Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3794 komentarze

Spartakus

wk..ny - "TRUST NO ONE", TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI DIVI LESCHI GENUS AMO

Limes Sorabicus

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łacińska nazwa linii obronnej cesarstwa frankońskiego utworzonego przez Karola Wielkiego na pograniczu germańsko-słowiańskim na Soławie. IXw. i France żymskie bały się małp na drzewach nie znających Jeszua??

Temat i mapa znalezione: pl.wikipedia.org/wiki/Limes_Sorabicus

 

 

 
 
Mapa z 814r pokazuje ziemie Słowiańskie wraz z Grecją.
 
 
Z łaski Bożej cesarz rzymski, zawsze August, król Franków, Włoch, Longobardii, Burgundii, Alzacji, Akwitanii i Hiszpanii -Karol I Wielki nie dość, że nie najechał Słowian, to w strachu przed nimi zbudował wzmocnienia na granicy, hehe, taka to z niego Żymska Franca wielka na dodatek :)) W zasadzie nie dziwię się, pamięć o Wandalach w Żymie wiecznie żywa :) Podbili nas z wykorzystaniem "konia trojańskiego" pod postacią "dobrego żyda Jeshue". 

 

KOMENTARZE

 • Czy moglibyśmy powtorzyć taki manewr?
  Być koniem trojańskim wewnątrz tzw Rzeszy Europejskiej.
  Pozornie prymusem, realizującym własne cele ew. w porozumieniem z np. administracją Węgier i Stanów, gdyby zaczął tam rządzić prezydent a nie muppet.
 • @brian 00:22:59
  //Czy moglibyśmy powtorzyć taki manewr?
  Pozornie prymusem, realizującym własne cele ew. w porozumieniem z np. administracją Węgier i Stanów //

  Jednym słowem strategia "Osioł trojański 2"
 • Autor 5*
  Jeśli kiedyś uda się nam odrzucić turbo-żydo-chrześcijaństwo (zdelegalizować Kościół i usunąć) pojawi się szansa na słowiańskie, polskie rządy.
 • @Rzeczpospolita 00:37:10
  Odwołanie bezpośrednie do nauki Jezusa - ta nauka, co do zasad jest tożsama z ideami słowiańskimi, których najbardziej wykształcone formy obecnie mamy w polskości - podcina korzenie KK.
  KK zostaje w ten sposób zmarginalizowany i odsunięty od wpływów. Nie ma potrzeby zwalczania KK.

  No, chyba, że pańskie cele są inne niż odbudowa Rzeczypospolitej na bazie polskości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:55:32
  "Odwołanie bezpośrednie do nauki Jezusa - ta nauka, co do zasad jest tożsama z ideami słowiańskimi, których najbardziej wykształcone formy obecnie mamy w polskości - podcina korzenie KK.
  KK zostaje w ten sposób zmarginalizowany i odsunięty od wpływów. Nie ma potrzeby zwalczania KK."

  Lepiej bym tego nie ujęła.

  "No, chyba, że pańskie cele są inne niż odbudowa Rzeczypospolitej na bazie polskości."

  Chcąc podbić naród - zaczęłabym od ich wiary (niezależnie w co i kogo )

  Wiara jest składnikiem naszego istnienia. I tego nikt ani nic nie zmieni. Zaproponowałam kościół polskokatolicki ale to Panu Dariuszowi się również nie widzi. Ja z punktu widzenia kobiety wolę stare, dobre chrześcijaństwo jak meczety czy synagogi na swojej ziemi, bowiem natura nie znosi próżni.
 • Pytanie
  Czy Macedończycy należeli do ludów Słowiankach?
  To zdanie przetłumaczę jak niżej za pomocą Google i co mi wyjdzie w języku macedońskim a następnie greckim.

  Дали Македонците припаѓале на словенските народи?
  Sentenceе ја преведам оваа реченица како подолу користејќи Гугл и што ќе ми излезе на македонски, а потоа на грчки јазик.
  …………………………………………..
  Dali Makedoncite pripaǵale na slovenskite narodi?
  Sentencee ja prevedam ovaa rečenica kako podolu koristejḱi Gugl i što ḱe mi izleze na makedonski, a potoa na grčki jazik.

  Οι Μακεδόνες ανήκαν στους σλαβικούς λαούς;
  Θα μεταφράσω αυτήν την πρόταση ως εξής χρησιμοποιώντας το Google και τι θα μου βρει στα Μακεδονικά και μετά στα Ελληνικά.
  …………………………………
  Oi Makedónes aníkan stous slavikoús laoús?
  Tha metafráso aftín tin prótasi os exís chrisimopoióntas to Google kai ti tha mou vrei sta Makedoniká kai metá sta Elliniká.

  Podejrzewam, że Macedończycy to też Słowianie
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:55:32
  Sorry, ale to Rzeczypospolita ma rację.
  KK jest obcym tworem z poza krajów słowiańskich.
  KK to Watykańskie państwo, zatem to co mamy w Polsce, to nic innego jak mocno rozbudowana agentura tego państwa.
  Nie nam ona służy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:55:32
  Człowieku, rzecz pospolitą to robisz w wychodku, tutaj jest Polska!
  Lechia=>PoLechia=>Polska
  Ja jestem Polakiem, PoLachem, Panem od zawsze tych Ziem,
  rzeczami pospolitymi gardzę, a za nazywanie tak mej ojczyzny będę lał w pysk każdego, bo to jest pejoratywne określenie Lechii domu aniołów.

  "nauki Jezusa" - pierdolisz Pan wyświechtane farmazony!!!!
  "Dobry żyd Jeshue" to koń trojański - projekt psychomilitarny,stworzony przez Żym w celu podboju Lechii, bo tylko podstępem i kłamstwem otworzono bramy Lechii Żymskim Francom.

