Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3794 komentarze

Spartakus

wk..ny - "TRUST NO ONE", TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI DIVI LESCHI GENUS AMO

WYBORÓW NIE BYŁO, NAWET PLEBISCYTU..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

..WYGRAŁ TEN CO MIAŁ WYGRAĆ. GŁOSOWANIE I LICZENIE GŁOSÓW, TO TYLKO SPEKTAKL W DYMOKRACJI!!!!

   Po ostatnich wyborach wiele napisano.. większość bez sensu! Czytając Wasze, ale nie tylko, notki i komentarze uświadomiłem sobie, że połknęliście ten wyborczy przekręt niczym młody pelikan pływające odchody prezesa, którego samolot właśnie opróżnił toaletę lecąc nad morzem.

Wróćmy do początku, takiego przedszkola. W mojej notce
https://spartakus.neon24.pl/post/155364,iii-wojna-swiatowa-trwa-pobudka


Doszliśmy do wyborów, czyli „święta demokracji”. Jak to z tą demokracją w Polsce jest?
Dla zobrazowania przytoczę liczby z wyborów 2019.
 
Ilość uprawnionych wyborców = 30111000
Ilość oddanych głosów ważnych = 18470710
Frekwencja = 61,74% (liczona wraz z głosami nieważnymi)
Ilość oddanych głosów na PiS = 8051035
Ilość oddanych głosów na opozycję = 10419675
 
Z prostej matematyki wynika:
PiS dostał 43,59% głosów, czyli o prawie 2,4mln głosów mniej od opozycji, dzięki używanej metodzie liczenia d'Hondta (promującej wielkie ugrupowania) 43,59% = 51% miejsc w sejmie.

Dziwnym trafem, odpowiadając jakiemuś pislamiście na "zamknąć ryje, PiS dostał większość głosów Polaków!", pod jakąś notką powyborczą przytoczyłem fakty, komentarz został usunięty, zapewne z powodu nazwania kłamcy po imieniu.

2019 rok, to było wręcz niedawno, powinniście pamiętać "trudności z policzeniem głosów" przez PKW, nagły spadek poparcia dla Konfederacji i tę całą chućpę, która wtedy wydarzyła się.

   Mamy 2020 rok, mniejwięcej ci sami ludzie odpowiedzialni za organizację wyborów, ta sama opcja polityczna, te same sondażownie. O godzinie 21.00 kończy się pierwsza tura wyborów i mamy już wyniki sondaży Exit Poll, wręcz identyczne z wynikiem końcowym. Sondaż Exit Poll odbywa się w 60 komisjach wyborczych i obejmuje 50.000 wyborców. Każdy nie mający pojęcia o statystyce, a wystarczy, że w szkole podstawowej nie miał "pod górkę" na lekcje matematyki zauważy przekręt sądażowy, co ciekawsze, zwykłe sądaże wyborcze robione są na próbie 1000 obywateli.
Ciekawy wywiad:
https://oko.press/tajemnice-exit-poll-czyli-jak-ipsos-obliczy-wynik-wyborow-ktory-zobaczymy-o-21-sa-nerwy/
ogólnie papka dle debili, ale da się wyłuskać kilka ciekawych danych.

Statystyka sądażowa wygląda na robioną wśród urzędników z nadania PiSu i PO, a i tak to tylko 10% z nich.. Taka statystyka nie ma sensu, ale okazuje się wyrocznia wręcz nieomylną.
NIE ŚMIERDZI WAM TO?!?!?!?!

Wynik pierwszej tury miał pokazać hegemonię Dudy, oraz rozproszenie opozycji.
Wyniki Biedronia, Bosaka, Kosiniaka, a także "planktonu" politycznego są wielce zaniżone. Jeśli ktoś zebrał 100.000 podpisów pod swoją kandydaturą, aby zarejestrować się jako kandydat, nie zebrał nawet tyle głosów w wyborach..?!
NIE ŚMIERDZI WAM TO?!?!?!?! nawet w kwestii zbierania podpisów "ekspresowo", kupionych z poprzednich wyborów, sfałszowanych? Jeśli nie było przekrętu z wyborami, to za podpisy pod zgłoszeniem kandydata ktoś powinien odpowiedzieć głową!!
Nic z tych rzeczy!!!! WINNYCH BRAK!!!

