Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 3380 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

SPRAWMY KONEFEDERACJI "PSIKUSA"..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

..tak aby dostali się do Sejmu.

 

     Ponad miesiąc minął od mojej notki w tym temacie: 

http://spartakus.neon24.pl/post/150382,glosowania-na-konfederacje

     Od tamtego czasu obserwuję bieg wydarzeń i oprócz pomijania w sondażach, pomijania przez media głównego ścieku (tu oddam honor RMF.FM, bo jako jedyni na debatę zaprosili Konfederata; na ten temat coś dalej napiszę, bo różowo nie jest i tak), widzę ogólny brak chęci Konfederacji dostania się do sejmu. Nie widziałem kampanii wyborczej; spotów, plakatów, dosłownie NIC, nawet „głupich” naklejek na samochodach.. NIC!! Nie jestem marketingowcem politycznym, ale wiem, że tanim kosztem można zaistnieć w świadomości szerszego społeczeństwa, a tu tego nie widzę! Moim zdaniem Konfederacja powinna występować pod sztandarem „totalnej opozycji do postokrągłostołowego układu mafii politycznej rządzącej od 30 lat” - nie ma tego :(

 

     Mój wniosek jest taki, że Konfederacja chce skanalizować myślących inaczej, takich jak nas wielu na Neonie i innych portalach, przegrać (nie dostać się do sejmu), a wtedy nasze głosy zostaną przekazane partii, która wygrała, dzięki rozbuchanemu rozdawnictwu wygrana PiSu jest pewna.

     Jestem pewien, że cel Konfederacji jest taki, aby anty PiSowskie głosy na nich przerobić finalnie na pro PiSowskie (tak działa dymokracja w Polsce, że głosy na partię niedostającą się do sejmu przekazywane są tej partii, która wygrała).. Dzięki takim zabiegom, które powyżej opisałem, Konfederacja nie dostaje się do sejmu, a głosy na nich mogą dać PiSowi większość konstytucyjną pozwalającą na zmianę konstytucji Stoltzmana na Danielsa; bardziej przystającą do naszych czasów gdy ma być Polin. Plan sprytny, ale my jesteśmy sprytniejsi!!!! Jeżeli spowodujemy dostanie się Konfederacji do sejmu, pokrzyżujemy im szyki!!!!!!!!!!!!!!! Kurwin jest znany z tego, aby kanalizować niezadowolonych i z kretesem przegrywać. Aby zrozumieć o co teraz chodzi z Konfederacją, należy znać jedynie popierdoloną ordynację wyborczą.

 

     Jadąc samochodem często słucham debat na falach TOK.FM i RMF.FM, ta pierwsza stacja pomija Konfederację, a ta druga zaprasza członków. Niestety debaty w wykonaniu Konfederatów nie są.. nie są.. trudno mi to określić jak to, że partia wysyła ludzi formatu Anna Mucha z PO (ta aktorka ładniejsza przynajmniej), ekspertami mienią się ludzie, których wzrok intelektu szuka ŻAL.PL, a jestem pewien, że mają tam mądrzejszych ludzi, bardziej medialnych, z ciętą ripostą dla debili, którzy są kontr rozmówcami w tejże debacie; kolejny powód potwierdzający moją tezę.

 

     Kurwin, Winnicki, Braun, Bossak to nie moja bajka, jak napisałem w poprzedniej notce. Cała ta Konfederacja to USTAWKA pod Polin, aby zmienić głosy przeciw, na ZA. Do partii, w której jest choć jeden eskimos, nie mam zaufania, a tutaj jest przynajmniej trzech. (w mojej notce o partii Zmiana to samo podniosłem; vide brat Geslerowej, któremu nie ufam w dobre intencje).

 

     ONI nie chcą wygrać, nawet dostać się do sejmu, oni mają inny cel. Myślę, a raczej wierzę, że w tej partii jest dużo antysystemowców, którzy zostali oszukani co do celów Konfederacji, a chcą zmian, a nie synekur. Tacy powinni być w sejmie, a nie zarząd z menorą na głowie..