  "tożsama z ideami słowiańskimi"????????? Nie pij Pan tyle tego cytryńca! Alkohol tępi umysł i zmysły, jest Pan na bakier z logiką i historią, a udaje mądrego przynajmniej jakby Rabin z siusiaka Państką krew pił..

  Podstawową ideą słowiańską jest Ród - Rodzina jako podstawowa komórka społeczna. Rodzina to świętość!!! Co zrobił obrzezany włóczykij? Zabrał apostołów od rodzin i poszli się włóczyć i pasożydować wśród innych pustynnych kozojebców.
  Słowianie opuszczali rodziny w celu ich obrony, czyli jak szli na wojnę, a nigdy aby włóczyć się i pasożydować. Dbanie o rodzinę jest podstawową ideą słowiańską, a zachowanie bandy nierobów od Jeshue z nim na czele nie ma nic wspólnego z Polską i Polskością.
  Jest to zachowanie godne rzeczy pospolitej, a nie Polski.

  JEST PAN MI OBCY KULTUROWO!
 • @Oświat 08:40:13
  "KK jest obcym tworem z poza krajów słowiańskich."

  Wierzenia Słowian, a co za tym idzie organizacja życia duchowego zasadniczo nie różniła się od dekalogu.
  Jedynie muszę przyznać rację, że centralizacja władzy jest szkodliwa czy to duchowej czy świeckiej.
 • @werka1321 08:51:01
  ....Wierzenia Słowian, a co za tym idzie organizacja życia duchowego zasadniczo nie różniła się od dekalogu.....

  Z pewnością były całkowicie odmienne. Nie na kolanach i nie z grzechem pierworodnym, nie z ,, moja wina, moja wina, moja wielka wina”.
  Nie modlono się do trupa na krzyżu, nie nadstawiano drugiego policzka.
  Z tym ostatnim, z tym nadstawianiem drugiego policzka, to już całkowity i kompletny odlot. Bo jak ci wybije jedno oko, to by wynikało, że masz mu do wybicia nadstawić drugie oko.
  KK robi z człowieka niewolnika na kolanach, w wierzeniach słowiańskich tego nie było, nie było tego też w wierzeniach u starożytnych Greków, Rzymian, Egipcjan, innych ludów.
 • @werka1321 08:51:01
  Kolejna co chwali się niewiedzą?
  Dekalog i jego pierwsze główne przykazanie to: "NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ", a organizacja życia duchowego Słowian to był politeizm. Krystowierczy monoteizm wykluczył/wymazał Drzewo Życia gdzie są dwaj główni Bogowie antagoniści, którzy uzupełniają się - Korona drzewa nie istnieje bez korzeni i odwrotnie, a Żymskie France odcięły nam korzenie!
  Zeus-Hades, Perun-Weles, Białogłów-Czarnogłów
  Gwiazda dawida symbolizuje dwie trójce antagonistyczne ale komplementarne! Powiadam Wam, o to wielka tajemnica wiary.W sobotę jak znajdę czas i natchnienie, skrobnę notkę w temacie gwiazdy dawida.
 • @ikulalibal 00:36:06
  O witam, bardzo ładnie Pan nam się tutaj przedstawił: określenie "osioł trojański" bardzo dobrze koresponduje z Pańską obecnością na Neonie, a na moim blogu zwłaszcza. Coś merytorycznego wydalisz z siebie, czy czekasz na wytyczne od mocodawców?
 • @wk..ny 09:13:43
  "Kolejna co chwali się niewiedzą?
  Dekalog i jego pierwsze główne przykazanie to: "NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ",

  Dlatego użyłam słowa "ZASADNICZO" nie doczytał Pan ?
 • @Oświat 09:10:08
  "z tym nadstawianiem drugiego policzka"
  bo to jest religia stworzona dla niewolników, żydzi krystowierstwa nie wyznają, bo oni wiedzą o dwóch słońcach - dwóch bogach komplementarnych, czego symbolem jest gwiazda dawida.
  Papieże watykańscy rzucali klątwy na Polskę, a agent Kremówka 007 usadzony na tronie piotrowym w celu rozkradzenia przez Jewrounię Polski, nawet ich nie odwołał, taki z niego Poliniak pełną gębą z matki z pochwą w poprzek.
 • @werka1321 09:19:23
  Zasadniczo co do zasady: "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe", krystowiercy nie mają nic wspólnego! Pochwała i promowanie niewolnictwa w żydobiblii jest powszechna!
  Czytam właśnie mitologię słowiańską synowi codziennie na dobranoc i w porównaniu do żydobiblii jest diametralnie inna, promocji i pochwały niewolnictwa nigdzie nie znalazłem jak na razie.
 • @Oświat 08:40:13
  Ci, którzy przyjechali "na sowieckich czołgach", to też obcy twór; jak chce Pan ich stąd usunąć?
 • @Oświat 09:10:08
  "Nie na kolanach i nie z grzechem pierworodnym, nie z ,, moja wina, moja wina, moja wielka wina”.

  Chrzest zmywa z nas jakiekolwiek poczucie winy/zobowiązania względem drugiego człowieka - czy uważa Pan to za cos złego ?

  I proszę mi wskazać cytat gdzie Bóg przymusza czczenie go na kolanach ? ( a nie w uczynkach i mowie )

  Czekam.
 • @wk..ny 08:46:03
  Jednak prymityw.
  Też nie widzę żadnej opcji współpracy z takimi- zwykle zresztą okazuje się, że to zazwyczaj jacyś zadaniowani sekciarze.
 • @wk..ny 09:24:09
  ""z tym nadstawianiem drugiego policzka"
  bo to jest religia stworzona dla niewolników,"

  To wymyślili ludzie czy Bóg ? Dał nam Wolną Wolę czyli Wolę Życia i wyposażył w instynkt samozachowawczy aby tej naszej Woli, Życia bronić.

