Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3794 komentarze

Spartakus

wk..ny - "TRUST NO ONE", TYLKO WARIACI SĄ COŚ WARCI DIVI LESCHI GENUS AMO

Obalmy republikę kolesi, zburzmy ten zgniły fundament. Wspólnie w tym celu. W jedności siła.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Demokracja w Polsce jest wadliwa, a wszyscy biurokraci mordy ciągle sobie nią wycierają. Dlaczego demokracja jest wadliwa? Bo to nie demokracja, a partiokracja.

 

 

Ci sami przy żłobie od ponad 20lat, ile ich działalność kosztowała Polskę, a ile oni dali ojczyźnie? Wszystko w tym kraju rozjebane (sprywatyzowane), długi rosną, a na najdroższym stadionie dach się nie zamykał, każda dziedzina kuleje, w ZUS-ie po wprowadzeniu komputerów wzrosła ilość zatrudnienia, o najdroższej i najwolniejszej budowie metra nie wspominajmy. Hydra urzędniczej mafii osaczyła Polskę. Ale nadchodzi czas przesilenia, ile jeszcze osób musi stracić pracę, ba, takich co pracują i nie stać ich na utrzymanie - to będą miliony Polaków.. Już miliony wyemigrowały, ale to eldorado skończyło się, kryzys dotyka kraje zachodu, rynek nasycił się, a bezrobocie zmusza rodowitych do podejmowania pracy, którą wcześniej wzgardzali. Ile jeszcze czasu trzeba, żeby rzesze biednych, głodnych, zdesperowanych, wkurwionych będą chciały powywieszać tych, którzy to rękoma Solidarności i Bolka obiecali lepsze życie, zapomnieli tylko powiedzieć że sobie i kolesiom. I tak nie mamy teraz IIIRP, tylko Republikę Kolesi. Biedny wkurwiony Naród wyjdzie na ulice. Rządzący też to wiedzą stąd ich ruchy aby WojskoPolskie wspierało policję przy tłumieniu zamieszek. W zapisach unitów jest nawet zezwolenie na strzelanie, nie omijające kobiet w ciązy, jeśli ktoś chciałby siłą obalić rząd. Nie pozwólmy aby polała się krew Polaków na ulicach. Należy zlikwidować Republikę Kolesi, jedyna możliwość to użycie obecnego systemu demokratycznego i przejąć większość w sejmie. Niestety jedyna..

Jak to zrobić?

Na początek zjednoczyć się w słusznej sprawie. Wszyscy zgodzimy się, że jesteśmy okradani, cała biurokracja i jej działalnością, wraz z gnębieniem małych polskich przedsiębiorstw, a forowaniem zagranicznego kapitału ulgami, niegospodarność, nepotyzm, korupcja, bandycka prywatyzacja itd.itp. W jakiej firmie, która co roku popadała by w coraz większe zadłużenie, płaciło by się nagrody, a management wiódł wystawne życie na koszt firmy? Jest kryzys, trzeba zaciskać pasa, ciągle to słyszymy. Nie stać nas na utrzymywanie tej hydry. Trzeba ciąć koszty. To my Naród jesteśmy suwerenem i musimy ich po prostu ZWOLNIĆ. Arogancją już nie mogą przykryć rzeczywistości.

 

Senat do likwidacji, prezydent do uśmiechania się do kamer, sejm ograniczyć do kilkudziesięciu okręgów jednomandatowych.

(posłowie zobowiązani do wykonywania woli wyborców, możliwość ich odwołania przez wyborców, to są warunki konieczne dla zaistnienia JOW) Samorządność odbiurokratyzować. Deregulować, ułatwiać życie obywatelom, zamiast wciąż gnębić podatkami i opłatami. Zmniejszyć koszty funkcjonowania Państwa. Zwiększyć kwotę wolną od podatku. Nie rozdawać ludziom, po prostu ich nie okradać.

Przywrócić demokrację, czyli przewrócić obecną wadliwą partiokrację, niech Polacy decydują, upowszechnić referenda przez internet. Oczywiście referenda będą musiały być przeprowadzane w świadomym obywatelsko społeczeństwie, a nie sterowanym TV, a to już inna sprawa. Należy oddać władzę suwerenowi, a do rządu zatrudniać fachowców na kontrakt wyłonionych w konkursie, a nie z partyjnego nadania. Posłowie jako społecznicy bez wynagrodzeń, a tylko ze zwrotem kosztów poniesionych w celu dotarcia na obrady, na których w głównej mierze będzie rozpisywanie referendów. Surowo egzekwować prawo wobec urzędników, można by przywrócić przedwojenną ustawę w tym temacie. 

Urzędnik jest pracownikiem zatrudnionym przez Polaków, to on jest dla ludzi, a nie jak teraz. Służby zaprzędz do rozliczenia republiki kolesi, i wyegzekwowania należnych kar. Służby skupić na wielkich złodziejach, a babciom z tulipanami odpuścić.

 

REPUBLIKA KOLESI ULOKOWANA W HYDRZE BIUROKRACJI -

TO JEST TEN ZGNIŁY FUNDAMENT,

NA KTÓRYM NIC SOLIDNEGO NIE POWSTANIE!

 

Polska zasługuje na system polityczny na miarę XXIw. Obecny na naszych oczach nie sprawdza się, a na dodatek wciąż nas okrada i ciemięży pod totalitarnym przymusem. Polacy, jesteśmy mądrym narodem, jednoczącym się w obliczu najgorszego, właśnie to jest taki moment. Zjednoczmy się, nie ważne że jesteś anarchistą czy narodowcem, jesteś tak samo okradany. Nie ważne to co nas dzieli, ważne co nas łączy. Jest tym świadomość bycia okradanym. Młody - stary, czy mądry - głupi jest okradany bez względu na to kim jest. Połączmy się wokół celu wspólnego, budowy silnego fundamentu dla Nowej Polski, a władzę oddajmy Narodowi poprzez referenda. Naprawy wymaga każda dziedzina, bo tu mało co działa właściwie. Zdrajcy i złodzieje zdemaskowani i ukarani. Zbudujmy solidny fundament pod Nową Polskę, tylko jednocząc się możemy coś zdziałać. Odłóżmy na bok antagonizmy i skupmy się na wspólnym celu. Wykorzystajmy nasz atut internet, sieć powiązań, jego powszechność. Niech każdy zechce być posłem, nie dla animuszu, nie dal pieniędzy, a dla Polski. Dostać się do sejmu po to aby go ograniczyć i z dużą dozą prawdopodobieństwa zlikwidować własną kadencję. Mieć świadomość wykonanej misji. Jest nas wielu, niech każdy zechce być takim posłem destruktorem, Herkulesem odcinającym łeb hydrze i to w zgodzie z prawem. Niech promuje ideę. Jego praca, nawet jeżeli nie zostanie posłem, da głosów na partię, kuriozum, że aby zniszczyć partiokrację, należy stworzyć partię.. Każdy będzie miał cel, działał pro publico bono, nie dostanie za to pieniędzy, honorów, na dodatek poniesie koszty (tyle na ile go stać) na promocję polityczną. Tylko połączeni, a nie skłóceni możemy coś zmienić. Divide et impera – czy my naprawdę jesteśmy tak głupi jako Naród aby łapać się na różnice między partiami obecnymi na scenie, to jest kosmetyka, w najważniejszym, czyli że wszyscy doją budżet ile wlezie to są zgodni. To jest teatrzyk kilku aktorów, tylko główny bohater czasem zmienia się. WSZYSCY WON ZE SCENY. Na szczęście połowa Polaków widzi to i olewa wybory, a Ci co głosują to w większości głosują „przeciew”, a nie „za” jakąś partią. Należy posprzątać tę stajnię Augiasza. Jest nas wielu, mamy internet, druk tani jest, zalejmy Polskę kandydatami. Ilością zmiażdżymy obecne pseudoelity. To jest nasz atut, ilość i internet. Herkulesem może chcieć być każdy Polak, młody czy stary, kaleka czy sprawny, na tyle tylko inteligentny aby zrozumieć cel i go poprzeć.

 

To jest jedyne wyjście aby legalnie w ramach obecnej partiokracji obalić ją. Nasza siła w ilości i jedności pod wspólnym sztandarem. Kiedy jak nie teraz? To nie jest wróg u bram, wróg już wszystko rozwalił, a teraz bramę na złom chce sprzedać. Spróbujmy nie dopuścić do rewolucji ludzi biednych, głodnych, zdesperowanych i wkurwionych. Póki jeszcze totalitaryzm nie w pełni, a seryjny samobójca nie jest oficjalnie na etacie, możemy coś zrobić. Oddajmy się osiągnięciu wspólnego celu. Struktura rozproszona, bez wodzów odgórnie narzuconych, koordynacja zdalna, nie potrzeba wieców poparcia, siedzib. Działajmy, nie chce aby moje dzieci wypominały mi, że to przeze mnie, przez moją ignorancję i brak woli działania, godzenie się na system niewolniczy zgotowałem im totalitarną niewolniczą ojczyznę. Zaniechanie wśród dobrych ludzi pozwala na to co jest obecnie. Każdy myśli „weźmy się i zróbcie”,

KTO TO MA ZROBIĆ JAK NIE MY?? To zależy od nas i tylko od nas, weźmy przyszłość Polski we własne ręce, a co najważniejsze, wyrwijmy ją z parchatych rąk republiki kolesi.

 

Możecie mnie nie lubić, możecie nie podzielać mojego światopoglądu, TO NIE WAŻNE! Skupmy się na tym co nas łączy, a nie dzieli! Wszyscy jesteśmy zgodni, że jesteśmy okradani i wiemy przez kogo. ZMIEŃMY TO, ZMIEŃMY RZECZYWISTOŚĆ, JEST W NASZEJ ILOŚCI MOC PRZEMIAN. Ja nie kreuję się na lidera, podsuwam pomysł pod dyskusję. Jestem jak ta mała dziewczynka ze zdjęcia, ale sam nie dam rady, pomóżcie, tylko w jedności siła. Nie znam wszystkich odpowiedzi, nie mam recepty na wszystko, ale mam pomysł i chęć, ale sam nic nie zdziałam. Przestańcie tracić czas na jałowe dyskusje nad sprawami, na które obecnie nie mamy wpływu, albo wkręcać się w intelektualne szarady wyprowadzające na manowce. Przecież nie wszyscy jesteście trollami, agentami. Grafomanom należy przestawić zwrotnicę aby zaczęli pisać o sprawach istotnych dla osiągnięcia założonych celów, każde pióro przyda się. To wszystko jest do ogarnięcia w naszej masie. Czy jesteście gotowi na zmiany na miarę XXIw. ? Bo, że ich potrzebujecie to wiem, ale czy poprzecie czynem? Już wygodniej nie da się, fotel i internet dla leniwych mogą być podstawą kampanii, bardziej ruchliwi mogą rozdawać ulotki, rozwieszać plakaty. Dzięki dzisiejszej technologii dotrzemy w każdy zakątek Polski gdzie dociera internet.

