Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3794 komentarze

Spartakus

wk..ny - "TRUST NO ONE", TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI DIVI LESCHI GENUS AMO

Cóż począć? Co dalej z Nami i Światem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musi nam się po prostu zacząć chcieć, bo bez tego powoli bezwolnie zmierzamy do bydlęcego wagonu.

 
 
Od mojej ostatniej notki minął tydzień, a Polska pogrąża się w bezsensownym zamykaniu wszystkiego na Święta. Na froncie bez zmian :(
 
 
Czytelnicy Neonu są świadom skali kłamstwa i tego, że plandemia została ogłoszona rok temu. Pamiętam jak dziś, radiowozy jeżdżące z megafonem puszczając nagranie „uwaga, uwaga, ogłoszono pandemię”. Ona nie wybuchła, a została ogłoszona. To jest narzędzie polityczne do osiągnięcia celu, a celem jest Nowy Ład, Agenda 2030. Technokratyczna zhierarchizowana inwigilowana kontrolowana Nowa Społeczność Świata ma powstać z pandemicznego chaosu: Ordo ab Chao; to idea, która przyświeca ŁiDzePipil. Na kamieniach w Georgii wyryto plan optymalnej populacji dla planety 500mln. Dodajmy oficjalny plan ONZ Agenda2030 i dyskusje w Davos na temat Nowego Ładu popandemicznego. Taki Bill Gates opowiada się za depopulacją, jest synem czołowego eugenika tamtych czasów, a zarazem właścicielem WHO i fabryk szczepionek. Czy tutaj u Covidian nie następuje dysons poznawczy? U zagorzałych wyznawców CowID występuje niestety syndrom karakana, czyli nikt nie przekona ich, że białe jest białe, a czarne to czarne.  Ponadnarodowe niedemokratycznie wybrane elity, o których mówił Pinokio Morawicek; „ŁiDzePipil”, posiadają już dobra materialne ukradzione z całego Świata. Teraz chcą nas totalitarnie zniewolić: brak gotówki, inwigilacja, przymusy, praca za miskę ryżu dla korporacji. Ja nie chcę takiego Świata, takiej Polski. Chcę normalnie żyć, po prostu żyć. Do tej pory mniej lub bardziej, a raczej mniej interesowało mnie kilkadziesiąt domów Obajtka, czy majątek żony Pinokia. Razem te żydki na zdjęciu wyglądają na bracia. Do póki kradli i nie ingerowali zbytnio w moją osobę jako obywatela, tolerowałem to, ale teraz jawnie występując przeciwko mi jako człowiekowi. Ja nie chcę tak żyć, a Wy?? Jestem wolnym człowiekiem, Polakiem, Słowianinen, dumnym Lechitą, a najbardziej wk..miam sią, jak ktoś robi ze mnie debila.
Eskimosy u władzy i Sajanim w Pałacu wykonują polecenia przekazywane przez łącznika, sierżanta mossadu Danielsa. Od roku zachowanie polityków świadczy o tym, że pracują dla ŁiDzePipyl, a nie dla Suwerena, w którego imieniu sprawują władzę. To są tylko i wyłącznie nasi pracownicy!! Ja wystawiam wszystkim bez wyjątku dyscyplinarne zwolnienie z aresztem wydobywczym na poczet kary, oraz konfiskatę mienia żony i najbliższych. Trzeba posprzątać Polski system polityczny i przywrócić konstytucyjną władzę Suwerenowi. Aby nastąpiły zmiany na drodze pokojowej, czy też rewolucyjnej, niezbędne są świadome masy, a o to trudno. Przez rok wyewoluował nowy podgatunek człowieka – Covidianin. Na szczęście ten beton intelektualny sterowany za pomocą telewizora, to nie większość, ale niestety bardzo wielu moich rodaków, z rodziną żony włącznie. Po roku większość ludzi jest zmęczona i wk..na tą całą sytuacją, lecz nie mają pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Ja dzielę ludzi na My – gladiatorzy widzący kraty niewoli, Oni- ŁiDzePipil, Wy-cała reszta nieświadomej masy. Oni chcą zrobić krzywdę całej ludzkości przy bezwiednym i bezwolnym przyzwoleniu Was.
My to widzimy, ale Nas jest zbyt mało. Piszemy na niszowym portalu, a nasz wróg ma wszystkie media. Walka toczy się o to, aby świadomość obecnej zakłamanej sytuacji w społeczeństwie wzrosła w celu zmian. Oderwanie pasożyda od państwowego koryta i rozliczenie za ponadnormatywne zgony (ponad 2x więcej ofiar niż w Katyniu), oraz zniszczenie ludziom źródła dochodu.   W zasadzie za całokształt, działanie na niekorzyść Suwerena powinno być karane najwyższą karą, ale nie ma w Polsce służby. Kondrwywiad wojskowy widzi tylko szpiegów Rosyjskich, Chińskich i Irańskich, a każdy wie, jak Mossad okradał swgo sojusznika USA z technologii. Nic w tym kraju nie działa. System polityczny demokracji przedstawicielskiej na szczeblu parlamentarnym skompromitował się. Partiokracja nie zdała egzaminu i Suweren musi samodzielnie podjąć decyzję co do zmian.
Aby do tego doszło, niezbędna jest wiedza i poparcie Polaków. Nie licząc skończonych covidian, których ewolucyjna selekcja naturalna wyeliminuje ze zdrowej tkanki społecznej, ludzie w dużej mierze nie są debilami, ale nie mając innych źródeł informacji niż plandemiczna telavizja, dają bierne przyzwolenie  na Ordo ab Chao. Tylko obudzenie mas da szansę na powstrzymanie globalnego obozu koncentracyjnego! Tak, powtórzę: GLOBALNY OBÓZ KONCETRACYJNY. Wierzę w to, że iskra pójdzie z Polski i zaleje cały Świat. Polska Chrystusem Narodów.
Wiadomo, wróg jest potężny, ma niemal wszystko, ale jeszcze nie wszystko! Skupmy się na słabych stronach unych. Totalitarny zamordyzm maskują, szopki odgrywają dla bydełka, czyli jednak obawiają się tych owieczek? A może rozpędzona lokomotywa NWO mknie ku domknięciu systemu bez możliwości zatrzymania?  Od 20 lat jestem świadom planów NWO, a mają one setki jak nie tysiące lat. Uważam, że właśnie dopinają system, bo kilku stetryczałych multimiliarderów chce to jeszcze zobaczyć. Osiągną cel tylko i wyłącznie przy biernej aprobacie Ludzkości . Obudzonej ludzkości nie uda im się zniewolić. Plandemiczna sytuacja w gospodarce wielu ludzi już otrzeźwiła, ale do przebudzenia należy podmienić informacje dostarczane. Przejąć sygnału z satelity to nie proste zadanie, a wóz transmisyjny to zadanie w sam raz dla komando ONR. My jako społeczność blogerska nikogo więcej tutaj nie obudzimy. Możliwości tego portalu wyczerpały się. Z informacją musimy wyjść do ludzi, dotrzeć do jak największej ilości osób.
 