  "Nadstaw drugi policzek" biorąc pod uwagę przymiotami jakimi nas obdarował ma raczej wymiar mentalny ale nie ma nic wspólnego z obrona konieczną swojej wolności, życia i zdrowia.

  Wyjaśniałam to już kilkakrotnie : "Nie zabijaj" ma za zadanie chronić nie tylko ofiarę ale i oprawcę, każdy jest wyposażony w instynkt samozachowawczy i może nastąpić sprężenie zwrotne. I tak z ofiary może się zrobić kat kata i jest to w pełni uzasadnione bowiem nikt nie ma prawa podnosić ręki na wolność, życie, zdrowie drugiego człowieka.
 • Wanda, co ....
  Pamiętacie legendę o Wandzie co nie chciała Niemca?
  Wanda córka króla Wandala, który ze swoimi wojownikami, wandalami rozwalił i rzucił na kolana rzymskie imperium. Zdobył i spustoszył Rzym.
  Fakt historyczny
  Jeśli Macedończycy byli Słowianami, to ich słowiański władca Aleksander syn Filipa, pobił niezwyciężonych Achajów, ( Greków) a następnie podbił imperium perskie.
  Ci, jak ich nazywali Grecy, barbarzyńcy z północy, wolne słowiańskie narody, nie tylko nie dali się podbić, ale zwyciężali i niszczyli imperia położone na południu.

  https://cdn.whatnext.pl/uploads/2020/10/cesarstwo-rzymskie-mapa.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:29:37
  Ci, którzy przyjechali "na sowieckich czołgach".....

  kto przyjechał to przyjechał. Gdyby nie te sowieckie czołgi, to by Polski nie było, a tak mamy kraj, Polska została odbudowana i uprzemysłowiona.
 • "Podbili nas z wykorzystaniem
  "konia trojańskiego" pod postacią "dobrego żyda Jeshue"."
  --------------------------
  To nie tak!
  Czarcie plemię - a Jezus Chrystus - to nie to samo. Jezus Chrystus ma być i jest dla ludzi lekarstwem na czarcie plemię. Przecież on w głównej mierze przybył na Ziemię po to aby nam uświadomić to:
  *****************************************
  "waszym ojcem jest diabeł..."
  "po owocach ich poznacie"
  "tak, tak - nie nie - a reszta od Złego pochodzi."
  ******************************************
  Gra idzie o to aby ludzie uświadomili sobie z kim dzielą Ziemię - więc mają z tego tytułu obowiązki wobec siebie i wobec tych, których powinni po owocach ich poznać. Tłumaczenie sobie tego tak, że a to oni całą forsę przejęli, politykę, media, uniwerki - to są tylko konsekwencje tego, że mamy do czynienia z czarcim pomiotem.
  Wniosek?
  Podbili nas - bo nie potrafiliśmy się obronić - ale podbili także Indie czy w ogóle Azję prawie w całości - i wcale tego nie dokonali na "Jeshue" - chociaż próbowali.
  Czarci pomiot na Ziemi to nie są żarty dla ludzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:58
  A tak ogólnie to nie wiem , czy nie lepiej się stało, że po wojnie mieliśmy Bieruta, Cyrankiewicza, Gomułkę, a nie tych panów z Londynu co wiali przez Zaleszczyki.
  Była reforma rolna, była odbudowa, były budowane szkoły, szpitale, fabryki.
  Były bezpieczne granice.
 • --------- poczytajmy .
  https://sbc.org.pl/Content/320121/Publikacja-KC-7646.pdf
 • @demonkracja 09:51:23
  ---- gdyby Jezus miał przynieść coś dobrego światu wiedza o nim byłaby ZAKAZANA !!!!!!!!!.