 

     Dobra, postawiłem diagnozę, ale nie jestem impotentem jak wielu tutaj pisarczyków eunuchów, mam POMYSŁ, a nawet kilka, ale potrzebuję wsparcia, bo sam zagoniony szybkim życiem w dzisiejszym Świecie, aby zarobić na codzienne przetrwanie, nie mam zbyt wiele czasu.

 

 1. wsparcie Konfederacji przez Neon i jego społeczność (oczywiście bez trolli pislamskich, co to nikt im nie wmówi, że czarne jest czarne, bo tak prezes zarządził ;) pod warunkami wspólnie uzgodnionymi.

 2. Mi bardzo podoba się pomysł Nikandera, aby posłowie podpisywali kontrakt z wyborcami, ja bym to zmodyfikował do prostej sprawy: wysyłka mailla do kandydata Konfederacji z zapytaniem czy jest w stanie przysiąc, że jeśli zostanie wybrany na posła, nigdy nie zdradzi wyborców i podczas kadencji nie zmieni partii. Tych co odpowiedzą i przysięgną byśmy promowali, aby na nich głosować.

 

 

Jako społeczność Neonowa możemy tego dokonać, został ponad tydzień do wyborów, zróbmy COŚ!!!!!!!!!!!!!!!! bo tylko tyle możemy, na pohybel wszelkiej maści pisiorom i innym zadaniowcom nawołującym do bojkotu wyborom. Ta ordynacja ma luki, które możemy wykorzystać. Gdy wejdzie nowa konstytucja Danielsa, to Wałęsa będzie strzegł konstytucji własną piersią, jak i wielu innych Tulej.. a i Husky nie pozwoli złamać nowej konstytucji Polin..Mało możemy, ale jednak coś, aby plan im nie wypalił, nie zachowujmy się jak wolno gotowana żaba..

 

 

KOMENTARZE

 • :(
  zbyt trudne aby skomentować?? 1x1* i 1x5* oboje Was mam za debili, którym powinno odebrać się prawa wyborcze.. mi na jakiś gwiazdkach nie zależy, szukam mądrych ludzi, którzy potrafią myśleć, tylko tyle.. niestety w Polsce to trudne, a nawet na tym portalu :(
 • No
  Jak PiS wygra, to rozumiem, że Husky wróci do cudnego raju zwanym Polin.
 • @zbig71 21:35:37
  poproszę o merytoryczną wypowiedź..
  Ty nie czytasz artykułów, tylko komentarze.. źle to o Tobie świadczy..
  Ty lubisz napierdalanki, ale nic merytorycznego nie piszesz..

  Czy Pan Zbigniew potrafi ustosunkować się mądrze do zamieszczonego postu???????????? mienisz mi się zadaniowcem PO, jak husky, tylko z drugiej strony
 • @wk..ny 21:42:13
  obserwujemy teraz, jak nasze podatki są marnotrawione..
  jakim prawem ktoś opłaca z moich podatków zbig i husky???
  Oni dostają pensję z pieniędzy nam ukradzionych, czyli dotacje na partie

  Darmozjady jebane!!!!
 • @wk..ny 21:42:13
  Czytałem twoje wypociny i nijak skomentować takich głupot nie można. Albo się coś popiera, albo nie. Wszędzie widzisz Żydów w Konfederacji? Aż trzech? A którzy to, kochasiu?
 • Kolejny obraz demokracji, której naprawianiem można zajmować się przez tysiące lat...
  I wieczne czekanie na następne tzw. wybory...

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1744442,1,partia-janusza-korwin-mikkego-daje-zarobic-swoim.read | 6 kwietnia 2018
  Za każdy głos dla partii, które nie przekroczyły progu 5 proc., przewiduje się 5 zł 77 groszy subwencji. Wolność otrzymuje więc rocznie 4,17 mln zł.
 • @Redaktor1966 21:56:49
  nie czytałeś?? oni mają przekroczyć! tu nie o pieniiądze chodzi.. kolejny analfabeta :((((

