Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 3390 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Who's The King? Czyli szukamy Lidera.. i wspólnego Celu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łączmy się, a nie dzielmy, potencjał w młodych sercach i umysłach poparty wiedzą i doświadczeniem starszych jest kluczem do wspólnego celu.

 „Who's the king” to tytuł utworu amerykańskiej kapeli Dog Eat Dog z lat 90, do posłuchania tytułem wstępu:

 

 

 

 

Mimo ewolucji moich preferencji muzycznych od tamtego czasu, ten utwór ciągle chodzi mi po głowie. Jego tytuł pasuje do tego o czym chcę tu napisać, a treść utworu dot. wydarzeń z 1991 roku gdy czarnoskóry Rodney Glen King został brutalnie pobity przez policję. Policjanci zostali uniewinnieni przez sąd, co wywołało zamieszki (Powstanie Rodney Kinga) na ulicach LA. „W zamieszkach zginęło 55 osób, a straty materialne wyceniono na ok. miliard dolarów” (za wikipedią). W efekcie zajść, dwóch policjantów zostało skazanych za brutalne pobicie Rodneya, a ten w cywilnych procesach wygrał 4 mln $ odszkodowania. Uniewinnienia brutalnej policji w Polsce to norma, a przykład zjednoczenia ludzi (zapewne o różnych światopoglądach i umysłach) we wspólnym celu inspiruje mnie do określenia tego celu, który nas wszystkich zjednoczy.

 

Zacznę od ustalenia celu. Cel z założenia ma być wspólny ponad wszelkimi podziałami, ma nas łączyć. Oczywiście istnieje podział na My i Oni. Zajmuję się ustaleniem celu dla Nas, który z oczywistych względów będzie bił w Nich. Definiując pojęcie „My”, mam na myśli wszystkich Polaków, którzy są bezwolnie, a niestety często bezwiednie niewoleni przez panujący system. „Oni” to architekci, strażnicy oraz beneficjenci odgórnie narzuconego systemu. My jesteśmy większością i w demokracji to My powinniśmy mieć władzę. System, dzisiejszy Matrix powstał przy kańciastym stole, gdzie dogadali się miedzy sobą czerwoni z różowymi, przedstawicieli Narodu Polskiego praktycznie tam nie było. Wielki ruch społeczny jakim była Solidarność został wydymany, a żaden z ich postulatów nie został spełniony. Wyszło na to, że robotnicy sami obalili socjalizm, czego wynikiem jest zniszczenie ich miejsc pracy i nastanie kapitalizmu kompradorskiego. Abstrahując od realności żądań Solidarności, chodzi mi o mechanizm i skutki ruchu oddolnego, który został przejęty przez agenturę.

 

Celem, który łączy Nas, a nie dzieli jest wolność, czyli Polska wolna od Nich.

 

Powyższe stwierdzenie to komunał, tak wiem, dlatego skonkretyzuję je:

Dość okradania Nas przez Nich! Myślę, że to hasło idealnie nadaje się na wspólny sztandar, pod którym ramię w ramię może iść: bezrobotny, robotnik, rolnik, emeryt, inżynier, lekarz, menadżer, właściciel firmy małej jak i dużej oraz wielu innych mieszczących się w definicji „My”.

Okradanie to wszystko to co bije w Nasz byt ekonomiczny, wymienię najważniejsze moim zdaniem:

- Podatki (są potrzebne, ale suma obciążeń jest dużo za duża, do tego skomplikowany niewydolny system ich ściągania jest kosztowny). Nasze podatki są marnotrawione przez hydrę urzędniczą (strażnicy, a zarazem beneficjenci takiego stanu rzeczy), której ciągle mało i tylko o podniesieniu podatków myśli, czy też wprowadzaniu nowych – Kataster – gwóźdź do trumny wszystkich, a w szczególności mniej zamożnych posiadaczy własnego kąta. Jego wprowadzenie dopiero otworzy oczy wszystkim o skali złodziejstwa, ale niestety wtedy będzie już za późno na jakiekolwiek zmiany.

- Światowy System Finasowy ( w sumie to powinno być na pierwszym miejscu) stworzony do dojenia gojów przez Eskimosów poprzez inflację.

- limity CO2 podobny wynalazek jak Światowa lichwa.

- GMO i różne bezsensowne patenty.

- ZUS – to w sumie można zaliczyć do podatków, a w najlepszym razie do przymusowej piramidy finansowej, która gdyby nie kroplówka z budżetu zawaliłaby się już dawno, a tak przedłużana jest agonia, ja jestem pewien, że mojej emerytury nie zobaczę.