  Czy coś takiego ma miejsce ? religia katolicka to ! cywilizacja ŚMIERCI .
  Sławianie to Cywilizacja ŻYCIA.
 • @werka1321 08:51:01
  Ciekawostka
  Teza historyków, jednak potwierdzona doświadczeniem i tysiącletnimi obserwacjami.
  Najbardziej nienawidzą się i nawzajem niszczą religie podobne do siebie.
  Bo stanowią konkurencję, alternatywę.
  "Kochaj bliźniego swego.
  A któż jest tym Bliźnim ?".
  Są b.prawdopodobne teorie że za młodych, nieodnotowanych nigdzie lat, młody Jeszua razem z wujem podróżowali na północ.
  By kupować srebro.
  Tam poznał inne światopoglądy zakładające równość i rolę wspólnot rodowych.
  Nawet jest mowa o kontaktach z druidami.
  Mógł nie być Typowym Żydem.
  Zindoktrynowanym przez obowiązkową edukacje religijną.
  Mógł doznać duchowego oświecenia.
  Mieć uniwersalistyczne podejście, zbyt "greckie".
  Chwiejące judejskim światopoglądem.
  A jako taki stał się groźny.
  Niekoniecznie podrzucono nam "Jego" religię.
  Wielu przeciwników twierdzi że tak naprawdę "stworzył ją" Paweł z Tarsu.
  Fałszując pierwotne nauczanie i instrumentalizując je.
  Dla Bizancjum stała się świetnym narzędziem podboju, gdy pierwszy Rzym upadł.
  I dopiero od niedawna, choć w kalekiej formie wraca ona na właściwą drogę.
  Stąd tak liczne ataki na prywatne Objawienia kłócące się z tym co chcieliby wciskać nam ci którzy mienią się Ojcami Kościoła.
  Dawnymi i obecnymi.
  A jest ich coraz więcej.
  Synagoga Szatana.
  Jeśli tak, Sąd wciąż wisi nad ich głowami.
  I są tego świadomi.
 • @ninanonimowa 10:13:08
  --------------------
  "---- gdyby Jezus miał przynieść coś dobrego światu wiedza o nim byłaby ZAKAZANA !!!!!!!!!."
  --------------------
  Słusznie!
  W czym jest boski deal?
  Aby czarci pomiot zechciał z własnej woli rozprzestrzeniać po świecie wiedzę o zaistnieniu Jezusa Chrystusa - pozwolono mu na przenicowanie nauk Jezusa pod siebie o 180 stopni.
  Wniosek?
  To od ludzi zależy aby te nauki własnym rozumem odnicować - i działać, działąć, działać!
 • @demonkracja 10:23:03
  Nie dosłownie, słowo w słowo.
  Zgadzamy się.
  I żaden "fiku miku labilny" nie da rady bruździć.
  Jeszua był i Jest rewolucjonistą.
  Równość Ludzi.
  Wszyscy są Ludźmi.
  Nie Ludźmi i bydłem.
  Dziećmi Boga.
  Zaraz, zaraz, po 2 tys. lat ktoś się też temu przeciwstawił.
  Tak jak wcześniej pewien książę wychowywany w cieplarnianych warunkach.
  Wszyscy są Ludźmi.
  Mają prawo do Zbawienia.
  Tak czy inaczej pojmowane, bo kultury różnie to ujmują.
  A inni, zwani czarcim pomiotem, związani ze światem materialnym nienawidzą czegoś co wyrasta poza ich zrozumienie.
  Bo nienawiść jest tak łatwa.
  Daje tak łatwe poczucie wyższości.
  A Dobro wymaga samopoświęcenia.
  Co oni mogliby poświęcić?
  AVE.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:58
  Prymityw?? Tylko dlatego, że nie zgadzam się na nazywanie mojej ukochanej Polski "rzeczą pospolitą"?? Nazwę tę nadał okupant czyli Żymska Franca. Pan nie załapał się na ewolucję ludzkość, w Nowej erze Wodnika dla takiego ciemnogrodu jak Pan nie ma miejsca, zaszczep się Pan, zrobi Pan przysługę PoLachom.
 • Toś mi kolego zrobił dzień. Dzięki serdeczne.
  "Mapa z 814r pokazuje ziemie Słowiańskie wraz z Grecją."

  Ta mapa nie jest nawet z 1814 roku. Te mapy, to wytwór z dwudziestego wieku. Poza drugą, która pochodzi z 1869 roku. To nie są żadne dowody, tylko wciąż hipotezy historyków.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Oświat 08:36:18
  //Podejrzewam, że Macedończycy to też Słowianie //
  Zamiast podejrzewać to lepiej zajrzyj
  do podręczników historii , zapoznaj się
  z dziejami Macedonii , zobacz imiona
  pierwszych władców i nazwy dynastii ,
  i wreszcie samą karierę Aleksandra ,
  to się przekonasz ,że
  ta starożytna Macedonia
  nie ma nic wspólnego ze Słowianami ,
  zresztą dlaczego Grecy wymusili zmianę
  nazwy "Macedonia " na "Macedonia Północna "
  wg mnie bez sensu ale nie jestem Grekiem ,
  chociaż jeśli współcześni mieszkańcy Macedonii
  mówią językiem słowiańskim i nie mają
  żadnych ,najmniejszych podstaw do schedy
  po starożytnej greckiej kulturze , to
  pretensje Greków wydają się uzasadnione
  bo Słowianie pojawili się na Bałkanach ,
  dopiero po upadku imperium rzymskiego
  Wszystkie te próby dowartościowania Słowian
  Gotami czy Wandalami to "historyczny infantylizm "
  bo nasza słowiańska obecność w Europie
  nabrała znaczenia u schyłku 6 wieku
  gdy Awarowie wykorzystywali nas
  do rajdów na Bizancjum . Warto poczytać
  o relacjach słowiańsko- awarskich
  chociaż nie należą do zbyt przyjemnych
 • @wiedzajestwksiążkach 12:05:18
  ----- MAPY do kupienia ! rozwieją wiele wątpliwości.
  https://www.swiatksiazki.pl/lechia-sarmacja-scytia-atlas-historyczny-6734187-ksiazka.html
 • @Oświat 09:49:40
  Odbudowali Polskę Polacy. Niestety pod zarządem - i to bardzo kiepskiej jakości, tych "z czołgów".
  Oni tylko przeszkadzali jak mogli, ale teraz twierdzą, że to ich zasługa.

  Niestety, dzieci "tych z czołgów", którzy przejęli władzę po 89 - są dużo gorszej jakości. Ale i tak Polska rozwija się nader pomyślnie, co jest solą w oku "wiadomych" - żądają opłaty za to, że "pozwolili nam się rozwijać".
 • @Oświat 09:57:23
  Wstyd, że poważny człowiek pieprzy takie farmazony.

  Ci, którzy zwiali przez Zaleszczyki to popłuczyny już tylko tych, którzy walczyli o niepodległość.
  Do tego ci z Londynu - to raczej opcja ND a nie piłsudczykowska.

  Fakt,że możliwe, że odegraliby tę samą rolę, co ci "po 89".
 • @ninanonimowa 10:13:08
  Ależ przecież faktycznie nauka Jezusa jest utajniona - zwłaszcza w KK.
  Zamiast Jego nauki jest jakiś kult śmiertelnych tortur.
 • @wk..ny 11:23:37
  Rzeczpospolita - dla Polaków ją tworzących - oznaczała rzecz wspólną, a więc taką, której wszyscy powinni służyć i o nią dbać.
 • @wiedzajestwksiążkach 12:05:18
  wiedza jest w książkach - była! w tych spalonych :(
  Przytoczone mapy nie są wytworem "turbosłowian", a Franków i Niemców, czyli naszych odwiecznych wrogów, o zakłamywanie historii i geografii na naszą korzyść nie podejrzewam ich. "Czystość" genetyczna na terenach Polski świadczy o tym, że w starożytności nikt nas nie podbił.