   Ja mając umysł ścisły, z matematyką i logiką nigdy nie miałem problemu. Na studiach zetknąłem się ze statystyką. O ile po dwóch wykładach dałem sobie spokój ze słuchaniem pierdół wygadywanych przez uznanego profesura, skupiłem się na zaliczeniu ćwiczeń. Na ćwiczeniach dokturantka przez całe zajęcia rozwiązywała zadanie matematyczne na tablicy, podstawiając zmienne. W tym czasie wszyscy z grupy bezrefleksyjnie przepisywali cyferki i działania z tablicy, ja nie pisząc nic w zeszycie skupiłem się na zrozumieniu. Podczas 1,5h ćwiczeń dwa razy poprawiłem dokturantkę, że popełniła błąd w liczeniu. Zadawałem pytania, z których dowiedziałem się, że zmienne wstawia jak jej pasuje..
To było prawie 20 lat temu, wtedy uświadomiłem sobie, że jest prawda, gówno prawda i statystyka.
Ćwiczenia zaliczyłem na 5, co mnie zwolniło z egzaminu z wykładów.. nadal nie mam pojęcia jak ma to działać, a uwczesna dokturka pewnie jest teraz profesurką i podstawia dane do wzorów jak jej każą.. autorytet przecież :((

   Pierwsza tura to plebiscyt. W pierszym podrywie chciałem zagłosować na Jakubiaka. Następnie podszedłem pragmatycznie i stwierdziałem, że jedyny mający szanse będący chcociaż trochę Polakiem to Kosiniak. Kidawę usunięto, zastąpiono Trzaskowskim. Ustawienie piąków zmieniło się, Kosiniaka utopiono. Chcąc wykonać swój obywatelski obowiązek zagłosowałem na Tańczącego z Pryszczami. W zasadzie nie na niego, a dałem Konfederacji zielone światło, tylko tyle, bo w całym tym gównie znalazłem gówno ładniejszego koloru. Co by nie powiedzieć, to Bosak był intelektualnie i merytorycznie najlepiej przygotowany do konfrontacji, mile mnie zaskoczył. Mam jednak świadomość, że nie chaciałbym aby został moim prezydentem, bo bezrobotny, niewykształcony o aparycji kontrowersyjnej (ładnie mówiąc), człowiekiem, który miałby mnie reprezentować, czy też prezentować, un na pewno nie jest, a bycie na smyczy ambasady amerykańskiej, czyli CIA dopina obrazu. Hołownia przez te same siły wykreowany, jako "uszczelka". Media i sądażownie zaczęły spekulować, kogo poprze elektorat Hołowni i Bosaka, nie biorąc zupełnie pod uwagę, że to w większości nie elektorat pozytywny, a raczej negatywny POPiSu. Jakiś idiota od debili wyzwał mnie, że głosując na Bosaka nie poprę Dudy itp..

   Nastała 2 tura wyborów. Trzaskowski człowiek Bilderbergów pretorianin Jewrounii stanął w szranki z Dudą pretorianinem Usraeala. NAPRAWDĘ?? Druga tura była do przewidzenia w tym składzie..Stare żydowskie powiedzenie mówi: "jeśli chcesz wygrać, obstawiaj wszystkie konie".
Z tym mamy do czynienia w tych wyborach, a zwłaszcza w II turze.

   Bojkot wyborów mam za najgłupszy pomysł rodem z tępej głowy suwnicowej, która nie ogarniała, że to nie ma znaczenia (wiem, wiem, znajdą się tu tacy, co to uważają, że suwnicową rozegrał elektryk, i elektryk posłał w skarpetkach WSI i SB, tyle że to ma mniej wspólnego z prawdą niż twórczość S.Lema) Rozważałem oddanie głosu nieważnego lub wręcz ostentacyjne podarcie karty wyborczej przed komisją. Jednak po analizie sytuacji, stwierdziłem, że lepiej zabrać małpie brzytwę, czyli długopis prezesowi. Z pełną premedytacją oddałem głos na Trzaskowskiego, to był głos przeciwko Kaczyńskiemu, tylko tyle..

   Uwaga, uwaga!! Mamy tę samą sytuację, co w pierwszej rundzie. Wyniki sądażowni Exit Poll pokrywają się z "prawdziwymi"!!! Liczenie ekspresowe głosów.. Niewiarygodne, matka częstochuwska, na dodatego czorna musiała to sprawić!!!!!! Cud, cud!!! krzyczą zamaskowane namordnikami debile przy kasie Biedronki, mające rzymską gilotynę, złotą, a jakże, od komunii na piersi zwisającą.

   Durne polikatoliki i inne WPSy są zbyt głupie, aby ogarnąć temat.. staram się przyzwyczaić, niestety trudno jest, bo z przyzwyczajenia przeładowuję broń i strzelam do wszelakich zadaniowanych kurew po każdej stronie tego samego medalu..
Jestem tutaj sam, przyzwyczaiłem się.. wk..wiałem się, irytowałem, śmiełem, teraz mam Was za plankoton w moim akwarium, który należy usunąć..