 

Zaznaczam, że nie dyskutuję tutaj nad szczegółami typu technologia budowy metra, niemerytoryczne komentarze będę usuwał, mimo że nigdy tego nie praktykowałem, uważam tę notkę za zbyt ważną, aby agenci rozbili dyskusję nad pomysłem. Negować każdy potrafi, dajcie rozwiązania w konstruktywnej krytyce.   

 

           Nie mam mentalności niewolnika, nie godzę się na okradanie,

          A WY? JESTEŚCIE GLADIATORAMI?

            CZY NIEWOLNIKAMI - ZWYKŁYMI EUNUCHAMI SPRAWCZYMI?

KOMENTARZE

 • Budowa obecnej republiki kolesi zaczęła się od haseł obalenia republiki kolesi (tej poprzedniej).
  Więc ja z sympatią czytam takie teksty, od razu czuję się o kilkadziesiąt lat młodszy.
 • @vortex 10:56:47
  I jesteśmy o wtopę z Solidarnością mądrzejsi, czyż nie?
  Czy mądrość historyczna pozwoli nam uniknąć błędów Twojego pokolenia. Daliście dupy i Bolków na plecach narodu obsadziliście, i jeszcze to z sympatia wspominasz.. Nienormalny jesteś????????

  Oczywiście można narzekać, że ja nic nie mogę, ode mnie nic nie zależy, będzie co będzie, byle sąsiadowi szybciej micha opustoszeje niż mi.. można, oczywiście, ale to do niczego innego nie prowadzi jak niewolnictwo i totalitaryzm, który nam gotują.
 • @Autor
  PRL=III RP !!!!
  To nie jest żadna demokracja, czy też partiokracja, tylko jest to przepoczwarzony w inną postać bolszewizm.
  Aby odzyskać narodową suwerenność należy najpierw rozliczyć i usunąć tych, którzy stworzyli PRL.
  Jednocześnie należy zmienić ustrój państwowy, który konserwuje komunizm i zapewnia bezkarność zbrodniczym pachołkom wrogich Polsce sił.

  Pozdrawiam.
 • @wk..ny 11:05:33
  Fajnie ,fajnie! Panie wkurwiony /też jestem/ To rozwalić, tamto rozpirzyć wszyscy won - pięknie. A ja się pytam gdzie są drzwi??? Do tej krainy szczęśliwości i pełnego dobrobytu i sprawiedliwości ustroju.....;)
  Rozpier****ć można szybko i prosto według szan pana a co dalej?? Kto ma ten syf uprzątnąć z naszego kraju z naszych głów i mentalności, pan? Ja? Kowalski?, Wiśniewski?? zaproponuj pan elitę i polityków zdolnych to udźwignąć i pociągnąć, znasz pan takich?? W dzisiejszej sytuacji 85 proc tzw. elity nadaje się do utylizacji, nie wspominając o swołoczeństwie, które ten syf wybiera. Kogo zutylizować a kogo zostawić?? Znasz pan klucz w/g którego, trzeba by to zrobić? I myślisz pan że, wystarczy wyjść na ulicę i już pierdykniesz kogutka w ogonek i wygrasz złoty pierścionek?? A z pańskiego wpisu widzę że wystarczy kopnąć i się rozleci, niestety się nie rozleci bo nic w zamian pan nie proponujesz, bo nic w zamian pan nie masz, bo nie ma z kogo wybierać, kto byłby godny reprezentować najświętszą RP. 30 lat temu pozwoliliśmy udusić Polskę okrągłym stołem, zachłyśnięci fatamorganą wolności a to była tylko fatamorgana nieliczni ją widzieli i krzyczeli ale reszta jak barany poszła do rzeźni i została przerobiona na salceson. Teraz jak historia zatoczyła krąg i wróciła nas do punktu wyjścia, dając może być ostatnią szansę te same cwaniaczki grają ten sam hymn /nie mylić z Polskim/, nawet słów nie zmienili a barany znowu przebierają nóżkami aby prędzej do rzeźni pobiec.
 • W szystko pięknie
  ale proponujesz tylko zmianę tych co przy korycie. Więc albo sam chcesz się do tego koryta dobrać albo naiwnie wierzysz, że po zmianie do koryta dorwą się inne zwierzęta niż świnie. Niestety, koryto jest tylko dla świń. Należy zlikwidować koryto, a nie świnie, bo na ich miejsce przyjdą nowe. A z tego co piszesz o demokracji, wnioskuję, ze nie nie masz takich intencji.

  A tak w ogóle to czytało mi się to jak ulotkę reklamową:
  "Dość Twoich kłopotów z tym, dość problemów z tamtym! Tylko nasz produkt pozwoli ci zapomnieć o Twoich problemach! Już za jedyne 999,99 możesz stać się posiadaczem, jedynego, niepowtarzalnego! Nie czekaj! Zamów już dziś!"
 • Streszczenie programu
  "... bić qrwy i złodzieji" - Józef Piłsudski
 • Ciekawe, kto to ma zrobić
  Zawsze ci sami.
 • @AdNovum 11:25:24
  a o czym ja innym piszę? diagnoza i cel dawno znane, pytanie czy jesteśmy w stanie współpracować i zjednoczyć się ponad podziałami dla dobra Polski?
  Każdy ustrój tworzą ludzie, to oni są problemem, anie sam ustój. Proponuje wprowadzenie nowoczesnej demokracji na miarę XXIw. Mały krok przeciw totalitarnemu NWO.
 • JEST TO MOŻLIWE WYŁĄCZNIE
  poprzez zbrojny zamach stanu przy użyciu wojska i policji, tak jak to uczynił Św.P. Piłsudski. Nier ma innego sposobu, gdyż wszystkie inne sposoby zostały skutecznie zablokowane przez obecnie rządzącą żydokomunę. Zgodnie z "prawem" nie zrobicie nic.
 • @lancelot 11:28:28
  I choć nie chcem lecz muszem dołożyć Słowackiego:

  „Szli krzycząc: „Polska! Polska!” - Wtem jednego razu
  Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu;
  Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna,
  Szli dalej krzycząc: „Boże! Ojczyzna! Ojczyzna!”.
  Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
  Spojrzał na te krzyczące i zapytał: „Jaka?”
  /Juliusz Słowacki/
  Pzdr;)
 • @lancelot 11:28:28
  nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Lepiej próbować, niż nic nie robić, od 15lat czytam tylko w internecie diagnozy bez mocy sprawczej. Tak to można do końca, do totalitarnego NWO, ale to już coraz bliżej niestety.
  Nie chce rozpierdolić systemu, to by wywołało chaos, najpierw zniszczyć hydrę. Zamartwiacie się co potem, i nie stawiacie pierwszego kroku. Jest nim zjednoczenie we wspólnej sprawie. Wszystkie problemy i zagrożenia należy przedyskutować, jest nas wielu w całej Polsce.
  Po co elita i politycy? Suwerenem jest Naród. Elita to ministrowie fachowcy kontraktowi. Politycy to tylko i wyłącznie społeczni przedstawiciele Narodu. Proszę zmienić perspektywę spojrzenia na politykę. Jak przejąć większość w sejmie pisałem w notce. należało by kandydatów na posłów zmuszać do przestrzegania programu zmiany wadliwej demokracji, wekslem, może ktoś będzie miał lepszy pomysł.
  Zgodzisz się ze mną, że jak nic nie zrobimy, będzie coraz gorzej?
 • ARIAL BOLD
  Dlaczego jakimś Arial Boldem piszesz ??? Tego się nie da czytać !!!
 • WOLNY RYNEK ...
  Jestem gotów na współpracę - wystarczy, że zaakceptujemy wspólne wartości takie, jak Wolny Rynek oraz przyjmiemy do akceptującej świadomości, że kreacja pieniądza odbywa się w BC, a cykle D-K-D NIE KREUJE pieniądza ...

  No to jak ? Pomożecie ?
 • @Leszy 11:31:45
  przecież właśnie piszę ro rozpierdoleniu koryta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  zamiast świń fachowcy na kontraktach menadżerskich i politycy społecznicy. Wali mnie koryto, ja sobie w miarę dobrze bez stresowo żyję, co nie zmienia faktu, że jestem okradany, a że pija, pale i jeżdżę to Państwo zabiera mi prawie 80% moich dochodów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na co? pod siedzibą wojewódzkiego PSL same VW Passaty, na które nie stać przeciętnego właściciela mikro firmy. Niestety obserwuję co dzieję się w Polsce, z poza szyb samochodu i strzeżonego osiedla w Poznaniu widzę biedę, osiedlowy śmietnik odwiedza regularnie 20 osób :(

  A, że czytało się łatwo i przyjemnie to dobrze, to ma być proste w przekazie, aby każdy mógł zrozumieć.
 • @lancelot 12:24:35
  taki Bóg jaka religia i naród wybrany.. chcesz Polin?
 • @wk..ny 12:18:47
  Konieczna Jawna Polska Demokracja, może spełnić wymogi nowoczesnej demokracji. Zawsze jawnością i stałym dostępem dla ludu, będzie się różnić od fałszywej flagi dyskretnej demokracji. Kto chce być dyskretny i się wstydzi być Polakiem niech się nie zgłasza.
 • @Ultima Thule 12:37:06
  Jedynymi wspólnie akceptowalnymi wartościami są wartości chrześcijańskie. WR to nie wartość! Wartością jest Wolność, wolność wyboru!
  Wolny rynek jak czysty socjalizm nigdy nie zaistnieje, nie można ludziom nic narzucić, niech sami za siebie decydują, może będą chcieli monarchię i Ciebie królem zrobią? kto wie, i wprowadzisz wtedy na żądanie Polaków ideę WR w całej rozciągłości, ale nie decyduj za ludzi, nie narzucaj, niech sami zadecydują w kluczowych kwestiach swojej egzystencji. Ja stawiam wolność wyboru ponad WR, jeżeli tak bedzie wola społeczna. Jestem oczywiście za wolnością, większą niż teraz ale nie zupełną. Państwo czyli my musi być silne. Zgadzam się, że cykl D-K-D nie kreuje pieniądza, to kreuje dług ponad depozyty.
  A co do czcionki, to tekst trudny, więc aby go zrozumieć należy przeczytać każde słowo po kolei, a nie całe akapity za jednym zamachem,bez zrozumienia po czym opisuje się dokładnie to samo co ja opisałem.
 • @goodness 12:41:51
  co to znaczy Jawna Demokracja? ja nakłaniam do konspiracji?
 • @wk..ny 11:05:33
  Nic tutaj doświadczenia nie mają do rzeczy, mechanizmy są podobne. Zawsze przy sprawowaniu władzy mieszają się wątki interesu prywatnego i wspólnego, to nic nadzwyczajnego. Ja tylko chciałem delikatnie zwrócić uwagę, że w sytuacji gdy nic nadzwyczajnego się nie dzieje, a rozlega się dziki wrzask "obalić republikę kolesi", to jest nieomylny znak że nowa ekipa kolesi szykuje się do skoku. Nie należy się takimi wrzaskami specjalnie emocjonować, to taki rytuał przepychania się w okolice koryta. Które to koryto nie musi być czymś złym, byle odpowiednie funkcje państwowe były wypełniane fachowo i interes państwa broniony. Wtedy koryto się słusznie należy. Obecnym w najlepszym razie należy się pół koryta, bo dość kiepscy są. Ale mogliby być gorsi, i mogą gorsi właśnie ryć się do koryta, więc spokojnie.
 • A co z tantiemami?
  W oryginalnym sformułowaniu to brzmiało: by Polska rosła w siłę, a ludziom się żyło dostatniej.