  co raz gorsze zdanie mam o społeczności neonowej.. Wy czytać ze zrozumieniem nie potraficie, a co z wnioskami.. ???
 • @wk..ny 22:06:53
  Od kogo oberwę? Od ciebie? Kiedy i gdzie? Gardzę ludźmi, którzy grożą przez internet.
 • @zbig71 22:11:57
  Autor jest specyficznym blogerem , czasem nadaje na zrozumiałej fali , a czasem nadaje na falach nie zrozumiałych . Ja jako My czy Oni czasami nie rozumiem jak można nie chcieć zmienić 30 letniego okradania Polaków i głosować na to samo . KONFEDERACJA lista nr.4 . Pozdrawiam.
 • @zbig71 22:11:57
  w Tell Aviv znajdę Cię, o ile Mossad wpuści mnie.. a jeśli chodzi o Polskę, to podaj adres..
 • @Repsol 22:28:24
  nie Twój poziom.. specyficzny?? hehe

  Repsolku, głupi jesteś, nie zrozumiałeś notki.. prosty wniosek
 • @wk..ny 22:39:42
  Nic nie jest takie jak wygląda .Pozdrawiam również . https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR5V7jvHCqWqaEAzSgsRkbPKAWuu4ZLfs68_ttdEmuVjhfRRxhPdg
 • admini
  dziękuję za promocję notki, ale zdjęcia nie rozumiem..
  "W malinowym chruśniaku" B.Leśmiana też inaczej interpretowałem..
  za interpretację dostałem "1", więc w ten deseń nie skomentuję..

  Admin co zamieścił to zdjęcie nad moją notką powinien na ten temat popełnić notkę.. bardzo chętnie przeczytam, co miał na myśli :))
  Interpretacji jest wiele, ale co admin myślał jest zagadką..?
 • @wk..ny 22:37:16
  Warszawa, Mokotów, Stegny, ul Zdrojowa.
 • @wk..ny 22:58:49
  Proponuję sprawę rozwiązać polubownie , czyli tak : https://mlodziezowy.pl/wp-content/uploads/2017/12/Dziady-czIII--UST%C4%98P-696x392.png
 • x
  och, mnie też się podoba ta przysięga!:
  "Mi bardzo podoba się pomysł Nikandera, aby posłowie podpisywali kontrakt z wyborcami, ja bym to zmodyfikował do prostej sprawy: wysyłka mailla do kandydata Konfederacji z zapytaniem czy jest w stanie przysiąc, że jeśli zostanie wybrany na posła, nigdy nie zdradzi wyborców i podczas kadencji nie zmieni partii. Tych co odpowiedzą i przysięgną byśmy promowali, aby na nich głosować."
  ALE- nie ma rygoru jak się przysięgi nie dotrzyma. Zwykle taki rygor był. Proszę dopisać "skutki niedotrzymania przysięgi" i JA poprę ten pański pomysł. :)
  PS. Skutki niedotrzymania, tu rozumiem: osadzenie 5-25 lat, utrata członków: ręka, język, ucho ... nos lub oczy - w zależności od jakości zdrady. W lekkich przypadkach pręgierz. Proste. Bez rygoru... to już było.
 • x2
  "Gdy wejdzie nowa konstytucja Danielsa"- Kristo! A to co takiego?! Jestem bardzo zajęty... coś, ktoś opowiadał o próbach zmiany ustawy... ale to nie będzie referendum w tej sprawie??!? O!
 • Czy gdy wygra KOnfederacaj, to...
  Polskie Lasy Państwowe (a potem polska ziemia) będą sprzedawane potężnym obcym korporacjom w dużych połaciach, bo gdyby sprzedać te niesprzedawalne srebra narodowe małym nabywcom (pewnie miał JKM na myśli biednych Polaków), to oni od razu złowią z tych lasów całą zwierzyną i ją zjedzą (jak swego czasu głosił JKM)!!!

  I ja mam na takich debili głosować!!!
 • @JimA 05:54:39
  Przecież posłowie od samego początku podpisują kontrakty ze swoimi mocodawcami.
  Przecież w tym nie ma niczego nowego.