 
Mój sposób jest prosty. Naklejki z kodem QR prowadzącym do witryny internetowej. W dobie srajfonów i 5G jest to najprostszy i najtańszy sposób dotarcia skutecznego do obywateli. Rozmiar samoprzylepnej etykiety listu przewozowego to 105x148mm (format A6) , na kartce a4 mieszczą się 4 takie. Ryza 100szt. z przesyłką z alledrogo to 30zł. Daje to 400 naklejek do wydruku na domowej drukarce. Format a6 jest wykorzystywany w drukarkach etykiet. Większość firm nadających paczki kurierem ma drukarki termiczne Zebra, do których za pół darmo zleceniobiorca daje naklejki, więc bardzo wielu Polaków ma dostęp do darmowego druku. Ja naklejkę zaprojektowałem i jestem świadom jej ułomności. Nie jestem specjalistą od marketingu, przekazu podprogowego, grafiki, socjologii, psychologii, prawa, informatyki, biologii i medycyny. Patrzę na projekt ulotki jak na zarządzanie strategiczne, jest tutaj na Neonie wielu mądrych ludzi i bez Was i Waszego zaangażowania ten projekt nie ma sensu. Musi zostać opracowany krótki i treściwy przekaz, o niepodważalnych dowodach, który w atrakcyjny i zgodny z prawem sposób trafi do Polaków.
 