  No i "pomożecie towarzysze?"

  Sorry, ale tu nie ma nawet o czym dyskutować.
 • @wk..ny 12:58:42
  co to znaczy Jawna Demokracja? ja nakłaniam do konspiracji?.......
  Nie napisałem Jawna jakaś Demokracja, tylko Jawna Polska Demokracja. Czy, nieznana do tej pory, jawność woli Polaka, jako nowość dostępna dla każdego, jest jakąś konspiracją, czy odwrotnie?..............
  Każdy kraj posiada własną demokrację i własnych obywateli.
 • @Autor
  Wszystko fajnie, postulaty ogólnie popieram.

  Brakuje tylko jednego, jakiegokolwiek rozwiązania tej sytuacji.

  1. Żeby zrobić referendum w aktualnym systemie prawnym, potrzeba prezydenta, lub sejmu. Ciekawe czy aktualny płemieł czy też Bronio będą jakieś referendum chcieli przepchnąć? (TAK WIĘC referendalne rozwiązanie chwilowo odpada)

  2. Demokratyczne przejęcie władzy, przez zorganizowanie partii o olbrzymim poparciu: jak najbardziej możliwe, wymaga organizacji, przekonywania, spotkań, programu politycznego, gospodarczego, proponowanych zmian itd. itd. Oczywiście, jak tylko taka inicjatywa zacznie rosnąć, zostanie zjechana w "wiodących mediach" jak inicjatywy Korwina-Mikke, bo koryto "władzy" to też "wiodących mediów". Zresztą, zanim zostanie zjechana, to zostanie skutecznie zignorowana.
  W tą opcję więc śmiem nie wierzyć, aczkolwiek chętnie poprę już istniejącą inicjatywę. Mogę jedynie zaoferować swoją pomoc w propozycjach korzystnych dla małej przedsiębiorczości zmian podatkowych, rozwiązań prawnych itd. Natomiast zanim poświęcę swój czas, chcę zobaczyć, że to coś więcej niż słomiany zapał.

  3. Pan policjant łapówkarz zaproponował zbrojny pucz. To wg. mnie najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, ale wymagające chyba jeszcze lepszej organizacji niż nawet nowa ogólnopolska partia "wk..rzonych".
  Wg. mnie wymagałaby co najmniej poparcia części z formacji wojskowych lub policyjnych. Ewentualnie, tak zostać przygotowana, by stworzyć realną możliwość dołączenia się np. policji - tak by widzieli dla siebie w tym korzyści i lepsze życie po puczu.

  Jeśli to nie tylko okrzyk rozpaczy (w puszczy), to czekamy na jakiś projekt - pomysły, program.

  Z pozdrowieniami,
 • @wk..ny 12:37:39
  No to: nie pij, nie pal, przesiądź się na rower - a system zacznie drżeć w POsadach [oj żeby to było takie proste, jak piszesz ?!]. Aha te passaty, u mnie na wsi mówimy na to : wieśwageny, i jakoś one i stargane golfy nas nie inspirują ! A co do czytania, to wiesz są ludzie co jednym spojrzeniem czytają całą stronę (osobiście jak miałem lepszy wzrok dochodziłem do 2 akapitów)
 • @Jerzy Wawro 13:07:23
  jakoś oprócz bicia piany nie wymyślił Pan możliwego rozwiązania obecnej sytuacji, na zgniłym fundamencie może Pan sobie zamki z piasku budować, eunuch pozostanie eunuchem, z bicia piany nie będzie dzieci..
 • @wrzask 13:27:42
  nie piszę o referendum w obecnym systemie, nie che krwi Polaków na ulicach, w poparcie żołnierzy systemu nie wierzę. Dyscyplina musi być, to podstawa w służbach, a generałowie z politycznego nadania. Nasza ilość i internet to atuty, nie trzeba wodzów, konferencji, siedzib, obecna władza ma co najwyżej 1/4 poparcia społecznego, możemy i musimy zagospodarować resztę. Media mogą dostawać sraczki, że główny obieg informacji przenosi się do internetu i poczty pantoflowej, ale nic na to nie poradzą. Co raz mniej ludzi wierzy w TV bo widzą jak jest naprawdę.
  Racja, to jest okrzyk rozpaczy, jedyne rozwiązanie aby zagrozić obecnej republice kolesi. Pomysłów dałem wiele, ale chyba nie wymagasz aby programy pisał sam?
  A może Wy tak naprawdę nie chcecie zmian? tylko czy jesteście świadomymi utrwalaczami obecnego systemu, trollami, agentami, beneficjentami tego że jest jak jest.
 • @bodziopl 13:39:10
  VW Passat za ponad 100k zł to to trochę inny samochód niż widujesz na wsi, a to był tylko przykład, czy oni na to uczciwie zapracowali i Naród z wdzięczności opłaca luksusowe życie nierobom? Ja o kradzieży 80% dochodów, a Ty to bagatelizujesz. Co do czytania, to jak czytasz większe ilości na raz, to spada percepcja, tak to możesz Sobie książkę czytać, a nie ważne notki.
 • @goodness 13:13:39
  dobre.. wszelcy utrwalacze zostaną zidentyfikowani.
 • @policjant łapówkarz 12:24:33
  Dokladnie tak.Kiedys tez o tym pisalem,ale tu tylko w glowach blogerow fantazja.

  Zadne wybory,zadne manifestacje nic nie zmienia.
  Pzdr.
 • ----NIE WAŻNE ! Polak biedny czy bogaty -BYLE KATOLIK ! ----
  --- czy ??? POLSKA w POLSKOŚCI ???
  http://www.youtube.com/watch?v=ASRdDh3SVyE
 • @Robert.K 14:31:50
  tylko wykorzystanie mechanizmów wadliwej demokracji jest legalną możliwością obalenia tej ekipy przyspawanej do żłoba. Niestety jedyną. Policja i Wojsko staną po stronie ludu, dobre.. Wy naprawdę jesteście rządni krwi Polaków na ulicach? To i tak nic nie zmieni, będzie tylko pretekstem do zaciśnięcia pętli totalitaryzmu. Ślepy głupi motłoch łatwiej sterować narzuconymi autorytetami, ja piszę o inicjatywie zupełnie oddolnej, bez wodzów, z chęcią naprawy zgniłego fundamentu. Inaczej nie da się.
 • @ninanonimowa 14:40:37
  czy ja gdzieś w to wszystko katolicyzm i gusła wplątałem? wolny wybór Polaków w co wierzą, co mi do tego? tylko niech mi tego nie narzucają.
 • @wk..ny 13:47:40
  A skąd te pochopne wnioski?
  To nie sztuka napisać czego się chce. Każdy idiota to potrafi. Problem w tym, by wskazać rozwiązania realne i skuteczne. A to w Polsce możliwe nie jest. Nie dlatego, że sytuacja jest bez wyjścia. Istnieje kilka bardzo prostych działań, które mogą ją naprawić. Problem w tym, że polskie społeczeństwo jest do tego stopnia głupie, że w ogóle trudno to nazwać społeczeństwem. Jak więc przeprowadzić reformy społeczne w kraju bez społeczeństwa? Żaden program, który nie uwzględnia konieczności odbudowy społeczeństwa nie jest wart nawet dyskusji.
  Zwłaszcza, że pierwsi do dyskusji są zawsze najwięksi idioci (na NE ci spod znaku JKM).
 • Dopóki każdy polityk, czy to premier, czy prezydent, czy marszałek nie bedzie traktowany
  przez ludzi i przez Prawo jak swego rodzaju robol, czy popychadło do roboty, pracujące jak mu każe społeczeństwo i w ramach udzielonych pełnomocnictw, które w każdej chwili mogą być cofnięte, dopóty nic się nie zmieni. Mogą zmienić się tylko ci przy korycie, którzy będą jeszcze bardziej wygłodniali.

  POLITYK MA BYĆ SŁUGĄ, POPYCHADŁEM DO ROBOTY, ROBOLEM, A NIE JAKIMŚ NIETYKALNYM MĘŻEM STANU!

  A jak komuś nie pasuje to won!
 • ?
  "Wszystko w tym kraju rozjebane (sprywatyzowane), "
  nie kapuje tego zdania
  autor chce zeby byla korupcja i zlodziejstwo w panstwowych spolkach czy woli wszystko sprywatyzowac ?
 • @wk..ny 14:41:40
  Nie zartuj sobie tym,ze demokracja i spokojem osiagniesz to co myslisz.
  To juz nie te czasy.Wegry zdazyly w ostatniej chwili.Dzisiaj NWO na to nie pozwoli.
  Tylko rewolucja moze to zmienic,a jak wiadomo,kazda rewolucja wymaga krwi.
  Pzdr.
 • @wk..ny 13:57:35
  "w poparcie żołnierzy systemu nie wierzę. Dyscyplina musi być, to podstawa w służbach, a generałowie z politycznego nadania."

  Płemieł poleciał po systemie emerytalnym (oznaczającym koniec ze wcześniejszymi emeryturami). Czy oznacza to, że generalicja będzie strasznie tym zmartwiona? Raczej nie.

  Ale żołnierze niższych stopni, szeregowi, czy też sił specjalnych, którzy po czterdziestce raczej nadają się na instruktorów, a jeśli faktycznie brali udział w działaniach w Afganistanie czy innych "misjach" to bardzo możliwe, że także są psychologicznie wypaleni.

  To ich poparcie bym widział.
  Policja też na tym projekcie mocno dostała. Ludzie, którzy liczyli, że po przepracowanych w wydziale zabójstw, przestępczości zorganizowanej (to nie jest lekka praca - Hollywood zostawmy), też tą ustawą zostali dojechani.

  Nie chodzi o to by Pan pisał pomysły sam i program. Oferuję swoją pomoc w tej części programu, dla której każdy mikro-przedsiębiorca i mały przedsiębiorca będą potencjalnymi wyborcami.

  Ale moje pytanie jest jasne: JAKĄ FORMĘ ma przyjąć przejęcie władzy.

  Budowa partii? Pucz? Jeśli to pierwsze, to niestety nie uda się bez jakiejś organizacji, bez wychodzenia do ludzi, pikników, prezentacji i promocji.

  Pucz? Ja w to nie wierzę, bez poparcia przynajmniej kilku mających poparcie swoich żołnierzy wojskowych lub policji.