  Opowiadają ci posłowie pospólstwu dyrdymały a wykonują polecenia mocodawców.
  Gdyby doszło do tego, że posłowie rzeczywiście byliby jakoś powiązani z wyborcami, to i tak nadal będą wykonywali polecenia mocodawców, bo zanim wyborcy ich zdejmą to oni i tak zdąża pouchwalać więszkość poleceń mocodawców a reszte zrobią kolejni.

  Naiwność do potęgi
 • @Jan Paweł 08:08:25
  "Przecież posłowie od samego początku podpisują kontrakty ze swoimi mocodawcami.
  Przecież w tym nie ma niczego nowego."- jest! kara- realna! za niedotrzymanie umowy. Pana to nie dotyczy? Nie wiem co Pan " w życiu" robi... Nie obowiązują Pana np: kary za niedotrzymanie terminu umowy etc, to się po prostu nazywa: odpowiedzialność :)? A tu, w podjętym w temacie, mamy postulat honorowej przysięgi ale niedotrzymanie jej nie ma konsekwencji- czyli jak zawsze, jak dotąd. / Współczuję pani Wasserman ... tyle pracy i nic, min./ Zatem, postuluję przysięgę pod rygorem- stryczka :)
  Naiwność? tak Pan myśli, tak Pan to nazywa?
  PS. Pozdrowienia dla kompiących!
 • @JimA 08:18:23
  Prezent dla "kompiących"- oni wiedzą- będą wiedzieli :)
  https://pl.khanacademy.org/humanities/becoming-modern/avant-garde-france/post-impressionism/v/paul-c-zanne-the-large-bathers-1906
  Jak smakuje własny ogon? ... Retoryczne.
 • Powiem tylko tyle -
  na Zachodzie są ugruntowane demonkratury z USrahellską na czele - a i tak na dzień dzisiejszy - bliżej im do Piekła. Słowem im bardziej ugruntowana tzw. demonkratura - tym bliżej temu państwu do Piekła
  Tzw. demonkraturze nie przyprawisz ludzkiej twarzy - bo albo ogon albo kopyta albo rogi będą na widoku.
  Wniosek?
  Przyprawianie ludzkiej twarzy tzw. demonkraturze - to para w gwizdek.
 • @wk..ny 21:42:13
  Bo co tu komentować? Propisiacki bełkot? Słabo u Was byc musi, skoro takie prostackie manipulacje.
 • @wk..ny 22:11:25
  A ty PiSać logicznie nie potrafisz.
 • Autor
  Całkiem nieźle jak na geja.
 • @JimA 08:18:23
  Jaka kara realna za niedotrzymanie umowy?
  skoro mocodawcy zwrócą swoim posłom nawet i tą karę i to jeszcze z nawiązką.
  Oni na zamówionych u swoich posłów ustawach zarabiają miliardy, więc stać ich by w posła zainwestować nawet miliony.

  Weźmy np takie Chemtrails (zrzucające nam z nieba różne choroby). Korporacje petro-farmacutyczne po zainwestowaniu kiedyś jeszcze setek tysięcy dolarów w ustawę o możliwości latania nad Polską (wejście do nato itd) zgarniają grube miliardy z obrotów lekami w Polsce...

  Niektórzy mówią, że właśnie z tego powodu zginęli w Mirosławcu polscy generałowie, którzy pewnie chcieli sie sprzeciwić temu biznesowi.
  Skoro zarabia się grube miliardy, to jaki problem stanowią jacyś tam nawet generałowie.

  Posłowie, do dojściu tam do góry doznają "cudownego przejrzenia" i potem już robią wszystko, żeby tylko przeżyć a przy tym da się jeszcze zarobić.

  Ten cały system jest do kitu...