Osobiście widziałby atrakcyjną wizualnie witrynę pod egidą Neonu zredagowaną przez administrację z odnośnikami do bogatego zasobu informacji u blogerów. Może Pan Ryszard Opara nagrałby wideo orędzie do Narodu? 
 
CO WY NA TO??
 

KOMENTARZE

 • spostrzeżenia w covidowej rzeczywistości
  Babcia koleżanki umarła w szpitalu, rodzina nie otrzymała rzeczy, w tym telefonu. Do szpitala położyła się z innym schorzeniem, ale zmarłą na CowID.

  Lekarze skutecznie leczą "grypę" antybiotykami w szpitalu jak i na kuracji domowej. Kilka znam przypadków, a ponoć antybiotyki to na bakterie działają?

  W Poznaniu MPK na kwarantannie i nie ma kto wozić mieszkańców.

  "Szczepionka" nie chroni przed transmisją wirusa, a forsują jakieś paszporty szczepienne?

  Włączyłem kamerkę na żywo z Florydy z jakiegoś bulwaru. Życie toczy się normalnie, ludzie w namordnikach to mniejszość.

  Co stanie się w maju, jak sezon grypowy skończy się? Zaszczepieni będą roznosić jakąś zarazę? Bez tego raczej ta farsa runie..
 • Takie są realia współczesności!
  Szanowny Panie,

  Ma Pan absolutną rację - takie są właśnie realia współczesności.
  Żyjemy w czasach coraz bardziej narastających niepewności...

  Stąd własnie takie pytania:

  "Co począć? - Co dalej z nami, z naszym życiem, z naszym światem...?"
  Musimy zadawać takie pytania i szukać odpowiedzi...

  Uważam, że Pana pomysł z naklejkami QR - według schematu, który Pan proponuje (i który można dalej rozwijać) - jest bardzo ciekawy.
  Warto by było się tym zająć - popróbować...

  A może Pan by się w to zaangażował???

  Ja niestety, obecnie jestem w Australii ale jeżeli Pan by się zaangażował przekonał kilka osób - administracja Neon napewno by pomogła...
  Proszę się skontaktować z administracją (lipao45) - na PW.

  A jak będzie trzeba i tak społeczność Neon24.pl będzie sobie życzyła - napewno mogę zrobić/nagrać wideo - przemówienie do Narodu.

  Pozdrawiam Pana serdecznie - życząc sukcesów...
 • Jakoś tego nie widzimy...
  Z totalitaryzmem i z faszyzmem za pomocą nalepek walczyć mamy? Czyż autor ocipiał??

  Nasz dobry kolega, światowej sławy laryngolog, Bodo Schiffmann, na wszystkich tutejszych demolkach, protestach i marszach antyplandemicznych zawsze do mitygacji nastrojów i do medytacji wzywał, do modlitwy oraz do wspólnych śpiewów. Niby lekarz, a głupek. Praktykę mu zamkli, a on sam na banicji na Afryce od kilku tygodni teraz siedzi.