  Stosuje Pan narrację okupanta, który prawie wszystko zniszczył, zawłaszczył i mówi, że nie ma dowodów..

  Pozdrowił
 • @wk..ny 13:33:56
  No dobrze, ale o co tak naprawdę chodzi w tym wpisie poza pokazaniem kilku map?
 • @Yarpen Zirgin 13:40:25
  Super pytanie, bo dowodzi niezbicie, że żydo-katolik i proces myślowy to byty, które nigdy nie występują jednocześnie.
 • @Rzeczpospolita 14:07:12
  Ważna sprawa: Jak się do mnie zwracasz, to najpierw się zamelduj i zapytaj o pozwolenie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:55:32
  Republika - łac. res publica – dosł. rzecz pospolita, rzecz publiczna, rzecz stworzona pospołu.

  Pan sobie przemyśli w wolnej chwili, czy jest możliwa budowa rzeczy publicznej - "rzeczypospolitej" na bazie czynnika kulturowego właściwego jednemu tylko składnikowi etnicznemu takiej wspólnoty, w dodatku czynnika mocno już zdegenerowanego (1000 lat żydo-katolicyzmu) i z każdym rokiem słabnącego -?
  A poza tym na jaką cholerę potrzebna nam taka wspólnota, w której elementem silniejszym, choć nie liczniejszym, jest element nam wrogi.

  Zakładając uczciwość pańskich intencji, trzeba stwierdzić jednoznacznie, że pańska propozycja jest utopią, absurdem niemożliwym do realizacji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:55:32
  'Odwołanie bezpośrednie do nauki Jezusa - ta nauka, co do zasad jest tożsama z ideami słowiańskimi (...)'

  czyli z jakimi zasadami? co to za zasady? bo ja nie widzę nic wspólnego między zasadami Słowian a zasadami Jeszua.
 • @Rzeczpospolita 14:21:17
  Zna opowiadanie o mądrej i głupiej żabie?
  Dlaczego przeżyła ta głupia?
 • @kowalskijan584 15:12:24
  Miałem napisać notkę"Między polskością a katolicyzmem".
  Ale za gorąco. Polak w taki czas leży pod gruszą na dowolnie wybranym boku.
 • @Yarpen Zirgin 13:40:25
  Pańska ułomność intelektualna nie pozwalająca Panu na kojarzenie faktów i przeprowadzenie logicznego wywodu przyczynowo skutkowego nie jest moim problemem.
 • @Rzeczpospolita 14:21:17
  Pan sobie przemyśli w wolnej chwili:
  V–I wiek p.n.e. – klasyczna Republika rzymska, skąd wywodzi się termin republika (łac. res publica)
  Łacina i Żym to nie nasza kultura, nie nasza bajka.
  Używając nazwy wymyślonej przez okupanta w jego języku na dodatek, przysługuje się Pan mu. Polacy nie gęsi, swój język mają, a także tysiące lat historii państwowości, nie musimy robić kalki od kogoś.
  Z jednej strony odrzuca Pan religię okupanta, a z drugiej bezrefleksyjnie przyjmuje ustrój polityczny okupanta, mam dysonans poznawczy względem Pana osoby.
 • @wk..ny 16:52:03
  Ciekawe. Zamiast odpowiedzi mamy ad personam, co wskazuje, że nie jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.
 • @wk..ny 17:37:38
  "Z jednej strony odrzuca Pan religię okupanta, a z drugiej bezrefleksyjnie przyjmuje ustrój polityczny okupanta"

  Jaki ustrój ma Pan myśli, bo nie wiem?
 • @Rzeczpospolita 21:18:13
  Republika to nie polskie słowo, a rzecz pospolita to głupie tłumaczenie z języka Żymian na język PoLachów. Może źle się wyraziłem, ale chodzi o nazwę, a nie o ustrojach tu mowa.
 • @wk..ny 23:58:10
  Przykro mi, ale jaki koń jest, każdy widzi.
 • @wk..ny 23:49:13
  Jednak jest Pan ograniczony w swej propagandzie antypolskiej.

  Przecież podstawę ustroju Rzymu - ustrój na bazie wspólnoty - czyli Res Publica, podsunęli dziczy Etruskowie - to po porwaniu Sabinek. Po prostu, skoro kobiety zaakceptowały współżycie w ramach bandy, to, aby nie wprowadzać dalszych podziałów, trzeba było nauczyć ich cywilizowanych zasad współżycia.

  A Etruskowie - jest sporo uwag na ten temat (blokowanych przez oficjalną naukę), to lud pochodzenia słowiańskiego.

  I to dzięki tym zasadom Rzym się rozwijał.

  Manipulatorzy - do których i Szanownego można zaliczyć, przedstawiają, że Rzym dokonywał podbojów drogą militarną.
  Tymczasem chodzi o to, że inni przyłączali się do Rzymu z racji prostych praw obowiązujących wszystkich - zgodnie z podstawą ustrojową.
  Element militarny był tylko dodatkiem.

  Oczywiście - z czasem przestano przestrzegać zasad i z republiki zrobiono cesarstwo. Ale tak się ZAWSZE dzieje, gdy dana formacja wchodzi w okres schyłkowy - następuje centralizacja władzy i wyłączenie z wspólnotowości grup. U nas są to sędziowie, prokuratorzy. Osobną kastą chcą być też posłowie - i to dziedziczną.

  Oczywiście, że Żydzi ZAWSZE pojawiają się w takim środowisku i dążą do przejęcia wpływów i "wykupienia " sobie uprzywilejowania - stając się swoistą "szlachtą" z której rekrutuje się przedstawicieli do prominentnych stanowisk.
  I zawsze to przyspiesza upadek struktury.