- OFE – kolejne dojenie gojów przez eskimosów

- ceny mediów, komunikacji miejskiej w zawyżonych cenach, aby ratować budżety miast po wtopie z imprezą pod nazwą Euro2012

- prywatyzacja majątku wspólnego Polaków za kwoty niższe niż zapasy magazynowe, „złom” na hali produkcyjnej, czy też wartość gruntów.

- limity produkcyjne, nakazy, zakazy, pozwolenia, kary itp. (przerost w każdej dziedzinie)

Wymieniać można wiele, tutaj tylko nakreśliłem podstawowe moim zdaniem czynniki przyczyniające się do okradania Polaków masowo.

Niektórzy z Was używają określenia „Racja Stanu”, ja wolę go nie implementować do moich przemyśleń, z uwagi na autora tego, czyliNiccolò Machiavelli => Makiawelizm =>amoralizm, cynizm, wyrachowanie, brak skrupułów. Taka postawa jest mi obca, więc wolę zwykłe, proste: CEL.

Celem nadrzędnym jest „Dość okradania Nas przez Nich!”.Po osiągnięciu tego celu przyjdzie nam budować Nową Polskę, której filarem będzie: Wolność oparta na wartościach  chrześcijańskich. Myślę, że co do tej idei jest pełna zgoda, wiadomo, że „diabeł tkwi w szczegółach”, ale odrzucając wszelkie skrajności światopoglądowe jak ortodoksyjnych liberałów czy tez talibów (fanatyków) katolickich,  jesteśmy w stanie dogadać się co wyglądu naszej Polski. Już na chwilę obecną dorobek wielu Blogerów może posłużyć za „szuflady pełne ustaw”. Do osiągnięcia wspólnego celu jest potrzebna jedność mas społeczeństwa, z których wykreuje się oddolnie Ruch Narodowy. Jak urośnie w siłę, należy stworzyć partię i iść do wyborów pod wspólnym sztandarem, bez podziałów i animozji, osiągnięcie ustalonego celu jest priorytetem. Do tego potrzebni są lokalni liderzy tworzący lokalne oddziały, oplatające siecią całą Polskę, współpracujące ze sobą (nie rywalizujące o prym!!!). Tylko tak, oddolnie i wspólnie możemy stworzyć siłę będącą w stanie obalić republikę kolesi zabetonowaną u władzy. Mamy ustalony cel, przejdę teraz do określenie lidera.

 

Lider jako osoba przewodząca lokalnej grupie musi być tak samo jak cel akceptowalna przez wszystkich. I tu zaczynają się schody w postaci wszelakich antagonizmów działających w obie strony: stary nie poprze młodego, bogaty biednego, katolik ateisty itd. itd.. Proszę Was, wyzbądźcie się ich dla wspólnego celu i dobra ogółu. Lider przede wszystkim musi wierzyć we wspólny cel, wyznawać wolność opartą na wartościach chrześcijańskich. Lider to dla mnie synonim charyzmatycznego menadżera, który potrafi porwać tłumy i nimi kierować. Warunek konieczny, to być Polakiem i kochać Ojczyznę. Przedkładać dobro ogółu nad własne aspiracje, potrafić słuchać każdego, nie szufladkować ludzi na lepszych i gorszych. Lokalnymi liderami, powinni być młodzi ludzie (casus Estonii), w przedziale wiekowym 30-40lat. Takie osoby mają już doświadczenia życiowe, wiedzę, a co najważniejsze, nie są skażeni PRL-em, czy też Solidarnością, trudno wśród nich znaleźć agentów. Takie założenie oszczędzi oskarżeń o współpracę z PRLowskimi służbami czy też stropianowcami złodziejami, nie będzie babrania w pomówieniach czy też niejasnościach w życiorysach. Popierając takiego lidera będziemy mieli pewność nowej jakości. Pewnie starsi zaraz zaprotestują, dlatego prosiłem o wyzbycie się antagonizmów i własnych ambicji. Wy już byliście, mieliście Swoje 5 minut i to Wasze pokolenie zgotowało to co mamy teraz. Teraz młodzi muszą posprzątać tą Stajnię Augiasza, oczywiście z Waszą pomocą. To, że wykluczam starszych jako liderów nie wyklucza ich z Ruchu, wręcz przeciwnie, ich wiedza i doświadczenia życiowe są nam wszystkim jak najbardziej potrzebne. Lokalni liderzy muszą potrafić wyciągać to co najlepsze, najwartościowsze z tego co mają do przekazania starsze pokolenia. Ruch Narodowy musi być oparty na wspólnym działaniu wszystkich Polaków, inaczej nie da się!!  Łączmy się, a nie dzielmy, potencjał w młodych sercach i umysłach poparty wiedzą i doświadczeniem starszych jest kluczem do wspólnego celu.