  Wroga należy zwalczać efektywnie, najlepiej poprzez fizyczne unicestwienie. Trupa trzeba położyć parę tysięcy, polityków i para-medyków, jucha musi płynąó po polskich miastach, zdrajców i ich symatyków ukatrupić należy, najlepiej boleśnie i spektakularnie. Nalepki to se potem będziemy naklejać.
 • Uczmy się od innych. Tak się to robi w Izraelu a w Polsce katastrofa, którą próbują przykryć FEJKAMI nt. rzekomej szkodliwości
  szczepień fundamentaliści religijni związani z prawicą.

  //Izrael wychodzi z pandemii koronawirusa. Jak wygląda tam pocovidowa normalność?
  "Ponad połowa mieszkańców Izraela została już zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. Szybkie wprowadzenie szczepionki pomogło krajowi rozpocząć wychodzenie z zamknięcia pandemicznego. Jak wygląda tam pocovidowa normalność? Jesteśmy jedynymi z pierwszych dziennikarzy, którzy mogli sprawdzić to, odwiedzając Izrael od czasu zamknięcia jego granic."
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/rS7k9kpTURBXy85MWE1N2RmYWMwZmIyYjlmNjY0YjAwY2M1OTRkY2FmMS5qcGeSkwmmYjc4ZjkwBpMFzQI6zQEsgaEwAQ/izrael-wychodzi-z-pandemii-koronawirusa-jak-wyglada-tam-pocovidowa-normalnosc.jpg
  Źródło tekstu i filmik - 2:29 [bo obraz więcej znaczy niż tysiąc słów ;-)]
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-izrael-wychodzi-z-pandemii-jak-wyglada-tam-pocovidowa-normalnosc/wl1q9kq,79cfc278
  Czy ZBAWIENIE przyjdzie z Izraela?
  Tomasz M. Wandala 30.03.2021 10:22:00//
 • Z "Oderwaniem pasożyda od państwowego koryta" jest problem
  zazwyczaj nawołują do tego inne pasożyty, wcale nie mniej żarłoczne.

  Oczywiście, kodem QR na trafnej naklejce można reklamować witrynę w sieci, tylko skąd wziąć ową witrynę?

  Czyżby autor miał na myśli neon? Przecież notki są tu mało poważne, a dyskusje trudno nazwać dyskusjami.
 • 5*
  Oczywiste 5*

  Ale na przyszłość, proszę stosować podział tekstu na akapity.
  Takie ściany tekstu są dla mego starego słabego wzroku zabójcze.
  A akurat pańskie teksty czytuję od deski do deski. I oczy bolą nie od treści, a od formy edycyjnej. :)

  Pozdrawiam.
 • 5*
  Jestem pełen uznania dla Pana determinacji.
  Ci z nas dla których wielkim dobrem jest wspólnota muszą mieć w sobie dużo optymizmu aby obecnie nie popaść w depresję.
  Jak tu przy tak powszechnym obecnie egoizmie zabójczym dla poczucia tej wspólnoty, wykrzesać w sobie chęć do działania wg zasady " mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił"?
  Na starość dokonałem przykrego dla siebie odkrycia - nie wiedziałem że większość z nas to po prostu .... egoistycznie strachliwe durnie.
  Dla których godność i honor są już tylko pustymi słowami.
 • @wk..ny
  Chyba źle rozpozmaleś sytuację.
  Nie zauważyłeś, że jeśli mówisz do człowieka o "pandemii", to on rozumie słowa , ale nie rozumie ich treści? Po prostu nie rozumie co za tymi słowami się kryje. Nie widzisz, tego tępego wzroku tych ludzi?
  By to rozumieć trzeba wiedzy zdobywanej przez całe lata. Ty robisz to od lat dwudziestu, ją ponad 15.
  Wiemy o czym mówimy.... Prawie wszyscy moi znajomi i rodzina albo zaszprycowani, albo w kolejce.
  Ulotki nic nie dają. NEOS drukuje tego mnóstwo i co z tego wynika. Niewiele.
  Moja kontastacja nie jest optymistyczna. Jeszcze nigdy w historii nie wybuchła żadna rewolucja oddolnie, bez finansowania ze strony sił zainteresowanych przejęciem władzy lub uzyskania innych korzystnych dla siebie koncesji.
  Masz rację w tym , że można się wyzwolić tylko powszechną świadomością
  Ale jak tego dokonać skóra cały czas mącą ludziom w głowach takie obślizgłe szpicle jak wandala, berkeley czy Oscar?
 • @Ryszard Opara 02:52:07
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • @Pan podporucznik 10:48:55
  Racji Pana rozumowania nie sposób ująć, jednakże do przeprowadzenia jakichkolwiek zmian są potrzebne miliony wk..nych. Wystarczy ludzi obudzić. Tyle i aż tyle! Ja wymyśliłem naklejki i temat od pomysłu przechodzi do realizacji. A Pan? Kolejny eunuch sprawczy fizycznie unicestwia wrogów Narodu sprzed komputera, zdalnie, jak to w czasach plandemii. Było by to nawet śmieszne, gdyby nie było takie żałosne.