  I jeszcze. Nie da się "uleczyć" tego procesu poprzez "poprawę" różnych struktur. One muszą upaść. Dopiero na gruzach można zbudować coś nowego.
  I o tym można dyskutować - co chcemy uzyskać i jak to zrobić.

  A tacy jak autor - bardzo przeszkadzają i wspierają istniejący system.
 • --------- strzyżono czy golono !?
  ------ a jeżeli żyjemy w kraterze , jesteśmy jego więzniami , a prawda nie jest ani moja ani twoja - A ZUPEŁNIE INNA ?!.

  Na jaki szczyt wspinał się Syzyf ?.


  https://www.youtube.com/watch?v=5d7e9lj8BQw
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:18:38
  "Oczywiście, że Żydzi ZAWSZE pojawiają się w takim środowisku i dążą do przejęcia wpływów i "wykupienia " sobie uprzywilejowania - stając się swoistą "szlachtą" z której rekrutuje się przedstawicieli do prominentnych stanowisk."

  Za ten kawałek daję 5*.
  Proszę teraz odpowiedzieć, co doprowadziło Cesarstwo Rzymskie do upadku?
  Czy słusznie indoktrynuje się nas, że Neron to wariat i barbarzyńca (na równi tępił Żydów i chrześcijaństwo)?
  - Może Neron już wtedy wiedział to, czego Pan wiedzieć nie chce lub o tym zapomina?
 • @Rzeczpospolita 13:57:43
  Neron to opozycja chrześcijaństwa - w odniesieniu do pierwszych chrześcijan.
  Pytanie: po co się pchali do Rzymu?
  Nauka Chrystusa była kierowana do Żydów w Palestynie.
  Zatem zwalczanie chrześcijan przez Nerona było napuszczone przez Żydów, którzy obawiali się utraty interesów.
  Neron - jako cesarz, bał się, że chrześcijanie przypomną republikańskie podstawy Rzymu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:31:11
  Prostsze wyjaśnienie, że Neron szukał kozła ofiarnego do zwalenia winy za pożar Rzymu w 64 r. n.e., o którego podpalenie go oskarżano (vide Tacyt, Roczniki XV, 44), nie przyszło Ci do głowy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:31:11
  //Neron - jako cesarz, bał się, że chrześcijanie przypomną republikańskie podstawy Rzymu. //
  Chrześcijanie to mieli wówczas w głowach koniec świata
  a nie jakieś pokusy osłabiania cesarstwa , poza tym
  było to środowisko bez żadnego pomysłu
  na przyszłość bo tej przyszłości miało nie być ,
  i dlatego władze nawet nie z przesłanek religijnych
  lecz z uwagi na zupełny brak zaangażowania
  w jakiekolwiek inicjatywy społeczne były wobec
  chrześcijan wrogo nastawione , zresztą nie tylko władze
  ale także zwykli mieszkańcy Rzymu
  Tacyt w "Rocznikach " :
  //ci którzy ujawnili się – jako chrześcijanie – zostali schwytani jako pierwsi, a następnie przez ich zdradę  reszta, która została potępiona nie tyle za zbrodnie podpalenia co, za nienawiść do rasy ludzkiej.//
 • @Rzeczpospolita 00:37:10
  Byle ni erabinów z Otwocka. Żydostwo wychodzi w każdym niemal wpisie Bo trudno być cywilizowanym na dwa sposoby. Żyd zawsze wyjdzie
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:31:11
  Neron rozpoczął przekopywanie Przesmyku Korynckiego. Wykorzystał w tym celu 6 tysięcy żydowskich niewolników - większość z nich zginęła.

  Czy więc rzeczywiście Żydzi inspirowali Nerona do zwalczania chrześcijaństwa?

  Poza tym zapomina Pan, że w ślad za chrześcijaństwem podążali Żydzi, którzy zakładali swoje gminy - pierwsza żydowska gmina w Europie powstała właśnie w Rzymie - w kolebce europejskiego żydo-chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo stało się dla Żydów pasem transmisyjnym dla ich działalności.

  Poniżej fragment wykładu (urodzonego 60 lat temu w Moskwie, a od 30 mieszkającego w Izraelu) rabina Pinhasa Połońskiego, który w Wielkiej Chóralnej Synagodze w Petersburgu (d. Leningrad) powiedział co następuje swym współwyznawcom:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/06/Globalny-Judaizm.jpg

  „… Nauczono was, że judaizm nie jest religią mesjańską. Otóż tak nie jest! Judaizm jest religią misyjną na ziemi, dzięki naszym filiom – chrześcijaństwu i islamowi – szerzymy nasz pomysł dla ludzkości. A teraz będziemy pracować bezpośrednio z ludzkością! To znaczy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i islam spełniły najważniejszą misję historyczną. Przekazali ludzkości wiedzę o narodzie żydowskim. … Po tym wspaniałym przygotowaniu możemy wreszcie porozumieć się z ludzkością! Dlatego zamierzamy zaoferować Nową (Jedwabną?) Drogę na poziomie Solomona i zamierzamy ją zaoferować w krótkim czasie. To jest przekształcenie judaizmu w uniwersalną religię ludzkości. To przygotowanie jest w pełnym rozkwicie! „
 • @Wican 16:39:03
  A na jaki sposób ucywilizowany został Wican, czyż nie na żydo-katolicki, a więc na judeo-chrześcijański, czyli na żydowski -?