  Proszę wybaczyć, ale chwilowo nie podaje Pan pomysłów, rozwiązań - podaje Pan jedynie powody (bardzo oczywiste dla nas wszystkich), dlaczego trzeba to koryto rozbić. Żadnych na razie realnych propozycji Pan nie podał. Ja widzę albo wielką strukturę uparcie i mądrze się promującą i przygotowaną na ataki "wiodących mediów". Długoterminowa strategia z przygotowaniem na wszelkie zwroty i taktyczne rozgrywanie na bieżąco. To trzeba opracować.

  Albo, posiadanie już teraz poparcia wojskowych lub policyjnych formacji i rozegranie tego tak, by w momencie ruchu do przodu, jest duża szansa na przyłączenie się większych grup w wojsku lub policji. Bez tego to rozwiązanie grzęźnie. Nie widzę, żadnej innej grupy na tyle uzbrojonej i zdecydowanej, by mogła dokonać takiego ruchu. Koła łowieckie? Kolekcjonerzy broni? Czarnoprochowcy (żart taki na koniec)?

  Z pozdrowieniami,
 • @Andron 15:10:48
  o tym piszę, politycy i urzędnicy to nasi pracownicy, to my im płacimy i my rozliczamy i możemy ich zwolnić po prostu za złą pracę, niestety tylko przez wybory, pozyskując elektorat negatywny do partiokracji, teraz nie głosują, albo głosują przeciw.
 • @Jerzy Wawro 15:02:56
  Myślę, że właśnie wskazałem rozwiązanie najrealniejsze w obecnej rzeczywistości. Masa ludzi i internet, sieć powiązań. Ludzie nie ogarniają wydumanych programów, czy też obietnic wyborczych bez pokrycia. Tutaj nie ma co rozumieć, bo każdy wie, że jest okradany, to nas wszystkich połączy. Najpierw stwórzmy społeczność przeciw obecnemu establishmentowi. Ludzie wiedzą, że są okradani, nie muszą rozumieć meandrów. Zmiana systemu demokratycznego i ograniczenie biurokracji to tylko fundament. Uważam, że oprócz kilku filarów jak wartości chrześcijańskie, patriotyzm decyzje należy oddać ludziom, niech decydują w referendach, w dzisiejszych czasach informatyzacji to jest tanie przedsięwzięcie i będzie miało większą frekwencję. Dobrych pomysłów w każdej dziedzinie, którą należy uzdrowić, jest multum dobrze opisanych i przedyskutowanych. mamy XXIw. e-społeczeństwo. Internet jest silniejszy od TV, a dzięki internetowi jak nigdy w historii możemy zjednoczyć się pod wspólnym sztandarem. Żadnego układania programu dla kanap, przy którym wszyscy pokłócą się. Nie mam prawa ja, ani Pan decydować za Polaków. Są jacy są, ale nie można odebrać im praw demokratycznych o samostanowieniu. Sejm będzie tylko dbał aby krzywdy nie zrobili sobie swoimi decyzjami. Nie chcę nic burzyć oprócz demokracji parlamentarnej, która nie sprawdza się. Nie wyrzucimy przecież fabryk niemieckich czy zerwiemy stosunki z Rosją. Przemiany wewnętrznej demokracji z zachowaniem spokoju.
 • @wrzask 15:40:59
  ludzie wyjdą z byłymi żołnierzami, powywieszają kilku polityków, najważniejsi będą i tak za wczasu ewakuowani w Dolomity, potem wkroczy tu policja europejska i pozamiata, OMON pewnie też by nie odmówił pomocy. Nie chcę krwi, bezsensownej, na ulicach. Dlatego jedyne rozwiązanie demokratyczne, masowe jest jedynym rozwiązaniem. Jak przekonać wojsko i policję do poparcia ludzi, którzy nie chcą być okradani, w tym przywilejami służb?
 • @autor
  ...notkę przeczytałem z rozbawieniem ...dlaczego ?...przypomniał mi się epizod...
  dostałem kiedyś telefon...w słuchawce starsza pani zadaje mi pytanie, czy chcę ratować Ojczyznę ...ja ależ oczywiście, że tak..to proszę przyjechać tam i tam, o tej i o tej...wziąłem szwagra i kolege ...wchodzimy, a tam kilkunastu dziadków średnia gdzieś 70 lat z dziwnymi ognikami w oczach...rozsiedliśmy się wygodnie i pan prelegent zaczął ..no to może modlitwa ? oczywiście wszyscy się zgodzili no i była modlitwa ...rozsiedliśmy się wygodnie i...zaczęła sie ostra jazda ...ten żyd , tamten złodziej ci to oszuści itd. itd zaczęła się prawdziwa manifestacja leśnych dziadków (nie żeby coś miał do dziadków ) pohukiwanie seniorów trwało pół godziny..na nieśmiałe zwrócenie uwagi szwagra, że może byśmy porozmawiali merytorycznie , wstał najbardziej rozpajerzony dziadek i rozdarł się ..."ty mi gościu zebrania nie rozwaloj..."...na te słowa cichutko , na paluszkach wyszliśmy z tego "zebrania"

  to samo jest w tej twojej notce wszystkich wyj...bać , najlepiej zabić ..w sumie to zaczynasz podawać recepte jak to zrobić, ale nie podajesz kto to ma zrobić ....czy to zrobi WK...ny i jego Partia Wku...nych ???
  i już myślałem , że będzie złota recepta na sukces a tu zonk !!!
  ..."Negować każdy potrafi, dajcie rozwiązania w konstruktywnej krytyce...."

  twoimi pohukiwaniami nic nie wnosisz ..nie odkryłeś nic nowego, czego blogerzy NE by nie wiedzieli ...może zadziwisz jakiś młodych ludzi z ulicy..

  ps poza tym apeluję do ciebie kolego, ze jesteś w publicznej przestrzeni i obowiązuje cię kultura ..wszelkie twoje przeklinania... wyrazy na k. i j. są tu nie na miejscu (po prostu wystawiasz się na śmieszność) i godzisz w dobre imię tego zacnego portalu...
 • @trybeus 16:37:14
  nie rób ze mnie terrorysty, nigdzie nie piszę o zabijaniu! piszę o demokratycznej metodzie zmiany systemu. Wieszać to będzie głodny tłum, jeżeli nic wcześniej nie zrobimy. Jestem u siebie na blogu i piszę jak chcę, boli oko to nie musisz mnie czytać. Na szczęście według gwiazdek jest Was mniej niż 20%. Dla mnie leśny dziadek jest takim samym człowiekiem jak młody wykształcony i ma swoje prawa demokratyczne.
  Właśnie zauważyłem, zdeklarowany agent Watykanu, hoho, już nie dziwię się Pańskiej wypowiedzi, wolność to też referendum nad konkordatem. Niech Naród wypowie się czy chce być okradany. Papież Franciszek na pewno pobłogosławi inicjatywie ludzi okradanych. Możesz wspomóc swoimi znajomościami. I masz mój pomysł, błogosławieństwo Watykanu i mamy Normalność w Polsce :)
 • @wk..ny 16:17:28
  Autorze - nic nie osiągniecie ze strachu, braku wiedzy i doświadczenia kierowaniu tak poważnymi przedsięwzięciami!
  1/ Gdzie 1 coś mądrzejszego powie tam 10 trolli go zakrzyczy i zmieni temat sprowadzając wulgaryzmami i chamstwem często do dna moralnego.
  2/ Brak tu jest autorytetu, który by taką działalność pokierował. Nie interesowało to ani R.O., ani ŁŁ, a tym bardziej obecnego red. nacz.
  R.O. raz zamarzył "o wielkiej i sprawiedliwej Polsce" i cisza.
  - Potem widział potrzebę silnej armii?! Po co i tak ta co mamy z policją itd zmiażdży tych co pójdą nie na barykady tylko protestować z hasłami.
  - Inni marzą o mocnym pieniądzu, sprawiedliwości, gdy marzenia te nic nie dają!


  3/ Trzeba najpierw usunąć wszystykich tych, którzy nas "za mordę trzymają", a tu już wszyscy oportuniści i trolle łby spuszczają miast podnieść głowy do góry!
  Pisałem i wierszem, że zadna z obecnych partia jest nic nie warta i wszystkich zdeprawowanych posłów, senatorów trzeba przepędzić z parlamentu i nie dopuścić ich na te miejsca!
  Dlatego proponowałem tworzenie w całym kraju dwu list:

  A. Wrogów większości narodu.
  B. Godnych zaufania większości narodu!

  Ale Wy boicie się straty układów, narażenia się itd.

  Smutne, ale 51 lat próbowałem szukać odważnych patriotów i nigdy w Polsce ich nie znalazłem: żyłem wśród wilków, chien, kapusi i tchórzy, a
  teraz mówi się trolli i Bolków!
  Dysydent
 • @F.Krzysiak 17:06:25
  aż tak źle jest z Polakami? mam nadzieję, że nie..
 • @wk..ny 17:05:48
  ...tak.. agentem watykanu nazwał mnie niejaki nikander, który ma wyjątkowo zbliżone poglądy co ty...dlatego wpisałem to do mojej kolekcji "zasług"... ty byś sie tam nadał do tych wojujących dziadków...z resztą już tu przyszedł Franciszek Dobra Rada, myślę, że macie wspólne poglądy i bardzo wiele wspólnego...żegnam
 • --- POCZYTAJ mi Mamo :)))))))))
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Republika
 • @trybeus 17:21:42
  Nikander był tu i zaszczekał, jedyny komentarz, który skasowałem, nie mam z tym Panem nic wspólnego. Papież na pewno pobłogosławi biednym ciemiężonym.
 • @All
  W Dani parlamentarzyści na rowerach jeżdżą, książę bez ochrony kabrioletem jeździ po mieście. U nas chcą zbudować mur wokół sejmu..
 • @wk..ny 14:02:06
  No nie zrozumiałeś, ja Cię generalnie popieram, tylko nie w szczegółach, no nie chodzi mi o to czy kradną nam 82%, czy może tylko 75% i tego nie bagatelizuję. Czyli w pryncypiach się zgadzamy !, co do wniosków; no też, tylko że jestem realistą, i sądzę że w najbliższym czasie NIC się nie zmieni. Optymalizowanie dymania ludzi to obecny rząd ma oPanOwane do perfekcji, jak zbadają wzrost temperatury nastrojów, to: albo popuszczą śrubkę, albo skuteczniej zastraszą, posłuchaj n.p.: Ziemkiewicza - dowiesz się dlaczego tak myślę. weź pod uwagę że ludzie en'masse nie są głupi, są jeszcze głupsi, że większość z nich ma mentalność "cwaniaczka niewolnika" (co prawda okradają wszystkich na ok. 80%, ale ja jestem troszkę sprytniejszy i mnie nie dymają na 80%, tylko na 75% - noo to nie jest tak źle ;) ). I właśnie na tej podstawie twierdzę że: dopóki będzie telewizja i w swięta Kevin sam w domu, a w hipermarkecie "szynka" za 8,50 i wino za 3,50 (chyba bo nie jestem na bieżąco), to NIC się nie zmieni !
  Następny problem: piszesz o urzędniczej hydrze, to nie jest hydra, tylko kadry głosujące, to jest 800 tys. całkowicie zbędnych, NIC nie umiejących ludzi, upodlonych i skurwionych, świadomych swojej tępoty, gotowych zrobić absolutnie wszystko (zniszczyć kogoś, a i szefowi laskę) żeby dostać te swoje 2 tys. + premie regulaminowe -co z nimi zrobisz ?
  A co zrobisz z oświatą ?, jak już od 50 lat tam też jest dobór negatywny (na nauczycieli szli najgłupsi !), gdyby to było śmieszne, a nie tragiczne, to: poradziłbym Tobie zmianę formatu matur na pliki audio (żeby maturzysta analfabeta mógł się zapoznać ze swoją maturą). No o służbie zdrowia nie wspomnę, bo czegoś takiego obecnie nie ma !
  W sumie: sadzę że: jest gorzej niż to opisujesz, zmienić to będzie o wieeele trudniej niż myślisz !
  Pozwól jednak że co do: samochodów i szybkiego czytania zostanę przy moim zdaniu. Aha: mieszkam co prawda na wsi i mamy nawet sołtysa i podobno żyje gdzieś 1 krowa, ale mam 15 km do stolycy (q..wa; jak ja nie lubię tam jeździć)
 • @wk..ny 17:20:56
  Nie jest źle jest tragicznie !!!
  Skrytykowałem kiedyś Pietkuna za wychwalanie Szeremietiewa i zaproponowałem mu, aby zrobił ze mną wywiad. Obiecał, że porozmawia na ten temat i mijają m-ce nigdy się nie odezwał.
  Pochwalam Cię odważny tytuł, ale:
  - zobacz ilu Twoich KOLESI TROLLI się merytorycznie odezwalo?!
  - który z nich coś mądrego wniósł do dyskusji, bo ja oceniam, że pokazali Ci, że czytali, że są...