Wiem, wiem, co poniektórym marzy się stróżowanie żyrandola, jak się sprawdzą, zdobędą zaufanie, obalą niejasności i pomówienia to kto wie.. W systemie kanclerskim, prezydent jest od reprezentowania kraju i Narodu na zewnątrz i przy świętach, tutaj nie widzę ograniczenia dla wieku (po za konstytucyjnym).Sprawdzenie wiarygodności jednej osoby jest dużo łatwiejsze niż wszystkich poszczególnych lokalnych liderów.

 

Pamiętajmy, nikt nic za nas nie zrobi. Wykorzystajmy NE do łączenia się, ale nie pod szyldem NE, nie pod samozwańczymi liderami tutaj obecnymi. NE to tylko medium dające nam możliwość pisania. Ile można pisać? Wkoło to samo.. Najwyższy czas wyjść sprzed swoich komputerów do ludzi, spotkać się i organizować w realu. Zakładać oddziały terenowe, budować sieć powiązań, tylko tak osiągniemy wspólnie określony cel. Tylko działania oddolne mogą dać nam sukces. Aby nie być gołosłownym, niniejszym ogłaszam powstanie oddziału Ruchu Narodowego dla miasta Poznania i okolic. Zapraszam wszystkich do współpracy, nie ważne ile masz lat, jakie masz wykształcenie czy też zawód wykonywany, każdy jest potrzebny. Trzeba jakoś zacząć, spotkać się, poznać, to jest pierwszy krok w drodze ku wolności. Mimo, że pracuję, mam rodzinę i różne obowiązki, znajdę czas aby spotkać się i organizować. Sam tego nie udźwignę, ale z Waszą pomocą nie widzę problemu. Najważniejsze, że chce mi się. Niech Wam też się zachce! Chętnych zapraszam do pisania PW, razem ustalimy pierwszy termin i miejsce spotkania.

To jest ostatni moment aby coś konstruktywnego zrobić, aby nie spełniła się moja wizja z poprzedniej notki: http://spartakus.nowyekran.net/post/84430,polska-a-d-2015

 

 

 

Korzystając z Waszej uwagi, przytoczę kilka miejsc Polski w rankingach, może to da ogólny pogląd dlaczego jest tak źle, mimo że z telewizorni ciągle sączy się propaganda sukcesu.

Demokracja (45 miejsce - demokracja wadliwa), Korupcja (41 miejsce),  PKB per capita (44 miejsce), Biurokracja (62 miejsce), zamożność obywateli (23 miejsce w UE), konkurencyjność (39 miejsce)Wskaźnik wolności gospodarczej (57 miejsce – umiarkowanie wolny, w 2008 roku 83miejsce – w zasadzie bez wolności [skąd ten awans????]), Innowacyjność (31 miejsce na 32 kraje badane). We wszystkich tych rankingach miejsce 1 to najlepsze, przytoczyłem w miarę aktualne dane z ostatnich lat, źródło większości: wikipedia.

Szukając rankingów natchnąłem się na ciekawostkę:

World Investment Report 2011 (Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju – UNCTAD): Polska szóstym najbardziej atrakcyjnym do inwestowania krajem świata. Kraków został natomiast uznany za najbardziej perspektywiczne miasto dla działalności innowacyjnej na świecie.

Interpretuję to jako: Polska dojną krową dla światowego kapitału. Co do Krakowa to ta innowacyjność to chyba innowacyjny mechanizm przejmowania kamienic, nie spotykany nigdzie indziej na Świecie. Sprostujcie proszę jeśli mylę się, bo nijak mi to nie koreluje z wyżej wymienionymi rankingami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • POPIERAM W PEŁNI
  i oczekuję na konkretne propozycje.
 • TYLKO
  niech nikt tutaju nie wyjeżdża z jakimiś okrągłymi stołami. Na dogadywanie się to już czas był i się skończył.
 • @lju 11:29:24
  chodzi mi o lokalnych liderów organizujących oddziały terenowe Ruchu Narodowego, muszą być ludzie, którzy to pociągną. Przecież pisze o szukaniu siebie nawzajem, spotkaniu w realu. Jak stworzy się sieć powiązań lokalnych oddziałów przyjdzie czas na budowę partii i wyłanianie demokratycznie oddolnie liderów. Skąd pomysł z dyktatorem? pisze przecież o wolności.. zamiast marudzić, zacznij organizować w swojej miejscowości odział Ruchu Narodowego. Jak masz lepszy pomysł, to z chęcią poczytam.
 • @policjant łapówkarz 11:29:23
  też tak uważam, "Wszyscy Won!" potrzebna nowa krew w polityce, nowa jakość, Naród musi odzyskać swój kraj.
 • @policjant łapówkarz 11:28:14
  ja konkretną propozycję dałem dla stworzenia oddziału Poznań i okolice, nie oczekuj tylko zabierz się za tworzenie w swoim mieście takiego oddziału.
  Ludzie, co z Wami jest? oczekujecie, że ktoś coś za Was zrobi :(
 • MOŻE
  nie "wszyscy won", bo tak się wylewa dzecko z kapielą, ale po prostu najważniejszym naszym celem powinno być odsunięcie ICH od władzy. Ja od 40 lat widzę w tv te same komusze ryje, albo ich komuszych potomków. Powinnismy wszelkimi sposobami po prostu ICH
  W Y P I E R D O L I Ć.
 • @policjant łapówkarz 11:47:31
  moje "wszyscy won" znaczy dokładnie to samo co Ty napisałeś. Łudzę się, że doły partyjne obecnych partii politycznych nie są tak skundlone jak wierchuszka, i wbrew interesom partyjnym poprą Ruch Narodowy. Wiadomo, że w partii awansują BMW..
 • Autor
  Bardzo dobry post napisałeś, nic dodać tu nie potrzeba, trzeba działac w REALU i to już!!!!