Znowu ten sam schemat, wygrywa ten co ma wygrać.

Gdyby wygrał Trzaskowski, to by nie przeszło wszystko co Kalksteinowi każą, ale będąc prezydentem skompromitowałby Koalicję Obywatelską, w kolejnych wyborach POPiS byłby przegrany, z tego powodu Trzaskowski nie wygrał, a nie, że nie głosowano na niego..

   Śmiech mnie ogarnia, co mówią media jednogłośnie.. Ja głosując na Trzaskowskiego jestem jego elektoratem?? popieram go?? 90% elektoratów, to elektorat negatywny, jedni głosowali przeciw Dudzie inni przeciw Trzaskowskiemu. Gdyby w pierwszej turze głosowano "za" i "przeciw" (oddawanie dwóch głosów), to by tych dwóch zadaniowanych przez NWO nie było w drugiej turze, ale mamy dymokrację..

   Reasumując; Trzaskowki przegrał z Dudą, bo musiał. PiS ma misję do spełnienia, a KO mająca swego prezydenta skomromitowała by się doszczętnie, będąc w opozycji łatwiej jest. W kolejnych wyborach KO wygra, aby naprawiać ten cały burdel, a Wy w to uwierzycie..

   Na koniec jako ciekawostka; temat głosów NIEWAŻNYCH. O ile w poprzednich wyborach głosy nieważne były publikowane na równi z tymi oddanymi na danego kandydata, w tych wyborach zostały wręcz ukryte, a nawet zbagatelizowane. Nie mam czasu, ochoty i siły wgłębiać się w zawiłości ordynacji wyborczej w tym względzie, ale na pierwszy rzut oka wygląda to tak:
We wsi mamy 100 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Odbywają się wybory sołtysa. Do wyborów idą wszyscy. Z powodu, że kandydat jest jeden, samotny kawaler, ale jako jedyny spełnił wymóg kandydowania (ma rude włosy), 99 mieszkańców chcąc spełnić obywatelski obowiązek oddało głos nieważny. Zamiast zakreślić "X" w kratce, zamienili nazwisko kandydata na "Rudejaja". Co następuje? PKW ogłasza sukces! Frekwencja 100% i sołtys został wybrany 100% poparciem!!!! Jeżeli mylę się, proszę kogoś obeznanego w temacie o sprostowanie, mylić się jest rzeczą ludzką, a kto pyta nie błądzi.. w przeciwieństwie do większości jestem świadom swych ułomności i wiem, że mogę nie wiedzieć wszystkiego, więc proszę WAS o pomoc w tej kwestii, bo ona także śmierdzi mi przekrętem.

KOMENTARZE

 • Pierwszą turę
  Jeszcze bym jakoś zniósł. Jakubiak, Żółtek, Piotrowski byli wystawieni przez PiS w celu zabrania głosów Bosakowi. I dlatego mieli podpisy i głosy, aby się zarejestrować. Debaty prezydenckie to wielkie dno odstawione po to, aby Duda mógł się wylansować znając pytania. I nikt nie mógł mu postawić pytania o 447, o zakup F35, o ,,Międzymorze,, czy o inne rzeczy.
 • @zbig71 12:05:12
  Nie o tym notka w zasadzie.. lecz temat nadający się do prokuratury; według Ciebie, a ja także przychylam się do tego, że rejestracja tych kandydatów ma znamiona przestępstwa (Jakubiak kupił listy poparcia (na Samoobronę chyba) od zatrudnionego spin doktora, w prokuraturze wyparł się, a winnych brak??) . Debaty?? jakie debaty?? Zwykła ustawka.. Duda zaproszony do niemieckiej telewizji poprosił wcześniej o zestaw pytań.. Niemcy go wyśmiali.

  Jesteś bystrym komentatorem, pochyl się proszę nad moim ostatnim akapitem, czyli o korelacji frekwencji z oddanymi głosami nieważnymi.. to mi bardzo śmierdzi.
 • ***
  Pisze się "sondaż", a nie "sądaż".
 • @wk..ny 12:19:36
  aby nie było różowo, to Trzaskowski miał zebrane podpisy zanim ogłoszono jego kandydaturę.. z tego powodu uważam od lat, że "Niezawisły Sędzia", to taki, który jeszcze nie zawisł.. bo Dęby wycinają, a brzoza takiego tucznika (na kasie naszej, czyli państwowej) nie utrzyma..