  Zobacz czym się popisał trybeus:
  ...tak.. agentem watykanu nazwał mnie niejaki nikander, który ma wyjątkowo zbliżone poglądy co ty...dlatego wpisałem to do mojej kolekcji "zasług"... ty byś sie tam nadał do tych wojujących dziadków...z resztą już tu przyszedł Franciszek Dobra Rada, myślę, że macie wspólne poglądy i bardzo wiele wspólnego...żegnam
  Jaka strata taki ORZEŁ TROLLI i już chce od Ciebie stronić!

  A ja mógłbym mu nawet publicznie udowodnić, że ze woją wiedzą społeczno-polityczną nie dorasta mnie do pięt!
 • @Jerzy Wawro 15:02:56
  no to jest to co chciałem właśnie napisać !
 • @bodziopl 17:51:23
  pracujesz w Warszawie, mieszkasz na prowincji gdzie średnia wartość aut przekracza 100k zł. Ja te auta porównuję do statusu przeciętnego Polaka, który te auta sfinansował.

  Czyli co? mamy z założonymi rękoma czekać na jeszcze większe upodlenie ekonomiczne większości społeczeństwa? Bo to nieuniknione, a my nic nie zrobimy póki micha pełna na stole? Przykre, ale zaczynam podejrzewać, że masz rację, pozbywam się powoli złudzeń, że jest dla kogo i z kim coś zmieniać..
 • @wk..ny 18:14:14
  Porządek musi być jawny, dobrze, że też podnosisz o zmianę pojęcia Demokracji i unieważnienie wszystkich dotychczasowych tytułów „ D” powstałych na błędnym pojęciu.
  Czas działać. Aby wszyscy byli rozpoznawalni w Jawnej Polskiej Demokracji musimy pokazać jak to się robi i dać przykład. Piękne nazwy patriotyczne, wielkie przysięgi, wcale nie są potrzebne. Wystarczy oświadczenie woli bycia Polakiem, lub obywatelem Świata i stopień wykształcenia. Chyba, że nie chcesz wiedzieć, komu tutaj odpisujesz?
 • @wk..ny 16:09:56
  > Myślę, że właśnie wskazałem rozwiązanie najrealniejsze w obecnej rzeczywistości.

  Obawiam się, że to tylko Pana zdanie na ten temat.
  Nie może Pan twierdzić, że wszyscy mają świadomość tego, że są okradani, bo po pierwsze to generalnie nie jest prawda, a po drugie wielu z tych faktycznie okradanych jest zbyt głupich, by to rozumieć.
  W Polsce pracuje wytwarzając dobra i usługi coś koło 1/3 społeczeństwa. Reszta jest w większym lub mniejszym stopniu zależna od państwa. Wśród tej 1/3 wielu pracuje w firmach zależnych od kontraktów z budżetu, bądź dotacji. Duża część wierzy w oficjalną propagandę, że skoro im się nie wiedzie, to są nieudacznikami. Myślę, że ludzi przekonanych, że są okradani jest mniej niż tych, którzy uważają że jest świetnie, bo im się przecież udaje. A na dodatek wśród tych przekonanych połowa to idioci (czytaj liberałowie). Ludzi naprawdę świadomych jest bardzo mała garstka. Jeśli to ma być więc zaplecze przemian, to naprawdę lepiej zająć się kopaniem ogródka.
 • -----odwieczny chocholi taniec Polaków ----- / idę kopać grządki /
  -- los nas Polaków - losem robaczka -- co nie zrobisz ! ręka w nocniku ---http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/kolorowe_strony/d58.htm
 • @Jerzy Wawro 19:11:07
  dlatego zakładam elektorat negatywny, napawa optymizmem przykład Radomia, gdzie senatora wybrało 3% uprawnionych wyborców. Ludzie świadomie olali wybory, bo wiedzą, że nic to nie zmienia. Możemy dać im powód aby iść na wybory. Ludzie coraz bardziej świadomi są, bije ich bo kieszeni rzeczywistość i przestają wierzyć, że serialowa rzeczywistość to prawda. Co raz częściej słyszę "telewizja kłamie" wśród tych "głupich". Panu faktycznie pozostało kopanie ogródka, bo ile można ubijać piany z której nic nie wynika. Pisze Pan o rzeczach na które nie ma żadnego wpływu, a jak ja chcę coś zrobić to Pan to neguje. Fajnie być taką mądralą sprzed komputera, tylko szkoda że to impotencja intelektualna, bezskuteczne ubijanie piany nad sprawami na które nie ma się wpływu. Masz Pan tylko na jedno wpływ, jak oddać tylko jeden głos wyborczy, tyle i tylko Pan jesteś wart, chodzi o to aby Pan swym głosem nie wspierał obecnego systemu, tylko tego od Pana wymagam.
 • @wk..ny 18:14:14
  Oj, jak to "utarty szlak" ciągnie !
  NIE pracuję w Wa-wie (choć kiedyś pracowałem, jako red. w wyd. budowlanym). nie jestem (tfu z przeproszeniem) warszawiakiem (gdybym kibicował to, Widzewowi). Pracuję u siebie i robię rzeczy na światowym poziomie, i lubię to co robię, choć właśnie wróciłem z warsztatu i mam lekko przybrudzone ręce ! (sam robię i sam konstruuję). Moje auto jest warte ze 10kPLN (jak ma pełno benzyny i LPG), ale na czołówkę z nowym passatem mogę się zestawić (i niewiele poczuję, bo właśnie dlatego takim jeżdżę - żeby nie ! )

  No nie wiem co ?, i nie WY macie, tylko MY mamy !, No HGW - nie wiem jak ma być dalej, ale myśleć i marzyć nikt mi nie zabrania (chwilowo). To nie jest takie proste, znasz termin z Ziemkiewicza; polactwo ?, Czytałeś coś prof. Kieżuna ?, Nie istnieje obecnie świadome Polskie Narodowe społeczeństwo - to nam zostało zabrane, jest taki polaczek-cwaniaczek ! ,do tego uwierz mi ludzie są wprost niewyobrażalnie głupi, niezwykle POdatni na telewizyjne manipulacje (nie mam telewizora od 8 lat - to wiem). Moim zdaniem nam najbardziej szkodzi brak ciągłości elit ! (n.p.: Katyń, w moim przypadku Buchenwald), z własnego doświadczenia widzę że: mimo wyższych studiów "w ciągłości" do pewnej "elitarności" wrócą dopiero moje dzieci, czyli mój Ojciec i ja byliśmy tylko przenośnikiem tejże elitarności (ale z pewnością nie byliśmy "elitą" - no i dobrze, bo wtedy był to wstyd), czyli dopiero prawnuki mojego Dziadka (być może, jeżeli na to zasłużą), będą mogły nazwać się elitą, ale jeżeli moje dzieci wyjadą z tego syfu w tym co miało być Ojczyzną, to nie będę miał im tego za złe (ich wybór), sam często miewam takie obsesyjne myśli: pier...ć to wszystko i wyjechać co najmniej 10 000 km i po 50-tce zacząć wszystko od nowa.
 • Do malkontentów!
  W Polsce nie brakuje mądrych i godnych ludzi ,tylko trzeba stworzyc warunki aby dać im szansę.Pójdżmy drogą Islandii-mały naród pokazał nam jak trzeba postąpić ze złodziejami.Nie wierzmy ,że nie da się nic zrobić i niech lepiej rządzą ci co są bo na lepszych nas nie stać .Przed ludżmi trzeba stawiac zadania i z tego rozliczać a dotychczasowe rządy były bez żadnej odpowiedzialności bo to są ludzie kupieni przes strefy wpływów.Czas z tym skończyć!
 • @bodziopl 19:47:14
  Wam elit i wodza brakuje? Autorytetów i prawd oświeconych? Tu Naród jest najważniejszy. Pan jest pokoleniem mego ojca i tak samo wie, że jest źle, ale pracuje i robi niezłe pieniądze, a cała reszta to cóż, nie są tak zaradni i dobrze im tak, ale was okradają także, a zaciskanie pętli na społeczeństwach, może sprawić spadek popytu na to na czym robicie pieniądze. Demokracja to władza ludu i taka jest jej idea. Jeżeli nie chce Pan pozwolić decydować "durnemu" ludowi o sobie, mnie i Panu, to nie jest demokracja.
 • @vino 19:54:14
  kononowicz byłby lepszym ministrem od każdego obecnego, głupi ale przynajmniej uczciwy, mniejsze straty z głupoty niż z wyrachowanego działania powstają. Niestety dociera do mnie, że zły target obrałem pisząc na impotenckim NE. Tu są specjaliści od bicia piany wszelakiej, agenci i trolle, normalni ludzie dla których to napisałem zapierdalają właśnie w drugiej pracy aby dziecko na kolonie wysłać. Świat NE jest odrealniony, to taki magiel dyletantów, eunuchów bez mocy sprawczej, robiących sobie podniety intelektualnymi szaradami czy rozprawami na tematy na które nie mają pojęcia. Jak to mówią "z gówna bata nie ukręcisz". Jeżeli gdziekolwiek żyje Duch Wolnej Polski to nie jest to NE, niestety, chociaż miałem nadzieję, że tu powstanie coś więcej niż magiel z przekupami..
 • @wk..ny 12:57:55
  1. Wolny Rynek to własnie BRAK NARZUCANIA ludziom czegokolwiek !!!