  Zobaczymy co uczyni z Twoim postem REDAKCJA NE, zajmiesz miejsce na pudle czy za chwil kilka post znajdzie się w piwnicy?

  To będzie ostateczny sprawdzian dla NE!

  Pozdrawiam serdecznie
 • @thot 12:05:02
  dziękuję za docenienie, też uważam, że to będzie sprawdzian dla NE.
 • @wk..ny 12:08:55
  Odbierz pocztę...proszę :)

  Za chwil kilka szydło z worka wyjdzie???!!!
 • WOLNY RYNEK ...
  Bardzo dobry artykuł ! Bardzo celne i konkretne uwagi !!!

  Na tym powinniśmy się skoncentrować !!!
 • @Ultima Thule 12:19:01
  Dziękuję i nakłaniam do tworzenia struktur w Pańskim mieście, proszę tylko pamiętać, aby nie zrażać ludzi i swój fanatyzm wolnorynkowy zachować dla siebie dla dobra przedsięwzięcia. P.S. w 95% zgadzam się z Twoimi i GPSa postulatami..
 • @wk..ny 12:08:55
  Zjednoczenie Polaków i sympatyków Polaków w Ruchu Narodowym niepotrzebnie wprowadza dublowanie, lub tylko inaczej nazywa zjednoczenie polskiej demokracji, jako czwartej władzy. Na początku musi być „Idea systemu Prawdziwej i Możliwej Równowagi Czwór- Władzy ”, jako katalizatora realnego wejścia do nowej ery z wyższą kulturą w przełomowym roku 2013. Bez szacunku dla wyższej kultury z niemożliwą równowagą 3 władzy, wszystkie działania są pozorne, skierowane na bicie piany. Polska Demokracja Kwantowa. Serdecznie Pozdrawiam.
 • No pięknie... k.... pięknie... -:)
  Nie wiem, czy Pan zauważył, że przy Pańskich zachwytach na d działaniem konstruktywnym - Hasło Przewodnie - wyszło Panu destruktywne.

  Kolejny ruch "ANTY-cokolwiek".
  Mieliśmy już marsze protestu, nawet przeci przemocy(???)

  Co na tych spotkaniach chce Pan zaproponować konstruktywnego (naprawdę)?

  Podziwiam entuzjazm -:)))
 • Ach, to skażenie PRLem i Solidarnością jest wadą
  uniemożliwiającą przywództwo ?

  Ma być jak w Holandii, przymusowa eutanazja tych, którym się zrabowało dorobek dwóch pokoleń.

  Ciekawa, czy ci wszyscy przeznaczeni do likwidacji to poprą,

  a może zabrać prawo do głosowania tym po 50-ce ?
 • @Brat Żorża 15:18:09
  Wszystko po kolei! Napisałbym więcej, to już mało kto by to przeczytał, niestety większość Polaków ma problem z czytaniem dłuższych tekstów.W tym poście chciałem ustalić cel, wspólny po za podziałami. Sposób dążenia do niego, do zjednoczenia różnych ludzi. Koszty, oczywiście, że jest ważna kalkulacja. Czego oczekujecie, że sam wszystko zorganizuję, sam ustalę koszty i je sfinansuję, sam napiszę nową konstytucję, sam napiszę nowe ustawy i Wam podłożę wszystko gotowe na talerzu? Wszyscy szukają wspólnego celu, który będzie łączył, a nie dzielił, mi wydaje się, że go znalazłem. Chodzi o to, że należy ruszyć tyłki sprzed komputerów i zacząć się jednoczyć w realu. Mam dosyć internetowych mądral, z pisaniny nic nie wynika..
 • @goodness 16:06:03
  nie chodzi o nazwy, sformułowanie Ruch Narodowy nie jest opatentowane przecież, to nie musi mieć żadnej nazwy, przecież to nie o to chodzi jak to będzie nazywać się. Ma to być oddolne jednoczenie się Polaków. Stoisz po stronie tych co za stwierdzenie "zdradzeni o świcie" tantiemy by chcieli ściągać..
 • @BTadeusz 16:20:03
  Ja nie chce zmian, ja chcę nowej jakości. Najpierw zburzyć, a następnie budować od nowa. Na zgniłym fundamencie wyremontowany dom prędzej czy później zawali się i tak. Konstruktywne jest podejście blogera Freedom do pieniądza i inflacji, wprowadzenie jego założeń jest takim zburzeniem dotychczasowej zgnilizny i budowa od nowa. Wszelkiego rodzaju dogadywanie się z obecnymi władcami nie ma sensu, wyjdą zgniłe kompromisy.
 • @interesariusz z PL 16:26:07
  podejrzewam, że nawet nie przeczytałeś, a jeśli tak, to nic z tego nie zrozumiałeś..
 • @autor
  Czcionka wybitnie zniechęca. Poza tym tekst w dobrym kierunku. W Warszawie różne ruchy BiK-ów już działają (np. LS, ob-ciach). Działają autonomicznie.