  I nie bądź naiwny.
 • @Mariusz G. 08:37:21
  O chłopie! O chłopie! ...
 • @Jan Paweł 08:43:55
  Chrzanisz- używasz zbyt dużo słów i ściemniasz. Nie masz nic do powiedzenia. Spadaj.
 • @JimA 08:53:15
  Czy poza inwektywami, obrażaniem masz jakieś może konkrety?
  Nie wiesz o tym, że na Neonie24 obowiązuje pewna, raczej wyższa od innych portali, kultura pisania postów i komentowania?
 • @Jan Paweł 09:10:09
  Obraziłem Cię?! GDZIE?! Teraz nie obraź się, BŁAGAM!- ale niestety nie napisałeś nic wartościowego, nie wiem... ale tak myślę. NIE BIJ!!! Przecież Cię nie sprowokowałem! To nie Twoja wina, że nie rozumiesz tego co napisałem. To nie Twoja wina! Udaj się do ośrodka pomocy kryzysowej jeśli czujesz dyskomfort. Trzymaj się! Dysonans i depresja jest uleczalna. Uwierz. :)
  https://www.youtube.com/watch?v=KIxLC3EdZCo
  PS. Szkoły i papiery na : komentowanie i pisanie postów, kończyłeś, gdzie? i kiedy?- u kogo dyplom?
  https://www.youtube.com/watch?v=4xrt3HOMbK0
  ????? 8))))))) chciałoby się stworzyć niemożliwe: 9)))))))))))))))))))))) ;)
 • @JimA 09:19:22
  Jan Paweł. Przekażę 1% podatku na pomoc ofiarom moich komentarzy! Masz moje słowo. Zadowolony? /to chyba zrozumiesz i nie będziesz narzekał?... mało? 30%?.../.
 • @Jan Paweł 08:43:55
  "Niektórzy mówią, że właśnie z tego powodu zginęli w Mirosławcu polscy generałowie, którzy pewnie chcieli sie sprzeciwić temu biznesowi.
  Skoro zarabia się grube miliardy, to jaki problem stanowią jacyś tam nawet generałowie." ... z powodu kemtrajsów? To chcesz powiedzieć?
  No to się nie dziw, że si z Tobą nie zgadzam. EOT.
 • @JimA 09:25:15
  I Jan i Paweł, 4you:
  https://www.youtube.com/watch?v=qSYouIbLthM
 • Dość karkołomna teza
  Aż o taką przebiegłość nadzorców kaczelnika bym nie podejrzewał. Konfederacja jest jedną wielką niewiadomą. Ale taki prezent trzeba im zrobić. Gorzej napewno nie będzie.
 • @JimA 09:34:01
  https://www.youtube.com/watch?v=nofMd_CsW4U

  tak zrozumiesz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:36:55
  No po prostu.
 • chyba nie pójdę głosować, bo nie rozumiem zasad głosowania
  " przegrać (nie dostać się do sejmu), a wtedy nasze głosy zostaną przekazane partii, która wygrała"
 • @JimA 09:19:22
  Ty masz chyba jakieś problemy ze swoją równowagą emocjonalną.
  Ja na Twoim miejscu z mety zacząłbym "kurację" sakramentalną z Panem Bogiem.
  Spowiedź generalna (pewnie już długo nie byłeś w konfesjonale, albo w ogóle), oczywiście solidne przygotowanie się do niej rachunkiem sumienia.
  Potem oczywiście Komunia Św i regularne życie sakramentalne.
  Zachęcam do zrobienia sobie takiej "kuracji" zamówieniem za kogoś bliskiego, może za dziadka, babcię, może za rodzica (jeżeli któryś z nich już nie żyje) Mszy Św Gregoriańskich.

  Jest to cykl 30 Mszy Św, codziennie jedna z Twoim udziałem w pełnej Eucharystii, czyli z przyjmowaniem Komunii Św.

  Zobaczysz, jak po takiej kuracji będziesz zupełnie innym człowiekiem.
  Mija wszystko, depresje, zgryzoty, huśtawki emocjonalne itd, itp...
  Spróbuj... sam zobaczysz, że miałem racje.

  P.S. zamówienie Mszy św gregoriańskich kosztuje 1,5tyś, obecnie ludzie dają już 2tyś. I wcale nie jest to czysty zarobek dla księdza, bo ten kościół w którym będą odprawiane te Msze Św trzeba utrzymywać i remontować a są to sumy kolosalne.
  Wiedzą coś o tym ludzie którzy utrzymują i remontują swoje własne domki jednorodzinne.
 • @JimA 09:29:39
  Ludzie giną z powodu wchodzenia w szkodę milionowym a tym bardziej miliardowym, przeważnie ciemnym interesom.
  I żaden poseł, który się z tym zetknie tam u góry, nie zaryzykuje własnego życia.
  Niektórzy próbowali, to już ich nie ma. Popełnili "samobójstwo"

  Nie tędy droga.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @zbig71 21:52:33
  No, a ilu Polaków (może poza Tumanowiczem) jest na focie poniżej?