  2. D-K-D niczego nie tworzy !!!
  Długu jest DOKŁADNIE TYLE, ile depozytów !!!
 • @Ultima Thule 20:13:14
  chodzi o wolność, jeżeli wolni ludzi dokonają wolnego świadomego wyboru, że chcą komunizmu centralnie sterowanego, to o co mowa z WR???? WR nie jest wartością nadrzędną nad wolnością, zrozum, że wolność wyboru społeczeństwa może nie brać w ogóle WR pod uwagę. Będziesz negował wolność wyboru???????????????????????????????

  Nawet oficer prowadzący GPS zrugał Cię za Twój brak wiedzy w temacie długu. Sam w jakimś komentarzu przyznałeś, że długu jest więcej niż depozytów, ale nie potrafię znaleźć, czyżby wyparował jako przekraczający linię argumentacji??????
  Nie chcę tu o tym dyskutować, bo to jałowe w Twoim przypadku, ale weź sobie pod rozwagę, czy zyski z różnic depozytów i instrumentów finansowych w skali 1:1 są wystarczające aby banki miały palcówki w najdroższych lokalizacjach, a tam marmury i nie najgorsze pensje, po za tym są jeszcze bajońskie premie zarządów. Pomyśl, zrób prostacki rachunek księgowy i wyjdzie Ci, że to za mało. Jak wyjdziesz z laboratorium i zaczniesz badać zaczynając od analizy skutków, dojdziesz do wniosku, że banki ściągają realne odsetki od nieistniejących pieniędzy czyli długów generowanych przez system bankowy przy pomocy rezerwy cząstkowej.
 • @wk..ny 20:01:57
  Sam sobie jestem: sterem, żeglarzem, okrętem (taka zosia samosia). Jakby mój Dziadek: oficer września, wiezień i członek AK(wywiad) w Buchenwald'zie zobaczył to co się teraz dzieje w POlsce; to by pewnie stwierdził że: nie warto było !
  BO NIE MA NARODU, KOMUCHY ZNISZCZYŁY NARÓD - WYTWORZYŁY I UTRWALIŁY POLACZKA-CWANIACZKA. Naród to właśnie dopiero możemy odbudować; od elit zaczynając !!!
  Nie robię "niezłych pieniędzy" (bo robię co lubię), ale żyję, nie jestem "zaradny" - robię to co lubię !, staram się to robić b. dobrze !.
  Zaciskanie pętli, to zaciskanie pętli (nie do wiary jaki teraz w hurtowniach budowlano - instalacyjnych ; jeden klient po gwoździe na 2 dni). Pracuję sam bez pracowników i z tego żyję (raz lepiej raz gorzej), a że jest jak jest to: robię sam i kilka szt./rok, zamiast w 50 osób i ~1000szt./rok.
  Nie jestem demokratą: co to za zwyczaj że dwóch meneli ma 2x więcej głosów niż 1 profesor (Gwiazdowski).
  Wodza nam brakuje, no nie !, brakuje porządnego człowieka przykładowo takiego żeby na niego w wyborach głosować ! BO BRAKUJE ELIT ! łże-elity tylko udają, a ich głównym celem jest maksymalne zrabowanie kasy ! POLSKA JEST JAK POSTAW SUKNA, KAŻDY SZARPIE ILE MA SIŁ (Bogusław Radziwiłł w Potopie). Takie są teraz elity od z górą 60 lat (choć Gomółka był wyjątkiem - on był tylko zwyczajnie głupim komuchem bez szkoły, złodziejem nie był)
 • @bodziopl 20:39:01
  przykro mi to stwierdzić, ale jest Pan idiotą jak mój ojciec, ale on przynajmniej zarabia konkretne pieniądze dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom pozostając po za układami polityczno koleżeńskimi, robi to co lubi, ale nie musi brudzić rąk i w efekcie rodzina na emigracji (starej) żyje w gorszym standardzie. Szok przeżyła rodzina w Kanadzie gdzie ojciec wydawał tysiące dolarów ciesząc się na tanie zakupy, o oni narzekali jaka to bieda i wyzysk, bo ponad 5000$ i pełen socjal robotnika wykwalifikowanego starczy na polowania dwa razy do roku, Jacka Danielsa co wieczór, a wyścigi konne tylko co sobotę, do tego paliwo 3x tańsze, no jak tu żyć? hehe.
  Pan to jest chyba jakiś artysta co se domek wyrzeźbił, a teraz rzeźbi krasnale ogrodowe, bo są na światowym poziomie i Niemcy cenią polskie rękodzieło bardziej niż chiński odlew.
  Nazywania Gwiazdowskiego profesorem, gdzie on ma tylko wykształcenie biurwy, czyli administracja i prawo, jest sporym nadużyciem z Pana strony. Formalne wykształcenie posiadam lepsze od tego Pana, a hobbystycznie rozumuję Matrix dużo lepiej od niego.
  Zdarzyło mi się kiedyś uczestniczyć w trzech konferencjach różnych firm w przeciągu roku, i był tam Gwiazdowski z Bałtroczykiem jako eksperci wodzireje. Na pierwszej podobało mi się, na drugiej naszły mnie refleksje, że to wytresowana małpa powtarzająca w koło to samo, na trzeciej nie wytrzymałem i poszedłem do baru..

  Proszę o odpowiedz kto to jest elita? I dlaczego elitą dla Pana jest Gwiazdowski, ba, Rybińskiego do kompletu dorzucę, a nie ja albo Pan? W czym jesteśmy gorsi?????????
 • @jagna 20:44:24
  a Pani co dzieciom/wnukom opowie?? że krzyczała "solidarność, solidarność!" aby mogli bez zbędnych formalności szukać szczęścia po za Polską????
  P.S. A co gadające głowy odkrywczego mówią w wywiadach? F.Krzysiak nie byłby gorszy na pewno, a z tego co mi wiadomo ,to wodniakiem nie jest. Na szczęście mimo moich uprawnień motorowodnych mój wiek dyskwalifikuje mnie z podejrzeń jakobym to ja Bolka motorówką woził.
  Nie znam osobiście Pana F.Krzysiaka, ale widzę po jego wypowiedziach, że nie jest eunuchem jak większość tu piszących.
  Jeżeli powiem Ci, że nie dorastasz mi do pięt, to będziesz mi to wypominac, czy udowodnisz, że mylę się ??
 • @wk..ny 19:41:35
  Argument na temat pisania o rzeczach na które się nie ma wpływu jest nonsensowny. To, czego najbardziej można się w obecnej sytuacji obawiać, to "gniew ludu". Myślę, że pokorne przyjmowanie przez społeczeństwo kolejnych upokorzeń to przejaw (może nieuświadomionej) mądrości zbiorowej. Chętnych do zagospodarowania "gniewu ludu" jest coraz więcej. Nie wiem skąd się bierze taka potrzeba.
 • @wk..ny 19:41:35 bojkot wyborów
  Ten system może zmienić bojkot wyborów.Sami się nie wybiorą.Przestańcie kolaborować z tym systemem chodząc na wybory. Wszystkie partie to grupy interesów ,poza interesem Narodu.Przestańcie się łudzić ,zmądrzejcie.Apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski
 • @wk..ny 21:17:09
  Łatwo Tobie z tym idiotą przychodzi, a w odniesieniu do własnego Ojca i to i wstyd i grzech. (4. Czcij ojca swego i matkę swoją). i niepolitycznie jakoś (a jak to dziedziczne jest ?), a ja sobie wypraszam !, i tu muszę cię rozczarować: nie krasnale, a jakże obecnie modne pompy ciepła i to od 9 lat, i na światowym poziomie, i akurat niemieckie wyroby mnie jakoś nie inspirują (samochody, pompy ciepła), i lubię, i wykształcenie mam adekwatne, pzdr., bośmy sobie już podyskutowali, a poniżej pewnego poziomu tu akurat nie zejdę ! A żeby do tegoż poziomu dojść, to musiałbyś nieco jednak dowiedzieć się co to elity, elyty, gdzie i jakich słów używać i czytać, czytać, także klasyków.
  A co do Gwiazdowskiego, Ziemkiewicza, Michalkiewicza, prof. Kieżuna, a z mediów telewizja republika, telewizja trwam (tak, tak)... czytać, czytać, no i własny rozum używać, krytycznie oczywiście !
 • ---------DRODZY !! wspólplemieńcy ! :))))
  ----CO ??? znowu na odsiecz Wiedniowi ??!!! POCZEKAJMY ! krowa już ma łyżwy !!!!!! sama się wy......
 • @ninanonimowa 21:56:37
  "krowa ma już łyżwy, sama się wyp.." bezcenne, ale nie obejdzie się bez skutku dla widowni niestety.. Poza tym gdzie Wiedeń, a gdzie Polska? nie rozumie Pani, nie zrozumiała Pani mojego tekstu. Głupota, fanatyzm, zaślepienie? nie mam czasu, ani chęci na odgadywanie Pani intencji. Proszę zmądrzeć i zgłosić się, we wszystkich Pani komentarzach odsłania Pani "półintelekt" którym dysponuje, a gdzie reszta? to wszystko,mam nadzieję, że nie, bo do głupich bab nie chciałbym Pani kwalifikować.
 • @Jerzy Wawro 21:44:53
  oj.. w ogródku prace skończyły się? Przyjmij pokornie, że dostałeś właśnie wryj ode mnie, idź sobie popłacz w koncie i pokornie malkentuj to, że jesteś eunuchem sprawczym. Ty pajacu obawiasz się gniewu ludu, ja obawiam się krwi Polaków na ulicach. Obawiasz się gniewu ludu, i słusznie, bo za pierdolenie, zwodzenie narodu odstręczanie ludzi od zmian jest tylko i wyłącznie działaniem na rzecz obecnego systemu, a kara może być tylko jedna. Ty zwykły utrwalacz jesteś, nic nigdy konstruktywnego nie zaproponowałeś, bić pianę będziesz do śmierci, na szczęście dla wszystkich to nie potrwa już długo. Do młodych można mieć nadzieje że zmądrzeją, ale do Ciebie to pozostaje już tylko, że odejdziesz w niepamięć. Nadal chcesz być eunuchem sprawczym bijącym pianę na tematy, o których nie masz pojęcia? a bądź Sobie, jesteś tylko i wyłącznie jednym głosem w demokracji.. to w wolności jest najpiękniejsze, że pozwala na istnienie takich jednostek jak Ty. Stary ale głupi, na szczęście eunuch bez mocy sprawczej, nie mający żadnego wpływu na rzeczywistość.
 • @amadeusz2006 21:47:11
  nie pójdziesz na wybory, to utrwalacze sami wybiorą się, Pańskie postulaty są niebezpieczne, ma Pan szczęście, że nie dysponuję pałkarzami szerzącymi ideę demokracji co to by Panu to wytłumaczyli. Anna Walentynowicz może nie jest Bolkiem, ale to prosta niewykształcona kobieta. To że jest starsza nie znaczy że jest mądrzejsza ode mnie? Nie bądź idiotą!
 • @Ultima Thule 20:13:14
  "1. Wolny Rynek to własnie BRAK NARZUCANIA ludziom czegokolwiek !!!"