  Ja obracam się w przeróżnym środowisku, ostatnio w hotelowej palarni poznałem wicemarszałek województwa. Cisnęła na PiS, bo jest z PO, ale od 30 lat na intratnych stanowiskach, nieusuwalna, całą rodzinę obsadziła w spółkach Skarbu Państwa na minimum kierowniczych stanowiskach.. Po kilku drinkach płacze wręcz, że ma pod sobą 140 dyrektorów i wielu zarabia więcej od niej!!! aż mi się jej żal zrobiło.. hehe, w zasadzie wrzuciłbym do morza to stare próchno, nikt by nie zauważył, wszyscy skorzystali by, ale przyszedł kelner ze stekiem, a że głodny byłem.. ;)))
 • 5* Dylematy tfurcy demokracji...
  Ale Jurek, wróćmy do początku, po co tam było w ogóle chodzić, do tych "wyboruf" skoro zgadzamy się, że to żadne wybory... jeno plebiscyt, a jak sam piszesz nawet i to nie.

  PO CO BYŁO W TYM BRAĆ UDZIAŁ? - po primo?
  - nie dało się inaczej bo Naród zduraczony nie od dziś mendialnym hymnem.

  - Wiemy.

  - W drugiej fazie, no to już nie dało się nie iść, bo mielibyśmy szambo w całej galaktyce.

  - Wiemy.

  - W tzreciej fazie, to ja już nawet nie widzę Konfy, no sorki.
  - W czwartej fazie internet nie będzie piąt... albo będzie piątą nogą i ... Ja, gdybym był wodzem i Szach-Matem to bym internet wyłączył. :/

  - W piątej fazie, w kolejnym cyklu ery Wodnika na pewno kiedyś przestanie padać a błoto będzie mniej upierdliwe... tak We shell over come some day... Tak jakoś za tysiąc czterysta osiemdziesiąt sześć lat.

  Zdaje się, że też jestem wk...ny.

  Zmiana systemu jest konieczna.
 • @Yarpen Zirgin 12:24:46
  Dziękuję Ci bardzo, żyłbym w błędzie i umarł głupi.. podaj mi na priv adres, to wyślę Ci bukiet kwiatów w podzięce. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.. Paląc papierosa strzepałem popiół na głowę.. Czy odpokutowałem??

  Jak pisałem, jestem umysłem ścisłym, język jest nośnikiem informacji służącym do komunikacji. Gdyby błąd pisowni zakłócał przekaz, było by to niewybaczalne. Od lat podważam zasadność polskiej ortografii, jakiś debil bez sensu skomplikował temat. Taki Miodek przypierdalał się do ortografii, ale nigdy nie powiedział, że język polski jest prastary i z tego to wynika.. Bądźmy konsekwentni! Kultywujemy język przodków, którzy budowali zamki i podbijali Egipt, a także rządzili na Morzu Śródziemnym, to politycznie, ekonomicznie róbmy to nadal!!! wiem, wiem, trochę poleciałem, porównując dawnych Słowian do dzisiejszych Polaków :((

  Mimo wszystko dziękuję za zwrócenie uwagi, mam stwierdzoną dysleksję, ale staram się, bardzo przepraszam, obiecuję poprawę!

  Ciebie kolejnego poproszę: "Jesteś bystrym komentatorem, pochyl się proszę nad moim ostatnim akapitem, czyli o korelacji frekwencji z oddanymi głosami nieważnymi.. to mi bardzo śmierdzi." tak bystry umysł jak Twój na pewno pomoże mi w tej kwestii, bo w innym razie będziesz pierdolonym trollem czepiającym się ortografii..

  Piłka po Twoje stronie :)
 • @JimA 12:35:52
  lepiej późno niż wcale zdać sobie sprawę..
  pozdrawiam przez łzy, bo płakać mi się chce.. właśnie przeczytałem, że ponad 85%uznaje noszenie namordników, a większość z nich chce zaostrzenia kar dla nienoszących :((((
  Mam sąsiada policjanta. Będąc na placu zabaw z dziećmi rozmawiamy jak zawsze, zapytałem o rozporządzenie z 19.04.2020? Powiedział, że nigdy nikomu nie wystawił mandatu za brak namordnika, bo to jest bezprawne, a wszyscy odwołujący się do sądu WYGRYWAJĄ!! Teraz pytanie; koszt interwencji policjanta, koszt sądu ponosi kto? Pan płaci, Pani płaci, My płacimy.. jak 70mln zł za karty Sasinowe; pytanie, czy te karty w ogóle były???????????? mi to wygląda na bezczelne wyprowadzenie pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niestety debile z każdej strony mataczą temat, 70mln jest co dzielić..
 • @wk..ny 12:19:36
  Teraz mnie w Polsce nie ma, także nie wiem co i jak. Miał wygrać Duda, bo tak sobie życzy wuj Sam i tyle. Także tak bezpieka kręciła z wynikami, że nakręciła. A głosy nieważne? Może zaniżyli że by nie nękać ,, demokracji,,.......
 • @Autor
  Mądrze napisane.


