Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3794 komentarze

Spartakus

wk..ny - "TRUST NO ONE", TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI DIVI LESCHI GENUS AMO

Jestem Bogiem, uświadom to Sobie..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

..Ty jesteś Bogiem, wyobraź to Sobie. O tym jak można stworzyć Świat i nim zarządzać :)

  Syn skończył 6lat, i zaczęło się.. Nadchodził Dzień Dziecka.. Sąsiedzi w koło pieski dzieciom kupują.. Widząc zaspanych tatuśków o 6 rano na spacerze z pupilem dziecka, stwierdziłem kategorycznie, że to nie dla mnie. Należało zaproponować dziecku alternatywę w postaci innego zwierzątka. Padło na akwarium. Od dziecka były u mnie w domu akwaria. Ja sam miałem kiedyś pielęgnice, potem skalary, a na koniec trzcinowce. Było to kilkanaście lat temu, nigdy profesjonalnie, a nawet raczej niedbale.

  Pomysł padł na neonki i gupiki. Przekonanie żony, że większe akwarium jest łatwiejsze w utrzymaniu zajęło chwilę. Padło na zbiornik 30x30x60cm uznanej marki z trzema poziomami naświetlenia LED. W tym czasie znajomy z pracy zainteresował mnie tematem krewetek. Zakładając zbiornik wiedziałem, że oprócz ryb, chcę mieć krewetki.. Miejsce? Naturalnym był pokój Syna. U Niego popularna szwedzka komoda Malm cztero szufladowa. Ponad 50 litrowe akwarium wypełnione żwirem, wodą; to musi ważyć prawie 80kg! Czytając zauważyłem, że nie tylko ja nie ufam w szwedzką jakość marketową. Abstrahując od ludzi modyfikujących komody niczym schron, zacząłem myśleć; komoda nie ma pleców, więc dołożyłem trzecią nogę, czyli wzmocniłem o 50%, do tego pozostałe dwie nogi połączyłem z trzecią kołkami aby usztywnić i aby szafka nie złożyła się. Na to dodatkowy blat dający 100% większą wytrzymałość. Szafka jest stabilna, bezpieczna, prosta.

 

  Trzymając pozory; do akwarium wsypałem kilka worków żwirku dwóch gramatur. W zestawie startowym oprócz akwarium z przykrywą LED był filtr gąbkowo węglowy z deszczownicą, grzałka oraz termometr. Dołożyłem do tego brzęczyk z kamieniem napowietrzającym. Sztuczna roślinka startowa plus zestaw 3szt. z IKEA ;) Wlany uzdatniacz kranówki podług zaleceń. Na szybko, aby uruchomić akwarium, kupione trawy i dwie rośliny po 6 sadzonek. Zamieszkali w akwarium pierwsi mieszkańcy; 3szt. Ślimak Military Helmet (ponoć słonowodny i nie rozmnaża się). W zestawie startowym był pokarm dla rybek, podbierak oraz trzy kolorowe kulki. Moja kochana żona w ferworze sprzątania potrafi instrukcję wyrzućić ;) Wydedukowałem, że to nawóz. Dokupieł w sklepie. Startowe i kilka nowych zagrzebałem w żwirku. Rozpocząłem aklimatyzację biosystemu. W między czasie zacząłem czytać o krewetkach. Okazało się, że nie wszystkie można chodować na kranówce. Teamat zawęziłem do takich, czyli neocardin.

  Wmiarę poznania tematu, postanowiłem stworzyć ŚWIAT w miarę jednorodny. Na początek 11 krewetek neocardina Blue Velvet, pięć ślimaków Military Helmet i cztery Otosy (takie rybki, glonojady)

Jestem BOGIEM, stworzyłem Świat i nim zarządzam.

Jestem w tym dobry, bo krewtki rozmnażają się, mam obecnie ponad 30 małych. Ślimak Military Helmet jest słono wodny, kopuluje i składa jaja.. setki jaj.. pomimo wszystko wykluły się trzy ślimaki, a nie powinny...

Moje krewetki Blue Velvet to szczyt genetycznej zabawy, nikt nigdy nie wychodował lepszych!

Siedzę w temacie, ja postawiłem na jednorodność rasową. Krewetkarze chodujący cardiny są eugenikami. Krzyżują krewetki różnych ras, a nie chciane potomstwo spuszczają w toalecie..

TA NOTKA NA ROZLUŹNIENIE, LECZ O EUGENICE..

 kto mądy ten zrozumie, inni akwarium założą, aby zrozumieć :))) 

 

P.S. Zakładając hodowlę krewetek poznałem hodowców, którzy selekcjonują geny aby osiągnąć porządany efekt rozmnażania i wyselekcjonowania potomstwa. Istna eugenika na poziomie akwarystyki. Czym krewetka różni sie od Goim?? NICZYM :( chociaż, władcy Świata traktują nas statystycznie jako zbiór rekordów w excelu, a ja do moich krewetek przywiązałem się i gdyby jakaś mi zdechła, przykro by mi było.. taka różnica :(

 

 

KOMENTARZE

 • AUTOR
  A KREWETKI DOBRE SĄ NA HANDEL!

  Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem a Dzieło Boże włożyłeś do akwarium według własnego uznania. A gupiki, krewetki i takie tam istnieją od dawien dawna. Są starsze od Ciebie, ponieważ zwierzęta stworzone zostały przed człowiekiem.

  Zatem na własnym podwórku poukładałeś puzzle według wzoru którego Ty nie wymyśliłeś.

  A krewetki dobre są na handel... To taka propozycja! Zatem pamiętaj, ze jesteś tylko człowiekiem!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • autor
  Zjadłbym takie krewetki, tylko obawiam się, że byłyby wk...ne.
 • @57KerenOr 18:32:50
  Ten jak zwykle swoje duperele musi wcisnąć
 • Dobrze, że to tylko akwarium
  Bo już się zaczęłam o Ciebie martwić, że wstawiłeś jakich wpis religijny nawróconego na New Age. :)

  Nie wiem, jak to jest z krewetkami, ale złotych rybek nie można spuszczać w toalecie, bo potem dostają się do naturalnych zbiorników wodnych i rosną... wielkie jak karpie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031