  Ależ ludziom trzeba narzucać, powinni robić to ci mądrzejsi i w Boga wierzący. Bo inaczej hołota i dzicz się rządzi, powrót do dżungli i prymitywu. I dobrzy ludzie cierpią i wzdychają do dobrego pana, co zrobi porządek i ustali uczciwe reguły życia. Tak było zawsze na tym świecie.
 • --wn..ny - coś jakby Twój tekst :))))))))
  --- hm....... intelekt !? a po wiela on ?

  http://www.youtube.com/watch?v=Ulfzh1keaMA
  http://www.youtube.com/watch?v=jWGJ7j3MvqM
 • @jagna 20:44:24
  Jagno - bagna Ty musisz byś szmatą gorsza od Galluxa-lumpa, aby do mnie taki tekst napisać!
 • @wk..ny 21:25:55
  1. Nie dyskutuj z takimi jak z jagną! Jąś z swpim komentarzem, abu został ślad powinneś zbanować.
  2. Przecież mnie możesz b. dobrze poznać:
  -przeczytaj moje wszystkie blogi a potem
  -umów się ze mną na spotkanie!
 • @wk..ny 22:39:45
  Brawo !
 • @wk..ny 23:04:22
  Dam Ci radę: abyś nie tracił czasu do takich pisz krótko, mocno, ale bez obrażania!
 • @vortex 00:23:52
  Masz racje Ale wolny rynek nie można łączyć z anarchią.Silne i przestrzegane pod przymusem prawo oparte na prawie naturalnym.\

  Tak ma być
 • @wk..ny 16:17:28
  Ma Pan rację co do interwencji jakiegoś "zaprzyjaźnionego" państwa. Pewnie Bundeswehra, aż by się paliła, żeby powtórzyć wjazd Wehrmachtu w takich okolicznościach.

  Raczej więc marzenia o puczu są znikome. Jednakże, jeśli zamieszki i rozruchy będą też w Niemczech, Francji i ogólnie państwa ościenne, będą miały swoje problemy na głowie, to kto wie. Może jednak nie takie nieprawdopodobne.

  Niech Pan chociaż zarys tej swojej partii zrobi, bo na samą myśl, o kolejnym bieganiu po komentarzach, jak pod wpisem UT już mi się po prostu niedobrze robi.

  Niech Pan coś napisze, jakiś szkielet tego co Pan uważa, żeby zrobić i następny post wrzuca. Strategia się sama nie napisze, ale od czegoś trzeba zacząć.

  Z pozdrowieniami,
 • @wrzask 07:39:44
  niestety nie ma z kim i dla kogo czegokolwiek zmieniać :( Strategia jest prosta, połączyć się we wspólnym celu. W jedności siła, ale to za wiele dla bandy eunuchów i dyletantów. Dopóki micha pełna nikt nie ruszy się, tylko będą kłócić się nad sprawami, na które nie mają wpływu.
  To że nas okradają na prawie 80% naszych dochodów to nie problem, wszyscy cieszą się, że ponad 20% im pozostaje. Pseudo wolnością zachłyśnięci, że mogą wyjechać z Polski pracować gdziekolwiek.
  Polski już nie ma przez myślenie ludzi "byle do jutra dożyc", jakoś to będzie, a ze złodzieje u władzy to niech sobie będą, nie jest tak źle, przecież mogli na premie dla siebie wydać 10x więcej, a jednak nie zrobili tego, jacy oni uczciwi.. Najgorsi są Ci megalomani "wszechwiedzący" co to wiedzą wszystko lepiej od społeczeństwa i chcą im swoje kanapowe programiki narzucać odgórnie dla dobra społecznego oczywiście.

  Wniosek z tej dyskusji płynie taki, że demokracja jest dobra jeśli społeczeństwo nie ma prawa głosu bo jest za głupie.
  Większość poszukuje jakiegoś wodza, autorytetu co to wszystkich za mordę weźmie ku lepszej Polsce, a dal opornych kolejna Berezę otworzy.

  Nie potrafię pojąć, jak można mając świadomość, że jest się okradanym, nic nie próbować nawet z tym zrobić. Nawet nie patrząc na Naród czy Polskę, każdy powinien zadbać chociaż o siebie.. no ale jak ktoś ładnie nazwał "polaczki cwaniaczki" dbają o siebie, byle sąsiadowi było gorzej niż jemu i jest już pełnia szczęścia..

  Widzę, że jest społeczne przyzwolenie na okradanie tegoż społeczeństwa, więc nic innego nie pozostaje jak zostać złodziejem w tym kraju (oczywiście takim w garniturze, a nie z łomem). W Polsce można dymać albo być dymanym, jeżeli dymanemu społeczeństwu to pasuje to nic mi do tego. Większość tak zadecydowała, niestety mamy demokrację i zadecydowali też o moim losie.
 • @F.Krzysiak 06:18:14
  czasem mnie poniesie, to fakt, ale oni są nazbyt głupi aby zrozumieć to co piszę, więc obrazić też nie mają za co, bo tego nie rozumieją..
  inna kwestią są agenci utrwalacze obecnego sytemu, tych obrazić nie da się po prostu, bo działają jak roboty, bez uczuć..
 • @wk..ny
  Przyjacielu, jesteś może informatykiem, programistą? Albo znasz/masz kogoś takiego zaangażowanego tak jak Ty "po jasnej stronie mocy"?

  Chodzi mi o kogoś potrafiącego stworzyć narzędzie internetowe - "silnik portalowy" - które umożliwiłoby to o czym piszesz - czyli jednoczenie się i organizowanie społeczności/społeczeństwa - nazwijmy to skrótowo rozumiejącego hasło "wszyscy won"?

  Brakuje w tej chwili tylko silnika takiego portalu - żeby wystartować i rozpocząć działanie - dlatego szukam zatroskanych losami kraju informatyków, którzy potrafią napisać taki silnik - znasz zaufanego kogoś takiego?

  Pozdrawiam
 • @Freedom 11:09:18
  mimo, że kiedyś wykształciłem się w tej dziedzinie, moje losy rozeszły się z informatyką i jestem teraz zwykłym lamerem niestety..
  Po co wyważać otwarte drzwi? portal pisać od zera to bez sensu, już lepiej zaadoptować silnik jak to zrobił Legion, ale do tego też trzeba wiele pracy.
  Moze lepiej wykorzystać proste i powszechne narzędzie jak FB?
  (nie mam tam konta, jestem tego przeciwnikiem, ale doceniam jego siłę rażenia)
  Tak będzie najprościej, najtaniej, no i jest już wielu użytkowników.
  Do łączenia się to wystarczy. Jestem przeciwnikiem dublowania bytów i zakładania kolejnego niszowego portalu. Przed wyborami postawi się tylko prosta stronę "partii" i tyle.

  Przywracasz mi wiarę w ludzi, pozdrawiam..
 • --- wk..ny -NIE BADZ TAKI do PRZODU ! bo ci tyłu zabraknie !!!!
  --Polacy za dużo PRZEŻYLI !! SWOJE WIEDZĄ !!! nie jeden dzisiaj ! ODGRYZŁ by sobie rękę za znak VICTORII wznoszony - ramię w ramię z BOLKIEM !!
  ----------------nerwy i pycha ZŁYM doradcą są !!!!! -----------------

  -POKORA !!!! pokaż co potrafisz ! PLAN !!!!!!!!!!!! a pózniej szukaj sprzymierzeńców -zaczynasz od obrażania ! ZLE B. ZLE !!!
 • @ninanonimowa 12:36:39
  ja nie kreuję się na lidera, wodza, jestem chamem pełnym pychy, ale w megalomani i tak mi daleko do wielu na tym portalu. Ja nie jestem do lubienia.. Czy nazywanie eunucha eunuchem, a idioty idiotą to jest obrażanie? ja uważam, że to tylko nazywanie rzeczy po imieniu. Jeżeli zawodowym ubijaczom piany nie po drodze ze mną, to trudno, to tylko nic nie znaczący promil społeczeństwa, to nie są te masy, które chce aby zjednoczyły się. Kilku kanapowych myślicieli co to chcą wolności, ale zabraniają ludziom podejmować wolne decyzje bo ci ponoć są na to za głupi. według nich lepiej społczeństwu narzucić kanapowy program zmiany systemu, ktorego przeciętny Polak nie przeczyta, a jak przeczyta to i tak nie zrozumie.
  Plan jest prosty: w demokratyczny sposób obalić demokrację wadliwą.
  Cel: skończyć z okradaniem społeczeństwa
  Droga do celu: zjednoczenie po za podziałami
  Proste i klarowne, nie trzeba więcej, bo tego niewielu przeczyta i zrozumie. Musi być jasno i prosto wyłożone społeczeństwu o co chodzi.

  Pani komentarze i wklejki nic nie wniosły do dyskusji, ma Pani cos mądrego do powiedzenia czy tak tylko ulżyć czasem musi Pani Sobie?
 • @wk..ny 12:55:46 Freedom
  Należy się śpieszyć, ale świadomie. Dobrze patrzcie, to zauważycie dobry początek dla zmiany wszystkiego na lepsze. Szkoda go zgubić, należy głośno o nim mówić wszędzie, bo to ostatnia szansa. Od tego pierwszego punktu należy zacząć i dalej precyzyjnie budować 2 punkt w prawidłowym schemacie. Rozwój wielkiej kultury polskiej demokracji czeka.
 • @goodness 13:41:44
  tez uważam, że to ostatni moment na zmiany, potem to będzie za późno.Podskórnie wszyscy czujemy, że nadchodzi przesilenie i od nas tylko zależy, czy obecnych złodziei zastąpią "nowi" starzy z tego samego kanciastego układu, czy tez przywrócimy demokrację ludziom, oddamy władzę suwerenowi. Dziękuję za mądre słowa i liczę na współpracę w osiągnięciu wspólnego celu.
 • @wk..ny 13:52:20
  Przesilenie już działa, ważne jest prawidłowe i bezpieczne wejście do nowej strefy wielkiej kultury. O przejściu, wspominali Majowie. Stary oszukańczy system jest zagrożeniem życia dla wielu niewinnych ludzi. Prawdą należy wzmocnić Państwo i niestety rację ma też Konfucjusz i My, że, „należy zmienić pojęcie demokracji”. Ciekawe, co na zmianę pojęcia demokracji powie Fredom? Czy widzi ten dobry punkt w Polsce, o którym napisałem wyżej?
 • @goodness 14:27:25
  ja pisałem o przesileniu politycznym, o bankructwie obecnego układu partiokracji (stad palignioty, SP, zmieleni?, Europa+) Tworzą sztuczne podziały aby koryta nie oddać.
  Rozumiem, że masz na myśli nastanie ery Wodnika? Mam nadzieję, że nowa era to będzie era humanizmu, a nie NWO, ale to tylko i wyłącznie od nas zależy, naszego działania czy tez bierności Jesteśmy kowalami własnego losu, to nie przyszłość zapisana w gwiazdach ma na nas wpływ, to my kreujemy przyszłość.
  Mamy XXIw. chyba czas najwyższy na nową jakość demokracji, przywrócić porządek, gdzie bank, urząd,rząd, kościół są dla ludzi, a nie tak jak teraz.
 • @goodness 14:27:25
  > Ciekawe, co na zmianę pojęcia demokracji powie Fredom?