  Wican jesteś mentalnym i co gorsza duchowym Żydem. Możesz to jednak w zwalczyć i pokonać w sobie Żyda - musisz po prostu palnąć sobie w łeb. Nie będzie to wielka strata, bo łeb i tak jest pusty.
 • @Yarpen Zirgin 15:48:22
  Tak, ale to Żydzi zwalili winę i skierowali odium na chrześcijan.
  Nie przyszło ci to do głowy?
 • @puuuq 16:15:29
  Jedyne, że te sprawy są obecnie manipulowane. A warto byłoby przedstawić jak to faktycznie było.
  U nas - dużo namieszał bajkopisarz Sienkiewicz. A jego potomek wywołał pożar. Budki.
 • @Rzeczpospolita 18:15:59
  Ma Pan po...ne.

  Jakoś zupełnie nie widzę odwołań do Jedwabnego Szlaku, a przecież to Żydzi kontrolowali handel z Chinami.
  Stąd ich olbrzymi kapitał.

  Ale potrzebowali systemu dystrybucji - stąd we wszystkich ośrodkach władzy tworzone były faktorie żydowskie. I były one wspierane przez wszystkich władyków, gdyż dawały dostęp do towarów luksusowych.
  A na tym się opiera władza.
  Taka sytuacja dawała wgląd w organizacje życia społecznego - czyli doskonały wywiad i możliwości wpływu.
 • @Rzeczpospolita 18:54:03
  Neron nie był głupi - umiał przecież śpiewać.
  Patrz porównanie z Kukizem.

  Za negatywną ocenę Nerona - winię Sienkiewicza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:24:30
  Nie to było istotą mojego komentarza, ale fakt, że najpierw następował podbój żydo-chrześcijański, a dopiero w ślad za nim pojawiały się żydowskie gminy. Żydo-chrześcijaństwo torowało drogę "narodowi wybranemu".
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:27:23
  To nie jest dobre porównanie, bo Kukiz jest głupi jak but - przynajmniej jeśli idzie o politykę.

  "Za negatywną ocenę Nerona - winię Sienkiewicza."

  Negatywna opinia o Neronie jest tak stara jak żydo-chzreścijaństwo. Sienkiewicz miał tylko szczęście posłużyć się postacią Nerona i historią przypisaną mu przez żydo-chrześcijaństwo - stąd nagroda Nobla.

  Niestety, z historią Sienkiewicz był na bakier, bo nie wiedział i nie rozumiał, że upadek Polska zawdzięczała i zawdzięcza Kościołowi.
 • @Rzeczpospolita 20:19:05
  Jak napisałem - ma Pan po...ne.

  Inwazja żydowska - czyli tworzenie sieci dystrybucji we wszystkich ważnych regionach ówczesnego świata - trwała od dłuższego czasu. Przynajmniej kilkaset lat dłużej - w czasie tzw. niewoli babilońskiej Żydzi przejęli kontrolę nad handlem Jedwabnego Szlaku. W pobliżu i na trasie - osiedlały się pokolenia (10 pokoleń). Pozostałością są choćby Karaimowie. Ale ślady są też w innych rejonach.

  Oczywiście - to nie było natychmiastowe przejęcie, ale w czasach Chrystusa - już była dominacja.

  I problem - to nie było żydochrześcijaństwo - bo przecież nie ma mowy o chrześcijaństwie. Natomiast Żydzi mogli czuć się zagrożeni nową sektą i to o korzeniach też z Palestyny, a zatem ci ludzie mogli znać tajemnice ich wpływów. Stąd dążenie do eliminacji zagrożenia.
 • @Rzeczpospolita 20:26:38
  Kościół się przyczynił, ale zarzewie pojawiło się wśród szlachty już wcześniej. Na zasadzie cywilizacyjnego odstępstwa od zasad.

  Idea polskości była i jest bardzo silna skoro upadek nastąpił dopiero po blisko trzech wiekach.