  To o czym piszesz to koncepcja Łazarza z 2010 r. - RA (Raut Anplakt), którą wzbogaciłem o element DB:

  "3. Integrujemy członków DZ., wpływamy ideowo na uczestników (bez zbędnych z nimi rozmów). RAUT ANPLAKT (RA)"

  https://docs.google.com/document/d/1Ao92RPmYb1Mo3a6QDgclZ0gZTUdaLtSmS8EZ5AgK8_Q/edit (DZIEŁO 2010)


  RA:

  I WARSZAWSKIE SPOTKANIE ANPLAKTOWE
  HARENDA 23.09.2010 R.

  RAUT ANPLAKT & DZIEŁO
  (blogerzy: Łażący Łazarz & Carcajou)  SZANOWNI BLOGERZY I OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Witamy na I WARSZAWSKIM SPOTKANIU ANPLAKTOWYM, na którym chcemy przedstawić idee spotkań RAUT ANPLAKT & DZIEŁA. Prosimy ww. potraktować jedynie jako zaczyn do dyskusji prowadzonej w gronie osób, którym nie jest obojętne to, co się dzieje w naszym kraju.  RAUT ANPLAKT
  CZYLI RAUT BEZ WTYCZKI JAKO ELEMENT POLITYKI FRAKTALNEJ


  Raut anplakt (RA) to spotkania zasadniczo na mieście "przy jednym piwku" 10-12 osób ceniących tradycyjne polskie wartości bez udziału kamer, aparatów i nadużywania alkoholu.

  Ideą RA jest spontaniczna organizacja w oparciu o posiadane kontakty i grupy znajomych celem prowadzenia dyskusji politycznych, historycznych i dotyczących idei, prowadzących do działań kreatywnych w sprawach zgodnych z Polską Racją Stanu.

  Zwracamy się do siebie tak, jak ludzie się przedstawiają (nick, imię lub imię i nazwisko). W ramach grupy wymieniamy się kontaktami.

  Osoby uczestniczące w RA nie komentują zasadniczo faktów telewizyjnych i radiowych, lecz wymieniają się książkami, polecają sobie teksty warte przeczytania oraz tworzą wartości dodane prowadzące do emergencji ludzi prawych. Ich myślenie jest nakierowane na działanie.

  RA zmienia burzę mózgów w trust mózgów. Nie ma śmiesznych i niepoważnych pomysłów, są tylko nieskuteczne.

  RA nie jest sformalizowany, a jego członkowie mogą między sobą wchodzić w zależności biznesowe pro publico bono i organizować zadaniowe formy prawne.

  Uczestnicy RA mają zadanie kontaktować się między sobą, wspierać wzajemnie, skutecznie realizować podjęte działania i organizować nowe grupy.

  Wszelkie komentarze, uwagi i inicjatywy są zgłaszane na poziomie kontaktów osobistych (face to face, telefon, mail).

  Jeżeli zostałeś zaproszony możesz, po przekonsultowaniu z organizatorem RA, przyprowadzić znajomych (ty też możesz być organizatorem). Jeśli nie zostałeś zaproszony do danej grupy - nie idziesz.

  Działający w danej grupie mogą działać także w innych grupach.

  Każda z nowopowstałych grup informuje inne grupy o swoim powstaniu.

  Grupy podejmujące inicjatywę lub będące w posiadaniu istotnych informacji zawiadamiają o niej inne grupy.

  W RA nie biorą udziału lemingi i osoby nie posiadające umiejętności kontestacji dzisiejszej rzeczywistości politycznej oraz samodzielnego myślenia.

  O RA nie pisze się na blogach, w gazetach, ani nie relacjonuje w mediach elektronicznych.