  Według mnie, fakty są takie:

  -obecne społeczeństwo jest ogłupione (w dużej części na własne życzenie)

  -wpycha nas się w ustawkę (wybór między PiS a PO) i mówi, że "to demokratyczny wybór" i "sami tak wybraliście". Kłamstwo.

  -przekręty wyborcze są robione ale jeszcze nie na masową skalę i tak bezczelnie.

  Ale cóż robić?

  Trzeba społeczeństwo uświadamiać, uświadamiać, uświadamiać.

  A w międzyczasie wykorzystywać co się da, nawet takie ułomne narzędzia jak wybory.

  "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".

  Inaczej pójdziemy z nimi na dno.
  A ja głębokowodnym gatunkiem nie jestem.
 • @kowalskijan584 13:19:41
  Dziękuję, niestety muszę Cię zasmucić.. une nie wybierają się z nami na dno :(
  Szumowiny rodzinka ustawiona, Morawicka także, Sasin ostatnio przytulił 70mln (do podziału oczywiście), Kalkstein emeryturę ma wysoką, a nigdy nigdzie nie pracował.. itd..
  To my idąc na dno musimy ich pociągnąć za sobą.. Od dawna postuluję, aby każdy samobójca zabrał ze sobą jakiegoś polityka, czy urzędnika, co mu życie zniszczył..
 • @wk..ny 12:58:47
  "Niestety debile z każdej strony mataczą temat, 70mln jest co dzielić.."-

  - no po prostu.

  Pytanie jak zachowają się prawnicy w miarę napływających spraw i skarg? Wiadomo. Jak zawsze. Będą grać na zwłokę i kosić w sądach na obstrukcji spraw. No niestety, taka prawda. Najpierw powiedzą klientowi, że jak najbardziej ma rację, ten zacznie walczyć o prawa, ktoś go poda do sądu i sprawa wróci do "mecenasa" lub "radcy prawnego", a potem ... 25 lat procesu, w którym już nikt nie pamięta o co się toczy.

  :) znamy? Znamy.
 • @wk..ny 13:30:14
  " To my idąc na dno musimy ich pociągnąć za sobą.. "

  W sumie dobra myśl. Jeśli Szumowiny mają utrzymać się na powierzchni to trzeba zadbać aby było ich jak najmniej.

  "Od dawna postuluję, aby każdy samobójca zabrał ze sobą jakiegoś polityka, czy urzędnika, co mu życie zniszczył.."

  Mnie to też dziwi dlaczego ludzie wolą palić się przed urzędami zamiast zaciukać jakiegoś urzędniczego ciula i dostać dożywocie. Widać, taka niewolnicza kultura bo przecież "każde życie się liczy".
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @JimA 14:07:24
  Jest, taki kawał; młody prawnik z wypiekami na twarzy biegnie do ojca; starego prawnika, wyjadacza, wykładowcy, profesora itd.:
  -Tato, tato, wygrałem moją pierwszą sprawę na pierwszej rozprawie!
  Na to ojciec:
  -Ty debilu, a za co będziesz żył?!?

  :))))))))
 • @Rzeczpospolita 14:13:09
  Bardzo dziękuję, chociaż Was nie omieszkałem zawrzeć w notce, tym bardziej mi miło :)
 • PODZIĘKOWANIA DLA ADMINA ZA PROMOCJĘ
  czytelnikom chciałbym wytłumaczyć skąd zdjęcie wprowadzające..
  miałem przed oczyma grafikę RTG dwóch obcych, niestety nie znalazłem jej publikując notkę. Znalazłem tą, którą wkleiłem. Przedstawia człowieka i dwie rasy obce. Podejrzewam, a w zasadzie wierzę, bo zbyt mało faktów znam, że na Ziemi jest wojna, nie między ludźmi, a między dwiema obcymi rasami.
  Reptilianie, czyli gady panowały do teraz, weszliśmy w erę Wodnika, koniec ery Ryb.. koniec chrześcijaństwa.. nadchodzą zmiany, ktoś nie chce, aby Reptilianie przejęli Ziemię. Czy chcą dobrze dla nas? Nie wiem.. obecnie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, mam podejrzenia graniczące z pewnością, że ta wojna, która trwa, jest ponad naszymi głowami i nie toczą jej ludzie.
 • @wk..ny 14:19:20
  No, no ... w myśl tegoż.
  :)))))
  dopóki ich nie olejemy i nie zaczniemy walczyć sami, ale nie przy pomocy ich paragrafów i kodeksów, tylko przy pomocy siekiery. No z dronami nam do ...upy nie wjadą. Why? - Bo za drogo, za drogo kolego. hehehe