  Rezać Pan nie musi, na początek niech Pan z chłopakami z kompanii wymusi orędzie PRAWDY nagrane przez Szumowinę, następnie przejmując wóz transmisyjny tvpis nadać orędzie zamiast dziennika telewizyjnego. Akcja dywersyjna chyba na waszym poziomie?
 • @interesariusz z PL 13:46:01
  Chodzi o stronę celową pod egidą Neonu, administrowaną i co tydzień aktualizowaną. Bez komentarzy, aby wyeliminować trolling covidian.
 • @Kmieć 17:27:22
  Dziękuję. W Wordzie lepiej to wyglądało :( Przy wklejaniu tekstu do edytora w Neonie różne cuda dzieją się, edytować nie mam czasu i szybko publikuję aby nie stracić tego co jest :( Polecam "CTRL+" :)
 • @Tomasz M. Wandala 11:21:13
  Pierdolmy innych, zwłaszcza nadjordańskich pastuchów. Tu jest Polska, a nie Polin!! Normalność wiesz gdzie jest??? 3 tygodnie temu koledzy byli w Etiopii, tam większość bez telewizora nie wie nawet, że jakaś pandemia jest i życie toczy się normalnie. W klubach tłok, na każdego białego turystę przypadają trzy apetyczne czekoladki :))
 • @kowalew 19:26:48
  Przewrotnie me działania napędza egoizm. Pragnę normalnego, stabilnego życia w zdrowiu dla mnie i moich bliskich. Sam tego nie dokonam. Spartakus bez gladiatorów nie zrobiłby powstania, byli mu niezbędni, tak ja dawno zrozumiałem, że należy połączyć siły pod sztandarem PRAWDY. W naszej masie i jedności siła. Nigdzie nie jest powiedziane, że ta wojna jest z góry przegrana!!! Bo tak napisano w żydobibli o apokalipsie??? Pierdolę te banialuki obrzezanych poganiaczy wielbłądów!!!!!! Wyznaję inne wartości, jestem Słowianinem, a nie semitą.
 • @wk..ny 21:10:22
  Przewrotnie me działania napędza egoizm.
  ***
  Brawo - mnie też, a właściwie miłość i współczucie do samej siebie. Zabawnie czasem jest gdy słyszę o pełnych poświęceń uczynkach dla innych.