  Działamy koleżeńsko, racjonalnie, merytorycznie, efektywnie i ochotniczo.  NIC NA SIŁĘ
  Wygraliśmy jeżeli uda się nam stworzyć polską odmianę Tea Party.

  ITD.....
 • @wk..ny 17:27:31
  Owszem poglądy Freedoma nas łączą.
  Ale nie wrto burzyć, zanim nie poweźmiesię pewności, że nowe będzie lepsze od obecnego.
  A Kazdego lidera można przekupić i zastraszyć. I póki są osoby tym zainteresowane, to nie ma się co łudzić, że zanichają.
  Nie można skorumpować większości ani zastraszyć. Do cvzasu - można sterroryzować - tworząc iluzję, że nie ma wyjścia.
  Ale kiedy większość zauważy, że król jest nagi, a król zauważy, że większość to widzi - niepotrzebna będzie rewolucja.
  Na tym polega wygrana psychologiczna. (słynne "morale" w wojsku)
 • @Prezydent RzBiK 17:34:27
  Właśnie o takie Tea Party mi chodzi, że w Warszawie działacie, wiem, chciałbym aby inne miasta tak samo działały, stworzyć sieć lokalnych społeczności, które będą wyłaniać spośród siebie liderów. Od dołu do góry jednoczyć się, a nie samozwańczy wódz zbierający elektorat.
 • @BTadeusz 17:38:04
  Niestety widzę to inaczej, już teraz większość widzi że król jest nagi, i co? i nic. Dopóki mają pełną michę nic ich nie obchodzi, jak micha nie będzie już pełna będzie za późno na cokolwiek.
  Dam przykład: mówię koleżance, że Polska jest praktycznie bankrutem, jedynym pomysłem rządzących jest podnoszenie podatków, kar i opłat oraz wysprzedaż majątku narodowego, to i tak jest za mało, dla "ratowania" budżetu wprowadzą podatek katastralny. Niech to będzie 1% wartości domu, ona ma dom po rodzicach wart 0,5mln, więc podatku będzie musiała zapłacić 5000zł/rok. Ona na to, że nie ma i nie zapłaci. To ja jej tłumaczę, że dom jej zlicytuje komornik jeśli nie zapłaci, wielce się zdziwiła..
 • @wk..ny 17:42:44
  Rada: musi być cel. Ludzie jednoczą się wokół celu.
 • @Prezydent RzBiK 17:34:27
  dyskusje i wymiana książkami.. boli mnie bardzo, że wciąż opieramy się na jakiś doktrynach, kłótnie nad wyższością doktryny Dmowskiego nad Piłsudskiego.. to już było i minęło, jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z przeszłości. Historia jest ważna, ale mamy XXI w. Jesteśmy wykształceni i bogatsi o doświadczenia naszych przodków, stać nas na tworzenie czegoś nowego. Wielcy filozofowie greccy, gdyby ich przenieść w dzisiejsze czasy, byli by idiotami nie potrafiącymi korzystać z toalety..
 • @Prezydent RzBiK 18:16:58
  cel jasno określiłem: "Dość okradania Nas przez Nich!" Ty też nie przeczytałeś, bo czcionka nie taka? "Wolność oparta na wartościach chrześcijańskich" też może być celem. Ja jestem prosty menadżer o umyśle ścisłym, potrafię rachować i zarządzać, słowotwórstwo to nie moja domena, ale myślę, że cel który ustaliłem ma najważniejszą cechę czyli łączy. Przecież wszyscy są wk..ni na to, że są okradani.
 • @wk..ny 18:28:35
  Przeczytałem... z bólem. To musi być konkretny cel i do zrobienia, a potem następne cele. Tak się dowiesz kto jest ile wart. RA - to sprzed 2 lat, chyba nie przeczytałeś.
 • @wk..ny 18:28:35
  Mnie chodzi o zjednoczenie jawnej polskiej demokracji w całym kraju. Stoję po stronie prawdy. Wykorzystanych widziałem jak po ich plecach na salony wchodzili złodzieje. Chcesz konkretnie działać to musisz być jawnym, abym widział godność mojego rozmówcy.
 • @goodness 00:04:12
  ja w realu jestem jawny, mam imię i nazwisko, jestem kimś więcej niż tylko wk..ny. Nick w sieci stosuję z wielu powodów, w realu jestem osobą z krwi i kości. Co by Ci dało w tej chwili moje imię i nazwisko? wpiszesz w google i dostaniesz jedynie NK i firmę, w której pracuję.. to Ci niewiele o mnie powie.
 • @Prezydent RzBiK 22:58:01
  jeżeli dla Ciebie problemem jest CTRL+ aby powiększyć stronę, aby tekst był bardziej czytelny, to nie mamy o czym rozmawiać.. (masz rację, w wordzie lepiej to wyglądało jak pisałem, ale po co ból sobie sprawiałeś, jak starczyło ctrl+ ) dla mnie czcionka Times New Roman jest czytelna, używam jej od lat. 2lata RA co osiągnęło? poczytaliście, podyskutowaliście.. na to już jest za późno, trzeba organizować się w celu obalenia tych co nas okradają. Chcesz cel, może być nim idea promowana przez Freedoma, podatek inflacyjny (miej świadomość, że wywraca to NWO i można spodziewać się ataku na Polskę). Ja w mojej notce skupiłem się na tym co może połączyć wszystkich Nas, bo na razie na NE widzę podziały, a NE to tylko skrawek Polski, dalej jest jeszcze gorzej.. Mimo wszystko pozdrawiam i zdrowia życzę, zadbaj o siebie, pobiegaj, jakaś siłownia..
 • @wk..ny 20:06:27
  Cel musi być prosty, by ludzie mogli się wykazać. Podczas realizacji poznasz kto zacz. Potem cele złożone.
 • @wk..ny 20:06:27
  Oczywiście Twoje nazwisko nic nie mówi, później będzie potrzebne, na początek łączenia tylko Twoja energia zawarta w świadomej jawnej woli i wykształceniu. Moją energię możesz przeczytać w jednym zaznaczonym punkcie. .. http://nwsn.nowyekran.pl/post/83792,wielka-moc-demokracji-w-12-czynnych-warstwach-kolorow