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2019/04/koalicja_wolnosci_nczas.jpg
  Koalicja propolska w wyborach do PE (ale to także trzon KOnfederacji), od lewej: Robert Winnicki, Janusz Korwin Mikke, Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Jakub Kulesza, Grzegorz Braun, Witold Tumanowicz . Foto: Twitter
 • @interesariusz z PL 10:14:43
  Przyzwyczaiłem się, że Pan więcej pisze niż rozumie..
  Specjalnie dla Pana za:
  https://dziennikpolski24.pl/mniej-glosow-ale-wiecej-wladzy/ar/903245

  "- Główną przyczyną jest to, że zgodnie z metodą d’Hondta głosy oddane na partie, które nie przekroczyły progu wyborczego, trafiają w główniej mierze do zwycięskiego ugrupowania. W ten sposób premiowana jest największa partia - tłumaczy prof. Andrzej Piasecki, politolog z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

  W niedzielnych wyborach PiS zyskał całkiem sporą premię, bo do Sejmu nie weszła koalicja Zjednoczonej Lewicy (choć zdobyła aż 7,6 proc. głosów) oraz partie KORWiN (4,7 proc.) i Razem (3,5 proc.). W sumie to prawie 17 proc. głosów, które tak naprawdę w największym stopniu wzmocniły zwycięskie ugrupowanie. "

  Innym także polecam dokształcić się..
 • @Wican 08:31:42
  propisiacki? haha.. bardzo logiczny wniosek..

  Ludzie z poziomem IQ niższym od rozmiaru buta nie powinni zabierać głosu w sprawach, o których nie mają pojęcia..

  Rozumiem, że jesteś całym sercem za Konfederacją, ale niestety fakty przedstawiają się tak, jak je opisałem..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:36:55
  Największym błędem jest niedocenianie przeciwnika.. setki mądrzejszych od nas planują na dziesięciolecia na przód jak zniewalać narody :(
  Powinieneś mieć tego świadomość..

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 17:31:26
  Oj, Misiaczku! Każdy z nas ma jeszcze ogromne braki wiedzy i kształcenia nigdy dość ale od głupich wiele się nie nauczysz. Pan Piasecki trochę pierdzieli. Metoda dHondta dostarcza jedynie algorytm zamiany kilku ułamkowych części mandatu na jeden cały i przydzielenia go określonej partii. Nie ma dla niej praktycznie znaczenia, czy jest określony próg wyborczy, czy nie. A problem leży wlaśnie w ustalonym progu wyborczym a nie w sposobie liczenia mandatów tą czy inną metodą.
  Paradoksalnie metoda d'Hondta traktuje głosy tych,którzy oddali na "przegranych" tak, jakby w ogóle nie głosowali (Stąd śmieszne jest twierdzenie, że każdy głos się liczy). Chyba to logiczne , że jeśli już kradnie się ludziom przedstawicieli wprowadzając ogólnokrajowe progi, to że dzieli się je proporcjonalnie między zwycięzców (trudno, by ukradzione mandaty podzielić po równo między tych , co dostali się do sejmu).
  Poza tym próg jest ogólnokrajowy, a mandaty dzieli się w okręgach (kolejny przekręt) więc hipotetycznie możliwa jest sytuacja, że zwycięska globalnie partia dostanie mniej "kradzionych" mandatów niż partia, która z nią przegrała.
  Kapujesz teraz Geniuszu?
 • @Mariusz G. 18:25:51
  P.S. A jaki masz wlaściwie rozmiar buta?
 • @Mariusz G. 18:25:51
  Mariuszu Geju, tak należy zwracać się po Twoim swoistym wyjściu z cienia kilka postów wyżej, chciałem Ci odpowiedzieć merytorycznie..
  Zrobił to Dziennik Polski kasując linkowany artykuł. Ten dowód starczy, że mam rację. To było pierwsze z brzegu źródło dla potwierdzenia tego co piszę. Informację o tym jak działa matematyka w skomplikowanej ordynacji wyborczej wyczytałem gdzie indziej kiedyś, a pisał z tego co pamiętam wykładowca matematyki, nie profesor, a doktor.. i tak mądrzejszy ode mnie i od Ciebie w tej kwestii.. Pan Piasecki jest profesorem, ale Mariusz Gej na Neonie napisze, że pierdzieli.. żal dupę ściska, a może to raczej lęk przed Tobą :))))))))))))