  Bzdura kompletna, bo wszystko, co robimy to robimy dla siebie. Nawet ratując drugiego człeka z opresji ryzykując własnym życiem. Podświadomie identyfikujemy się ( Empatia, lustrzane neurony ) z drugim człowiekiem i stąd te heroiczne czasami wyczyny. Nazwane jest to nawet : pozytywny egoizm.
  Pozdrawiam.
 • @zadziwiony 19:27:16
  Znamy się wirtualnie od dawna. Ja na NE zacząłem jako wk..ny Spartakus, a Ty zadziwiony jak większość nie pojmujący metafory nicka i nazwy jakie przyjąłem. Na Neonie nie wiem czy jako pierwszy nie napisałem artykułu negującego plandemię. Te ulotki co są drukowane przez ludzi, robiłem przegląd i podpisałbym się tylko pod jedną, a mianowicie to był list otwarty jakiejś Pani doktor biologii, ale to było zbyt długie i mimo treści formę miało lichą. Nikt nie podszedł do tego profesjonalnie, jak do profesjonalnej kampanii marketingowej. Emeryty i pryszczaci demonstranci antyNWO nie mają pojęcia jak takie coś profesjonalnie przygotować stąd klęska. Ja nawet nie wiem co to ten NEOS??
  Sytuację rozpoznałem doskonale, nieuleczalnych covidian jest jednak mniejszość. Większość przestaje kupować rządowe bajeczki, należy pomóc przelać się tej szali goryczy. Koleżanka wyżej propaguje PRAWDĘ poprzez księdza i bardzo dobrze! Wszystkie możliwości musimy wykorzystać, kropla drąży skałę, wierzę że Prawda wygra. Muszę wierzyć, muszę próbować, bo co powiem synowi za kilka lat, jaki Świat mu zgotowałem?
  Myślę nad prostym przekazem, może to:
  kamerka z bulwaru Hollywood na Florydzie :)
  https://www.youtube.com/watch?v=cmkAbDUEoyA
 • @wk..ny 21:34:17
  oscar będzie zniesmaczony.
  Widziałeś to? Już gdzieś wklejałem. Dedykuję teraz oscarowi
  https://www.youtube.com/watch?v=82DwofW0ydk&t=150s
  Kobieta musi mieć z 95 lat , a przynajmniej dla mnie jest bohaterem.
  Noszący namordniki i ulegający presji władz, to wg. niej kolaboranci. I ja się z nią zgadzam.
 • też myślałem podobnie
  trzeba niejako nieść kaganek oświaty do "wyznawców covida"...
  można by to robić jak za solidurności rozrzucając ulotki, ale po co śmiecić...
  można wydrukować i opakować znaczy dodać okładkę z wyciągu artykułów neonu o covidzie, a na okładce dodać: po przeczytaniu podaj dalej....
  albo podaj sąsiadowi... można tez ulotki rozkładać w rozsądnych miejscach, nie śmiecąc...
  covid globulne ocieplenie xd jest parę tematów nieźle opisanych.
  Przyda się w ulotce łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego jest tak a nie inaczej.... Te kody qrs dałoby się podłożyć w czasie transmisji tv xddd to pewnie da się zeskanować z komputera...
 • @Pan podporucznik 10:48:55
  może na taczki xd.. w pierze w smołę na taczki po tym już będzie inny polityk niejako odmieniony... po co zaraz mordować xdd dotrze takiej mendzie coś do głupiej pały..... problem techniczny polega na tym jak nie zostawic śladu po taczce i jak się ulotnić xddd
 • @wk..ny 20:12:46
  chyba no byłoby prostsze rozwiązanie... te media ci "dziennikarze" gównego nurtu są przekupni i sprzedajni... zrzucić się na taką mendę przekupić żeby pracowała dla nas.. czyli żeby zrobić z tej wszy odwróconego agenta.... xDDD
 • @Leon. 22:16:52
  kasę wydasz, a przekupionego po drugim słowie na pysk wyleją....
 • @zadziwiony 22:40:03
  Uny muszą się bać, strach musi wygrać z pieniędzmi, tylko tyle..
  Gdyby co tydzień seryjny samobójca odwiedzał losowo telavizyjne gadające głowy, nie starczy 2mld złotych rocznie dotacji dla pisomediów aby im wszystkim zapłacić i dać cało dobową ochronę. Chyba będzie trzeba reaktywować tradycję "polnische banditen", jesteśmy pod okupacją, to jest wojna..
 • @zadziwiony 22:02:31
  95 lat, czyli pamięta czasy okupacji, wie co mówi i widzi podobieństwa. Musimy czerpać z doświadczeń starszych pokoleń.
  Tradycje mamy wspaniałą: https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_Kutschera
 • @wk..ny 00:08:08
  Tak się kończy wyszczepianie. A betonowi covidianie i tak będą dalej potulnie stać w kolejce do rzeźni! HIGHLIGHTS - Johnson & Johnson Vaccine Causes Man’s Skin To Peel
  https://www.banthis.tv/watch?id=6063c928acb01d6f47ab19c7
 • @zadziwiony 19:27:16 Skoro NIE UKRYWAJĄCY SWYCH NAZWISK komentatorzy to "takie obślizgłe szpicle jak wandala czy berkeley"
  To pozwolę sobie https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_G%C5%82ogoczowski wkleić, obowiązkowo ANONIMOWYM MĘDRCOM24 na "neonie" opinię, co w Polsce - i w krajach ościennych - się dzieje, otrzymaną wczoraj od mego kolegi też doktora (i to habilitowanego, ale od islamu, jak pamiętam) Brunona Drwęskiego