  .. Od Ciebie zależy jawność, czy masz poczucie polskiej tożsamości narodowej o jakiej mocy energii. Niestety przy budowie kultury hierarchia obowiązuje. Kolor energii przedstawicieli jest b. ważny:)
 • @wk..ny 17:27:31
  Popieram,ja też nie chcę zmian tylko nowej jakości.Dogadywanie z obecna władzą skończy się tak jak skonczyło się dogadanie przy okrągłym stole.Jestem za sejmem bezpartyjnym w kturym wybrani w jednomandatowych okręgach lokalni liderzy będą reprezentowali interes Narodu a nie oligarchi i obcych państw.Jestem za wprowadzeniem odpowiedzialności posłów przed wyborcami,za kontrolą społeczną rządów,za wybieraniem sędziów w wyborach powszechnych, jestem poprostu za normalnością kturej mi tak bardzo brak w mojej Ojczyznie Polsce.Połączmy siły w działaniu na rzecz przywrucenia tej normalnosci w każdej dziedzinie życia.Niech każdy zacznie sam od siebie,niech zrobi rachunek sumienia w jakim stopniu jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy.Od ponad 23lat chodzimy na wybory i głosujemy na wciąż tych samych ludzi kturzy już nie raz nas zawiedli.To nie ich wina,to nasza wina że poraz kolejny z lenistwa a często i z głupoty idziemy na łatwiznę.Aby cos zmienić powiedzmy im nie przed kolejnymi wyborami.Oni nas potrzebują wyłacznie do tego abyśmy swoją obecnością przy urnach wyborczych pokazali światu że jest demokracja w Polsce że jest wszystko OK.Nie ma demokracji kiedy wybrani przez Naród gardzą tym Narodem.Powiedzmy im dość,zorganizujmy sie wokół apelu śp.Anny Walentynowicz Bojkot Wyborów.Jesteśmy Jej coś winni .To może nas połączyć do dalszego działania dla Polski naszej Ojczyzny.Przyjdzie czas że lider sam się wyłoni ,to kwestia czasu.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @wk..ny 18:28:35
  To że nas okradają nie jest bez znaczenia ale oni nami pogardzają i oddają w niewolę obcym i to boli mnie najbardziej.Nie widzę tutaj przyszłości dla swojego syna i wnuków ale robię wszystko żeby z tąd nie musieli wyjeżdżać tak jak ja .Mnie jest całkiem dobrze jesli chodzi o sferę materialną ale ważne jest tez poczucie wolności.Ja takiego poczucia że jestem wolnym w Polsce nie mam.Dlatego za każdym razem będąc w Polsce i występując publicznie powtarzam upomnijmy sie o godność ktura nam odebrano .Jak odzyskamy godność to i niepodległość obronimy.Nie starajmy sie tworzyć kolejnej parti,partie to mafie a w szczegulności te w Polsce ,zasiadające w sejmie i senacie.Celem każdej parti jest zdobycie władzy a potem utrzymanie sie przy niej za wszelką cenę.Czy nie widzicie że ci sami ludzie od ponad 23lat uzurpuja sobie prawo do bycia naszymi elitami Jakie są dla nas tego efekty chyba nie muszę pisać.Ci sami ludzie w sejmie i w senacie mienią się władzą ustawodawczą i wykonawczą.Tak naprawdę to nie ma kontroli społecznej ani nad naszymi przedstawicielami ani nad rządami poczowszy od roku 89.Robią co chcą,sami nad sobą stanowią kontrolę.Jeszcze sie tak nie zdarzyło aby sejm czy senat poczuwal sie do odpowiedzialności przed swoimi wyborcami za ustawy których efekty bija w żywotny interes Narodu .Jeszcze tak się nie zdarzyło żeby jakikolwiek minister odpowiadał za skutki błędnych decyzji .Sama odpowiedzialność polityczna mnie nie satysfakcjonuje.Bez zmiany systemu politycznego nic się nie zmieni.Muszą być zagwarantowane instrumenty kontroli społecznej nad tymi kturym powierzamy zarządzanie naszym Państwem.Tłumaczenia w rodzaju że nigdzie tak nie ma nie oznaczają że tak nie może być.Tak być może i powinno że złodziej idzie do więzienia bez względu na to kim jest.Nie może być prawo podporządkowane pod grupy interesów a tak niestety jest w Polsce.Powiem więcej ,potworzyły sie spółki zoo, adwokacko-prokuratorsko-sędziowskie .Korupcja zaplanowana jest w systemie rządzenia.Mafie partyjne bezkarnie okradają lokalne społeczności i w zamian za ochronę w podzięce organizują wybory.Podejżewam że gdyby nie było możliwości czerpania kożyśći materialnych to nie było by nawet chetnych do rady gminy czy miasta.To my sami w dużym stopniu ponosimy odpowiedzialność za taki stan rzeczy.Ograniczamy sie wyłącznie do samego udziału w wyborach wierząc święcie że ci oni załatwią za nas nasze sprawy.Jak je załatwiają chyba dobrze widać.Oni przedewszystkim załatwiają swoje sprawy wykożystując nasze zaufanie,naiwność a wręcz głupotę.Nie kontrolujemy swoich przedstawicieli nawet w radach gmin czy miast poprzez uczestnictwo w ich posiedzeniu.Nie oczekujmy więc że oni wszyscy są kryształowo uczciwi, zacznijmy patrzec im na ręce.Gdybyśmy tylko tego bardzo chcieli nie wyprzedano by naszego wspólnego majątku w sposób złodziejski.Nie pobudowano by nam pod nosem super-hiper markietów których właściciele generowane zyski wywożą za granicę nie płacąc od nich podatków.Mógłbym wymieniać jeszcze wiele kolejnych przykładów na okoliczność panującej w Polsce nienormalności.Wieżę gorąco że można to zmienić dlatego poświęcam czas i pieniądze w oczekiwaniu na normalność.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • Moja propozycja: AKT WOLI NARODU
  Bez ryzyka
  Jak przystało na Polaków gołodupców
  bez pieniędzy:)