  ;))))
 • @wk..ny 14:30:22
  "... że ta wojna, która trwa, jest ponad naszymi głowami i nie toczą jej ludzie."-

  - ja jednak myślę, że ludzie, tylko chcą żebyśmy myśleli o nich "nadludzie".

  to już było i miało się nie "powtórzyć nigdy więcej", ale tak to jest z nałogowcami...
 • @wk..ny 14:30:22
  To jest prawdopodobne i dlatego nie głosowałem. Także dlatego, że zawsze wygrywa ten co wybrać ma, a sumienie nie pozwalało mi głosować na dętego dupka.
 • @wk..ny 12:47:53
  Pogadamy jak się nauczysz kultury wypowiedzi.
 • @zadziwiony 15:07:14
  przykre, że nikt z Was nie podjął wyzwania odpowiedzenia na mój ostatni akapit.. to źle o Was świadczy :((
 • @Yarpen Zirgin 15:51:03
  unik?? ja na moim blogu kulturalnie rozmawiam, odpowiedz na mój ostatni akapit notki..

  NIKT NIE ODPOWIEDZIAŁ NA MOJE PYTANIE Z NOTKI ZAWARTE W OSTATNIM AKAPICIE.. jak mam Was nazwać kulturalnie??
  Poproszę Ciebie, bo podjąłeś pałeczkę kultury i ortografii.. mniemam, że jesteś najbardziej kompetentny.. więc zapytuję??

  Ktoś tak inteligentny, elokwentny i kulturalny jak Ty chyba raczy mi odpowiedzieć, na dwa pytania, bo gdybyś nie zauważył, są już dwa.

  Serdecznie, kulturalnie z głębi serca, proszę Cię o odpowiedź.

  Ja potrafię wk..wić się i jechać z blogerami jak i komentatorami jak ze szmatami, ale Ty masz szansę, wykaż się, pokaż że nie mam racji, że mylę się.. inni zostali dawno temu zważeni i zmierzeni, ale Ciebie nie znam, masz szansę, może jesteś inny, przekonaj mnie, PROSZĘ!!!! bardzo chciałbym się mile zaskoczyć i przyznać, że myliłem się uogólniając większość użytkowników Neonu.. PROSZĘ!!!!!!!!!!!
 • @wk..ny 16:37:09
  Już nie zastanawiam się nad szczegółami. Od kiedy pojąłem, że politycy tak jak każdy z nas pracuje przede wszystkim dla siebie, pozbyłem się wszelkich złudzeń co do ich uczciwości. Kiedy usłyszałem wypowiedź jednego z nich , że do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla bardzo dużych pieniędzy ostatecznie pojąłem jej istotę. Ostatnie szwindle notabli potwierdzily to definitywnie.
  Dlatego uważam, że uczestnictwo w wyborach tylko tę patologię konserwuje i uwiarygadnia. Dlatego moja decyzja. Koniec z wyborami i szukanie mniejszego zła.
 • @wk..ny 16:47:45
  YARPEN, ja błagam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSZĘ!!!!
  pragnę spotkać tutaj interlokutora na podobnym poziomie.. marzę o tym..
 • @wk..ny 12:19:36
  Żeby w Polsce debatę prezydencką organizowała Niemiecka telewizja..
  to już są jaja na skalę kosmiczną.
  I ta sam Niemiecka telewizja była tą jawnie wspierającą kandydata na Polskiego prezydenta... to znowu jaja to jawna ingerencja podmiotów zagranicznych w wybory w Polsce.
  Amerykanie głośno krzyczą na Rosję że to robi i że tak nie wolno..
  a Niemcom w Polsce wolno.

  Druga sprawa do odmowa debaty przez Trzaskowskiego w Polskiej telewizji państwowej to już jawna zdrada Narodu Polskiego a Niemieckiej tak ale w Polskiej NIE. (A pytanie powinien wcześniej dostać..bo w debacie nie chodzi o refleks kandydata ale o jego głębsze przemyślenia.

  Trzecia sprawa to taka że w Polsce nie ma innej Polskiej TV jak tylko państwowa...za to jest Niemiecka prywatna (pozornie bo politycznie reprezentuje niemiecki punkt widzenia).

  Media polskojęzyczne wszystkie powinny stracić licencję na uprawianie polityki w Polsce na czas wyborczy (ze dwa miesiące przed wyborami i ze 2 miesiące po wyborach)..mają nie mieć wpływu na wybory i koniec.
  Dl nich cisza wyborcza to 4 miesiące...a kary za jej złamanie drastyczne..(milionowe).