  //Medyczne życzenia zdrowia na święta:

  W Rosji można się zaszczepić i w centrum handlowym, maseczek nie noszą, nic nie jest zamknięte, tylko jeśli gdzieś się pojawi ognisko. I żeby ktoś nie mówił, że ukrywają liczbę chorych - przy drugiej fali ostro ścigali ludzi i pokazywali kolejki karetek pod szpitalami na głównym kanale tv. Dużo przechorowało, dużo się zaszczepiło bo wymyślili własną szczepionkę, resztę załatwiło zamknięcie granic, dzięki czemu nie ma tam żadnej nowej mutacji.

  Gdzie są polskie szczepionki, gdzie testy i zabezpieczenia przed choćby brytyjską mutacją? A ludzie się boją, że tu będzie Rosja. Tu już jest gorzej pod pewnymi względami i coraz mniej jest tych rzeczy, które u nas działają lepiej.

  Dwie stare zasady walki z epidemią to 1) izolacja obszaru zakażenia - nikt nie wjeżdża, nikt nie wyjeżdża i 2) minimalizacja i śledzenie kontaktów międzyludzkich w celu błyskawicznego likwidowania ognisk i nie dopuszczenia do przejścia epidemii w fazę zakażania poziomego, rozproszonego. Inne formy - takie jak testowanie i szczepienia - stosuje się tylko pomocniczo i tylko o ile są dostępne i pewne. Tak robiono odkąd poznano mechanizmy chorób zakaźnych, społecznych.

  Tak zrobiono w PRL ledwie kilkanaście lat po wojnie, w kraju biednym, z medycyną na wciąż niskim poziomie technologicznym, pod nieobecność nowoczesnych form komunikacji (nie było internetów ani telefonii komórkowej a telefonia naziemna raczkowała - po wsiach i w małych osadach było po 1 abonencie, a miasteczkach telefony były tylko wśród personelu newralgicznego, niezbędnego i podobnie było nawet w miastach). Mimo to udało się w dwa miesiące opanować wybuch epidemii ospy prawdziwej i ograniczyć liczbę ofiar do raptem kilku.