  To co mamy to jest
  polskie obywatelstwo, patriotyzm i prawo nieoddawalne do Polski.
  Co się boicie podpisujcie

  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @adevo 17:38:47
  Uważam, że każdy patriota powinien poprzeć AKT WOLI NARODU. Ten projekt gwarantuje, że przy odpowiedniej ilości podpisów przejdzie on, w jurystyczną i polityczną jakość.
  Do tego tylko poprzez podpisy obywateli Polski!
 • Autor
  Świetna notka, podpisuję się pod Twoim apelem i popieram.

  Jeśli mogę Ci coś zaproponować - to umieść ją ponownie jutro w ciągu dnia - ja tu trafiłem "przypadkowo" bo polecił ją "interesariusz z Pl" w jakimś komentarzu - inaczej bym jej nawet nie zauważył - bo chyba nigdzie nie była "polecana" przez redakcję i szybko spadła w niebyt.

  Tej nie kasuj - ale umieść ten sam tekst jeszcze raz - dajmy szansę redakcji na zrehabilitowanie się i umieszczenie Twojego wpisu na SG - bo może rzeczywiście przeoczyli ;)

  Pozdrawiam!
  I nie przejmuj się komentarzami malkontentów :)
 • @Autor. Odnośnie Twojego planowania.
  Tu Demokracja Bezpośrednia (DB) - ta prawdziwa, patrz art.
  http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/niebianskie-cuda-i-korupcja,60050

  pokazuje swoje plusy. Ten jest lepszy, który zostanie przez większość wybrany. Te rozwiązanie jest lepsze, które potwierdzi większość.

  DB jest układem w miarę otwartym, integrującym w swój obszar jednowymiarowe myślenie, jak również myślenie wielowymiarowe oraz boską intuicję ludzi praktykujących religię.

  Dlatego w nim będą się zdarzać niespodzianki, będą wpadki i błędy. Jeżeli jednak Naród pozostanie przy władzy to się szybko oduczy popełniania błędów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30