  P.S.
  Określenie "Misiaczku" zostaw dla Swoich kakaowych kolegów..
 • @Rzeczpospolita 13:13:34
  Co poradzić na to, że niewielu widzi więcej niż mu media wtłoczą?
  Dochodzę do wniosku, że myślenie ludzi boli.. Patrz: Wican mający mnie za pisowca, hehe.. zaraz żyda ze mnie zrobią, bo krytykuję prawdziwych Polaków w sejmie, bo przecież tam nikogo innego nie ma, oprócz jednego Niemca.. Swoją drogą nie znam tej historii, i dziwię się, że mniejszość niemiecka ma swojego reprezentanta w sejmie. Mamy precedens, Turcy w niemieckim parlamencie jak i mniejszość arabska i afrykańska w niemieckim parlamencie muszą mieć także. Niemcy łamią podstawowe zasady UE, jaka to tolerancja, jak ciapatych więcej w kraju niż białych, a w parlamencie są znikomi..

  Pozdrawiam i dziękuję za zrozumienie, pomimo pewnych różnic, zgadzamy się w większości..
 • @demonkracja 08:25:00
  demonkratura ma luki.. trzeba z nich korzystać..
 • @Jan Paweł 08:03:31
  Janie Pawle, Matko Bosko częstochowsko i wszyscy święci co to jedzą piją lulki palą (bo chyba tak w Niebie jest?? inaczej nie wybieram tam się ;)..
  Ogarnij się!!!!! Jest różnica pomiędzy pragmatyzmem wyborczym, a logiką?

  Logiczne jest, że Konfederacja nie będzie miała większości, beneficjentów 500+ nie przeskoczą, ale bycie 3 siłą w sejmie jest realne. Frekwencja jest bardzo ważna, ale tylko wyborców Konfederacji. Jeśli zmobilizowało by się elektorat nie głosujący, to frekwencja podwyższy próg wyborczy, który może wyeliminować PSL i SLD..

  Czy Ty niczego nie rozumiesz???? To jest matematyka wyborcza, tylko tyle, a w notce jak i wielu innych oraz komentarzach jestem antysystemowcem! Z systemem można wygrać tylko i wyłącznie na jego zasadach korzystając z luk. Oczywiście marzy mi się wstanie wywracając stolik pokerowy, wyciągnięcie Colta i eliminacja wszystkich szulerów przy stoliku.. ale to nierealne marzenie, jak bycie supermanem kuloodpornym, albo władcą smoków, czy też chociaż Kimem z jajami :))))
 • @wk..ny 19:41:01
  Mała ta stopa, widzę. By zrozumieć na czym polega metoda d'Hondta wystarczy nie być tłukiem i posiadać wiedzę z zakresu szkoły podstawowej.
  i kończąc tę głupią dyskusję, chcę powiedzieć, że co do sedna problemu się z tobą zgadzam, co zresztą napisałem w pierwszym komentarzu. Natomiast stosując argumenty ad personam udowadniasz, że jesteś zwykłym, zakompleksionym matołem. Może się nie zgodzisz ale wydaje mi się , ze są w Polsce profesorowie dr hab., którzy już pracy magisterskiej samodzielnie nie napisali. Jednak gdy już zostali prof. uwierzyli,że są mądrzy i zaczęli pisać. Może masz w życiu takie szczęście, ze na ich artykuły cały czas trafiasz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031