w 80% składają się z ludzi z przeszłością kryminalną co wyszło na jaw w związku ze skandalem około "oddziału Tornado"
  Decyzja Avakowa o powołaniu do życia owych struktur była (i jest) niezgodna z obowiązującym prawe.Byłaby gdyby już w 2014 władze wprowadziły "stan wojenny".Ale nie wprowadziły (ani nie zamknęły nieba nad rejonem walk) bo żebrały o kredyt z MFW.Jak wiadomo stabilna sytuacja wewnętrzna jest niezbędnym warunkiem otrzymania takiego kredytu.

  PS
  dzisiaj włoski sąd skazał ukraińskiego rezuna,członka "gwardii narodowej",karę na 24 lat więzienia za zamordowanie włoskiego dziennikarza pracującego na Donbasie.
  https://vz.ru/news/2019/7/12/987130.html
 • @wk..ny 20:09:04
  //Nie odnosisz się do tego co napisałem, próbujesz dyskusję sprowadzić na inne tory.. //

  Jak to nie? napisał pan że ja stosuję "narrację" miast poruszać się w obszarze faktów ,więc ustalenie co jest narracją a co faktem jest sprawą zasadniczą.Każdy kto czyta komentarze pod pańskim wpisem widzi że próbuje pan unikać odpowiedzialności za własne słowa.

  //Dałem chyba dosadny przykład z oderwaniem Śląska od Polski//

  Przykład nie był dosadny a utkany z mchu i paproci.To już nawet nie dlatego że w żaden sposób nie odpowiada on sytuacji "ukraińskiej" a dlatego że nie ma pan orientacji w kwestii "prawa narodu na samostanowienie". https://en.wikipedia.org/wiki/Self-determination Niech się pan zapozna z obowiązującym prawem międzynarodowym w poruszanych kwestiach a przekona się że jeśli Ślązacy będą odpowiednio zorganizowani,będą konsekwentnie stosować i domagać się stosowania prawa,to ogłoszą się państwem i nikt im nic nie zrobi.A jak jeszcze do tego zdobędą "sympatię" któregoś z mocarstw (jak Kosowarzy") to już wogóle pójdzie jak z płatka.
 • @ikulalibal 20:37:48
  no widzisz.. ten mój rozmówca może z więzienia wzięty do specnazu, nie wiem tego.. ma warunki fizyczne do tej formacji.. ja podaję ci narrację z pierwszej ręki, a ty cytujesz kogo?

  Zadaniowany trollu, oświadczam ci, że jeśli Slązacy (RAŚ) postanowią o odłączeniu Śląska od Polski, to będę postulował za odłączeniem wszelkich mediów wraz z RTL..

  Płacą ci w rublach czy ojro? Sprawdziłem twoje czasy wpisów, ty pracujesz tutaj wypisując pseudomundrości.. zostałeś zmierzony, zważony.. chyba każdy wie kim jesteś
 • @wk..ny 21:37:25
  Do autora artykułu!
  Chciałbym zauważyć, że poziom wstawianych jak do tej pory artykułów raczej nie jest górnolotny i chociażby ten fakt nie upoważnia jeszcze autora do riposty na granicy chamstwa. Już kiedyś były problemy prawda? Ale nauczka jak widać nic nie dała. Dla mnie osobiście i chyba nie tylko dla mnie jaki poziom taka odpowiedź. Odnośnie artykułu powyżej, jestem ciekaw po co w ogóle on powstał? Czy może rzuca jakieś nowe spojrzenie w obliczu nieznanych dotychczas faktów? Czy zawiera coś czego my nie byliśmy do tej pory świadomi? No nie wiem. Jest to opinia jednego anonimowego Ukraińca takich opinii jest multum w narodzie ukraińskim. Autor wręcz udowadnia tym artykułem, że sam nie ma bladego pojęcia o wydarzeniach i sytuacji na Ukrainie.
 • też gebę mam
  i pytać umiem i trochę inną mi podano z donbasu i okolic Odessy znajomi. W 2010 załatwiałem sobie na Krymie działkę na bogate życie na polskiej skromnej emeryturze.
  Najpierw po pierwszych rozruchach anty ustawowych języka ukraińskiego to Kijów zablokował przelewy emerytur, rent i pensji , A obojętnych znajomych ukraińskie wojska przekonały do rebelii ostrzeliwując ich osiedle z wielkiej płyty to poszli odganiać tych psycholi. Zatem sądzę że to z góry były zaplanowane działania
 • @wk..ny 08:38:23
  Analogia przyjaznego Ukraińca, do dupy.

  Analogia byłaby taka:

  Nagle w Polsce najważniejszą grupą etniczną stają się np Kaszubi. W ciągu tygodnia wpadają na pomysł że język kaszubski będzie oficjalnym językiem urzędowym w Polsce. Następuje bunt, bo nikt rozsądny nie będzie się uczył j.kaszubskiego, tylko dlatego że chazarowie wymyślili taki a nie inny sposób na pognębienie Polaków.

  Z tym że owi Kaszubi musieliby jeszcze wsławić się kolaboracją z hitlerowcami, szeregiem mordów na własnych krajanach oraz na sąsiadach. Musieliby też nawiązywać do przeszłości, nosić się w mundurach SS i urządzać SSmannom uroczyste pochówki w kościółku przenajświętszym.

  https://www.youtube.com/watch?v=5F1gI0GjLBE

  Musieliby być zdolni do odrażających aktów terroru, tak wtedy jak i dziś.

  Oczywiście, wypada pamiętać że większa część obywateli Ukrainy nie chcą mieć z bydłem banderowskim nic wspólnego. Banderowcy uważani są (słusznie) za degeneratów, którzy pomagali sprawdzić zagładę na Ukrainę. Ukraina była przez Niemców okradana, a ostatecznie jej ludność miała pójść na rzeź. Dopilnować miał tego facet nazwiskiem Koch. Miała zostać tam garstka niewolników do usługiwania rasie panów.

  Tak więc, zdarzyło się że ciut tej wiedzy posiadłem i to ja wykładałem Ukraińcom na czym świat stoi, a nie oni mnie.

  Oczywiście Kaszubów użyłem jako przykładu.
 • obecna Ukraina to zlepek terytoriów
  Akurat na wschodzie podarowanych kosztem Rosji, przez bolszewików tworzących USRR, a na zachodzie zagarniętych m.in kosztem Polski.
  Dlatego szukanie przez Ukraińca analogii do hipotetycznych relacji Polacy-Niemcy w Poznaniu jest nic nie warte.
 • @Oracz 17:42:23
  zgadzam się z tym co napisałeś.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31