  A taka UE - już po 50 latach weszła w stan upadku, Rosja sowiecka - niewiele dłużej. A są to idee cywilizacyjne.
  Napoleon - miał chyba ze 20 lat, a Hitler 12.
  Teraz mamy USA - kiedy upadną?
 • @Wszyscy
  Dziękuję Wszystkim za odwiedziny i dyskusję.
  20 lat temu widząc ściemę WTC obudziłem się. Zacząłem poszukiwać Prawdy, zadawać pytania. W pewnym momencie dotarłem do okultyzmu i wycofałem się z tematu, pewnie ze strachu przed nieznanym. Z drugiej strony ujrzałem wszechobecne kłamstwo; Matrix. Prawda ukrywana, zatajana, tego byłem pewien, ale oprócz samych teoretycznych koncepcji logicznych scenariuszy opartych na strzępkach faktów nie miałem nic.
  Aby mieć wpływ na teraźniejszość, a zwłaszcza przyszłość, należy znać przeszłość. Wszystko co się teraz dzieje, ma swe korzenie w praprzeszłości, na samym początku kto/co był? 10lat temu zostałem blogerem NE, wtedy nazwa mojego bloga jak i sam nick były niezrozumiałe dla reszty użytkowników portalu, pewnie teraz nadal dla większości ;) Dzięki internetowi mam szybki dostęp do wiedzy, której dużo przyswajam, a następnie analizuję. Niestety analizując starożytność jest tylko żydobiblia i kilka innych mitologii oraz masa kłamstw historycznych. Poszukując Prawdy, w zakresie mych zainteresowań stanęła mitologia Słowiańska, której w przeciwieństwie do żydobiblii, czy mitologi Rzymskiej, nigdy nie byłem nauczany i z niej egzaminowany! Dopiero po latach człowiek rozumie, że system edukacji to system indoktrynacji. Syna nie ochrzciłem, na religię nie chodzi, za to czytam mu na dobranoc mitologię słowiańską (Borowski/Wrona) jako bajkę z informacją kim i skąd jest i że żaden nawet "dobry żyd" Jeshua nie będzie miał nic do powiedzenia. Tłumaczę, że to są nasze bajki, dumnego Narodu spośród lasów i gór, a tamte to bajki pustynnych pastuchów kóz, co to siusiaki mają obcięte i wspólnie z synem śmiejemy się do łez z debili, co to siusiaki sobie kaleczą :) Szukając Prawdy znalazłem przy okazji Boga. którego istnieniu zaprzeczają wyznawcy Abrahamowi, a antagonistą Pana nieba jest Pan podziemia, występujący w wielu religiach, a przez krystowierców zrobiony Diabłem, aby parafian straszyć piekłem.
  Gdy uświadomiłem sobie, że Weles mym Bogiem, otworzyłem się na wiedzę, która mnie wcześniej przerażała, a przez Watykan tępiona przez wieki. Wiedźma płonęła na stosie za wiedzę, która obnażała monoteistyczny przekręt. Mamy wspaniałą historię niestety zafałszowaną przez zwycięzców. Podstępem na "konia trojańskiego" -dobrego żyda Jeshue, wprowadzono najpierw diaspory żydowskie, a następnie poprzejmowali władzę na Esterkę. Historia obecnych dynastii europejskich nie zaskoczyła mnie, jak i to, że królowa Elżbieta z rodu dawidowego składała pokłon królowej Etiopii z rodu salomonowego.
  Powyższa dysputa o Neronie i Rzymie jest właśnie tym co szkodzi nam PoLachom. To jest obca cywilizacja i toczy się wojna cywilizacyjna. Mapy z tej notki udowadniają, że w Europie były w IXw. dwa imperia. Franca Żymska oraz zjednoczone plemiona słowiańskie. Zarzuca mi się, że bez wiedzy historycznej neguję republikę, a ja neguję nazywanie mej Ojczyzny "rzeczą pospolitą". Demokracja słowiańska była rodowa (najmądrzejsi ze wsi, zazwyczaj starsi, ale Wojtasa cywilizatora krystowierczego ogłupionego alkoholem jak na dobrego parafianina przystało nie zakwalifikowali by) oraz wiecowa (jawna), słowo "demokracja"jak i "respublica", to nie są nasze nazwy. Tu dobry artykuł o demokracji Słowian: https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2017/11/06/demokracja-slowian/#more-13282
  Właśnie uświadomiłem sobie, że na zasadach demokracji Słowian awansowałem w firmie :)) W zasadzie od kiedy uświadomiłem sobie, że: "Jestem Kim Jestem" oraz "Jestem Jaki Jestem", przestałem walczyć, motać się, to ja jestem kreatorem mojej rzeczywistości i to ja decyduję. Jestem Wolnym PoLachem, potomkiem Hiperbolan, wspierają mnie Anioły. Wierzcie lub nie, ale dla ludzi z mojego otoczenia jestem przewodnikiem do oświecenia, dzięki mnie wiele osób nie dało się z CowIdiocić. Tak ma być, my na tej planecie żyjemy od zawsze (ci co mają duszę) reinkarnując się w coraz nowe wcielenia. Tak samo planeta odradza się. Koniec ery Ryb, to koniec parafian. Ludzkość nie zdała egzaminu na inteligencję, ci co oblali, bo dali sobie wstrzyknąć preparat zmieniający genom będący w III fazie eksperymentu, gdzie testy szczypawki mRNA na kocią grypę uśmierciły grypę wraz z nosicielem. Ja dbam o siebie i bliskich, otwieram popcorn i obserwuję. To ja jestem Panem swego losu, a Bogiem mym Weles.
  Płynę z prądem, w zgodzie z moim jestestwem i jestem szczęśliwy.
 • @wk..ny 22:47:02
  " "Jestem Kim Jestem" oraz "Jestem Jaki Jestem", przestałem walczyć, motać się, to ja jestem kreatorem mojej rzeczywistości i to ja decyduję. Jestem Wolnym PoLachem"

  To cenny stan ducha i coś w tym jest - tę wolność noszę w sobie od smarkacza, choć jako smarkacz o Słowianach nie wiedziałem prawie nic. Jednak wśród zdegenerowanego ludu Polakatolików sympatii to raczej nie przysparza.

  Gdy w syjonistycznym covidzie poszedłem do ZUS załatwić sobie emeryturę nie chcieli mnie wpuścić, bo chodzę zawsze bez onucy na twarzy. Wezwali policję, przyjechała i nic więcej. Pracownicy ZUS przyszli do mnie i wzięli dokumenty.
  _______________________________

  Dla tych co jeszcze nie wiedzą

  "Wiedźma płonęła na stosie za wiedzę"

  Etymologia rzeczownika "wiedźma":

  Słowo „wiedźma” wywodzi się ze staroruskiego „wiedma” i oznacza: „ta, która wie”. Wiedza nie zawsze, jak widać, była określana jako coś pozytywnego i to się nie zmieniło do dzisiaj.
 • @Rzeczpospolita 13:42:50
  Ja mam chrzest i komunię, mama myślała, że robi mi przysługę. Syna formuję już w duchu wiedzy kim jest. Mi ta cała żydowska mitologia śmierdziała od kiedy ją przeczytałem w liceum, a teraz mam wiedzę, że to przekręt.
 • @wk..ny 20:16:13
  Teraz masz nienawiść do chrześcijaństwa po tym, jak ktoś Ci wmówił, że to przekręt.
 • @Yarpen Zirgin 15:12:22
  Pierwszy w miarę uczciwy wpis żydo-katolika Yarpen Zirgin.

  Pan "wk..ny" napisał tak: "Mi ta cała żydowska mitologia śmierdziała (...)"

  A żydo-ktaolik "Yarpen Zirgin" odpowiedział: "Teraz masz nienawiść do chrześcijaństwa (...)"

  Zatem żydo-katolik "Yarpen Zirgin" przyznał pośrednio, że chrześcijaństwo to żydowska mitologia. - BRAWO, lepiej zreflektować się późno niż wcale.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031