  :) jaśniej proszę - bo nie wiem do czego mam się odnieść. Ze mną trzeba jak z dzieckiem: wprost i po ludzku, prostymi słowami :)
 • @wk..ny 14:54:42
  Wiem, wszystko musi się zgadzać.
  Mamy XXIw. chyba czas najwyższy na nową jakość demokracji, przywrócić porządek, gdzie bank, urząd,rząd, kościół są dla ludzi, a nie tak jak teraz.
  Pozwolisz, że dodam..... Do budynku Sejmu, właściciel, czyli lud musi wrócić, bo wyrzucony przez partie polityczne na ulicę, coś żąda, ale media nic nie słyszą.
 • @Freedom 15:31:45
  Później Ci napiszę, bo wychodzę. Poczytaj o 1. punkcie wejściowym do Nowej ery

  http://nwsn.nowyekran.pl/post/91526,ze-zwloka-10-miesiecy-logika-zwycieza
 • @wk..ny 23:04:22
  Nie można było tak od razu? Mam nadzieję, że do 3-go maja uda ci się zebrać ze setkę podobnych sobie durni?
  Będzie dobra okazja do zadymy - możecie się wykazać, a ja to sobie obejrzę w telewizji.
  Mam nie najlepsze zdanie o polskim społeczeństwie, ale nie wierzę, że się da nabrać na takich niewydarzonych rewolucjonistów.
 • @Jerzy Wawro 18:15:19
  nie rozumiem o co Panu chodzi? Miałem od razu Panu pocisnąć? o to to nie, musiał Pan Sobie na to zasłużyć. Ja nie jestem Pana wrogiem, ale niestety Pan jest wrogiem wolności. Masz Pan brodę i to jedyne co Panu udało się. Prawie 200 postów na koncie NE i co z tego??? Rozumiem, że robi Pan to hobbystycznie, a nie w jakimś celu, bo nic Pan nie osiągnął swoim grafomaństwem.
  Dalej.. Ma Pan nadzieję i w tym samym zdaniu nazywa mnie Pan durniem? Nie jestem psychologiem, ale jestem pewny, że nazwano już takie zaburzenia psychiczne.
  Powtórzę Panu po raz kolejny: TU NIE CHODZI O ZADYMĘ!!!!!!!!!!
  Jest Pan w miarę inteligentny, ale wnioski Pan wysuwa jakby był Pan zadaniowany, bo nie podejrzewam Pana o taki debilizm.

  To Pan jest niewydarzony, bo nic z Pańskiej pisaniny nie wydarzyło się. Rozumiem, że uważa Pan mnie za "durnego niewydarzonego rewolucjonistę". Ma Pan prawo tak myśleć! właśnie o to chodzi, że ma Pan pełne prawo do wyrażania swoich poglądów. To jest właśnie wolność.

  CZY MA PAN LEPSZY POMYSŁ NA ZMIANY NIŻ MÓJ???????????????

  to jest kluczowe pytanie, w przeciwnym razie:
  zostałeś zwarzony, zostałeś zmierzony i wyszło że jesteś za cienki w uszach aby ze mną dyskutować.. żegnam (doceń to, bo mogłem napisać: "wypierdalaj eunuchu")
 • @goodness 16:19:07
  jakoś NE nie promował Twoich notek, dlatego nie znałem Cię (zdradzisz tajemnicę płci?), ale widzę że nie myślisz szablonowo i masz podobny do mojego światopogląd, takich ludzi nam potrzeba.
 • @wk..ny 19:21:20
  Parę lat temu zacząłem pisać o Demokracji Cyfrowej http://democyfro.blogspot.com Później zaczęli mnie naśladować, powstało ministerstwo cyfryzacji, i temat rozwija się szybko wokół samej nazwy "cyfrowej demokracji". Sprawdź w Google. Szkoda, że mają pojęcie tylko o swojej reklamie i piszą o marchewce, lub w złej wierze chcą wprowadzić cyfrowe ograniczenia. Ja jestem za jawnością, nawet, chciałem opatentować wzór użytkowy pt. „Numeru w Służbie Narodu”. Na wielu rysunkach znajdziesz moje nazwisko Jerzy Dobrowolski. Nowy Ekran nie promuje moich notek? Chyba, uważa za utopię jawne bycie Polakiem, podobnie jak kś. Biskupi na zdjęciu u Gawrońskiego ukrywają swój krzyż. Zresztą bez względu na promocję piszę z konieczności wprowadzenia prawdziwej demokracji, aby matematycznie wszystko się zgadzało. Fruwanie w gdybaniach i nie ma sensu. Czas na drugi krok. Będzie potrzebna inicjatywa producentów …………… ale, mogą na tym nieźle zarobić.
 • @goodness 21:15:35
  przyznam, że nie rozumiem o co chodzi z producentami? producenci demokracji mają zarabiać? to chyba nie tędy droga, polityk powinien być społecznikiem, jeżeli myśli o zyskach dla siebie to nie nadaje się na polityka. Jak będę miał czas to zapoznam się z Pańską twórczością, zawsze warto pogłębiać wiedzę, nie wiadomo kiedy przyda się.
 • Dla obozu władzy społeczeństwo jest wrogiem
  Polska to kraj zarządzany przez strukturę mafijną, która ulokowała się w służbach specjalnych, episkopacie, parlamencie, prokuraturze i sądach. Współpracują eksploatując w jawny sposób resztę społeczeństwa. Są uzbrojeni w gąszcz wadliwych ustaw, w armię służalczej administracji czekającej na dopuszczenie do koryta oraz kontrolę nad mediami. Największą przewagę daje im jednak zepchnięcie Polaków poza granicę beznadziei, absurdu i udowodnienie, że wszelki opór jest bezcelowy.
  Obserwujemy współcześnie podział społeczeństwa na elitę i motłoch bez praw, zbójeckie reguły stosowane są zarówno wobec pojedynczego przedstawiciela motłochu, wobec kilkuset (mamy przykład przekrętu z fabryką łączników w Radomiu - syndyk sprzedał za 1,5 mln zł swojemu kolesiowi firmę wycenioną na 30 mln zł i jednocześnie w magazynie było zbywalnego towaru na 8 mln.zł) jak i wobec milionów, czego najlepszym przykładem jest nieskuteczna skarbowo decyzja Rostkowskiego z podniesieniem VATu o 1% rok temu. Polskie media pasjonują się problemami opozycji na Białorusi, mam wrażenie, że o wiele większy kłopot ma konstruktywna opozycja w Polsce. Co chwilę jakiś geniusz ogłasza receptę na uzdrowienie wszystkiego na raz a później wyprowadza zebrane towarzystwo w pole dołączając na trwałe do elity, jako zdolny manager od ściemniania. Prawdziwa opozycja w Polsce nie ma warunków na legalne zaistnienie, ponieważ w rywalizacji z bandą elity ma przeciwko sobie najemników opłaconych przez fundusze wykradzione z państwowych molochów typu KGHM, Orlen, nagrody rozdane na wszystkich szczeblach władzy i kompletnie dyspozycyjne wobec umocowanej władzy media. Wybijający się reformatorzy korumpowani są przez obserwatorów z góry i tak kolejna grupa zapaleńców po paru miesiącach lub nawet latach działania znajduje się w tzw. „czarnej d….”
 • @Dogen 12:37:47
  mam świadomość potrzeby wplecenia w system demokratyczny mechanizmów obronnych przeciw korupcji, czy olewaniu wybrańców swojego elektoratu.
  Utrwalaczy najciemniejszej IIIRP jest pewnie ze 2mln, przeciwników jest więcej. W ilości i internecie nasza siła, żadne pieniądze nie pozwolą im zachować władzy przy milionach ludzi nastawionych anty.
 • @Dogen 12:37:47
  Witam na NE.
 • @wk..ny 13:27:13
  Widzę, że nie rozumiesz pojęcia demokracja i chcesz to tak sobie zmienić. Szkoda. Powstała rozbieżność naszych pojęć, czyli Twoje pojęcie demokracji jest inne od mojego pojęcia demokracji i polega na tym: ……. 1. Ty cały czas uważasz Demokrację za partię polityczną w starym stylu bez zmiany dotychczasowego pojęcia. ……………. 2. Ja wykluczyłem stary styl Demokracji łączonej na siłę z polityką, bo uważam, iż Demokracja jest dogmatem obowiązującym władzę ludu i nie podlega krytyce ze względu na stałe swoje wartości moralne i etyczne.
  http://nwsn.nowyekran.pl/post/91670,stale-wartosci-demokracji-zaczynaja-mowic
 • @goodness 18:13:58
  napisał Pan posta niestety o niczym, nic z tego nie wynika, to jakaś utopijna wizja nie mająca nic wspólnego z demokracją. W samo słowo demokracja ma wpisane "demos" czyli ludzie, a Pan robi jakieś akademickie rozważania nie biorąc pod uwagę czynnika ludzkiego.
  Stałe wartości moralne i etyczne, mogą być stałe ale tylko na papierze,ludzie są różni.
  Może jak Pan jaśniej to przedstawi będę mógł z Panem podyskutować.
  Skupmy się na tym co nas łączy, a nie dzieli.
  Ja nie utożsamiam demokracji z partiami politycznymi! cały czas piszę o tym, że chcę delegalizacji partiokracji.
  W sumie to nie bardzo rozumiem o co Panu chodzi? Najwidoczniej nie jestem jedyny patrząc na ilość komentarzy pod Pańskimi notkami.
  Czy mógłby Pan napisać posta jasnego w przekazie? z chęcią podyskutuję, bo na razie to nie ma nawet o czym..
 • @wk..ny 22:49:23
  Nie jedna utopia zaistniała i nie wszyscy na początku ją rozumieją. Wcale się nie dziwię.
 • @wk..ny 22:49:23
  Więc na legionie jednak dowiedziałeś się coś bardzo ważnego, że demokracja nie mile jest widziana przez kościół i partie polityczne, z obawy utraty swojej władzy nad większością.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031