  Natomiast w TVP Państwowej Powinien powstać program opozycyjny...
  gdzie TV dostarcza infrastrukturę a opozycja odpowiada za treść audycji.
  i analogicznie kanał polityczny rządowy na identycznych zasadach.

  Inne stacje prywatne w tym Radio Maryja... powinny mieć identyczne zakazy jak stacje zagraniczne.

  Nie może być w polityce walki na siłę i zasięg mediów ...
  w demokracji obie strony mają dysponować takim samym dostępem medialnym do Polaków a decydować mają argumenty merytoryczne polityczne gospodarcze..podprogowe (to już manipulacja).

  Won z TVN, won z Polsatem, won z TV Trwam...won z polityki, z gospodarki..

  Sprawy wyborcze wyłącznie w dwóch kanałach TVP w kanale rządowym i w kanale opozycyjnym.
  Oba kanały identycznie finansowane i technicznie wyposażone..
  oba kanały całodobowe,...
  i kropka.

  No tak, ale to by była demokracja ..a kto dzisiaj głupim Polakom pozwoli na demokrację ?..Nikt z okupantów...bo jak wtedy "zarządzać" taką demokracją ?
 • @wk..ny 16:47:45
  "ja na moim blogu kulturalnie rozmawiam"

  A tymczasem parę komentarzy wcześniej:

  "w innym razie będziesz pierdolonym trollem czepiającym się ortografii.."

  Jak pisałem: Pogadamy jak się nauczysz kultury wypowiedzi.
 • Ostatni akapit
  Nad tym faktem, artefaktem, się nie dyskutuje. To jest "demokracja". Żeby to była beka to pół biedy, ale to jest fakt. Ale wystarczy się prozaicznie i indywidualnie nie zgodzić i to wystarczy. :) Pozdrawiam
 • @kowalskijan584 13:19:41
  "-przekręty wyborcze są robione ale jeszcze nie na masową skalę i tak bezczelnie."

  Zupełnie się nie zgadzam. One są tak przygotowywane, żeby już przy samych wyborach trzeba było jak najmniej kombinować, a i tak zdarza się, że większe "korekty" się wysypują jak dosypanie kiedyś głosów PSL.

  Z kolei przykładem na wcześniejsze "padgatowki" są pierwsze sondaże partii sprytnego Rysia, oraz potraktowanie Śp. Andrzeja Leppera, który gdy urwał się ze smyczy służb dostał od nich stryczek podobnie jak kilku jego współpracowników. I już przy żadnych wyborach nie trzeba będzie kombinować z Samoobroną.

  Jeszcze wyższym poziomem kombinacji przy wyborach jest dogadywanie się "cesarstw" co do stref wpływów. Pamiętamy przecież "reset" Obamy i "Smoleńsk" będący jego efektem. Nawet po czymś takim polszewia wygrała wybory, bo miała wygrać.
  Teraz znów być może zanosi się na jakiś "dagawor" w sprawie Polski w przypadku gdy USA na serio zetrą się z Chinami, a Rosji w zamian za "przychylne milczenie" trzeba będzie poszerzyć strefę "wyłącznej odpowiedzialności" ekonomicznej i politycznej. Może nawet znów pojawi się jakieś enerdowo, bo i konflikt niewąski się zapowiada.
  Oczywiście sytuacja nie dotyczy tylko Polski ale i "bezcenny" Izrael musi się czasem starać, co było widać po dziwnie osobliwej częstotliwości wizyt bibiego na Kremlu. Ależ się musiał nadstawiać! ;-DDD
  Podobnie w USA - spotkałem się z opinią, że zatrzymanie Ghisleine Maxwell (czy jak jej tam) było prezentem bibiego dla Trumpa w zamian za zrobienie wyjątku podczas trwającej kampanii wyborczej i przyjęcie bibiego w USA. Bibi zyskał w ten sposób na imidżu i oddalił od siebie groźbę odsiadki, a Trump zyskał agentkę, która może zacząć ćwiąkać przeciwko konkurentom Trumpa, czyli demokratom, a potem może zostać "taktownie" zutylizowana, pomimo, że jest córką swego ojca.
  Podobny wyjątek zrobił Trump także dla Dudy - taka wizyta na krótko przed wyborami jest przecież jawną ingerencją w sprawy wewnętrzne danego kraju.
  Także przekręty są bardzo duże, o większości się nie dowiadujemy, a te najważniejsze robione są przed wyborami. Podczas nich pomniejsi umyślni (bo przecież nie wajchowi) zajmują się już tylko kwestiami technicznymi, bo co najważniejsze ustalono dużo wyżej i wcześniej.

  Źle myślę?
  Ukłony
 • @ Autor
  Niestety na pytanie co do głosów nieważnych to konkretnej wiedzy nie mam.