  Co tymczasem robią te wyuczone na Oxfordach i Harvardach ciemniaki? I nie tylko w Polsce, której elity zawsze słynęły z wyjątkowego pociągu do irracjonalizmu, ale prawie wszędzie w "cywilizowanym" świecie. Rząd PiS-owski zamyka lasy ale przed świętami bożonarodzeniowymi, a więc tuż po szczycie drugiej fali, która ujawniła niewydolność systemu opieki medycznej, wpuszcza do kraju dziesiątki-setki tysięcy pół-emigrantów z UK i innych państw, bez żadnej kontroli epidemicznej, co po kilku tygodniach wprost prowadzi do wybuchu trzeciej fali, trwającej do chwili obecnej i zagrażającej katastrofą systemu służby zdrowia. Tylko ta jedna nieskończenie głupia decyzja spowodowała te nadmiarowe liczby zgonów, windując Polskę na 13 miejsce wśród państw świata najbardziej dotkniętych pandemią i na sam szczyt rankingu umieralności.

  W Unii dziesiątki tysięcy rzekomo świetnie wykształconych i obscenicznie opłacanych technokratów nie tylko nie potrafiło zapewnić odpowiedniej liczby szczepionek, zadbać o ich bezpieczeństwo i zadbać o pewność i logistykę dostaw, ale stało się żelazobetonową ścianą biurokratycznego oporu nie do przebicia, który sypał piach w szprychy ospale wleczącej się brukselskiej lokomotywy .

  Natomiast ani w EU, ani w USA nie zastosowano tych fundamentalnych, starych i sprawdzonych metod, które znała już PRL w 1963 r. Zrobiono to tylko w niektórych częściach Azji - ze znakomitym skutkiem. Dlaczego? Bo tam nikt nie słuchał pseudoekspertów ani rzekomo sprawnych urzędników - technokratów, którzy tak jak politycy kierują się tylko pijarem i marketingiem politycznym.

  W Polsce rząd przestraszył się kościoła i reakcji ludzi na zablokowanie możliwości powrotu na święta do kraju. Podobnie bał się wprowadzać obostrzenia z zaskoczenia, a tylko wtedy miałyby one sens. Jeśli się je zapowie z tygodniowym wyprzedzeniem to ludzi ogarnie szaleństwo - tak się działo wszędzie, nie tylko w Polsce, ale właśnie dlatego nie wolno było rządowi tego robić. Cóż, rządzą nami głupcy i tchórze. Mądrości na wymyślenie własnej szczepionki nie mamy i na produkcję własnych leków, ale sądząc po liczbie coraz młodszych profesorskich głów wgadających tv (przeważnie niestety farmazony), to jesteśmy naukową potęgą.

  Kiedyś, za PRL, byliśmy farmaceutyczną potęgą w Europie. Durnie ze styropianu wszystko to rozwalili - część zaorali, część sprzedali i teraz w sprywatyzowanych Polfach produkuje się tanie generyki i bezwartościowe suplementy diety. Służbę zdrowia zastąpili ochroną zdrowia, co też oznaczało praktyczną dewastację przez likwidację, prywatyzację i komercjalizację. Leczyć się możemy teraz tak jak w USA - z telewizji.

  Mamy wart miliardy rynek reklam suplementów diety i lekarstw OTC (bez recepty). I prawie taki sam jak w USA dostęp do leczenia. Dzięki koronawirusowi mamy też nowy wynalazek medycyny XXI w. - leczenie na telefon, a od maja będą szczepienia jak w McDonaldzie, z drive-up windows. I to wynalazkami, które nie spełniają minimalnych standardów badania środków farmaceutycznych przed dopuszczeniem do stosowania. Dużo zdrowia wszystkim życzę!
 • "Jan z Kanady" na "zywo"...
  Polecam:

  https://www.youtube.com/watch?v=lRzsZTff-ME

  ====================
  zapodal: jasiek z toronto
 • "Globalni cyrkowcy" w smiertelnym uscisku szponow Orla"..
  Polecam rowniez kopiowac:

  "GLOBALNI "cyrkowcy" w smiertelnym uscisku szponow Orla..." - forum.michalkiewicz.pl


  https://www.youtube.com/watch?v=lRzsZTff-ME

  https://www.cda.pl/video/81347154b
  ====================
  zapodal: jasiek z toronto

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031