  "temat głosów NIEWAŻNYCH. O ile w poprzednich wyborach głosy nieważne były publikowane na równi z tymi oddanymi na danego kandydata, w tych wyborach zostały wręcz ukryte, a nawet zbagatelizowane."

  Ale zawsze mogę powiedzieć co myślę ;-)
  Widzę zatem dwie podstawowe możliwości.

  - zdecydowano się, że temu co ma przegrać dopisze się na karcie dodatkowe krzyżyki i wtedy głos na niego oddany stanie się nieważny

  - sprawę rzeczywiście zbagatelizowano (tu muszę się przyznać, że tę możliwość uznaję za dużo mniej prawdopodobną)

  Co do głównego przesłania wpisu to zupełnie się zgadzam.
  Oczywiście 5*
  I życzenia zmiany nicku na.... "Zrelaksowany" ;-)

  Pozdro!
 • @wk..ny 16:37:09
  Daję 5* ale pytam uprzejmie: Pan podjął jakieś działania, np. w kwestii matematycznego dowodu na nieważność wyborów?
 • @Oscar 16:53:48
  Trzaskowskiemu się nie dziwię. Co miał leźć w gówno protegujące Dudę?
 • @Jasiek 17:35:58
  Co za czasów doczekaliśmy, w których cynizm okazuje się być bardzo dobrym myśleniem.
 • @Yarpen Zirgin 17:11:00
  A KYSZ !
 • @viridiana 20:14:49
  "Co za czasów doczekaliśmy, w których cynizm okazuje się być bardzo dobrym myśleniem."

  Myślę, że nie jest tak źle... tzn wcześniej nie było chyba lepiej ;-(
  Kolonie, zatajanie informacji przed "szarymi Kowalskimi", niewolnictwo...
  To już "tradycje", których okres trwania mierzy się w tysiącach lat niestety.
  Dobrze, że chociaż mamy internet :-)

  Kwiatuszek dla Pani:

  @--->>>>>>>>>----------------------

  Ukłony
 • @wk..ny 14:30:22
  "...miałem przed oczyma grafikę RTG dwóch obcych, niestety nie znalazłem jej publikując notkę. Znalazłem tą, którą wkleiłem. Przedstawia człowieka i dwie rasy obce. Podejrzewam, a w zasadzie wierzę, bo zbyt mało faktów znam, że na Ziemi jest wojna, nie między ludźmi, a między dwiema obcymi rasami."

  Mnie zastanowiły kiedyś figurki z Ubaid - myślałem, że to może kwestia wyobraźni autorów, jakieś zabawki itp. Szanowna Bez Kropki zasugerowała, że to może odpowiedniki współczesnych batmanów czy transformersów.... ale tego nikt nie wkłada do grobów.
  Uprzejmie załączam:

  https://i.pinimg.com/originals/51/d0/de/51d0de72fc9b5cbc3ea64ea1a9d9f108.jpg
  źródło: printest
 • @morgan 20:28:58
  :-)

  Kwiatuszek:

  @--->>>>>>------------------
 • Napisałeś
  "Jestem tutaj sam, przyzwyczaiłem się."
  Nie jesteś sam. Dałem 5*
 • Można było zabrać kartę na pamiątkę
  wk.. chyba się nie bał? A może się mylę?
 • @wk..ny 12:58:47
  Polak potrafi na wszystko nafajdać,

  pracujesz w wodociągach, a tu kumpel ci mówi, że ktoś mu podpieprzył torbę z cyjankiem, zakręcasz wodę tak na wszelki wypadek, czy czekasz, aż sejm uchwali ustawę, aby zatrzymanie wody było legalne ?
 • @wk..ny 13:30:14
  ta ostatnia myśl wielu przychodzi do głowy, tylko lenistwo nie pozwala.
 • @kowalskijan584 14:11:39
  Przecież ktoś, kto się samopali, był niespełna rozumu i bez instynktu samozachowawczego.
 • @wk..ny
  Od razu , to wiedziałem . https://repsol.neon24.pl/post/156453,wybory-2020 Salut 5*
 • @wk..ny
  "Jestem tutaj sam, przyzwyczaiłem się.. "

  Wbrew pozorom nie jesteś sam, choćby tutaj jest kilku którzy głośno komentują a c o dziwiniejsze, według mnie, jest coraz bardziej rosnąca rzesza ludzi, którzy tak samo myślą chociaż się głośno nie wypowiadają.

  Do zwycięstwa jeszcze daleko ale armia powolutku rośnie.
 • @SolidarnyX 16:57:36
  Nie kazałem szczekać.. zdjąć kundlowi kaganiec i problem ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031